Garabandal: po papieżu Janie XXIII będzie tylko czterech papieży

Matka Boża z Garabandal, na prawym reku ma brązowo-kasztanowy szkaplerz

Nie jest celem tego artykułu rozstrzyganie o prawdziwości objawień Matki Bożej z hiszpańskiej miejscowości Garabandal (1961-1965). Przytaczamy jednie wiarygodną wypowiedź widzącej Conchity z rozmowy z jej mamą Ancietą. Widząca przekazuje, że Matka Boża powiedziała jej, że po papieżu Janie XXIII będzie tylko czterech papieży, jeden będzie rządził bardzo krótki czas, a po nich nastanie koniec czasów.     

 

Fragment książki: Garabandal: Der Zeigefinger Gottes, autor: Albrecht Weber, str. 149. Rozmowa widzącej Conchity z matka Anicetą. Rozmowa miała miejsce w 1963 roku w momencie, gdy zaczęły bić dzwony parafialnego kościoła w związku ze śmiercią papieża Jana XXIII.

Conchita: „Dzwony dzwonią z powodu śmierci! To musi być papież [Jan XXIII, 1958-1963]. Teraz zostało tylko trzech”.

Aniceta. „Mówisz jakiś nonsens?!”

Conchita: „To nie jest nonsens. Dziewica powiedziała mi: Po tym papieżu będzie tylko trzech więcej.

Aniceta: „A co potem? Czy będzie koniec świata?”

Conchita: „Dziewica nie powiedziała koniec świata, ale koniec czasów.

Tak, papież umarł. Ale będzie jeszcze trzech papieży”, odpowiedziała Conchita. W porządku. Nie pozwoliło to jednak pozostać Anciecie pełną pokoju później w domu i próbowała poznać dalej wiedzę swojej córki, czego jednak roztropnie uniknęła w obecności żony doktora Ortiz.

Aniceta: „Od kiedy wiesz, że będzie jeszcze tylko trzech papieży?”, nie bez lęku zapytała w związku z możliwym błędem ze strony jej córki, którego mogła dopuścić się z powodu pośpiechu swojej wypowiedzi.

Conchita: „Od Świętej Dziewicy. «W rzeczywistości», powiedziała, «będzie jeszcze czterech», ale jednego z nich nie liczy.

Aniceta: „Dlaczego jednego nie liczy?”

Conchita: „Tego nie powiedziała; powiedziała tylko, że nie liczy jednego. Powiedziała natomiast, że jeden będzie panował tylko przez krótki czas. Wtedy [Aniceta] zadała pytanie: „Może jego nie liczy”?

Conchita: „Nie wiem”.

Aniceta: „A co bezie potem?” Conchita: „Tego nie powiedziała”.

Po krótkiej przerwie Conchita dodała: „Święta Dziewica powiedziała nam kilka razy, że Jezus, Jej Syn, powróci, ale czy On powróci właśnie wtedy, tego nie wiem”.

Aniceta: „Czy to wszystko?” Conchita: „Tak, ale powiedziała także: «Oddzieleni [kościoły albo chrześcijanie – dodatek w książce] będą znów zjednoczeni»”. Wtedy pozostanie tylko jedna religia.

Tak więc według słów widzącej Conchity jest papież Jan XXIII i tylko czterech po nim:

 1. Paweł VI

 2. Jan Paweł I (ten, którego prawdopodobnie Matka Boża nie liczyła ze względu na krótki pontyfikat)

 3. Jan Paweł II

 4. Benedykt XVI

Co zatem z Franciszkiem?

