Szimon Peres zaproponował papieżowi Franciszkowi utworzenie „ONZ religii”

Franciszek i Szimon Peres

Franciszek i Szimon Peres

Prezydent Izraela powiedział: „ONZ się przeżyło. To, co jest potrzebne, to Organizacja Religii Zjednoczonych, ONZ religii”.    

W jego opinii to właśnie papież powinien stanąć na czele „ONZ religii”. Peres przypomniał, że Franciszek już próbował podjąć się takiej właśnie roli, zapraszając w czerwcu do Watykanu jego, a także przywódcę Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa…

Jak to jest, że za Benedykta XVI nie słyszeliśmy takich rzeczy? Problem jest też przede wszystkim w tym, że sprawy dotyczące religii omawiane i proponowane są przez polityków i przy ich udziale.

Nowy Światowy Porządek Religii? Czy możemy stawiać na równi katolicyzm (chrześcijaństwo) z innymi religiami? Czy religie powinny paktować z przywódcami tego świata?

 

(więcej w artykule: ^^^http://www.polskatimes.pl/artykul/3562663,szimon-peres-zaproponowal-papiezowi-franciszkowi-utworzenie-onz-religii-onz-sie-przezyl,id,t.html?cookie=1)

16 uwag do wpisu “Szimon Peres zaproponował papieżowi Franciszkowi utworzenie „ONZ religii”

 1. Ratzinger to złożona osobowość, nie zawsze chodził w mucecie, był modernistą „za młodu”, potem się sukcesywnie z tego leczył i tradycjonalizował wewnętrznie i zewnętrznie. Ale ciągle mu pozostał pewien sentyment do burzliwej, terrorystycznej młodości soborowej, której nie umiał wprost potępić. Franciszek z tej swojej progresistowskiej dolegliwości nie wyrasta. Jest naturą, zdaje się, mniej skomplikowaną. Jest, moim zdaniem, pod względem teologicznym, umysłowym, moralnym dużo poniżej poziomu poprzednika. Ale z tego powodu do pewnych zadań pasuje, jak znalazł.

  Ratzi-jakobin w cywilu pod krawatem na arcy-hiper-mega-extra-nad-soborze anty-watykańskim drugim.

  Polubienie

  • Nie znam w szczegółach przeszłości kard. Ratzingera, ale jeśli leczył się z jakiś sympatii do mętnej nowoczesności, i powracał wciąż do Tradycji, zagłębiając się a nauczaniu Kościoła, to znak, że Duch Święty go prowadził. A w którą stronę i kto prowadzi Franciszka?

   Polubienie

  • Inny duch go prowadzi?… Może zły duch?… Duch soboru?… 😉 Ale poważniej: Proszę nie sądzić, że jestem wrogiem Jego Świątobliwości Benedykta XVI. Odczuwałem pewną ulgę i względny spokój, że oto wszystko z wolna zmierzać będzie już jednak we właściwą stronę, gdy dzierżył klucze Piotrowe. A teraz, gdy La Plata spłynęła do Tybru, o spokoju już nie ma mowy. Czuwajcie tedy, albowiem nieprzyjaciel wasz jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożreć…

   Polubienie

   • Pan Bernard Teolog jest bardzo wyważony w słowach, ale nam dyskutującym tutaj wolno pisać w sposób wolny i swobodny. Wobec tego pytam, jeżeli ten papież nosi nazwę – (według spisu Malachiasza) – „czarny papież”, no to wiadomo już, że o kolorze skóry tutaj nie mówimy…

    Polubienie

   • Nie ma w spisie o czarnym papiezu (jezuicie),gloria oliwae – o chwale oliwki (czesto jest kojarzony blednie z kolorem skóry) to BXVI zas ostatni to Petrus Romanus ( papa bongiorno) moim zdaniem 18 antypapiez na 112 papiezy z calego spisu pomalachiaszowego.
    Czy jest ow 18 papiez nie nazwany jak sugeruje Bernard – nie wiem…
    Jednak bardziej sklaniam się do wersji, że wszystkie literackie naznaczenia są explicite użyte.
    Myślę zatem, ze i co do obecnego papieza- antypapieża uzyta zostala nazwa wprost.
    Pewnym tropem moze byc uzycie kropki po drugim wyrazie wtraconego zdania- interpretacji ( bedzie zasiadac w czasie ekstrmalnych….)
    Nie ma uzasadnienia dla jej uzycia, dlatego sadze, że zecer takze nie dokonal oddzielenia tekstu dwoch zdan opisu od poprzednika z braku miejsca i odruchowego oszczędzania materialow. Prosze pamietac, ze nowa technika druku Gutenberga byla znana dopiero od dwunastu lat w chwili druku jedynego dokumentu Malachiasza.
    Brak odstepow i dosc lekko uzywane interpunkcje każą sie nad tym zastanowic.
    To jest spis papiezy zyjacych na ziemi, zatem podejrzewanie, ze Petrus Romanus to Sw Piotr zarzadzajacy kluczami z Nieba ( w/g MBM) jest mnie mniej przekonujaca. Aczkolwiek nie moge jej bezwzglednie odrzucic.
    Tak czy inaczej:
    OSTATNIM PAPIEZEM Z WOLI BOGA NA TEJ ZIEMI JEST BENEDYKT XVI.

