Pertraktacje i uzgodnienia jeszcze przed konklawe?

51cvssHu94L._SY344_BO1,204,203,200_[1]Poniższy post zaczerpnięty z komentarza jednego z czytelników niniejszego bloga za jego zgodą. Czy ma rację?

******

Niektórzy mówią o skandalu. Jest to skandal, który ujawnia nowa książka napisana przez Dr. Austen Ivereigh’a “WIELKI REFORMATOR – FRANCISZEK, I JAK STWORZONO RADYKALNEGO PAPIEŻA”

Okazuje się, że wbrew prawu kanonicznemu i zaleceniom wprowadzonym przez Jana Pawła II – Universi Dominici Gregis – o tym, że nie wolno grupować się kardynałom i tworzyć klik i klanów popierających jakiegoś kandydata jeszcze przed konklawe, to takowa kilka i spisek istniał w stosunku do kandydata Bergoglio zanim rozpoczęto konklawe. Jest w to zamieszanych 30 kardynałów, ale ci czołowi, którzy utworzyli główne lobby na rzecz Bergoglio jako głównego lidera oraz kard. Cormac Murphy-O’Connor (Anglia) i jego poplecznicy kard. Kasper + kard. Lehmann (Niemcy), kard. Santos Abril y Castello (Hiszpania), kard. Christoph Schonborn (Austria), kard. Danneels (Belgia), kard. Vingt-Trois (Francja).

Według “Universi Dominici Gregis” art. 81 – wybór Bergoglio jest absolutnie nieważny, a według Prawa Kanonicznego art. 171 §2 oraz art. 1329 i 1331 wszyscy wplątani w ten zamach stanu na papiestwo – powinni być natychmiast ekskomunikowani i Bergoglio usunięty ze swego stanowiska. Wszystkie jego dekrety i nominacje stają się automatycznie NIEWAŻNE !!!

 

Zob. https://fromrome.wordpress.com/

Oraz http://www.telegraph.co.uk/news/religion/11248263/English-cardinal-Cormac-Murphy-OConno-lobbied-for-Pope.html

14 uwag do wpisu “Pertraktacje i uzgodnienia jeszcze przed konklawe?

 1. Słuchajcie, coś jest nie tak. Nie wiem kto powinien w Polsce pisać całą prawdę o Franciszku. Ale na kimś powinien ten obowiązek spoczywać. Takie jedynie cukierkowe prezentowanie sprawy i przedstwianie jego w cudownych kolorach jest normalnym kłamstwem. W Rzymie, w kurii panuje blady strach. W ostatnim tylko tygodniu Franciszek wylał głównego szefa gwardii szfajcarskiej, bo ponoć był zbyt sztywny i nieugięty, ale prawda jest całkiem inna. Był on konserwatywny i wrogi mafii gejowskiej, wiedział zbyt dużo i normalnie Franciszek wyrzucił go na bruk, bo jak on twierdzi – nie ma – gejów na Watykanie. „Przynajmniej on takiej wizytówki nie widział u żadnego kapłana” !!!

  http://rorate-caeli.blogspot.com/2014/12/why-was-swiss-guard-commander-really.html

  Kolejny jeszcze większy skandal dotyczy oskrażenia przez ojca Volpi, biednych i tak już sponiewieranych Franciszkanów Niepokalanej, że…CHCĄ OBALIĆ PAPIEŻA FRANCISZKA!!! To jest już czysty horror… Czy ktoś w Polsce o tym też już napisał? Volpi (za zgodą Franciszka) szantażuje teraz biskupów, aby nikt z nich nie ważył się przyjąć do siebie tych biednych zakonników. Oczywiście celem jest totalne ZNISZCZENIE tego łacińskiego zakonu.

  http://eponymousflower.blogspot.ca/2014/12/commissar-volpi-threatens-bishops.html

  Franciszek zadzwonił też do blogowczyni, Sadie van Kantest, która prowdzi blog pod tytułem …” Wszystko co Franciszek mówi doprowadza mnie do okropnego gniewu i przekonuje, że on nie jest naprawdę KATOLIKIEM”. Kiedy Sadie wreszcie zrozumiała, że to faktycznie papież Franciszek dzwoni, to nie tylko go normalnie objechała, za niszczenie koscioła, nazwała go anty-papieżem, ale nawet wykrzyknęła „EKSKOMUNIKUJĘ CIEBIE”… czyli ona Franciszka… !!!

  https://actsoftheapostasy.wordpress.com/2014/12/11/pope-francis-calls-angry-catholic-blogger-gets-excommunicated/

  =====================================

  KTO Z POLAKÓW O TYM WIE I DLACZEGO NIE ?????

  Kto chce znać tysiące już artykułów od dnia jego wyboru dotyczących strasznych spraw tego papieża i jego modernistycznej tyranii wobec konserwatywnego kościoła to niech czyta chociaż ten blog po ang. http://biblefalseprophet.com/ – prowadzony przez kapłana!

  Polacy nie mają zielonego pojęcia kto siedzi na tronie Piotra… Ignorancja ta jest CELOWA!

