Znalezione w Internecie. Franciszek czyni masoński znak 666 ?

Co myślicie na ten temat? Błoga nieświadomość, znak zrobiony przypadkowo („nie chcący”), czy znak z ukrytym masońskim znaczeniem?

zdjęcie zaczerpnięte z tradycjonalistycznej strony  http://www.msza.com.pl

zestawienie zdjęć zaczerpnięte z tradycjonalistycznej strony msza.com.pl

 

Przedstawiony na zdjęciu znak nie występuje w chrześcijaństwie. Tym bardziej nie ma zastosowania w homiletyce.

Niektórzy mówią, że jest to powszechny tzw. „znak OK”. Przypomina on jednak z wyglądu 666, stąd jest niejednokrotnie świadomie i celowo używany przez masonów, którzy nadają mu swoje własne znaczenie.

sign-masonic

Dla okultystów znak OK przybiera negatywne znaczenie. Najpierw mamy okrąg, oznaczające bóstwo słońca i masońskie nigdy nie kończące się poszukiwanie większej ilości światła. Dla masonerii okrąg oznacza kobiece genitalia albo joni.

W filozofii Iluminatów znak OK staje się znakiem wprowadzającym zgodę na boskiego króla, ich przychodzącego księcia światła, którego chrześcijanie znają jako antychrysta. Dla nich to znaczy: „On aprobuje nasze przedsięwzięcia”. Znaczenie to jest prawie równoznaczne z odwróconymi łacińskimi słowami na szczycie wszystko widzącego oka Ozyrysa na naszym w USA jednodolarowym banknocie – Annuit Coeptis (Texe Marrs, Codex Magica)

 

Czy Franciszek czyni ten znak świadomie czy tak po prostu składa sobie w ten sposób palce?

 

Liczne przykłady tego znaku czynionego przez konkretnych masonów wraz z opisami: ***http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/codex_magica/codex_magica24.htm (uwaga, strona prezentuje materiały masońskie)

 

(źródło opisu znaku – uwaga strona będąca masońską propagandą – ***http://boymeetsworldilluminati.tumblr.com/post/81495708311/boy-meets-world-illuminati-satanic-masonic-occult)

4 uwagi do wpisu “Znalezione w Internecie. Franciszek czyni masoński znak 666 ?

    • Jest zdecydowana różnica pomiędzy gestem Franciszka a gestem św. papieża Jana Pawła II. W przypadku tego drugiego w sposób wyraźny obecny jest kontekst zabawy – papież robi „okulary”, żartuje sobie. Jest to jasne wobec wszystkich dookoła. Poza tym gest ten robiony jest przy twarzy. Gest Franciszka jest robiony jedną ręką w powietrzu – tak jak to bardzo często robią masoni – na dodatek w czasie homilii, gdzie trudno o jakiekolwiek wyjaśnienie tego gestu. Znak ten jest tym samym niezrozumiały i ma jakieś ukryte znaczenie. Chyba, że to tylko przypadkowe złożenie rąk?

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s