Franciszek do anglikanów zielonoświątkowych – krok bliżej do przeinaczenia prawdy katolickiej

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Piękne słowa Franciszka o wspólnej tożsamości chrześcijan skierowane do braci odłączonych w wierze:

„To, co mamy wspólnego, czyli Chrzest, jest o wiele ważniejszy od istniejących różnic”.

Cóż nam jednak po takich słowach, kiedy mamy do czynienia z zafałszowaniem nauki katolickiej ze strony Franciszka poprzez przemilczanie prawd i odpowiednie rozłożenie znaczeń i niuansów? Nie sposób odeprzeć wrażenia, że jest to świadome i celowe.    

Słowa papieża wraz z komentarzem, wedle tego, jak podane w źródle:

 

1. „Grzeszymy przeciw woli Chrystusa”

Tak, to prawda, podział chrześcijan jest przeciwny woli Chrystusa. Chrześcijanie nie powinni być podzieleni, powinni trwać w jedności. Wina podziału chrześcijan na pewno nie leży tylko na jednostkach, źródła i przyczyny tego podziału są skomplikowane. Niemniej warto przypomnieć słowa Jezusa do siostry Faustyny:

Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej męce rozdzierali mi ciało i serce, to jest Kościół mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą mi męki” (Dz 1218).

To przede wszystkim ten, kto rozłącza się od prawdy (wpada w herezję), ten przede wszystkim grzeszy.

Czy Kościół Katolicki grzeszy obecnie przeciw woli Jezusa i przeciw jedności chrześcijan? W jaki sposób grzeszy? A jeśli zdaniem Franciszka rzeczywiście grzeszy (jak to się objawia?) – jak należy wyjść z tego grzechu – przez jedność na silę, na przekór prawdzie?

 

2. „To, co mamy wspólnego, czyli Chrzest, jest o wiele ważniejsze od istniejących różnic”.

Tak, to prawda. Ale jest to prawda niepełna, gdy się nie doda, że istniejące różnice nie są bez znaczenia i gdy przede wszystkim w dalszej wypowiedzi pomniejsza się ich znaczenie przychylając się ku fałszywemu ekumenizmowi.

 

3. „Każdy z nas ma swoją tożsamość, ale uważam też, że każdy z nas poszukuje prawdy”.

Tak, to prawda – dałoby się na siłę ostatecznie tak zinterpretować te słowa, że chodzi o sprawy poszukiwania ugruntowania w wierze i rzeczy drugorzędne. Każdy bowiem jakoś zawsze poszukuje prawdy, ale przecież nie w sensie rezygnowania z dogmatów i fundamentów wiary! Katolicy w wielu sprawach znają prawdę i trwają przy niej, a anglikanie zielonoświątkowcy są dalecy od prawdy, zaprzeczając jej. Czy Franciszek chce powiedzieć, że nadal poszukuje prawdy o realnej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie?

 

4. „Mamy w naszych Kościołach znakomitych teologów. To kolejny sposób, by podjąć wspólną drogę. Ale nie powinniśmy czekać do czasu, aż oni dojdą do porozumienia. Duch Święty jest pośród nas, modli się z nami”

Jeśli jest jakiś znakomity teolog anglikański – skoro byłby tak blisko prawdy, dlaczego nie przejdzie na katolicyzm jak np. kard. Newman? Jeśli odrzuca nauczanie katolickie – daleko o prawy i od dobrej teologii. Jakaż to znakomita teologia, która drastycznie rozmija się z prawdą?

Podjąć wspólną drogę trzeba, jakoś. Duch Święty jest jakoś na pewno pomiędzy chrześcijanami. Ale czy teolodzy mają dojść do porozumienia  i od ustalenia prawdy, która leży pośrodku, przy negacji dogmatów? Przecież katolicyzmu z anglikanizmem nie da się uzgodnić – trzeba zrezygnować albo z jednego albo z drugiego. Albo jest jest Jezus realnie w Sakramencie Ołtarza albo go ni ma.

Czy można rozdzielać praktykę modlitwy od prawdziwej teologii? Dlaczego przeciwstawiać jedno drugiemu?

