Hulaj dusza, piekła nie ma! Franciszek przeczy Pismu Świętemu, św. Faustynie, Matce Bożej z Fatimy, wizjom św. Jana Bosko, doktorom Kościoła i apologetom, Ojcom Kościoła etc. etc. etc.

pieklo[1]Pytanie zasadnicze dla tego postu: czy ja nie umiem czytać? Czy coś mi się poplątało i mylę się?

Cała Tradycja Kościoła w odstawkę. Z Pismem Świętym na czele. Salus animarum lex ultima? Ależ po co takie udziwnienia, wszyscy będziemy zbawieni, WSZYSCY!

Z mowy Franciszka, 26 listopada 2014, oficjalne źródło watykańskie: „Bóg przygotowuje nowe mieszkanie i nową ziemię (…) Oto cel, do którego zmierza Kościół (…) Pięknie jest o tym myśleć, myśleć o niebie. Wszyscy się tam znajdziemy, wszyscy. To jest piękne (…)”.

I jeszcze słowo „wszyscy” powtórzone dla podkreślenia.

Bomba! Zagrajmy na cześć Pana! Alleluja, wszyscy spotkamy się w Niebie!

 

(źródło: ^^^https://w2.vatican.va/content/francesco/pl/audiences/2014/
documents/papa-francesco_20141126_udienza-generale.html)

 

22 uwagi do wpisu “Hulaj dusza, piekła nie ma! Franciszek przeczy Pismu Świętemu, św. Faustynie, Matce Bożej z Fatimy, wizjom św. Jana Bosko, doktorom Kościoła i apologetom, Ojcom Kościoła etc. etc. etc.

 1. Ja myślę, że ten tekst powinien być pod hasłem HEREZJE, a nie NAUCZANIE. Twierdzenie, że wszystcy idziemy do nieba jest JAWNIE SPRZECZNE Z NAUKĄ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO i z KATECHIZMEM KK, który uczy o rzeczach ostatecznych człowieka.

  Zastanawiam się, dlaczego kler milczy, dlaczego nikt z biskupów nie protestuje wobec tych już licznych bzdur, które on wypowiedział. Dlaczego jest taka cisza? Dlaczego jemu tyle uchodzi, a każdy oddech papieża Benedykta XVI był śledzony i opisywany głośno w prasie, aby go zniszczyć.

  BISKUPI KOŚCIOŁA… NIECH WAM BĘDZIE WSTYD ZA WASZE MILCZENIE, ZDRADZACIE CHRYSTUSA PANA – MILCZĄC i pozwalając temu niezróważonemu człowiekowi niszczyć kościół … praktycznie każdego dnia…

  P.S. Bernardzie, dobrze zrozumiałeś… cały świat o tym pisał, że idziemy WSZYSCY do nieba, według nauczania Franciszka. Przecież niebo obiecał już dawno ateistom, czyli jest konsekwentny w swym szaleństwie.

  Polubienie

 2. Państwa ignorancja religijna sięga zenitu. Franciszek mówi o takiej możliwości. Taki jest cel każdego człowieka. Taki jest cel ludzkości. Kto tylko uzna Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, ukorzy się przed Nim żałując za grzechy – będzie zbawiony bo tak mówi Pan Jezus w Ewangelii, tak mówił do św. Faustyny itd.
  Każdy ma taką możliwość!!!! Do ostatniej chwili, a ostatnią chwilą jest spotkanie KAŻDEGO twarzą w twarz z Bogiem w chwili śmierci. Tam rozgrywa się decyzja człowieka wobec nieskończonej Miłości Boga do niego.
  BIBLIA: „Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny! Przysięgam na Siebie samego, z moich ust wychodzi sprawiedliwość, słowo nieodwołalne. Tak, przede Mną się zegnie wszelkie kolano, wszelki język na Mnie przysięgać będzie, mówiąc: Jedynie u Pana jest sprawiedliwość i moc. Do Niego przyjdą zawstydzeni wszyscy, którzy się na Niego zżymali.” (Iz 45, 22-24); „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie» (J 12, 32); Do Faustyny: Wzywaj Mojego miłosierdzia dla grzeszników, pragnę ich zbawienia. (186); ” łaska wiecznego zbawienia niektórych dusz… zawisła od twojej modlitwy.” (1777).
  JEZUS PRAGNIE ZBAWIENIA WSZYSTKICH i dlatego założył Kościół. Kościół sprawując Eucharystię „wyrywa ludzi diabłu”. Oczywiście nie wiemy, co rozegra ostatecznie w spotkaniu z Bogiem twarzą w twarz – ale jako chrześcijanie razem z Jezusem pragniemy zbawienia wszystkich i nieustanie modlimy się za nich, ofiarujemy za nich nasze cierpienia. Piekło istnieje, ale mamy nadzieję, że nikt tam nie zechce pójść, że wyznając wiarę i żałując za grzechy, wyznając miłość – ma szansę zbawienia. Papież nie głosi herezji – on wyraża tę właśnie nadzieję. Nie wolno nam mówić, że niektórzy będą zbawieni a niektórzy potępieni, bo żyją w grzechu – bo nie wiemy czy się nie nawrócą zażycia lub w godzinie śmierci. Radzę się modlić niż mędrkować i czytać Ewangelię w duchu modlitwy.