 

(źródło: ^^^http://twoheartspress.com/blog/garabandal-prophecies-fulfilled-today/, ^^^http://www.godlikeproductions.com/forum1/message96209/pg1)

28 uwag do wpisu “Garabandal: po papieżu Janie XXIII będzie tylko czterech papieży

 1. Jak już się bawić w spekulacje, to można dodać też inne wariacje na temat: 1) Pawła VI nie liczy się za herezję, sobór, tzw. nową mszę Bugniniego, etc. albo 2) Jana Pawła II nie liczy się za herezję, sobór, majstrowanie przy różańcu, etc. albo 3) Benedykta za słabość do poprzedników-heretyków, którzy nie zdawali sobie sprawy z błędu, przez niego rozpoznanego, akceptację soboru, abdykację, etc. albo 4) papieżami będą Franciszek i jego trzej następcy, w tym jeden krótko, bo wszyscy poprzedni byli antypapieżami, albo 5) papieżami będą czterej bezpośredni następcy Franciszka, w tym jeden krótko, albo 6) papieżami będą czterej następcy antypapieża Franciszka, ale nie bezpośredni, albo 7) Benedykt i Franciszek to prawdziwi papieże, reszta nie, albo 8) tylko Jan Paweł i Benedykt byli papieżami, bo chcieli, nawrócenia Kościoła, ale im się nie udało, bo musieli odejść, albo 9) Jan Paweł I i Benedykt byli papieżami, podobnie jak Franciszek, który zmieni się, wyprowadzi Kościół z kryzysu na prostą, albo… 10) papieżem był Paweł VI, bo reszta jest bez tiary…, albo 11)… , albo 12)… Tu sobie wstawić, co tam kto uważa…

  Polubienie

  • To nie spekulacja, ale twarde wskazanie na treść objawień. Jednoznaczna interpretacja. Zachęcam do komentarzy do rzeczy i w temacie, a swoje imaginacje i spekulacje proponuję nagrać na youtube albo wrzuta.pl – może znajdą się wielbiciele. Wymyśli sztuczne scenariusze z głowy każdy potrafi. A kto wczyta się w treść słów Matki Najświętszej? Święty Janie Pawle II, módl się za nami.

   Polubienie

   • według chronologii jako trzeci papież po Bł. Jan XXIII (28.X.1958-3.VI.1963) wypada Jan Paweł II (16.X.1978-02.IV.2005) Karol Wojtyła tak więc ani Benedykt XVI (19.IV.2005-28.02.2013)
    Joseph Ratzinger ani tez Franciszek (13.03.2013)
    Jorge Mario Bergoglio są oficjalnie papieżami ale który z nich jest nieliczony może Razinger bo ustąpił natomiast Faranciszek kim jest ?

    Polubienie

  • 17,3 I zaniósł mnie w stanie zachwycenia na pustynię.
   I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej,
   pełnej imion bluźnierczych,
   mającej siedem głów i dziesięć rogów.
   4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat,
   cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły,
   miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości
   i brudów swego nierządu.
   5 A na jej czole wypisane imię – tajemnica:
   „Wielki Babilon.
   Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi”.
   6 I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa,
   a widząc ją bardzo się zdumiałem.
   7 I rzekł do mnie anioł:
   «Czemu się zdumiałeś?
   Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty
   i Bestii, która ją nosi,
   a ma siedem głów i dziesięć rogów.
   8 Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej,
   ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę.
   A zdumieją się mieszkańcy ziemi,
   ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia
   od założenia świata –
   spoglądając na Bestię,
   iż była i nie ma jej, a ma przybyć.

   Śmiejąca się zjawa z Garabandal, widząca Conchita, która – jak Marcin Luter – słyszy szurgatanie, a widzieć zaczyna po kradzieży i wypowiedzeniu imienia Szatana, która ze śmiechem ogłasza Sobór Watykański II za największy, „obajwienia świętego papieża Malachiasza” (który nie był papieżem, panie niewątpliwy-teologu, tu mi się od razu lampka zaświeca)… Potępianie akurat Franciszka za to samo, co robili poprzednicy, niekonsekwentne, na zasadzie wybiórczego hejtu. Otóż to mnie drażni. Wszystko nawet niepewne przyjmijmy, byle wskazać źdźbło w oku Franciszka, ale belkę w oku, wie pan kogo, błogosławić. Bo jest to belka święta. Twarde „wskazanie na treść objawień”? Czyich zjawień? Jak twarde? Równie dopuszczalne, jak podane przeze mnie, bo odnoszące się do treści „zjawień” interpretacje.
   A pisze nam Kefas: „Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach. To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie. Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę”.

   Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami. Święta Maryjo, módl się za nami. Święty Michale Archaniele, módl się za nami. Święci Andrzeju Bobolo, Jozafacie Kuncewiczu, Melchiorze Grodziecki, módlcie się za nami.

   Polubienie

   • Piękny cytat z Apokalipsy i ze św. Piotra.
    Jak zaznaczyłem na samym początku artykułu – nie zamierzam tutaj debatować nad prawdziwością tych objawień, bo do końca życia można by tego nie skończyć.
    Piękne poetyckie sformułowania, epitety i konstrukcje w Pana słowach, ileż jednak odniesienia do faktów w tych szturchaniach i podszeptach? Szczególnie podobają mi się te wsadzane przez Pana, gdzie się tylko da, kąsania albo otwarty sprzeciw wobec świętego papieża Jana Pawła II.
    Szkoda, że nie dał mi Pan wcześniej znać, że tak poważny błąd faktograficzny znalazł się w tytule artykułu o św. Malachiaszu – rozumiem, że jest Pan tutaj na blogu po to, by z walczyć z naszą chybioną eklezjalną prawowiernością i dlatego pojedyncze błędy zamiast prostego wskazania na nie, służą po czasie do wykpiwania? Naprawdę jestem świadomy, że mogę popełniać błędy i jeśli tylko jakiś poważny błąd gdzieś by się tu znalazł, od razu poprawiam. Liczy się prawda, a nie nasza duma, ze gdzieś moglibyśmy się pomylić.
    Tak, to co mówi Conichta, jest bardzo klarowną i jednoznaczna wypowiedzią w temacie, bardzo jasnym przekazaniem tego, co miała mówić jej Najświętsza Maryja Panna. Jeśli wierzyć w objawienia w Garabandal, w które ja osobiście wierzę, trzeba by przyznać, na podstawie tej wypowiedzi widzącej, że Jan Paweł II i Benedykt XVI to dwaj ostatni papieże. A Franciszek? Skoro nie papież, to kto? W moim przekonaniu różnica między Franciszkiem a jego poprzednikami jest coraz bardzo widoczna, z dnia na dzień widać coraz większy dystans, rozbieżności pomiędzy nimi a obecnie zasiadającym na tronie Piotrowym – w nauczaniu, w praktyce, w rządzeniu Kościołem…
    Doprawdy, jeśli te wszystkie wyliczane przez Pana wcześniej interpretacje można wywnioskować z podanego tutaj wywiadu z widzącą, to naprawdę gratuluje czytania ze zrozumieniem. Chyba, że wymyśla je Pan tutaj na siłę, by wykpić świętego papieża Jan Pawła II…
    Sancta Maria, Tu cunctas héreses sola interemisti in univérso mundo, ora pro nobis!

    Polubienie

 2. 1) Już fakt, że Maryja zostałaby pokazana z odsłoniętymi włosami (i to jeszcze długimi) każe wątpić w treść tych objawień. Zobaczmy co mówi na temat stroju kobiecego Biblia.
  2) Ponieważ Bóg jest stwórcą czasu a wszystkie swoje dzieci tak samo kocha jest nieprawdopodobnym by Maryja pełniąc wolę Boga nie wymieniłaby Jana Pawła I tylko dlatego, że krótko panował. Nawet gdyby był papieżem tylko 1 dzień zostałby wymieniony przez Maryję jako pełnoprawny papież.

