Synod 2015 powtórką synodu 2014?

mid_31565[1]

Abp Bruno Forte

Papież Franciszek mianował przewodniczących delegowanych, relatora generalnego oraz sekretarza specjalnego XIV Zgromadzenia Ogólnego Zwyczajnego Synodu Biskupów. Będzie ono obradowało w Watykanie w dniach od 4-25 października 2015 pod hasłem: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”.

Przewodniczącymi delegowanymi będą, podobnie jak miało to miejsce podczas tegorocznego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu, kardynałowie: André Vingt-Trois, arcybiskup Paryża (Francja), Luis Antonio G. Tagle, arcybiskup Manili (Filipiny) i Raymundo Damasceno Assis, arcybiskup Aparecidy (Brazylia). Oprócz nich czwartym przewodniczącym delegowanym będzie arcybiskup Durbanu, kard. Wilfrid Fox Napier OFM (Republika Południowej Afryki).    

Natomiast relatorem generalnym będzie ponownie Prymas Węgier, kard. Péter Erdő, zaś sekretarzem specjalnym – arcybiskup Chieti-Vasto we Włoszech, Bruno Forte.

Informacja jest co najmniej zaskakująca. Arcybiskup Forte jest autorem trzech kontrowersyjnych punktów zaprezentowanych w tegorocznym „Relatio post disceptationem”. Tezy są jego osobistymi wnioskami, które znalazły się w dokumencie wyłącznie z woli tego duchownego. Informacje te, podane najpierw przez włoskich watykanistów, potwierdziła teraz agencja prasowa Associated Press. We włoskich mediach pojawiło się już nawet sformułowanie mówiące o „własnej wersji Ewangelii” arcybiskupa Forte.

Kardynał Péter Erdő był podczas ostatniego synodu zwierzchnikiem abp. Forte. Stwierdził on, że nie ma nic wspólnego z wpisanymi przez włoskiego duchownego akapitami, gdyż były one jego osobistym wtrętem. Kardynał Erdő nie uznał za stosowne przeczytania dokumentu, który wywołał burzę w całym katolickim świecie, a który to dokument przypisywany jest jemu, jako relatorowi generalnemu.

Myślę, że sprawy poruszane w naszym artykule „Czy leci z nami pilot” [u nas na blogu rozszerzony artykuł dostępny tutaj Sternik kieruje łódź na nowe wody – wycisza konserwatystów, podtrzymuje liberalizm – tworzy przestrzeń dla jawnej herezji w Kościele] są ciągle aktualne. Czyny papieża Franciszka jednoznacznie potwierdzają, że głowa Kościoła Katolickiego popiera lobby sodomickie działające w strukturach tegoż Kościoła. Nie da się inaczej wytłumaczyć opisanych powyżej, a podejmowanych osobiście przez papieża decyzji personalnych.

 

(źródło: http://www.eprudnik.pl/wiara-katolicka-zagrozona-jak-nigdy/)

4 uwagi do wpisu “Synod 2015 powtórką synodu 2014?

 1. Ja nie widzę innej odpowiedzi na tę zaskakującą sytuację, która do głębi zbulwersowała cały świat katolicki, jak to, że jest to celowe, wyrachowane dążenie po trupach do celu.

  Pierwsza część Synodu 2014 miała rozeznać kto jest kto i skąd pochodzą zagrożenia dla liberalnej kościelnej polityki Franciszka. Teraz usuwa się wrogów Franciszka, a przyjaciół Jezusa, jak kard. Burke i inni. Robi się to „gardualnie” tak, jak to Franciszek lubi. Mają na to rok czasu.

