W Watykanie imam modlił się o zwycięstwo nad niewiernymi (czyli m. in. chrześcijaninami)

vatican-modlitwa-imam

Watykan, 9 czerwca 2011, imam przy pulpicie, podczas międzyreligijnego spotkania modlitewnego
(zdjęcie beforeitsnews.com)

Jak potwierdziło radio watykańskie w dniu 11 czerwca 2011 roku podczas międzyreligijnego spotkania w Watykanie, które odbyło się dwa dni wcześniej, obecnym na nim i reprezentujący islam przywódca religijny (imam) modlił się o zwycięstwo nad niewiernymi.

Islamski dostojnik religijny wypowiedział słowa „Dopomóż nam przeciw ludowi niewiernych!”

Wedle powszechniej przyjmowanej interpretacji niewierni według muzułmanów to także chrześcijanie. Tak więc w centrum świata katolickiego, w Watykanie, muzułmanin modlił się o zwycięstwo nad chrześcijanami.

Spotkanie odbyło się na zaproszenie Franciszka. Kto ze świty Franciszka jest odpowiedzialny za tak karygodne niedopatrzenie? A wszystko dzieje się w czasie, gdy na Bliskim Wschodzie chrześcijanie są prześladowani przez muzułmanów. Czy nie należałoby się tego spodziewać, że imam mógłby taką modlitwę wypowiedzieć?

4 uwagi do wpisu “W Watykanie imam modlił się o zwycięstwo nad niewiernymi (czyli m. in. chrześcijaninami)

 1. Dialog religijny prowadzony przez Franciszka:

  „Izraelski premier Benjamin Netanyahu dołożył starań wczoraj w swoim wystąpieniu powitalnym po przybyciu Jorge do Tel Awiwu, by podziękować mu za złożenie wieńca na grobie Theodore Herzla, założyciela międzynarodowego syjonizmu. Każdy na Międzynarodowym Lotnisku Davida Ben Guriona, łącznie z samym Bergoglio, wiedział, że Netanyahu wskazywał na to, że dzisiaj argentyński apostata, w poniedziałek, 26 maja 2014, ma symbolicznie naprawić i „zadośćuczynić” za następujące słowa wypowiedziane do Herzla przez papieża św. Piusa X w dniu 25 stycznia 1904, w święto nawrócenia św. Pawła apostoła:

  PAPIEŻ: Nie możemy popierać tego ruchu (syjonizm). Nie możemy uniemożliwić Żydom wyjazd do Jerozolimy – ale nie możemy go sankcjonować. Ziemia Jerozolimy, gdyby nie była zawsze święta, zostałaby uświęcona życiem Jezusa Chrystusa. Jako głowa Kościoła, nie mogę Panu odpowiedzieć inaczej. Żydzi nie uznali naszego Pana, dlatego nie możemy uznać żydowskiego narodu….”

  – fragment artykułu: „Zainspirowany przez tego samego scenarzystę”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zainspirowany-samego-scenarzyste-2014-05

  Polubienie

 2. „Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce”

  „Jednym z punktów obchodów 15. Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce będzie referat o Państwie Islamskim i stosunku do niego muzułmanów. To unikatowe w skali świata przedsięwzięcie Episkopatu Polski. Biskupi chcą, aby dzień ten był zawsze przede wszystkim „dniem modlitw poświęconych islamowi”.”

  W DRODZE DO JEDNEJ ŚWIATOWEJ (szatańskiej) RELIGII…

  za http://fakty.interia.pl/polska/news-dzien-islamu-w-kosciele-katolickim-w-polsce,nId,1595972

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s