  Polubienie

 3. Nie ma co tu rozpraw pisać i popisywać się znajomością oraz rozległością przeprowadzonych rozważań Katoliku Rzymski.
  Dla mnie sytuacja jest prosta i oczywista:
  Franciszek jest Antypapieżem nie papieżem – dlatego nie został wymieniony przez Matkę Boską w Garabandal.
  Powiem więcej -on jest nawet fałszywym prorokiem z Apokalipsy św.Jana…

  Polubienie

  • Bracia! Problem polega właśnie na tym, że sytuacja nie jest wcale „prosta i oczywista”. Macie mi tu, gospodarz i goście, za złe, że głoszę w porę i nie w porę. Katolik musi się wtrącać, bo jest odpowiedzialny za zbawienie innych. Katolik rozumie, co to są grzechy cudze. I nie milczy. Po pierwsze „sytuacja nie jest prosta i oczywista” dlatego, że zjawa z Medjugorie i Garabandal, to najprawdopodobniej zjawisko nadprzyrodzone. O charakterze jednak demonicznym. Jest to anty-Fatima, która kłóci się z Magisterium i pochodzi od Oskarżyciela naszego, Ojca Kłamstwa, Księcia tego świata. Jest to przedrzeźnianie Niepokalanej Matki naszego Pana, dlatego milczeć nie będę. Cytat z Apokalipsy nie jest od czapy. W Garabandal zjawa mówi o kielichu, który się przelewa, pojawiają się niezrozumiałe znaki, imiona-tajemnice, pojawiają się zapowiedziane znaki, (które mają być – w kontrze do cudu Słońca Niepokalanej – większe niż Fatima) ale się nie zdarzają, mają być zjawienia, których nie ma, a kiedy mają ustać – wbrew zapowiedzi się wznawiają… To jest modus operandi demona, opiera się na fałszu, kłamstwie, zwodzeniu i pogardliwym szyderstwie z ludzi, a jeszcze ten diabelski śmiech. Po drugie zacytowałem Świętego Piotra nie po to, żeby się popisać, jak tu się sugeruje. Tekst jest bardzo a propos. Żadnego z objawień prywatnych nie jest katolik zobowiązany uznać i przyjąć. Nawet Fatimy. Każde prywatne objawienie może być zwodzeniem szatańskim. Ale upomina nas Piotr Apostoł, że to Kościół święty jest od interpretowania objawień. Po drugie „sytuacja nie jest prosta i oczywista” dlatego, że jeśli Franciszek jest antypapieżem, to dlaczego antypapieżem nie był Paweł VI? Niektórzy chcieliby prostą odpowiedzią uzyskać uspokojenie sumienia. W 2013 roku pojawiła się nagle rewolucja w murach Rzymu! Ale nie najprostszej odpowiedzi mamy szukać, ale prawdziwej. Skąd się wziął Franciszek? Z losowania? Kto go wybrał? Kardynałowie kreowani przez kogo? Kto kreował kardynałów wybierających, jak mniemacie, niekatolika, antypapieża, proroka Antychrysta na papieża? Na konklawe przybyło 115, w tym 67 z nominacji Benedykta XVI i 48 z nominacji Jana Pawła II. Kto nominował ich na biskupów? Który z elektorów Franciszka poza patriarchą koptyjskim nie był nominowany lub kreowany przez Jana Pawła II? Arcybiskup Dakaru, a z Włoch Ravasi i Versaldi. Razem czterech. Jeśli macie mi za złe, że uważam Jana Pawła II za odpowiedzialnego za obecny stan osobowy kolegium kardynalskiego i ostatniego synodu biskupów, to wymyślcie coś więcej niż: gdyby nie Jan Paweł II, na pewno nastałby papież-liberał (antypapież-liberał?, fałszywy prorok, Antychryst z Apokalipsy?) i biskupi byliby jeszcze mniej prawowierni. Dobrze, że był Jan Paweł II, bo ich uświęcał. Wszystkich biskupów i kardynałów przykładem uświęcał. Inny by ich tak nie uświęcał. Puenta: Franciszka wybrali „wojtylianie”. Kropka.