  Polubienie

  • Panie magis, nie potrzeba przytaczać tego, co głosi katechizm, wszyscy jesteśmy doskonale tego świadomi, co Kościół naucza w tej kwestii. Patrzę tylko na to, co Franciszek mówi i widzę, że słowa, które wypowiada, wprost przeczą Tradycji.
   Gdzie bowiem Franciszek mówi, że to jest tylko możliwość, jedna z wielu, albo jego pragnienie czy modlitwa? Nic takiego tam nie ma. Wprost jednoznacznie stwierdza, czarno na białym, że wszyscy będziemy zbawieniu – wszyscy znajdziemy się w raju. Czy taki z Franciszka głąb, za przeproszeniem, że nie potrafi składnie sklecić dwóch prostych zdań i wyrazić jasno myśli w tak zasadniczej dla chrześcijaństwa sprawie? Czy Franciszek nie dostrzega, jak wiele zamieszania sieją różni moderniści dzisiaj, którzy wykluczają istnienie piekła? Czy nie dostrzega, jak te słowa będą odebrane przez ludzi? Ja bym powiedział raczej, że wielka jest naiwność tych, którzy myślą, że dwuznaczność wypowiedzi Franciszka jest u niego nieświadoma i że nie zdaje on sobie sprawy z konsekwencji, jakie niosą jego wypowiedzi. Że to wszystko, co mówi, to jest takie ot gadulstwo, słabość, nieumiejętność ekspresji, pogawędka o dobrych intencjach. Chciałbym, by tak było, ale to wygląda na detaliczną świadomą robotę. A tutaj nawet w tym fragmencie nie ma dwuznaczności. Proste klarowne stwierdzenie. Czy naprawdę nie widać różnicy między sformułowaniami: „Wszyscy się tam znajdziemy, wszyscy” a „Jezus pragnie zbawienia wszystkich”. Drugie mówi o pragnieniu, pierwsze określa rzeczywistość w sposób heretycki. Nauczanie w sprawach wiary to nie kwestia życzeniowa. Patrzmy, co naprawdę jest w tekście, a nie co kto może chciał powiedzieć przez to czego nie napisał i nie zawarł, ale tak chciał.

   Polubienie

 3. To jest bardzo perfidna gra ze strony Franciszka. Jako papież obiecuje coś, co jest zaprzeczeniem Magisterium KK. CHRYSTUS nie umarl za wszystkich ale za wielu… Wypowiadal się na ten temat b. wyraźnie BXVI. Franciszek doskonale o tym wie i z całą perfidią wprowadza falszywym nauczaniem w błąd wiele dusz.
  Proszę pamietac, że trudno mu zarzucic brak wlasciwego wykształcenia. Wszak byl profesorem teologii w jezuickim seminarium…

  Polubienie

  • Czy moze być coś gorszego w dzisiejszej dobie jak bycie posoborowym profesorem, posoborowej teologii w jezuickim seminarium w Argentynie słynącej z teologii liberalnej?

   Polubienie

  • Wroc z uwaga do mateusz 20 jezus jest panem historii wychodzi rano w poludnie i wieczor najmuje WSZYSTKICH .jesli uwazasz ze wiesz lepiej kto zasluguje na niebo wez swego denara.”i odejdz.”masz zal ze chce ZROWNAC rannych i wieczornych zlym okiem patrzysz. Najpierw idz i pros pana aby ci wzrok przywrocil emocjonalnie dorosnij.

