Kard. Maradiaga: Franciszek czuje się powołanym do stworzenia Kościoła

maradiagaKardynała Oscar Maradiaga, jeden z najbliższych współpracowników papieża, przewodniczący papieskiej grupy ośmiu kardynałów doradców do reformy Kurii Rzymskiej (G8), stwierdził, że:

„Franciszek czuje się powołanym do stworzenia Kościoła”

który, według kardynała, miałby być:

„[Kościołem] na służbie tego świata przez bycie wiernym Chrystusowi i Jego Ewangelii, czystym od wszelkiej ziemskiej duchowości, czystym od ryzyka bycia skoncentrowanym na sobie, stania się średnią klasą, zamknięcia się w sobie, bycia Kościołem klerykalnym…    

…[Kościołem] zdolnym do ofiarowania się jako nowe miejsce, w którym wszyscy mogą się spotkać i nawzajem rozpoznać, ponieważ jest miejsce na dialog, różnorodność i akceptuje się ją w nim”.

Choć całe to zdanie jednoznacznie przywołuje na myśl masońskie zamysły pozbawienia Kościoła jego wyjątkowego charakteru (stworzenie Kościoła posługującego się rozmytą fałszywą duchowością, nie zachowującego depozytu wiary), warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1. „[Kościół] na służbie tego świata”. Czy prawdziwy Kościół nie powinien być na służbie Bogu? Gdzie w Piśmie Świętym bądź Tradycji Kościoła jest mowa o takim zadaniu Kościoła wobec świata. Czyż Kościół nie powinien przede wszystkim ewangelizować i nauczać świat? Kolejne zdania o czystej duchowości itd., które też budzą wątpliwości, ponieważ można je bardzo różnie interpretować, tylko maskują tę pierwszą ewidentną nieprawdę. Naprawdę z wielkim trudem można byłoby na siłę próbować ocalić te słowa jako zgodne z Pismem (z którym fragmentem Pisma?), jest to wręcz niewykonalne. Służyć należy Bogu. Kościół służyć powinien Bogu, nie światu. Także świat powinien służyć Bogu, który jest jego Panem, Stwórcą i Zbawicielem.

2. Wspomniana służba Kościoła miałby więc polegać pewnie między innymi na tym, że w Kościele „wszyscy mogą się spotkać i nawzajem rozpoznać„. Kościół jest jednak przecież wspólnotą wierzących w Chrystusa – nie wszyscy więc mogą być uznani za członków Kościoła – spotykają się w nim, jako we wspólnocie, tylko wierzący, ochrzczeni. Nie można przyjmować wszelkiej różnorodności w Kościele, jak implikuje kardynał, bo rozmyjemy katolickie nauczanie i moralność. Tylko taka różnorodność i dialog są pożądane, które nie sprzeciwiają się wierze w Chrystusa. Czy obecny Kościół nie akceptuje różnorodności w Chrystusie – różne wspólnoty, środowiska, poglądy, ryty – istniej przecież całe bogactwo Kościoła. Jaką więc różnorodność (nową różnorodność) ma na myśli Franciszkowi, według słów kard. Maradiagi, w Kościele który ma przecież dopiero stworzyć?

 

(źródło cytatu, słów kard. Maradiagi – link, opinia i analiza tekstu własna)

Jedna uwaga do wpisu “Kard. Maradiaga: Franciszek czuje się powołanym do stworzenia Kościoła

 1. Ta nowa, jedna światowa religia, złoży hołd bestii.

  Orędzia Ostrzeżenia
  http://ostrzezenie.net/wordpress/2012/10/13/ta-nowa-jedna-swiatowa-religia-zlozy-hold-bestii/

  Wtorek, 09.10.2012, 21.31

  Moja droga, umiłowana córko, wiele dusz staje się czujnych w tym czasie, gdyż są świadkami szybkich zmian, które teraz zaczynają się uwidaczniać w Moim Katolickim Kościele.

  Wszystkie znaki, które zapowiedziałem poprzez ciebie, zaczynają być już widoczne. Można zauważyć brak dostępnych Mszy. Nie jest już łatwo dostępna Najświętsza Eucharystia. W wielu Moich Kościołach ograniczony jest Sakrament Spowiedzi.

  Nie ma kapłanów w wielu Moich kościołach, aby nimi zarządzać. Jest tak wielu opuszczających Moje kościoły w tym czasie ucisku, że niedługo kościoły te zostaną przekazane dla komercyjnych firm.

  Ponieważ wiara Chrześcijan jest wypróbowywana, ważne jest zatem, aby w dalszym ciągu modlić się Moimi Modlitwami Krucjaty. Wkrótce do Katolickiego i innych Kościołów Chrześcijańskich wprowadzeni zostaną nowi słudzy.

  Najpierw, na krawędziach, rozmyte zostaną religijne różnice. Następnie, w krótkim czasie, nie rozpoznacie już Moich Nauk, ponieważ będą subtelnie usuwane. W ich miejsce zaistnieje seria niejasnych, ale poetyckich wypowiedzi, które promować będą tolerancję grzechu.

  Kłamstwa, przedstawiane niczego nie podejrzewającym osobom regularnie chodzącym do kościoła, nie zostaną początkowo zauważone. Później Moich wyznawców dręczyć będzie głęboko niepokojące uczucie, że coś jest nie tak.

  Ostatecznym oszustwem będzie to, kiedy Święte Sakramenty zastąpione zostaną przez pogańskie substytuty.

  Wszystko odbędzie się pod przewodnictwem fałszywego proroka, którzy stwierdzi, że jest arcykapłanem nad wszystkimi religiami, połączonymi w jedną. Ta nowa, jedna światowa religia, złoży hołd bestii.

  Wszyscy ci, którzy będą ślepo podążać, zostaną pożarci przez bestię i będą utraceni dla Mnie na zawsze.

  Szybkość, z jaką to się stanie, zaskoczy Moich wyznawców. Ten plan jest starannie zorganizowany. Kampania, aby zamienić wrogość Chrześcijan w akceptację świeckich praw, jest profesjonalnie sterowana.

  Jest to zaplanowane wśród wielu narodów przez jedną grupę, która, aby poprzeć swoje złe kłamstwa, wykorzystuje znane osobowości, gwiazdy i figurantów, z których wszyscy są przez większość uznawani.
  Uważajcie. Nie akceptujcie kłamstw. Nie dajcie się zaangażować w plan bezczeszczenia Mojego Świętego Imienia.

  Wasz Jezus
  Król i Odkupiciel całej ludzkości

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s