   Polubienie

   • Prosta, oczywista i jednoznaczna jest interpretacja słów przypisywanych przez widzącą Matce Bożej. Tutaj nie ma wątpliwości w zrozumieniu tego, co widzącą przekazuje. Jeśli natomiast chodzi o same objawienia, to rzeczywiście ich prawdziwość nie musi być oczywista. Nie wdaję się w polemiki, bo to długi temat… Osobiście wierzę i w Garabandal i w Medziugorje, które jest raczej kontynuacja Fatimy. Tak, Franciszka wybrali „wojtylianie” i „benedyktyści”. Czasami można spotkać zasadniczą różnicę pomiędzy patrzeniem na papieża Jana Pawła II – jedni obarczają go winą za całe „posoborowie”, co według mnie jest zupełnie niesłuszne, inni starają się pokazać, że utrzymał Kościół na nogach mimo całego „posoborowia”. Ja bym przychylał się do tej drugiej opcji. Masoneria i modernizm były tak silne natarciu, że trudno byłoby je wyrzucić z Kościoła. To wszystko sprawa wielu wcześniejszych dziesięcioleci, a nie samego pontyfikatu Wojtyły. Blog posiada tytuł ze znakiem zapytania na końcu – myślę, że to, kim jest Franciszek, będzie nam dane dokładniej poznać w przyszłości – jak zacznie w praktyce realizować całą swoją agendę.

    Polubienie

 4. Strona redagowana bardzo profesjonalnie. Oczywiście, że lepiej by było ja krytykować, bo przecież wszyscy chcielibyśmy mieć papieża na poziomie, no ale tak niestety nie jest. Ważne są odniesienia profetyczne sprzed wieków, będące niewątpliwie napisane pod natchnieniem Bożym. Nie mam niestety książek św. Hildegardy z Bingen czy bł. Katarzyny Emmerich – w sieci są tylko fragmenty dotyczące przyszłego papieża, a dobrze by było wprowadzić osobno na dwie podstrony pełnych przekładów profetycznych, bo to są bardzo ważne dokumenty edukacyjne i z pewnością wartość tego portalu by jeszcze bardziej wzrosła.

  Pozdrawiam i życzę Administratorowi sukcesów, bo może ktoś wielki w Watykanie zorientuje się w porę, że nie tędy droga i trzeba zawrócić z tej zgubnej równi pochyłej.

  Polubienie

 5. Anna Katarzyna Emmerich o „nowym kościele”

  „Kiedy mam widzenie Kościoła jako całości, zawsze widzę od północno-zachodniej strony głęboką, czarną otchłań, do której nie dociera żaden promień światła i czuję, że jest to piekło. (…) Oni nie są w prawowicie założonym, żywym Kościele, stanowiącym jedność z Kościołem Walczącym, Cierpiącym i Triumfującym, ani też nie przyjmują Ciała Pana Boga naszego, lecz tylko chleb. Ci, którzy pozostają w błędzie przez nich niezawinionym i którzy pobożnie i gorąco pragną Ciała Jezusa Chrystusa, otrzymują duchową pociechę, jednakże nie przez komunię świętą. Ci którzy z przyzwyczajenia przyjmują komunię świętą, bez tej płomiennej miłości nic nie zyskują; tylko dziecko Kościoła otrzymuje ogromny wzrost siły” (s. 85). „Zobaczyłam niesłychane obrzydliwości rozprzestrzeniające się po całej ziemi, a mój przewodnik rzekł do mnie: «To jest Babel!» – ujrzałam cały kraj w okowach tajnych, wpływowych stowarzyszeń, zaangażowanych w dzieło podobne do budowy wieży Babel. (…) Widziałam jak wszystko obraca się w ruinę, zniszczenie sakralnych przedmiotów, bezbożność i herezję wdzierające się do wnętrza” (s. 132).

  http://www.ultramontes.pl/omlor_anna_katarzyna.htm

  Polubienie

 6. Objawienia w Garabandal są i były prawdziwe. Potwierdzenie do tego znajdujemy u innej znanej osobowości ze świata proroczego Vassuli Ryden. Ale głównie, chcę powiedzieć Rzymskiemu Katolikowi, że nie mając NAJMNIEJSZYCH DOWODÓW na to, że to objawienia są nieprawdziwe, niech wyraża się o nich jako o diabelskich, bo TEGO NA 100% nie wie. A co jak w imię tego zbawienia dusz – o które tak się troszczy – odrzuca np. prawdziwe wezwania naszej Matki z Nieba? Moja koleżanka nawróciła się w Garabandal – całkowicie i NAGLE! Nawrócenie to jest trwałe i głębokie, bo nastąpiło kilka lat temu i nadal trwa.