   Polubione przez 1 osoba

 4. Autentyczne z pozoru poglądy, które zaprezentują, będą postrzegane jako nowa forma Katolicyzmu
  Orędzia Ostrzeżenia
  piątek, 3 maja 2013, godz. 18.15
  Moja wielce umiłowana córko, szatański plan zniszczenia Kościoła Katolickiego od środka jest już w toku. Wszystko, co dla Boga jest święte, zostanie wyrzucone na margines, a ci zwierzchnicy tego świeżo odnowionego, zmodernizowanego kościoła, którzy wkrótce zostaną zaprezentowani, aby ich wszyscy mogli zobaczyć, będą liberalni w swoich poglądach oraz będą wrogami Prawdy.
  Autentyczne z pozoru poglądy, które zaprezentują, będą postrzegane jako nowa forma Katolicyzmu. Wielu Chrześcijan zapyta: Cóż to ma ze mną wspólnego? Kiedy Mój Kościół, założony przez Mojego apostoła Piotra, jest w ten sposób rujnowany, odbije się to na tych wszystkich, którzy Mnie naśladują. Kiedy Moje Słowo i Moje Nauczanie się rozmontowuje na kawałki, a następnie przystosowuje do egoistycznych potrzeb człowieka, to z czasem, pomimo że efektem tego będą kłamstwa, zostaną one uznane za Prawdę.
  Te kłamstwa, zaprezentowane światu w efekcie diabelskiego wylęgu, zostaną uznane przez wszystkie chrześcijańskie kościoły jako możliwe w ich oczach do przyjęcia. Ani jeden z chrześcijańskich kościołów nie uniknie tego ataku — ataku planowanego z premedytacją i starannością od ponad stulecia.
  Obyście nie dali się zwieść; kiedy bowiem Moim Słowem się manipuluje, wówczas Prawda zostaje rozdarta na kawałki. Kłamstwa powodują skażenie duszy. A kiedy to się stanie, ludzie, bezwiednie, pójdą ścieżką, na końcu której ogarnie ich rozpacz. Bardzo proszę was wszystkich, którzy Mnie teraz słuchacie, abyście swoją uwagę nieustannie skupiali na Prawdzie. Nie wolno wam akceptować żadnych zmian, o których zaakceptowanie — jako części nowego kościoła — zostaniecie poproszeni, gdyż kościół ten nie pochodzi ode Mnie.
  Wasz Jezus

  Polubienie

 5. Oprócz samego języka są też takie dziwolągi: „Ani jeden z chrześcijańskich kościołów”. I to mają być słowa Pana Jezusa? Albo: „Kiedy Moje Słowo i Moje Nauczanie się rozmontowuje na kawałki”. Tłumacz był chyba pijany.

  Czy naprawdę trzeba mieć w pogardzie język, którym się mówi żeby dostać się do Nieba?

  Św. Faustyna była prostą kobietą, jednak wystarczy poczytać jej Dzienniczek by dostrzeć różnicę. Jak można głosić Słowo, gdy nie szanuje się słowa?

  Polubienie

  • Francisco, czy ty kiedykolwiek tłumaczyłeś coś w życIu z innego jęzka?

   A czy wiesz w zasadzie, ze Dzienniczek św. Faustyny przetłumaczony na niemiecki budzi szok w Polakach, bo reprezentuje poziom jej języka jako – uniwersytecki???

   W tekstach religijnych bardzo często tlumacze mają zwiazane ręce, bo muszą tłumaczyć identycznie, aby niczego nie przekłamać !!!

   Czy wiesz ile razy juz tłumaczono Biblię i ciągle jest źle!!! Nigdy żadne tłumaczenie nie dorasta do poziomu Greki. Zawsze istnieje problem, albo tłumaczyć „żywcem”, albo tak udoskonalić tekst do języka danego narodu, że jest on niepoznawalny w stosunku do oryginału.

   Czy wiesz np, że słowa centuriona rzymskiego w Biblii, które powtarzamy przy Mszy Świętej: „Panie nie jestem godzien ,abyś przyszedłdo mnie”, brzmią de facto … abyś wszedł pod mój dach??? Albo, tłumaczenie Biblijne dotyczące tego, że świety Paweł pracował przy wszyswaniu namiotów, są nieprawdziwe, bo badacze Greccy potwierdzają, że to słowo oznacza de facto chusty religijne żydów „talit”, które nosi prawdziwie modlacy się żyd zawsze przy sobie. Czyli Paweł nie wyrabiał żadnych namiotów, tych szale modlitewne!!!

   Tak wiec, jak nie wolno zmieniać znaczenia, to nie wolno, bo jak się tekst upiększa, (religijny) – TO SIĘ ZMIENIA JEGO SENS.