  Po oczyszczeniu przedpola z opozycji, pozostała klika kardynałów, kumpli Franciszka przyklaśnie każdemu dokumentowi jaki zostanie wyprodukowany w kasperowskim duchu „miłujmy się wzajemnie, a najbardziej nasze grzechy, które przed Bogiem nie mają najmniejszego znaczenia, bo On jest taaaaaaaaaaaaaaaaaaki miłosierny, że można grzeszyć do woli”

  Dodatkowe mianowanie konserwatywnego kard. Napiera, ma znaczenie czysto kosmetyczne, po policzku obrazy od kard. Kaspera, który stwierdził , że Afryka jest daleko za murznami, jeżeli chodzi o „wyższą świadomość moralną” cywilizowanej Europy, czyli gejów, rozwiązłość seksualną i masowe rozwody… etc

  Gdyby Franciszek naprawdę chciał innego rezultatu synodu 2015, to zmieniłby obstawę personalną synodu … ALE ON NIE CHCE !!!

  No i to jest zagadka… D-L-A-C-Z-E-G-O NIE CHCE???

  Polubienie

 2. Sankcje nalozone przez EU i USA na Rosje to poczatek konca amerykansk. dominacji na swiecie.
  Rosja a wlasciwie Putin w bardzo szybkim czasie zalozyli ekonomiczna Unie BRICS w sklad ktorego wchodza : Brasilia,
  Risja,Indie,Chiny i Poludn. Afryka.
  Wacznie w Unji tej jest ponad 80 % ludnosci swiata, olbrzymi potencjal gospodarczy
  z przyrostem naturalnym ludnosci ponad 3 % rocznie.
  Marnie wyglada EU ze swoim leniwym przyrostem naturalnym ponizej 1 %.
  Rosja zalozyla nowa wspolprace wojskowa z Chinami i Indja i takze z Bialorusia,Kazachstanem i Armenia.
  Ameryk. co kilka lat robia swiadomie czy nieswiadomie kryzys, a to gospodarczy, a to finansowy spowodowany korupcja w wymiarze nie milionow lecz miliardow $.
  Kryzys bankowy w USA, EU i na swiecie byl spowodowany olbrzymia korupcja w USA z poparciem prezyd. Busha.
  Banki ameryk. i europejskie wplacily do administracji ameryk. w ciagu ostatnich kilku lat grzywne za korupcje, manipulowanie walut, manipulowanie cen surowcow i sprzedaz kredytow nielegalnych itp.w wysokosci ponad 64 mld $.
  A tu ONZ wydzial zywnosci nie ma pieniedzy na pomoc uchodzcom syryjskim w wysokosci
  65 mil.$.- jeden nalot ameryk. samolotow wojsk. na bombardowanie IS kosztuje 500mil.$, Co za demokracja?
  To zwierzeta w buszu maja wiecej zasad humanitarnych i respektu do siebie wzajemnie.
  Do dzieci nieletnich w USA tyle ze czarnych policjanci strzelaja jak do kaczek i nie sa za to karani.
  Piekna demokrycja i prawo.
  A teraz destabilizacja krajow slowianskich w celu zrobienia kasy $$$$$$$$$.
  Czyim kosztem ?? Oczywiscie narodow slowianskich. Jakich ? To wszyscy wiemy – nie trzeba znac histori z Afganistanu,
  Iraku, Libi czy Syrji. Scenariusz ten sam, najpierw pomagac jak Talibanom, Sadam. Huseinemu, opozycji w Syrji a potem atakowac i niszczyc wlasny sprzet wojskowy ktorzy sami im dostarczyli. Logika i plan ciagle prosty i ten sam.
  Piekny jest ten swiat??:: $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

  Polubienie

 3. Ja Wam wytłumaczę dlaczego Franciszek tak postępuje.
  Religia jako taka jest częścią naszego życia, ważną częścią. Obecnie tzw. „masońska światowa grupa”
  (http://oredzia.republika.pl/wybrane_najwazniejsze_oredzia/w_oredzie015.htm)
  czyli domyślam się Klub Bilderberg (sprawdź w Internecie co to za jedni!) wprowadza na całym świecie nowe porządki- masońskie lub jak inni mówią Nowy Ład Światowy lub inaczej po prostu tzw. New World Order czyli po polsku Nowy Porządek Świata. Miejsce religii w NWO zostało określone: ma to być tzw. Jedna Światowa Religia składająca się z większości obecnie istniejących religii na świecie połączonych w jedno..
  Jest to wymysł masoński:

  Trzymają się swojego planu twardo, dlatego Franciszek postępuje tak samo: po trupach do celu. On jest tylko częścią tej (NWO) układanki..

