Mistrz włoskiej masonerii G. Raffi: braterstwo i dialog są pierwszymi słowami Franciszka

Gustavo Raffi, wielki mistrz masońskiego  wielkiego wschodu Włoch, zdjęcie: repubblica.it

Gustavo Raffi, wielki mistrz masońskiego Wielkiego Wschodu Włoch,
zdjęcie: repubblica.it

(…) To jest ten «biały dym», na który czekamy ze strony Kościoła naszych czasów (…). Być może w nowym Kościele nic nigdy nie będzie takie jak wcześniej (…)”.

Gustavo Rafii, wielki mistrz włoskiego masońskiego Wielkiego Wschodu, w swoje wypowiedzi zaraz następnego dnia po wyborze Franciszka, to jest 14 kwietnia 2013 roku, z wielką radością i otwartością ocenia ten pontyfikat niemalże jako przełomowy, wiążąc z nim wiele nadziei.

Skąd u mistrza masońskiego tak trafna ocena kierunku, w którym podąży nowy pontyfikat?

Całości wypowiedzi Mistrza nie potrzeba chyba komentować.

Człowiek ludzi biednych i daleki od kurii. Braterstwo i dialog są jego pierwszymi konkretnymi słowami: być może w nowym Kościele nic nigdy nie będzie takie jak wcześniej. Jest to dla nas pomyślne, że pontyfikat Franciszka, papieża, który «przychodzi z końca świata» może oznaczać powrót do Kościoła-Słowa przeciwko Kościołowi-instytucji, promującego otwartą relację ze współczesnym światem, z wierzącymi i nie wierzącymi, przez wiosnę Vaticanum II”.

Jezuita, który jest blisko tych, co w historii są ostatnimi” – kontynuuje Raffi – „ma wielką szansę, aby pokazać światu oblicze Kościoła, który musi odzyskać zdrowie dla zwiastowania nowej ludzkości, a nie ciężkości instytucji, osłoniętej w obronie swoich własnych przywilejów. Bergoglio zna prawdziwe życie i będzie pamiętał lekcję jednego z jego teologów Romano Guardiniego, który powiedział, że prawda i miłość nie mogą zostać oddzielone”.

Prosty krzyż, który nosił na swojej białej szacie” – podsumowuje Wielki Mistrz pałacu Giustiniani – „daje nam nadzieję, że Kościół ludzi może ponownie odnaleźć zdolność do dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z masonerią, która jak uczy doświadczenie Ameryki Łacińskiej, działa dla dobra wspólnego i postępu ludzkości, po Bolivar’e, Allende i José Marti, by wymienić tylko kilku. To jest ten «biały dym», na który czekamy ze strony Kościoła naszych czasów”.

 

(źródło, uwaga jest to strona propagandowa masonerii, ^^^http://www.grandeoriente.it/comunicati/2013/03/il-gran-maestro-raffi-con-papa-francesco-nulla-sara-piu-come-prima.aspx)

Jedna uwaga do wpisu “Mistrz włoskiej masonerii G. Raffi: braterstwo i dialog są pierwszymi słowami Franciszka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s