   Polubienie

   • Pina Colada
    Czytam Twoje teksty i jestem zachwycony Twoja dojrzalością Ducha!
    Wiedza, wcale Ci nie przeszkadza, jak to u wielu ( takze teologow) bywa. Wręcz przeciwnie. Wykorzystujesz ją do pokazania wolnosci czlowieka w oddaniu sie Bogu a nie jedynie paragrafom, ustepom i przypismom.
    Wiedza zanurzona w Milosci Bożej i do Boga, staje się szczegolną mocą eksplanacyjną. U Ciebie to wlasnie spostrzegam, tego nie da sie nauczyc nawet na najlepszych kursach, czy studiach szczególnie w posoborowych seminariach.
    To jest wielka łaska od Boga i za nia i za Ciebie bardzo Bogu dziękuję…

    Polubienie

 6. Francisco
  Czepiasz sie formy literackiej, a rzecz nie w tym tylko w duchowej postawie.
  Nie spostrzegam w tym tekscie jakiejs szczegolnej maniery, choć trzba uwzglednic, ze np NMP zawsze uzywa jezyka a nawet gwary zrozumialej dla duszy – przekazujacej. ( np Lourdes, la Salettex.Gietrzwald czy Fatima itd)
  Moze ci sie nie podobac język czy styl wyrazania się. Jednak jest to drugi plan mniej wazny. Wazne sa niezwykłe tresci – Ostrzeżenia… MĄDREMU DOŚĆ.

  Polubienie

 7. Francisco
  „Ani jeden z chrześcijańskich Kosciolow” czy tak trudno zrozumieć, że jest tych chrzescijanskich kosciolow dosc sporo, nie tylko ten rzymski ale i prawoslawny i caly szereg protestanckich a po drodze i anglikanski.
  Dlatego taka fraza jest jak najbardziej dopuszczalna, co nie oznacza że nie istnieje tylko jeden Catholicos czyli Powszechny Kościół z siedzibą w Rzymie z jedynym przywodcą, ktorego niestety pozostale koscioly chrzescijanskie de jure nie uważają za swojego przywodzcę.
  Zatem trzeba miec duzo zlej woli by taką fraze uwazac za dziwoląg… Ale jak sie chce uderzyc psa, to kij się zawsze znajdzie

  Polubienie

  • (gloriaTV – to generalnie MEDIALNA TUBA SYJONISTÓW o zasięgu światowym- ostrzegam was- są tam informacje zamieszczane przez zwykłych ludzi, lecz pojawia się także syjonistyczna propaganda zachęcająca do nowej ONE WORLD RELIGION. Nie dajcie się zwieźć i oszukać! Starczy poszukać na stronie adresu właściciela –nie ma go…)

   Polubienie

 8. Drogi Zorrro, żenujesz mnie takimi pochwałami. Jeżeli cokolwiek jest we mnie dojrzałego duchowo to pochodzi to od Boga, wyłącznie od Niego. Jedyne co mogę powiedzieć, to że KOCHAM BOGA i staram się to robić nade wszystko… Dopóki człowiek nie znajdzie się na dnie i nie zrozumie, że tylko ŁASKA Boża go z tego wyciągnęła na dobre, to wówczas sam sobie przypisuje jakieś zasługi. TAKICH NIE MA. Wszystko co dobre pochodzi od Najwyższego i wielką łaską jest jeżeli się to pojmie, bo wtedy zachowuje się zdrową perspektywę, na temat tego, że wobec Niego jesteśmy naprawdę nikim (ale ukochanym nikim)! A my podskakujemy nieraz tak wysoko jakby świat bez nas nie mógł istnieć. Błogosławieństwa Bożego życzę!!!

  Polubienie

 9. Pina Colada
  To prawda że czlowiek sam z siebie to nędza niezmierzona, dopiero jak przejdziemy „kurs” wzlotow i upadków Hioba – pojawia się szansa by zrozumiec jak niewiele od nas zależy, a prawie wszystko od Boga.
  Łączę takze blogoslawienstwo, szczegolnie na nadchodzace Święta Bozego Narodzenia.

  Polubienie

 10. Pierwsi będą ostatnimi a ostatni będą pierwszymi … Nie buntujcie się owieczki popełniające tyle samo grzechów a nawet więcej od ludzi którzy nie chodzą 4 razy w tygodniu do Kościoła, nie buntujcie się. Na nic Wasze zbuntowanie a plan Boski jest idealny i Pan Bóg wybrał Was celowo po to, abyście byli najmniej podatni na zbuntowanie odnośnie braku podziałów. Nie buntujcie się albowiem wszyscy będą zbawieni bez względu na cokolwiek … Wszyscy ujrzą prawdziwe szczęście a Bóg nie jest Waszą własnością.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s