Niektórzy biskupi USA nie rozumieją Franciszka, w tym emerytowany kard. George

bishops-slide-HBIW-jumbo[1]

Konserwatywny emerytowany kard. George chciałby zapytać Franciszka o jego intencje.

A media relacjonują:

„(…) niektórzy [biskupi] mówią, że jeszcze nie rozumieją, jaki rodzaj zmian programuje Franciszek i czy jest to coś więcej niż zmiana tonu…

… Zmiana znajduje odzwierciedlenie nie tylko w wpływowym mianowaniu biskupa Chicago [z konserwatysty na liberała], ale również w wezwaniu Franciszka do Kościoła, aby otworzyć dyskusję na temat gorących spraw od dawna uznanych za rozstrzygnięte, jak komunia dla rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach, homoseksualnych związków, pary, które mieszkają razem bez małżeństwa, a nawet poligamistów w Afryce [tego jeszcze nie słyszałem! – red.]„.

Tak piszą media. I cytują na innym miejscu kard. George:

„(…) [Franciszek] mówi wspaniałe rzeczy”, „ale on nie łączy ich razem w całości, więc jesteśmy czasami pozostawieni sami wobec tego, co jest jego intencją. To, co mówi jest wystarczająco jasne, ale to, co on chce, byśmy czynili?”

„Chciałbym usiąść z nim i powiedzieć: Ojcze Święty, przede wszystkim, dziękuję za pozwolenie, bym . Ale czy mógłbym Ci zadać kilka pytań na temat Twoich zamiarów?”

Kolejny wpływowy konserwatysta odstawiony – mimo wieku wielu biskupów zostawia się dłużej na swoich stanowiskach. Kolejna osoba, która nie rozumie intencji Franciszka. Kolejny duchowny, który mówi o niejasnościach zamiarów Franciszka, pięknych słowach – ale gdzie rzeczywistość?

 

(źródła: ^^^http://www.nytimes.com/2014/11/12/us/change-urged-by-pope-francis-is-rattling-hierarchy-of-roman-catholic-church.html#
^^^http://www.nytimes.com/2014/11/12/us/change-urged-by-pope-francis-is-rattling-hierarchy-of-roman-catholic-church.html)

3 uwagi do wpisu “Niektórzy biskupi USA nie rozumieją Franciszka, w tym emerytowany kard. George

 1. Należy dodać, że kard.George uczestniczył w tym sławetnym konklawe, które nadało Bergoglio białą piuskę odebraną papieżowi Benedyktowi. Ponadto, jakby Bergoglio zdradził biskupom jakie ma naprawdę plany ( a według kard. Kaspera ma je na 100 następnych lat: http://eponymousflower.blogspot.ca/2014/10/vienna-this-past-wednesday-october-15.html) to musiałaby w powstać w kościele wojna domowa, która nas i tak czeka, tylko później. Opóźnianie tej sytuacji ma na celu zdobycie przez Bergoglio dla siebie jak najwiekszej ilości popleczników i obstawienie swoimi ludźmi wszystkich kluczowych stanowisk w kurii rzymskiej, wówczas jego władza będzie absolutna. W międzyczasie niszczy się wszystkich biskupów konserwatywnych i tych o tradycyjnych poglądach oraz skazuje się ich na banicję, jak kard. Burke. A wszystko co pachnie łaciną ulega powoli zupełnej annihilacji (diabeł nienawidzi łaciny – języka egzorcyzmów). Oto źródło budowy tych wszystkich planów, nic nie powstaje z niczego:

  Należy dodać, że papież Benedykt XVI odmówił uczestnictwa w pogrzebie kard. Martini w 2012 roku, ze względu na jego liberalne i anty-kościelne poglądy (masońskie). Jak to mówią na Watykanie, nigdy mu tego nie wybaczyła klika miłośników Martiniego – ZEMSTĄ NA BENEDYKCIE XVI, BYŁ WYBÓR BERGOGLIO.

  Polubienie

 2. @Pina Colada
  „Kardynał Carlo Maria Martini „był człowiekiem Bożym, który nie tylko studiował Pismo Święte, ale bardzo je kochał, uczynił je światłem swego życia, aby wszystko było na większą chwałę Bożą” – napisał Benedykt XVI w osobistym przesłaniu na uroczystości pogrzebowe emerytowanego arcybiskupa Mediolanu” Nie pojawił się osobiście, ale te powyższe słowa wyrażają poparcie dla Martiniego.

  Polubienie

 3. Droga Marzeno, o zmarłym nigdy się źle nie mówi, prawda? Może postuduij trochę wypowiedzi kard. Martiniego za życia to wtedy się dowiesz za czym opowiadał się ten człowiek. Np.to: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kard-martini-kosciol-pozostal-200-lat-z-tylu-czemu-sie-nie-otrzasnie,274233.html

  http://swiat.newsweek.pl/antypapiez–carlo-maria-martini,95849,1,1.html

  http://jezuici.pl/carlo-maria-martini-niepokorny-kardynal/

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Duchowy-testament-kard-Carlo-Marii-Martiniego-Kosciol-pozostal-200-lat-z-tylu,wid,14890697,wiadomosc.html?ticaid=113d16&_ticrsn=3

  Ponadto, Bergoglio to duchowe dziecko Martiniego. Nie wiem czy wiesz, ale w pierwszym konklawe po śmierci Jana Pawłą II, kandydaturę Bergoglio WYSUNĄŁ WŁAŚNIE kard. MARTINII… I Bergoglio zajął wówczas drugie miejsce po Benedykcie. On marzył o ujrzeniu modernisty (wiele wskazuje za tym, że masona też) na Tronie Piotrowym. Sam nie doczekał… Ale Bergoglio dochrapał się tego stanowiska w okolicznościach, które pozostają nadal wątpliwe, tajemniczne, dwuznaczne i najprawdopodobniej bardzo nieuczciwe.

  Kard. Martini miał całe życie opinię największego masona w Kościele.

  http://biblefalseprophet.com/2013/12/28/francis-was-the-candidate-of-the-freemason-cardinal-carlo-martini/#.VGl-4vnF_94

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s