  Natomiast a propos Rosji – niestety jest rządzona również przez masona. Nazywa się Putin…
  Jest członkiem tej samej drużyny: Klubu Bilderberg.
  Może nasza koleżanka Pina Colada mogłaby przetłumaczyć ten film:

  To co odgrywają oni na Ukrainie to teatr służący wznieceniu wojny.
  Oczywiście społeczeństwa nie wiedzą, że są manipulowane… Wiedzą to ci na świeczniku władzy.

  Polubienie

  • Jak szybko znikają filmy, które pokazują prawdę…
   Na powyższym był taki obrazek

   Zdjęcie pokazuje kogo? …masońskich braci.

   Czy podsumowując nie powinno się tu zamieścić orędzia:

   Cztery regiony świata, do których nawiązuję, to cztery wielkie imperia — USA, Rosja, Europa i Chiny

   Orędzia Ostrzeżenia

   wtorek, 24 września 2013, godz. 11.18

   Moja wielce umiłowana córko, cztery regiony świata, do których nawiązuję, to cztery wielkie imperia — USA, Rosja, Europa i Chiny. Wszystkie przepowiedziane proroctwa dotyczą tych mocarstw, wokół których będą się kształtować te radykalne zmiany w zakresie systemów religijnych i politycznych.

   Syria i Egipt, z powodu zamieszek w tych krajach, staną się katalizatorem dla większej wojny, która uwikła cztery wielkie mocarstwa. Wszystkie te mocarstwa będą ze sobą połączone, aby stworzyć jednolity reżim, który zostanie wykorzystany do kontrolowania globalnych zasobów i światowej populacji.

   Wojna religijna będzie miała dla tej kontroli kluczowe znaczenie, a odpowiedni przywódcy Moich Kościołów Chrześcijańskich zostaną pokonani i zniszczeni w ramach przygotowań, jakie prowadzi bestia, która będzie kontrolować wszystkie cztery imperia. Żadnemu z rządzących, którzy przeciwstawiają się Słowu Bożemu lub którzy próbują unicestwić Jego Dzieci, nie zostanie przyznane przez Boga prawo, aby przemocą ogarnąć tych, których imiona znajdują się w Księdze Życia. I chociaż mówię o chrześcijanach oraz o tym, że jest konieczne, aby pozostali Mi oni wierni, to odnoszę to także do Żydów, ponieważ ich obrońca, Michał Archanioł, będzie nad nimi czuwał i dopomoże im przetrzymać prześladowanie, które oni, jako wybrany naród Boga, będą także musieli przejść.

   Plan Boży został uformowany i wszyscy aniołowie i święci w Niebie obecnie się przygotowują, aby pomóc Mi w Mojej Misji, mającej na celu zjednoczenie i ochronę tych wszystkich, którzy Mnie kochają, przed wielkim oszustwem, jakie zostało zaplanowane, aby ogłupić świat. Nigdy wcześniej nikczemność skierowana przeciwko Bogu nie była przez rasę ludzką tak wspólnie okazywana, jak dzieje się to dziś. Nigdy wcześniej śmiertelny człowiek nie był w stanie — poprzez przejęcie władzy, mające na celu sprawowanie kontroli — zadawać tak wiele cierpienia, jak ma to miejsce w tym momencie historii. Wielkie prześladowanie przeciwko Bożym dzieciom — wywołane przez szatana przy skwapliwym wsparciu złych, żądnych władzy mężczyzn oraz przez kobiety, zajmujące pozycje, dające im wielką władzę — rozkwita na waszych oczach. Jednak wielu z was nie potrafi tego dostrzec, ponieważ zostaliście ogłupieni.

   Wasz Jezus

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s