Tradycja Kościoła a Franciszek: sprawy fałszywego ekumenizmu, dialogu międzyreligijnego i masonerii


Nie wszystko do końca podoba nam się z tego filmu, ale w bardzo dobry, źródłowy sposób zostaje w nim przedstawione, w jak odmienny sposób Franciszek i Tradycja Kościoła podchodzą do ekumenizmu oraz do spraw kontaktów między religiami. Czy Franciszek wypacza naukę Kościoła? Film ukazuje, powołując się na wypowiedzi masonów, zamiary przeniknięcia Kościoła przez masonerię i wprowadzenia na Stolicę Piotrową rewolucyjnego papieża. Papież taki mógłby przeinaczyć wiarę Kościoła – zniweczyć prawdziwe dążenia ekumeniczne oraz doprowadzić do straszliwego diabelskiego porozumienia między religiami, przeciwnego Chrystusowi.
Ostatnio w tym temacie wypowiadał się także Benedykt XVI: „Co na to Franciszek? Upubliczniony profetyczny (?) tekst papieża emeryta„. W sposób oczywisty przeciwko tym koncepcjom są także dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz nauczanie świętego papieża Jana Pawła II.

2 uwagi do wpisu “Tradycja Kościoła a Franciszek: sprawy fałszywego ekumenizmu, dialogu międzyreligijnego i masonerii

  1. Co za belkot! Ekumenizm jest czyms obrzydliwym i zlym!!! Papiez Franciszek to tylko nastepna faza masonkiego planu wprowadzania ekumenizmu! EKUMENIZM TO ZAPRZECZENIE CALEJ WIARY CHRZESCIJANSKIEJ!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s