  Ponadto chcę napisać o bardzo mało znanej historii z Garabandal o tym, że biskup Puchol – który był potwornym i zagorzałym wrogiem tych objawień, podpisał dokument rozpoczynający bardzo negatywną kampanię przeciwko Garabandal – ginie w tragicznym wypadku samochodowym z okrzykiem na ustach: „Boże co się złego ze mną dzieje!” Osoba towarzysząca, przeżywa ten wypadek bez uszczerbku. Następnie oględziny ciała wskazują na ciekawą rzecz, zupełnie poczerniałe ręce biskupa, podczas gdy wypadek nie wywołał żadnego pożaru. Są to te ręce, które podpisały dokumenty przeciwko Garabandal. Biskup Puchol ginie 8 Maja 1967 roku, w Święto Michała Archanioła. Oto link do tej mało komu znanej historii : http://garabandalnews.overblog.com/bishop-puchol-an-enemy-of-garabandal

  Polubienie

  • @Pina Colada – drogi Bracie zacytuję : „Ostatni list kard. Levady z 25 stycznia 2007 r.[3] podtrzymuje negatywną opinię doktrynalną. Ponadto informuje, że Vassula Ryden w dialogu z Kongregacją wyjaśniła wiele wątpliwości m.in. co do natury objawień, które wydają się być raczej osobistymi przemyśleniami, niż bożym objawieniem. Kongregacja Nauki Wiary zaleca wiernym nadal ostrożność, a w przypadku spotkań ekumenicznych poleca stosowanie się do wskazań biskupa Kościoła, na terenie którego diecezji odbywa się spotkanie.” A teraz powiedz kto w tym jest ważniejszy: Vassula czy oficjalne stanowisko Kościoła katolickiego? Czy Ty jesteś wyznawcą Vassuli czy Kościoła Katolickiego?

   Polubienie

 7. Cytuje:
  C: „będzie jeszcze czterech», ale jednego z nich nie liczy”.”
  A: „Dlaczego jednego nie liczy?”
  C: „(…)powiedziała tylko, że nie liczy jednego. Powiedziała natomiast, że jeden będzie panował tylko przez krótki czas.”
  A: „Może jego nie liczy”?
  C: „Nie wiem”.
  Krótko mówiąc prawdopodobnie Maryja nie liczyła Jana Pawła I, ponieważ pełnił funkcję papieża tylko miesiąc. W takim razie zostaje trzech papieży. A w tym momencie jest już piąty. Któryś z nich nie jest więc papieżem. W objawieniach wielu osób to Franciszek jest uznawany jako ten „nie od Boga”.
  Pozdrawiam, zah.

  Polubienie

 8. Warto dodać to co ukazało się ostatnio:
  Wieści z Garabandal

  „Posted by Dzieckonmp w dniu 20 Listopad 2014

  Jak wiemy Garabandal jest szczególnie kojarzone z przekazem przez Matkę Bożą dla świata wiadomości o Ostrzeżeniu i Wielkim Cudzie jaki ma mieć miejsce w sosnowym gaiku. Jest to pierwsze objawienie w którym w szczegółach z nakreśleniem czasu zostało opisane to wydarzenie jakim ma być Ostrzeżenie. Dokładnie rok temu 20 listopada umieściłem wpis tłumaczony przez Bożenę ojca Albrechta Webera , autora książki ” Garabandal – Zeigefinger Der Gottes ” ” Garabandal – Palec Boży ” . Należał on do jednych z największych znawców tych objawień. To on przeprowadził wiele dociekliwych wywiadów z widzącymi, pisał książki i artykuły. To jemu Jan Paweł II dziękował osobiście za przybliżenie ludziom fenomenu Garabandal po napisaniu książki „Garabandal – Palec Boży” .

