Sercowo-kolorowy drewniany krzyż – fałszywe ubóstwo?

ferula.franciszek

Jak się bliżej przyjrzeć krzyżowi Franciszka (kliknij na zdjęcie), widzimy, że wykonany z drewna, na górze ma otwór, jest nie tyle ubogi, co nawet tandetny, niedbale wykończony, porysowany.

Jaki to szacunek dla Krzyża Chrystusa – czy nie powinniśmy Chrystusowi dać tego, co najlepsze?

O tym, że jest to sprzeczne z duchem ubóstwa świętego Franciszka z Asyżu i być może z samą Ewangelią, pisaliśmy w artykule Drewniany krzyż i kielich – fałszywe ubóstwo?

Obawiamy się, że to nie koniec liturgicznych pomysłów Franciszka. Na tym Krzyżu nie skończy się…

 

3 uwagi do wpisu “Sercowo-kolorowy drewniany krzyż – fałszywe ubóstwo?

  1. Straszne to wszystko, amy papieża, który nie szanuje Jezusa Chrystusa, chce dawać śluby homoseksualistom a do tego zmienia naukę kościoła wprowadzając do niej masońskie zapisy (adhortacja jest tu koronnym przykładem). Módlmy się do Boga o oczysczenie kościoła z heretyków i masonów.

    Polubienie

  2. O ile pamięć mnie nie myli ten krzyż jest taki, bo jest wykonany z deski stateczku, który zatonął przy włoskiej wyspie Lampedusa w tym tragicznym wypadku, gdzie zginęło około 300 emigrantów. Dlatego Franciszek tam pojechał odprawić mszę świętą. Sama więc deska jest symbolem tej tragedii. A a to co jest tragiczne w tym krzyżu, to inne symbole oraz jego kształt. Nie wspomnę oczywiście o tym, że brak na nim Chrystusa Pana… W poniższym video, od minuty 3:50 omawiany jest po angieslku.. ale Z BARDZO WYRAŹNYMI I WYMOWNYMI OBRAZAMI ten krzyż, który ma wiele wspólnego z religią wschodu i filozofią ying-yang. Autor, William Tapley nazywa ten krzyż wprost, diabelskim krzyżem, nie mającym nic wspólnego z krzyżem Chrystusa Pana. Oto ten link: https://www.youtube.com/watch?v=G6wffe3DeSg

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s