 

5. „Pewnego dnia zobaczyłem w drzwiach auli synodalnej mojego przyjaciela luteranina. Ty tu wszedłeś? Co za odwaga! W dawnych czasach luteranów palono żywcem!”

Świetny żart. Wyciąganie jakiś możliwych katolickich grzechów z przeszłości (często przekłamywanych przez media, by walczyć z Kościołem) i powiększanie ich znaczenia. Nie są to na pewno tematy do żartów i to w tak haniebny sposób, wyśmiewając się z dawnych czasów, które były zgoła odmienne od naszych – Kościół jako taki nie raczej błądził, choć niektórzy w nim mogli grzeszyć.

Niestety, ale te słowa tak będą niedługo rozumiane, że ci co chcą trwać przy prawdzie katolickiej w prawdziwym ekumenizmie, i którzy sprzeciwią się Franciszkowi, jeśliby poszedł za daleko (realizując fałszywy ekumenizm), są niejako metaforycznie mordercami i rzeczywiście powodują prześladowania religijne? Niestety tak to się układa, tak to ludzie zrozumieją, porównają… Taki jest tor myślowy tego żartu. Mitologia stosowana, praktyczna.

 

Nie sposób odeprzeć wrażenia, że to wszystko mówione jest pod fałszywy ekumenizm, który dopiero ma nadejść… Jest to rozmiękczanie prawdziwego katolickiego ekumenizmu, który bez prawdy i powrotu heretyków na łono Kościoła nie może mieć miejsca.

 

(źródło: ^^^http://gosc.pl/doc/2223804.Papiez-do-anglikanow-zielonoswiatkowych)

3 uwagi do wpisu “Franciszek do anglikanów zielonoświątkowych – krok bliżej do przeinaczenia prawdy katolickiej

 1. Wprowadzą miliony katolików w poważny błąd, a Moje Kościoły utracą swoją Świętość
  Orędzia Ostrzeżenia

  piątek, 4 kwietnia 2014, godz. 23.20

  Moja wielce umiłowana córko, proroctwa nie są objawiane człowiekowi przez Boga, aby stwarzać sensację. Są one przekazywane po to, aby człowieka przygotować na jego przyszłość w Moim Królestwie i aby ludzie mogli zostać uprzedzeni o możliwych zagrożeniach dla swoich dusz. Każda Interwencja w czasie trwania waszego życia — z Rozkazu Mojego Ojca — jest dla waszego własnego dobra i dla dobra innych dusz.

  Moje Proroctwa, które tobie, Moja córko, zostały przekazane, zaczęły się prawdziwie i na dobre wypełniać. Oszuści przejęli od wnętrza kontrolę i będą zwodzić świat, by ten uwierzył, że nowa doktryna — doktryna, w której zostaną dokonane zmiany w stosunku do obecnej Świętej Doktryny, ugruntowanej przez Boga — może zostać zmodyfikowana, aby dopasować się do życia wszystkich ludzi oraz do wszystkich religii. Strzeżcie się słowa „ekumeniczny” czy też jakichkolwiek prób, by przywłaszczyć sobie Mój Kościół na Ziemi i go obedrzeć z jego Boskości.

  Ten, kto manipuluje Liturgią, nie jest Moim autentycznym sługą, a jednak tak się dokładnie stanie. A jak postąpią Moi wyświęceni słudzy? Pochylą oni swoje głowy, wzniosą swoje ramiona w chwalebnym uwielbieniu dla nowej, fałszywej doktryny i wyprą się Wszystkiego, co Ja dałem światu. Ich miłość co spraw doczesnych, ich pragnienie, aby być podziwianym, oraz ich wyniosłe ambicje ogołocą ich z ich ślubów. Staną się zdrajcami i obrócą się do Mnie plecami. Wprowadzą miliony katolików w poważny błąd, a Moje Kościoły utracą swoją Świętość. Zaraz potem, gdy rdzeń Mojego Kościoła ulegnie profanacji, zgromadzą wszystkie inne wyznania chrześcijańskie i stworzą nowe sekty ekumeniczne, aby dokonać publicznego oświadczenia, przeczącemu istnieniu piekła. Następnie, opacznie, w kierunku dokładnie przeciwstawiającym się Prawdzie, wszystkim wyznawcom zostanie powiedziane, że to, co brane jest za grzech, zależy od punktu widzenia danej osoby, i dlatego też grzechu, ze względu na istnienie grzechu pierworodnego, nie można uniknąć. Z tego powodu się wam powie, że grzech nie jest niczym, o co należałoby się martwić. Sam grzech zostanie na nowo zdefiniowany. A kiedy to się stanie, zamrze wszelkie poczucie moralności. Kiedy zaś moralności nie bierze się już na poważnie, wtedy grzech staje się nieokiełzany. Grzech się będzie szerzył, nasilał, aż do upadku społeczeństwa, a ci, którzy pozostaną wierni Mojemu Kościołowi — Prawdziwemu Kościołowi — staną się świadkami tej ohydy.

