Barack Obama: jestem pod wielkim wrażeniem papieskich wypowiedzi

zdjecie Larry Downing/Reuters

zdjęcie Larry Downing/Reuters

Fragment wywiadu z prezydentem Barakiem Obamą, przeprowadzonego przez Johna Harwood dla amerykańskiej telewizji CNBC w dniu 2 października 2014 roku.

John Harwood: Ostatnie pytanie. Papież Franciszek… powiedział pewnego dnia, że Kościół katolicki bez zmiany kościelnego stanowiska… powiedział tak: „stał się zbyt obsesyjny w sprawach takich jak prawa gejów i aborcja”. Co Pan myśli o papieskich stwierdzeniach i czy widzi Pan jakieś ich szersze zastosowanie także poza Kościołem katolickim.    

Prezydent Barack Obama: Mówię Panu, jestem pod wielkim wrażeniem papieskich wypowiedzi. Nie z powodu… jakiejś pojedynczej sprawy, ale… wie Pan, przede wszystkim, on wydaje się kimś, kto żyje nauką Chrystusa. Nieprawdopodobna pokora… Nieprawdopodobne wyczucie, empatia choćby dla nich, dla biednych. I jest także kimś, kto… myślę, najpierw i przede wszystkim myśli o tym, jak przygarnąć ludzi, zamiast ich odpychać.

 

A my chcielibyśmy zapytać Baracka, czy jego zachwyt nad świętością Franciszka spowoduje, że pójdzie on do konfesjonału wyspowiadać się albo zgodnie z Pismem Świętym przyzna, że homoseksualizm jest grzechem?

Czy Franciszek, mający według prezydenta USA nieprawdopodobne wyczucie i empatię, nie widzi, jak odbierane są jego słowa? Czy tak samo odbierano wypowiedzi Benedykta XVI i Jana Pawła II dotyczące aborcji i gejów?

 

W wywiadzie prezydent wypowiada się szerzej. Cały wywiad dostępny jest tutaj: ***http://www.cnbc.com/id/101082182

3 uwagi do wpisu “Barack Obama: jestem pod wielkim wrażeniem papieskich wypowiedzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s