Czy Franciszek potępi masonerię, czy będzie z nią dialogował, paktował i szedł na ustępstwa?

"Masońskie czasy" okładka internetowego masońskiego czasopisma

„Masońskie czasy” okładka internetowego masońskiego czasopisma

Za czasopismem Masonic Times; poniedziałek, 14 października 2013 roku.

Jeden z włoskich wielkich mistrzów masonerii, Gian Franco Pilloni, wysłał list do Stolicy Apostolskiej, prosząc papieża Franciszka, „by położył kres rozdźwiękowi, który wciąż podtrzymuje mur” pomiędzy tymi dwoma instytucjami [lożą masońską i Kościołem].

Jakież to zgorszenie i skandal dla Kościoła, że jego przywódca trafia na propagandową okładkę czasopisma masonerii, z uznaniem dla jego działań, z szacunkiem i nadzieją w nim pokładaną. Masoneria to największy instytucjonalny wróg Kościoła na ziemi, stara się zniszczyć wszystko, co Boże.      

W liście wysłanym do papieża w czwartek [9 listopada], Gian Franco Pilloni, jeden z liderów włoskiej gałęzi UMSOI [Masońskiej Unii Ścisłego Obrządku Wtajemniczenia], powiedział:

„Wasza świątobliwość, piszę do was, by uczynić pokorną prośbę, by dążyć do zakończenia podziałów, które stoją w relacjach pomiędzy Kościołem Katolickim i masonerią, mając nadzieję, że ostatecznie zapanuje pokój pomiędzy tymi dwoma instytucjami, kończący rozdźwięk, która wciąż podtrzymuje mur”.

 

Wydaje się, że jedyną możliwością takiej współpracy pomiędzy masonerią i Kościołem będzie wchłonięcie i wykorzystanie Kościoła przez masonerię. Kościół bowiem nie może nigdy paktować z szatanem i jego organizacjami.

Jest jednak też druga opcja ze strony Kościoła – potępienie masonerii, tak jak Kościół czynił to już wielokrotnie, w wypowiedziach papieży i w rozmaitych dokumentach, podczas niemalże wszystkich pontyfikatów ostatnich dwóch wieków.

Co uczyni Franciszek? Czy z masonerią też będzie dialogował, czy zdobędzie się na jej potępienie i próbę wykluczenia masonów ze swoich szyków?

 

(źródło, uwaga strona propagandowa masonerii, ^^^http://masonictimes.blogspot.com/2013/10/a-grand-master-mason-from-italy-asks.html)

3 uwagi do wpisu “Czy Franciszek potępi masonerię, czy będzie z nią dialogował, paktował i szedł na ustępstwa?

 1. Masoneria kościelna sięgnęła obecnie najwyższego poziomu władzy w Moim Najświętszym Kościele na Ziemi

  orędzie nr 929 z serii Ostrzeżenie

  30.09.2013, godz. 15:45

  Moja szczerze umiłowana córko, muszę prosić wszystkie Moje wyświęcone sługi, aby uważali na wezwania do udziału w rekolekcjach, które będą organizowane, aby przekonać ich do wyrażenia zgody na nową przysięgę wierności która – gdyby się na nią zgodzili – uczyni bezużytecznymi ich najświętsze śluby, złożone Mnie, Jezusowi Chrystusowi.

  Masoneria kościelna sięgnęła obecnie najwyższego poziomu władzy w Moim Najświętszym Kościele na Ziemi i wkrótce narzuci swoją nową liturgię, która będzie sprzeczna z Moją Najświętszą Wolą. Stworzona przez wrogów Boga i pod płaszczykiem potrzeby nowego dostosowania się do sił politycznych, które chcą zakazać chrześcijaństwa, zostanie przedstawiona tak szybko, że wielu w Moim Kościele będzie zdumionych. Będą odczuwać ból, gdy zobaczą tę obrzydliwość, ale głosy Moich wiernych sług nie będą słyszane publicznie, gdyż masoni będą nadzorować pod każdym względem, jak ta nowa liturgia będzie odbierana. Każdy sprzeciw podniesiony w diecezjach na całym świecie zostanie oddalony i odrzucony. Uzasadnieniem będzie konieczność przyjęcia do Kościoła nowych, młodych dusz, które od niego odeszły. Odwołując się do świeckiego świata powiedzą, że dzięki nowej liturgii nawróci się więcej osób.

  O, jak zdradziecka będzie ta obrzydliwość i ilu uwierzy w te kłamstwa, które odciągną tak wielu od Prawdy. Księga Prawdy została przepowiedziana prorokowi Danielowi, aby dzieci Boże nigdy nie zapomniały Prawdy, gdy będą tonęły w kłamstwach, które pochłoną Mój Kościół na Ziemi.

  Przyjmijcie Prawdę daną przez Mój Kościół na Ziemi. Nie przyjmujcie nowych praw, do zaakceptowania których będziecie zmuszani w Moje Święte Imię, a które będą oznaczać świętokradztwo.

  Wasz Jezus

  Polubienie

 2. Dzieło to zasługuje na szczególną uwagę i nie może być pominięte tak przez badaczy problemu jak i wszystkich tych, którzy pragną posiadać najważniejsze argumenty przeciwko tej sekcie, którą Kościół nazwał w swoich dokumentach „pomocnikiem szatana na ziemi”.
  Jest też organizacją ludzi, którzy stawiają się ponad innymi, ponad człowiekiem i Bogiem, prawem moralnym i stanowionym, organizacją posługującą się „kłamstwem, obłudą, bezprawiem”, organizacją, której „podstawą i przyczyną jest występek i zbrodnia”.

  Podstawowe zasady masonerii mają, jak pisze bp Pelczar, charakter religijny. Czynią one z niej formację sensu stricte pogańską ujawniającą w teorii i praktyce istotę pogaństwa, które zmierza do utworzenia „królestwa nierządnicy babilońskiej” — królestwa szatana. Święty ujawnia satanizm masonerii, funkcjonujący w jej ramach kult Lucyfera

  „Podściółką” masonerii jest „upadek wiary i obyczaju”. Jej „sojusznikami” są liberalizm, materializm, socjalizm.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s