    Polubienie

  • Benedykt świetował rocznicę Asyzu,więc otwórzcie oczy.Zapoczatkował Asyż JPII,gdzie zdradził Jezusa,a zrobili go swietym.Franek tylko rozwija ,to co zapoczatkował Wojtyła.Polecam na YT Duch Assisi,chyba 1godz 35 min.Obowiazkowo ogladnąc ten dokument

   Polubienie

 2. „ONZ religii” czyli tak naprawdę Jedna Światowa Religia, która zwidzie ludzi na całym świecie.
  Wpisz w google: Jedna Światowa Religia + Ostrzeżenie ,a dowiesz się co to za twór!

  Polubienie

 3. Zgadzam.sie, na horyzomcie widac ten masonski pancernik „HMS Jedna swiatowa religia”
  Ma wielkiego kalibru dziala i kto mu podskoczy ten dostanie salwę burtową i wnet zatonie. Kard Burke juz taką salwę dostał. Jeszcze nie zatonął ale jego zdolnosc bojowa prawie zanikła.
  Swoją droga jestem ciekawy jak papa bongiorno zneutralizuje abpa Gądeckiego, taranem dziobowym czy wysle liczne male niszczyciele?
  O to drugoe nie trudno, patrząc na kondycję duchową polskiego episkopatu, który Chrystusa nie krolem a slugą sobie uczynił.
  Czy musi znow zginac nas miliony, zeby sie ksiazeta nasi opamietali? To dygresja do o. Klimuszki, że zginie nas polaków 5-10% tj 2-4 mln.

  Polubienie

 4. W jaki sposób przeciwnicy Chrystusa starają się „urobić” ludzi do JŚReligii?
  Np. poprzez takie audycje:

  „Tajemniczy Babilon Ekumenizm Watykanu-Jedna Światowa Religia „

  Polubienie

 5. „W tym tygodniu (17-19 września 2015) Franciszek odbywa globalną ekumeniczną konferencję, w której występują liderzy islamu, poganie i założyciel Chrislamu – Rick Warren z kościoła Saddleback z Kalifornii.

  Obecni będą:

  • Żydzi
  • Muzułmanie
  • Buddyści
  • Hinduiści
  • Taoiści
  • Jainiści
  • Sikhiści
  • Katolicy
  • Inni chrześcijanie

  Zauważ dużą liczbę pogańskich religii na spotkaniu. Papież nie martwi się tym, w co wierzysz, ważne tylko, ażebyś był uległy Rzymowi.

  Budowanie jednej światowej religii (One World Religion) to ciężka praca, ale papież Franciszek czyni więcej postępów niż każdy inny papież.”

  fragment artykułu: „Dalsze kroki Franciszka w budowie „One World Religion”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dalsze-kroki-franciszka-budowie-world-religion-2014-11

  Polubienie

 6. „Ale jest jeden rodzaj chrześcijaństwa o którym papież Franciszek nie ma nic pozytywnego do powiedzenia.

  Papież Franciszek mówi, że nie ma miejsca dla „fundamentalizmu” w chrześcijaństwie …
  Podczas zeszłomiesięcznej, pierwszej wizyty na Bliskim Wschodzie papież skrytykował fundamentalizm w chrześcijaństwie, islamie i judaizmie jako formę przemocy. „Fundamentalistyczne grupy, nawet jeśli nikogo nie zabijają, nawet nie uderzają w kogokolwiek, są agresywne. Mentalną strukturą fundamentalizmu jest przemoc w imię Boga.”

  Ale dokładnie to, czym jest „fundamentalizm”?
  Poniżej znajduje się definicja, jaką podaje Google…
  „forma religii, zwłaszcza islamu i protestanckiego chrześcijaństwa, które popierają wiarę w ramach ścisłej i dosłownej interpretacji Pisma Świętego.”

  Więc papież Franciszek odrzuca tych chrześcijan, którzy wierzą w ścisłą, dosłowną interpretację Biblii?

  I właściwie jaki jest jego całościowy plan?

  Dlaczego tak ciężko pracuje, aby dotrzeć do innych głównych religii na całym świecie?”

  -fragment art.: „Papież Franciszek i Szimon Peres rozmawiają na temat stworzenia „religijnego ONZ”„
  Michael Snyder, endoftheamericandream.com
  Źródło:http://www.prisonplanet.pl/kultura/papiez_franciszek_i,p180530631

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s