„Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić?”

geje-300x224[1]

W wywiadzie udzielonym 29 czerwca 2013 roku na pokładzie samolotu, gdy wracał ze światowych dni młodzieży z Rio de Janeiro w Brazylii, Franciszek na pytanie o księży gejów odpowiedział: „Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić?”

Franciszek w tych słowach w inteligentny sposób uchyla się od oceny moralnej zachowania gejów, a także nie potwierdza stanowiska swojego poprzednika Benedykta XVI w sprawie niedopuszczania homoseksualistów do święceń kapłańskich.  

Słowa te obiegły szeroko światową prasę, dając powód i przyczynę do spekulacji na temat zmiany stosunku Kościoła do gejów i homoseksualistów. Kościół jednak nie może zmienić swojego stanowiska. Prawdy moralne są niezmienne, gdyż to Bóg jest ich twórcą.

Choć samego człowieka sądzić będzie Bóg, to czyny ludzkie wzięte jako takie należy jednak zawsze sądzić, przedmiot czynu bowiem zawsze jest dobry lub zły. Poprzez swoje słowa Franciszek daje jednak powód do jakiegoś przyzwolenia na kulturę gejowską – poprzez to, że w jasny sposób nie ukazuje zła aktów homoseksualnych, czyniąc w wypowiedzi doskonały wybieg przed potwierdzeniem tej prawdy z zakresu nauczania moralnego Kościoła. Grzeszny świat go przez to kocha, ponieważ nie wskazuje on na jego grzech, grzech świata, nie wzywa do porzucenia błędnej drogi potępienia. Franciszek zostaje uznany za człowieka roku na przykład przez środowiska LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów, transgenderystów).

francis-advocate

okładka czasopisma środowisk LGBT, napis na górze „Człowiek roku. Obrońca” i dalej po prawej słowa Franciszka: „Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić?”

Jaki jest powód wypowiedzenia omawianych słów? Przypodobanie się ludziom? Dostosowanie nauczania Kościoła do grzechu świata? Wskazanie na swoją pokorę nie osądzania innych? Co Franciszek chciał osiągnąć, mówiąc: „Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić?”

W którym ze swoich dokumentów lub wypowiedzi Franciszek w wyraźny sposób przeciwstawia się bądź potępia czyny homoseksualne, całą propagandę i kulturę gejowską oraz małżeństwa osób tej samej płci?

Czy Franciszek w jasny sposób przekazuje nauczanie Kościoła? Dlaczego, jeśli wypowiada się na te tematy, czyni to nie nazywając wprost rzeczy po imieniu, tak by świat rozumiał grzech czynów homoseksualnych, które są przeciwko Bogu i naturze człowieka i mógł się z tego podnieść ku drodze prawdy i wolności w Chrystusie?

3 uwagi do wpisu “„Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić?”

 1. Wielu nie będzie na tyle silnymi, aby walczyć przeciwko aborcji, eutanazji i małżeństwom tej samej płci

  Orędzia Ostrzeżenia

  poniedziałek, 15 kwietnia 2013, godz. 18.20
  Moja wielce umiłowana córko, wrogowie Boga powstaną teraz bardzo licznie w każdym narodzie, aby potępić Prawa Boże.
  Pojawi się wiele nowych praw, które wprowadzone zostaną w każdym kraju i w każdym kościele. Większość tych praw przeciwstawi się Naukom, usankcjonowanym w Świętej Biblii. Każdy rodzaj grzechu zostanie prawnie zalegalizowany i ciemność pochodząca od bestii spowije ziemię. Ci, którzy przeciwstawią się tym prawom, zostaną odrzuceni jako dziwacy i opętańcy. Ich głosy zostaną zatopione przez tych, którzy przyjęli sekularyzm, tak jakby to była autentyczna religia. Wykorzystają oni każdy z intelektualnych argumentów, aby wymusić swoje haniebne prawa, i oszukają wielu, ponieważ użyją praw człowieka jako pretekstu, aby kontrolować innych ludzi.
  Wielu nie będzie na tyle silnymi, aby walczyć przeciwko aborcji, eutanazji i małżeństwom tej samej płci. I właśnie wtedy, kiedy prawa te zostaną wprowadzone, Kościół Katolicki ogłosi reformy i zaakceptuje wszystkie prawa człowieka i wszystkie religie. Po tym nastąpi straszliwy podział pomiędzy tymi, którzy pobłogosławieni są darem wglądu, udzielonym im przez Ducha Świętego, a tymi, których jedynym pragnieniem jest miłość do samego siebie i którzy odrzucają Boga. Widzą oni Boga i Moje Nauczanie jako przeszkodę na drodze do tego, by żyć wolnym — jak to oni wierzą — stylem życia.
  Potężna, elitarna, światowa organizacja, która przeniknęła w każdy z zakątków ziemi, planuje nowe prawa dla Kościoła oraz spiskuje, aby obalać przywódców, i aranżuje wojny, które przyniosą spustoszenie. Są tak pełni pychy i tak oddani służbie na rzecz szatana, że wierzą, że są niezastąpieni. O, jakże będą musieli cierpieć za swoje złe czyny. I właśnie wtedy, kiedy nabiorą przekonania, że potrafią kontrolować innych oraz narzucić im swoje przebiegłe plany, właśnie wtedy zostaną powaleni Dłonią Mojego Ojca. Otrzymają tylko tyle czasu, aby zdążyć odżegnać się od swojej działalności. Potem zwrócą się sami przeciwko sobie i będą niszczyć jeden drugiego. Ich cierpienie będzie tak intensywne, że nawet przy samym końcu nie pozwoli im ono pojąć, co ich oczekuje, jeżeli nadal będzie trwać w ich przywiązanie do diabła.
  Wielu ludzi, tych nie od Boga, prawie nie spostrzeże, co się wokół nich wydarza. Dopiero kiedy ich wolność zostanie ograniczona, otwarcie zbuntują się przeciwko niesprawiedliwościom, mającym miejsce w ich krajach. Wtedy uświadomią sobie koszmar, jaki nastał na skutek ugaszenia Bożego Światła. Jego miejsce zajmie ciemność, pustka, głód i niedostatek miłości. Dopiero wtedy człowiek będzie się rozdzierał (w poszukiwaniu) Miłosierdzia Bożego. Ja będę tam czekał, aby ich pocieszyć i ocalić ich nędzne, przerażone dusze.
  Wasz Jezus
  P.S. Czy ta światowa organizacja to nie czasem Klub Bilderberg?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s