Czy Franciszek ma listę swoich wrogów?

PopeFrancis3C-717x450[1]

W ostatnich dniach administracji Nixona odkrycie, że Biały Dom posiada listę wrogów, było dla wielu Amerykanów faktem zmieniającym ocenę rzeczy. Wydawało się, że administracja przy użyciu siły nie chciała rozwijać polityki lub bronić narodu, ale rozgrywała polityczne walki.

Mimo, że wszelkie bliższe porównania Nixona i Franciszka są oczywiście nie na miejscu, to jednak wielu katolickich konserwatystów i tradycjonalistów pytało w tych dniach, czy papież ma listę wrogów.

Ostatnio pojawiły się informacje, że Watykan zamyśla albo rozważa rozpoczęcie kontroli trzech biskupów w różnych częściach świata:

– Rogelio Ricardo Livieres Plano usunięty z diecezji w Paragwaju
– Robert Finn z Kansas City-St. Joseph
– Missouri Mario Oliveri z małej diecezji Albenga diecezji w północnych Włoszech (…)

Pomimo różnych szczegółów wielu obserwatorów zauważa, że wszystkich trzy biskupów ma jedną oczywistą wspólną cechę – każdy jest jednym z najbardziej konserwatywnych członków konferencji swojego episkopatu.

 

(fragmenty artykuły, całość w jęz. angielskim: ^^^http://www.cruxnow.com/church/2014/11/04/does-pope-francis-have-an-enemies-list/)

10 uwag do wpisu “Czy Franciszek ma listę swoich wrogów?

 1. No, to są biskupi z Zachodu, a napewno jest i lista biskupów ze Wschodu – biskup Gądecki, biskup z Kazachstanu Anastazy Schneider …proszę dopisywać tutaj tych, których znacie, że napewno nie sprzedadzą Chrystusa za tytuł kościelny, czy inne przywileje i na których będzie można liczyć w godzinie starszliwej próby kościoła, która nadchodzi.

  Należy z samego szacunku wspomieć tych obrońców Chrystusa, których nazwiska na liście już przekreślono, jak kard. Burke z USA. Pewnie kard. Pell z Australii też już ma przechlapane.

  Walka wewnetrzna w kościele wre… Szatan do niej zagrzewa i jej przygrywa.

  Polubienie

 2. P.S. Właśnie przeczytałam, że Franciszek, odwiedzi w listopadzie Paragwaj, ale jego noga nie postanie w dicezji, z której przegnał biskupa LIvieres. http://eponymousflower.blogspot.ca/2014/11/pope-visit-in-november-2015-to-paraguay.html

  Oczywiście, że nie. Chyba tam nikt by go nawet nie powitał, tak kochano biskupa, który przez całe swoje życie tak umiłował i szanował Mszę Św. Trydencką, a Franciszek go po prostu sprzatnął bez powodu (no wymyślono jakiś powód – bo musi być).

  Polubienie

 3. Zorrro, pomyliłeś miejsce na komentarz. Ja na początku robiłam to samo. Ty chyba chciałeś umieścić swój komentarz tutaj… „Szimon Peres zaproponował papieżowi Franciszkowi utworzenie „ONZ religii”… Komentarze na tym blogu są powyżej tytułu, a nie poniżej…

  Polubienie

 4. No, bo ponad tytułem masz kreskę i ponad nią pisze ile jest komentarzy, ale jak ktoś przeczyta wpis i nie ma tego (czytaj dalej) to od razu wskakuje w komentarze pod spodem, czyli DOTYCZĄCE POPRZEDNIEGO WPISU… poprostu trzeba się tego nauczyć.

  Polubienie

 5. Chciałabym, aby Pan Bernard Teolog w tej kategorii opisał też tragedię rozegnanych na cztery wiatry Franciszkanów Niepokalanej oraz udział w tym papieskiego przedstawiciela ks.Volpi, jak i ten chyba najokrutniejszy fakt, że zakazano biskupom całego świata przyjmować tych przegnanych zakonników gdziekolwiek indziej pod skrzydła Kościoła… To wszystko się po prostu w głowie nie mieści… w kościele, gdzie jednym z najgłówniejszych przykazań jest miłość bliźniego… To jest jakaś współczesna inkwizycja i polowanie na czarownice… Gdyby to było średniowiecze, to stosy by już płonęły od dawna.

  Polubienie

  • Mistrzu Pina Colada, dobry pomysł, czasu jednak brakuje, strasznie go mało, przepraszam, ale taka rzeczywistość. Wczytanie się nawet mniej dokładnie w ten temat i opisanie potem tej sprawy Franciszkanów to dobre ileś godzin pracy. Prowadzę ten blog w wolnym czasie, maile już do Ciebie wysyłałem, ale chyba nie docierały. Różni ludzie mi podrzucali różne myśli na temat Franciszka i mam listę dobrych kilkudziesięciu ewentualnych tematów do umieszczenia na bloga, a tutaj na dodatek materiału z dnia na dzień przybywa i to w tempie zastraszającym. Niedługo trzeba będzie dokumentować całą schizmę w Kościele… Wiem, że niekiedy do postu na bloga wystarczy kilka prostych zdań, jakiś link, ale ja naprawdę nie mam czasu tego wszystkiego przerabiać – to się tak wydaje, coś wrzucić, opisać, zacytować, a to w praktyce wychodzi kawał dobrej roboty.
   Zachęcam tym samym czytelników tego bloga do współpracy, by czasem coś podesłali. Kilka zdań, zdjęcie, tytuł i będę wrzucał na bloga. Ze źródłem albo własne jak się da. Ale tak, bym jak najmniej musiał to opracowywać. W razie czego kontakt proszę mailem – jest o prawej stronie bloga podany.
   Tak, jestem świadomy, że przydałoby się coś o Franciszkanach Niepokalanej, wystarczy by na przykład ktoś zebrał dobre kilkanaście linków po polsku czy w innych językach na ten temat, to można wrzucić kilka zdań wstępu i odesłać czytelnika do tych tematów, bo samemu stać się specjalistą w tej materii, to ileś godzin dobrej roboty.
   Przepraszam, ale ja sam nie dam rady dokumentować wszystkiego, co dotyczy Franciszka, bo to strasznie dużo pracy i czasu mi brakuje.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s