Prawdziwe pokorne ubóstwo, fałszywe ubóstwo na pokaz czy po prostu dziadostwo?

franciszek.uzywany.samochod

2 uwagi do wpisu “Prawdziwe pokorne ubóstwo, fałszywe ubóstwo na pokaz czy po prostu dziadostwo?

  1. Istnieje taki katolicki blog { http://mundabor.wordpress.com }, który świetnie ukazuje fałszywą do potęgi n-tej pokorę Franciszka. Autor tego bloga wręcz twierdzi, że Franciszek robi wszystko na pokaz i dla oka ludzkiego, a dowodem tego jest jego zachowanie wobec mediów i pracującej kamery. Jest na tym blogu wiele przykładów takiego zachowania Franciszka, ale dwa najgłośniejsze to te:

    1. Franciszek rzuca się do konfesjonału do spowiedzi (padając na kolana, które nie zginają się przed Najświętszym Sakarmentem) wtedy, gdy zauważa, że fotoreporter nakręca kamerą jego zachowanie. Zdjęcie to obiegło cały świat, ale czy KAŻDY POPRZEDNI PAPIEŻ NIE SPOWIADAŁ SIĘ PRZYNAJMNIEJ CO TYDZIEŃ, JAK NIE NA CODZIEŃ??? Jedyną różnicą było to, że tamci papieże spowiadali się w naturalny cichy sposób w swojej izdebce, a NIE DLA OKA LUDZKIEGO!

    2. Ta sytuacja zakrawa na skandal, chociaż została rozdmuchana i pisały o niej chyba wszystkie gazety świata. Franciszek przejeżdza drogą, nakazuje stanąć kierowcy i podchodzi do sparaliżowanego człowieka na noszach i pochyla się and nim i go przytula. Autor powyższego bloga zadaje słuszne i krytyczne pytanie. Skąd wzięłą się kamera na przydrożnej drodze (praktycznie pustej) i to przy samochodzie tego sparaliżowanego człowieka i dlaczego akurat tutaj kazał Franciszek stanąć, bo przecież nawet jego wysiadanie z jego samochodu jest sfilmowane – jakby do jakiegoś przygotowanego z góry skryptu czy scenariusza. Jakby to było spontaniczne, to takich zdjęć by nie było. Ilu chorych uściskał i przytlił JP II, BEZ KAMERY USTAWIONEJ NA PRZYDROŻNEJ DRODZE???

    Oczywiście cały świat zaraz okrzyknął Franciszka „świętym” – no i o to chodziło!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s