Doktryna sterylnej pomocniczości. Polityka Kościoła wobec slamsów w Buenos Aires – teraz z Watykanu na cały świat?

Idealne miejsce na łowy dla zboczonych księży - mundabor's blog

Idealne miejsce na łowy dla zboczonych księży – mundabor’s blog

Homo- i transseksualni księża, wobec których wyczekiwano pieniędzy (zamiast na przykład Słowa Bożego). Doktryna, która „utrzymuje biednych w biedzie, leniwych w lenistwie, grzesznika zadowolonego z jego grzechami”.

Czy tak ma wyglądać światowy raban nowej ewangelizacji, jak przebiegała regularna „ewangelizacja” na peryferiach Buenos Aires?

Relacja korespondenta serwisu informacyjnego z wizyty w diecezji kard. Bergoglio.    

Oto relacja:

Ten Franciszek głupiec był idealnym kandydatem do osłabienia papiestwa aż do takiego stopnia, że będzie nieznaczące. Odwiedziłem Argentynę dwa lata temu, kiedy pracowałem dla rosyjskiej agencji informacyjnej i odwiedziłem kilka slumsów w Buenos Aires, by zrelacjonować pracę „curas villeros” (księży slumsowych) w wielu podmiejskich wioskach stolicy. Byłem wstrząśnięty, widząc, że praktycznie wszyscy ci księża mieli konkubiny i mieli z nimi synów, inni byli otwarcie homoseksualni lub mieli transseksualnych partnerów i wszyscy wiedzieli o tym! Rozmawiałem z ludźmi z slumsów i zapytałem ich, co oni o tym myśleli? Ich odpowiedzi były w zasadzie takie same: „to jest całkiem w porządku, że się kochają, nikomu nie szkodzą”. Rozmawiałem również z bardziej zadbanymi (i mniejszościowymi) sektorami Kościoła katolickiego w Buenos Aires, gdzie było obecne wzburzenie w związku z tą sytuacją, ale nie byli w stanie nic z tym zrobić – powiedzieli, że byli zdecydowanie przewyższeni liczebnie przez „populistycznych kapłanów”. Powiedzieli mi również, że cała wysoka hierarchia w Kościele w Buenos Aires, włączając w to Bergoglio, jest świadoma wątpliwej moralności kapłanów ze slumsów. Argentyńscy tradycjonalistyczni katolicy powiedział mi również, że w tych slumsach kapłan jest uważany za „wróżkę babcię chrzestną” przez biednych, którzy tam mieszkają, w rzeczywistości kapłani są dla wielu z nich jedyną „pomocą” wobec hiper-korupcji praktycznie w tych przypadkach niespotykanej [u tych księży], stąd kapłan jest postrzegany jako „dobra niania”, która karmi i troszczy się, więc nikt nie ośmiela się przeszkadzać poprzez zadawanie pytań na temat jego życia i moralności; dla ludzi slumsów wszystko, co księża robią jest w porządku tak długo, jak tylko księża dostarczają im darmowe rzeczy… doktryna sterylnej pomocniczości, która prowadzi donikąd, utrzymuje biednych w biedzie, leniwych w lenistwie, grzesznika zadowolonego z jego grzechami. Bergoglio zaczął eksportować ten model duchowej nędzy i upadku moralnego do reszty świata, ponieważ został wybrany i niestety będzie nadal wymiotował obrzydliwie populistyczną bzdurę, że przybywa z obecnych od dziesięcioleci w prowincjach Argentyńskich super-korupcyjnych polityk.

Trudno potwierdzić te relacje bez odwiedzenia tych slamsów, ale wszystko trzyma się kupy.

O tym, jaki przyszły papież Franciszek odnosił się do cudzołóstwa w slamsach – z poświadczenia lokalnego księdza – pisaliśmy tutaj: Kardynał Bergoglio akceptował udzielanie Komunii Świętej parom żyjącym w wolnych związkach.

(źródło: ^^^http://mundabor.wordpress.com/2013/09/18/slum-pleasures/ – nie podają w nim jednak nazwiska korespondenta)

5 uwag do wpisu “Doktryna sterylnej pomocniczości. Polityka Kościoła wobec slamsów w Buenos Aires – teraz z Watykanu na cały świat?

 1. Jest to może powód dla którego Jan Paweł II bardzo mocno strofował teologię liberalną własnie w Ameryce Południowej, gdzie bieda i proletariackie podejście do rzeczywistości zniszczyły autentyczne rozumienie Ewangelii Chrystusa. Jak długo bieda gra pierwsze skrzypce ponad moralnością, to zaczyna się tam wypaczenie Ewangelii. Ksiądz, nie ważne jak zdeprawowany, jest OK, jak długo rozdaje paczki za darmo… Co to ma wspólnego z nauką Jezusa? Jezus stał się dla nich przykładem rewolucjonisty, który postawił się bogatej władzy państwowej, jak i kościelnej… Tylko tyle, nic ponadto. Jakie to straszne WYPACZENIE wiary. Czy wobec powyższego należy się dziwić, że Franciszek nazwał ludzi tradycjonalnie wierzacych, za sosoby CHORE ? CO TAKI CZŁOWIEK ZROBI Z KOŚCIOŁEM??? STRACH POMYŚLEĆ!!!

  Polubienie

 2. Bernardzie Teologu.

  Znalazłam pewien „kwiatek” papieża Franciszka i ciekawa jestem, co o nim myślisz?

  „Bóg pamięta zawsze, nie zapomina nikogo z tych, których stworzył. On jest Ojcem, zawsze z czujnością i miłością oczekującym na to, by zobaczyć, jak w sercu syna odrodzi się pragnienie powrotu do domu – podkreślał papież. – A kiedy rozpoznaje to pragnienie, choćby po prostu tylko ledwo zaakcentowane i wiele razy prawie nieuświadomione, natychmiast staje obok i swym przebaczeniem sprawia, że droga nawrócenia i powrotu jest lżejsza – dodał Franciszek.”

  Czy mi się wydaje, czy według Franciszka najpierw jest Boskie przebaczenie, a dopiero potem (ewentualnie) nawrócenie grzesznika?????

  Źródło: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/papiez-franciszek-zaden-grzech-nie-przekresla-w-oczach-boga,368439.html

  Polubienie

  • Różnych kwiatków u Franciszka jest zatrzęsienie. Jedne są mniej jasne, inne więcej. Zaraz może zrobię w ogólności post o tych kwiatkach, bo nie mam czasu tego wszystkie komentować… Co do tego tutaj tak, tak by to mniej więcej wyglądało, jak piszesz, ale tutaj jest to bardzo, bardzo delikatne. Nie tyle przebaczeniem, co łaską. Bóg nie przebacza, dopóki my nie żałujemy, Bóg daje łaską potrzebna nam do żalu za grzechy, ale nie może dać przebaczenia, jeśli jej nie przyjmiemy. Czy dobrze mówię? Najpierw nasz żal, potem przebaczenie. To są bardzo subtelne sprawy. Trzeba na to wszystko patrzeć w kontekście, do czego to doprowadzi. To są bardzo bardzo lekkie czasami przesunięcia znaczeniowe. Łaska otwiera nawrócenie, ale tu też jest nasz wysiłek. Ktoś może mówić, że się czepiamy, ale mocniejszych rzeczy niż to tutaj jest mnóstwo. Tu chodzi także o ogólna logikę, o całokształt przesłania – w którą stronę to idzie, bo pojedynczych zwrotów często można bronić przy takiej czy innej interpretacji.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s