  Artykuł który umieściłem 20 listopada 2013 r. na blogu.

  Dziś ze smutkiem informuję ojciec Albrecht Weber zmarł 15 listopada, 49 lat po swoim słynnym wywiadzie z Conchitą 14 listopada 1965 roku. Albretch Weber będzie pochowany w Garabandal, co jest wielkim zaszczytem dla tego żołnierza Matki Bożej z Góry Karmel. Będzie on dopiero drugim nie Hiszpanem, pochowanym w tym sanktuarium. Wśród bardzo bliskich znajomych ojca Albrechta Webera jest wielu którzy są całym sercem oddani Garabandal w tym Aviso. W maju tego roku ojciec Albrecht Weber był w Garabandal i taki oto list otrzymał Aviso od znajomej;

  Drogi Aviso, Dziękujemy za wszystko, mam nadzieję, że masz się dobrze, poza tym muszę ci powiedzieć, co się stało wydarzyło w naszej grupie, kiedy udaliśmy się do Garabandal w maju tego roku. Spotkaliśmy się z Albrechtem Weberem, który promował tam swoją książkę, tylko kilka osób kupiło tę książkę, gdyż była ona w języku niemieckim. Jedna z pań z naszej grupy rozmawiała z nim na temat obecnego papieża, a on zaskoczył nas, mówiąc „To, nie jest prawdziwy papież ” .Był bardzo zdecydowany w tej wypowiedzi. Był wielkim pasjonatem tego, co mówił, i powtarzał,nie jest on prawdziwym Papieżem !!! Nasz ksiądz był bardzo zaskoczony tym, jak i większość z nas – lecz dobrze wiemy, że to on pisał książki o Garabandal, że to on robił wszystkie wywiady z wizjonerami, wiec musi wiedzieć więcej od nas o tym wszystkim, i prawdopodobnie wie więcej niż my wiemy. Tak, to był wielki szok dla większości z nas, myślałem o tym przez cały czas naszej podróży, do Rzymu, i patrząc na papieża w Rzymie, jak ludzie go kochają. ………………………., W każdym razie, Aviso ​​chciałem poinformować, co powiedział Albrecht do nas. „

  Takie zdarzenia miały miejsce w maju tego roku. Ojciec Albrecht Weber potem był coraz bardziej chory, dużo cierpiał aż 14 listopada zmarł.

  Poniżej napisze wam co Aviso napisał kilka dni temu do swoich przyjaciół i czytelników.

  Od początku jak pisze do was, ten artykuł był najtrudniejszy do napisania, uwierzcie mi, ale ja wiedziałem, że pewnego dnia będę musiał to napisać. Tak dziś chcę zadedykować te trudne słowa dla wszystkich naszych dzieci i dla wszystkich Dzieci Boga Ojca. Chcę przypomnieć, pozostańmy zjednoczeni, proszę zaufajcie mi, jestem przekonany do tego co piszę. Módlcie się, wyznajcie swoje grzechy, idźcie na mszę świętą. Zawsze Pamiętajcie o modlitwie różańcowej.

  Aviso”

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2014/11/20/wiesci-z-garabandal/

  Polubienie

 9. Pokora, pokora, pokora. A nie bufonada nadęcie że ja wiem lepiej. O. Pio powiedział kiedyś: diabeł ubierze się w różne „szatki” ale w posłuszeństwo – nigdy. Więc może będziesz posłuszny Kościołowi i zaprzestaniesz głosić czegoś co na dzień dzisiejszy w żadnym wymiarze nie jest dobre dla wiary katolickiej. No chyba że wiesz lepiej od Kościoła co jest dobre a co beee?