  Ludzie będą chlubić się grzechem, otwarcie afiszować swój brak moralności, a nowa światowa religia będzie narzucać pogląd, że grzech nigdy nie będzie dla was przeszkodą czy też nie będzie uchodził za coś szkodliwego w Oczach Boga. Ale bóg, na którego będą się oni powoływać, to będzie szatan; tego wam już jednak nigdy nie powiedzą. Aby Mnie ośmieszyć, przedstawią wam antychrysta, który zostanie entuzjastycznie przyjęty, ponieważ będzie oklaskiwany przez fałszywego proroka i przez niego ubóstwiany. Antychryst będzie robił wszystko, co będzie sprzeczne z Moim Nauczaniem, ale będzie to robił z charyzmą i w sposób pełen powabu. Miliony będą go ubóstwiać. Będzie on tym wszystkim, czym Ja nie Jestem. Zwiedzie on tak wielu, że będzie mu łatwo przywieść Boże dzieci do herezji i wystawić na pastwę straszliwego spustoszenia.

  Przygotowuję was wszystkich na ten dzień. Bardzo wielu z was z trudem przychodzi dać posłuch temu przesłaniu, ale taka jest Prawda. Prawda uwolni wasze dusze od śmierci. Jeżeli Prawdę będziecie zwalczać, nic dobrego z tego nie wyniknie — poza rozpaczą. Jeżeli będziecie innych powstrzymywać od pozostania wiernym Mojemu Kościołowi, zachęcając ich do podążania za herezją, która zostanie już wkrótce narzucona światu przez Mój Kościół — z jego wnętrza — to zostaniecie rzuceni lwom na pożarcie. Tych, którzy niszczą dusze innych ludzi, stosując przymus, spotka z Mojej Ręki najgorsza kara.

  Przyjmijcie Prawdę i przygotujcie się. Podążajcie za Mną, a Ja powiodę was bezpiecznie do Mojego Królestwa. Jeżeli pospieszycie za bestią, to ona was i tych, którzy będą z wami, poprowadzi na wieczność w ognie piekła.

  Wasz Jezus

  Polubienie

  • Wprowadzą katolików w poważny błąd przez… Orędzia Ostrzeżenia Mary Irlandki. Strzeżcie się ich, strzeżcie się też Medjugorie… Czytajcie dokumenty Magisterium Kościoła i nie dajcie się zwieść…

   Polubienie

 2. http://laurentius-media.gloria.tv/28/media-PDSdzBCHniY-2.jpg?upstream=bonifacius-media.gloria.tv%2fc&sum=rwWyFVLzyp_M31QfDzMrxA&due=1450656000
  Yves Marsaudon ze szkockiego rytu masonerii, w książce “Ekumenizm postrzegany oczyma tradycyjnego masona” [Ecumenism Viewed by a Traditional Freemason] pochwalił ekumenizm soborowy. Powiedział:

  “Katolikom. . . nie wolno zapominać o tym, że wszystkie drogi prowadzą do Boga. I będą musieli zaakceptować to, że ta odważna idea wolnomyślicielska, którą naprawdę nazywamy rewolucją, wylewa się z naszych lóż masońskich, rozciągnęła się wspaniale nad kopułą św. Piotra” [30].

  Yves Marsaudon powiedział dalej: “Można dostrzec, że ekumenizm jest prawowitym synem masonerii” [31]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s