Franciszek całuje w rękę schizmatyków, księży wspierających homoseksualizm…

Franciszek całuje rękę księdza de Paolis, wspierającego homoseksualizm
(zdjęcie eponymousflower.blogspot.com)

Papież jako Namiestnik Chrystusa na ziemi nikogo nigdy nie całował w rękę.

Gest pocałowania rąk jest wyrazem szczególnej czci i szacunku, która przystoi osobom do których odnosimy się z wielkim respektem, ze względu na ich godność społeczną. To jednak papież jako zastępca Chrystusa sam zasługuje na najwyższą cześć i respekt i na pocałunek w rękę.

Ponadto, czy w ogóle pocałowanie ręki należy się schizmatykom, którzy zaprzeczają prawdom wiary? Wyznawcom innych religii albo księżom homoseksualistom? A tym bardziej uczynione przez papieża?

Franciszek całuje ręce rabina
(zdjęcie azjewishpost.com)

 

Franciszek całuje ręce rabina.
Który z wcześniejszych papieży całował ręce wyznawców innych religii?

 

 

 

Franciszek całuje rękę księdza de Paolis, wspierającego homoseksualizm
(zdjęcie eponymousflower.blogspot.com)

 

Papieski pocałunek księdza Michele de Paolis, promującego homoseksualizm. Czy takiemu kapłanowi nie należałoby się raczej upomnienie?

Cóż ma oznaczać gest Franciszka? Czy to nie wszyscy księża powinni całować papieża po rękach?

 

Nie ma większej godności na ziemi jak godność kapłana, który reprezentuje Chrystusa
(zdjęcie callmejorgebergoglio.blogspot.com)

 

Czcigodna wprawdzie dama, ale kto wie, jakie poglądy dokładnie posiada, czy prowadzi życie moralne, co z sobą reprezentuje?

Zwykły ksiądz zgodnie z tradycyjnymi zwyczajami w ogóle nie całuje w rękę kobiet, a cóż dopiero papież. To kobiety całują kapłanów w ręce, z tego względu, że kapłan zastępuje Chrystusa na ziemi.

Wszyscy całują ręce kapłanów ze względu na szacunek do Chrystusa i Jego Kościoła na ziemi i tych którzy go reprezentują. Godność kapłańska jest najwyższą godnością, a co dopiero godność papieska.

 

8 uwag do wpisu “Franciszek całuje w rękę schizmatyków, księży wspierających homoseksualizm…

  • No właśnie nie ma rycin św. Piotra, a szkoda, bo może zachowałoby się jakieś obrazy z tym czy z innym. Święty Piotr potrafił mówić do rzeczy mocne słowa, a nie tylko tam z gestami jakimiś.
   Jan Paweł II nie całuje w rękę tylko pozdrawiam w jakimś braterskim pocałunku pokoju czy coś takiego. Pocałowania ręki tam nie ma, jak Amm błędnie napisał. A temu, co znajdzie obrazek Benedykta XVI, całującego rękę księży promujących homoseksualizm albo kobiety wyznania Mojżeszowego, oddam połowę królestwa! Nigdy Benedykt XVI nie całował w rękę takich osób ani wyznawców innych religii.

   Polubienie

 1. „To co obserwujemy to systematyczny i przemyślny plan pauperyzacji wszystkiego co zawsze było dominującym atrybutem papiestwa, i co stanowiło pełne przepychu przestrzeganie dawnych form hierarchii, sakralności i szlachetności. Negując lub nie doceniając tego trio „ściśle powiązanego, ponieważ wszystko, co jest hierarchiczne, sakralne i szlachetne, i vice-versa”, papiestwo staje się niczym więcej niż rodzajem urzędu publicznego, mniej lub bardziej eklektycznego, synkretycznego i ekumenicznego, kierującego się niejasną religijnością, bez prawd czy zdefiniowanych dogmatów i okrytym cienką okleiną etykiety, którą można znaleźć w każdym klubie lub instytucie kulturalnym.”

  -fragment artykułu:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokujace-pomysly-papieza-franciszka-2014-10

  Pytam: PO CO ON TO ROBI??? Jaki jest ukryty cel takiej postawy?

  Polubienie

 2. Synagoga szatana przejmuje władzę nad kościołem katolickim to oznacza koniec kościoła katolickiego i religii katolickiej .
  Państwo katolickie powstało w 756 r miało istnieć 1260 lat , 756+1260 lat=2016 rok !!! Teraz nastąpi ogłoszenie światu władzy fałszywego Mesjasza „Antychrysta” ! Amen !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s