  Polubienie

 10. Ja o zupie a inny o d…e. Co ma falszywy prorok do Garabandal? Ja nie odnoszę się do „fałszywego proroka” – ktokolwiek by to był – a piszę o Garabandal i Medjugorie – też! o Medjugorie. Uległość wobec fałszu i nieprawdy jest grzechem zaniechania więc nie chcę go zaciągnąć na siebie. Na dzień dzisiejszy – fakty –
  1. Garabandal ani Medjugorie nie są zaakceptowane przez Kościół jako prawdziwe.
  2 „fałszywy prorok” jest fałszywy w oczach ludzi a nie Kościoła – na dziś, jutro może się to zmienić jak stan mojej duszy, ze stanu łaski uświęcającej na stan grzeszności.
  Koażdy ma prawo do swej oceny ale trzeba pamiętać że słowa to nie myśli. Słowa już wyszły z ust człowieka i działają, kiedyś z tego trzeba będzie zdać sprawę. I dlatego „fałszywych proroków” mam w modlitwie a nie na ustach. Bo nie ten co krzyczy Panie, Panie ale ten co czyni dobro i ufa Bogu bezgranicznie.

  Polubienie

  • Prywatnie mogę we wszystko wierzyć. Ani w Garabandal ani w Medziugorje nie ma nic sprzecznego z wiarą. Oba objawienia są wiarygodne. Co do Medziugorja stanowisko Kościoła jest non constant de supernaturalitate, czyli sprawa czeka. Obawiam się, że fałszywy prorok będzie krok po kroku coraz śmielej przecinał i blokował wszystko, co Boże.

   Polubienie

   • Jak prywatnie wierzysz we wszystko to współczuję 🙂 Oba objawienia są tak wiarygodne jak pies :))) który notorycznie ucieka na „lewiznę”. Katolik nie może się obawiać tylko mieć nadzieję. A więc gdzie jesteś? Prywatnie i duchowo … gdzie?
    „Ani w Garabandal ani w Medziugorje nie ma nic sprzecznego z wiarą.” – no to chyba z Twoją :))) bo z katolicką jak widać ma.

    Polubienie

 11. Bardzo dobry ten blog i byłaby szkoda zaprzepaścić pracę przez propagowanie fałszywego objawienia.
  Choć akurat w tej kwestii to może nawet jeśli to nie Maryja, a nawet sam szatan podyktował to proroctwo to czy nie warto by sie nad tym zastanowić

  Polubienie

 12. Jestem stałym czytelnikiem. Blog bardzo dobry, choć niektóre teksty naciągane. Im mniej własnej opinii autora, tym lepiej. Co do objawień… Katolik nie musi wierzyć w żadne objawienia prywatne. Do zbawienia jest mu nie potrzebne. A zatwierdzenie objawień, polega na uznaniu ich zgodności z nauką K K. Nawet jakby miałby Franciszek być bestia😉 to nie ma znaczenia.. Bo KK bramy piekielne nie przemogą. Przy całym zamieszaniu pamiętajcie, by ufać Duchowi Świętemu.. On kieruje kościołem. On prowadzi go. Wiara ma być żywa w Jezusa, bo tylko przez niego jest zbawienie. Dziwie się, ze nie widzicie różnic między Fatimą,Akitą a pozostałymi, które bronicie. W fatimie i Akicie widzenia były posluszne KK. Tak samo Faustyna.. A objawienia medugorie, Garabandal kipią nieposłuszeństwem. Przypomnę jeszcze czym był grzech pierworodny… Nieposłuszeństwem. Korzeń grzechu, to nieposłuszeństwo. Zaufajcie Jezusowi. Są rzeczy,które muszą się stać… Ale czy znajdzie Jezus wiarę gdy przyjdzie, czy będziecie się przekrzykiwać. Mesjasz jest tu,mesjasz jest tam? Zróbcie autorefleksję. Bo pychą jest sądzić, że wie się lepiej co jest dobre.. A pycha prowadzi do nieposłuszeństwa. Szczęść Boże

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s