  Polubienie

 2. Co do tematu:
  Bergoglio juz w 2005 był głównym pretendentem do tronu św.Piotra. Ale wyciagnieto mu brzydką przeszlosc z Argentyny. Sprytnie wycofał się- scedował swe głosy na starego juz Benedykta. BXVI zasłynął już złożeniem do tego momentu trzy razy piastowanego urzędu. Za każdym razem JPII jej nie przyjął. Grupa masonskich kardynałów organizujących elektorów dla poparcia Bergoglio postanowiła z tej słabości skorzystać i wycofała swego kandydata do chwili wyczyszczenia, szczególnie w mediach niezbyt chwalebnej przeszlści Bergoglia.
  Kiedy to się stało, rozpoczął się atak wymuszający abdykację BXVI..
  UDALO SIĘ. Osaczono papieża i zmuszono do tego pośrednio… Dlatego jego abdykacja pod przymusem jest nieważna- nawet jeśli sam BXVI twierdzi inaczej, wszak ciągle ma przylozony pistolet do głowy i jest na Watykanie samotny…
  Wg mojej wiedzy na Watykanie działają trzy sekty masonskie. Z tego jedna jest szczególnie odrażająca i lucyferyczna, włącznie z odprawianiem czarnych mszy.

  Polubienie

  • Faktycznie Bergogglio był w czasie konklawe w 2005 roku głównym kontrkandydatem Ratzingera. Mówi o tym słynny tradycjonalista fr. Paul Kramer. Twierdzi on, że jego źródła mówią o tym, że w pewnym momencie podczas konklawe nastąpił pat w głosowaniach – żaden kandydat nie mógł uzyskać wymaganej większości głosów. Wówczas grupa kilkunastu kardynałów (głownie z Niemiec i USA jeżeli dobrze pamiętam), zwolenników Bergogglia przeniosła swoje głosy na Ratzingera. Ale zawarli tam niejako pewien układ z obozem Ratzingera, że ten po krótkim czasie (później była mowa o 3 latach) abdykuje. Ratzinger nie miał zamiaru stosować się do tej „umowy” ale mówić krótko został do tej abdykacji zmuszony (choć „przetrwał” znacznie dłużej niż to przewidywali zwolennicy Bergogglia)…

   Benedykt XVI tuż po swoim wyborze wypowiedział też znamienne zdanie (cytat „z głowy” – może być lekko nieprecyzyjny): „módlcie się za mnie aby mnie nie zjadły wilki w owczej skórze”. Miał na myśli wilki w Kościele…

   Co do masonerii, ten sam fr. P. Kramer powołuje się na jednego z urzędników kurii rzymskiej (podaje imię i nazwisko – ale w tej chwili nie pamiętam) – już nieżyjącego, dobrego znajomego fr. Kramera, który mówił mu (jeszcze w 2009 roku): „mamy związane ręce, znajdujemy się pod masońską okupacją”…

   A o tej sekcie satanistycznej w Watykanie mówią bodajże również orędzia MDM (Ostrzeżenie). Choć tutaj też mi się kojarzy to co mówił fr. Kramer (można sobie posłuchać na Youtube). Nie pamiętam już o co tam dokładnie chodziło, w każdym razie w jednym z pomieszczeń (chyba w Watykanie) odkryto właśnie rodzaj kaplicy do odprawiania czarnych mszy…

   Polubienie

   • Ja też już czytałam o tym cichym pakcie pomiędzy kardynałami. Przede wszystkim wierzono, że Benedykt XVI dość szybko odjedzie z tego świata i przed Bergoglio otworzą się naturalne podwoje do tronu Piotra. Ale tak się nie stało. Nie tylko, że nadal żył, ale jeszcze i dobrze się czuł! Zaczęto się denerwować i pojawiły się pierwsze pogłoski o planowanym na nim morderstwie. Wybuchł skanal, który wyciszono, ale tylko po to, aby zaczęły się prasowe przecieki jego prywatnej korespondencji skradzionej z jego sypialni, mające na celu podkopanie jego powagi papieskiej. Był to kolejny plan masoński, w który uwikłano tego papieskiego pokojowego. Nie za długo potem ta zagadkowa rezygnacja.

    Należy wspomieć też, że wielu watykanistów uważa, że sami kardynałowie niemieccy wbili nóż w plecy Benedyktowi XVI, kiedy okazali mu jawne nieposłuszeństwo oraz na oczach całego świata odmówili podania jemu ręki, kiedy przyjechał z wizytą do Niemiec. Pamiętacie, że nowy papież miał być MŁODY!!! I ZDROWY… ale to była zwykła podpucha, Ten nie tylko, że miał 77 lat to na dodatek jedno płuco…

    =====================================

    Beranrdzie teologu, dziś ekskomuniką mało kto z kardynałów się przejmuje. Chyba, że trzeba wykląć jakiegoś proroka, czy widzącego… Nie używają jej wzajemnie wobec siebie, bo rozkochali się we władzy i polityce… Istnieje już kilka pozycji książkowych opisujących wybór Jana Pawła II i to w szczegółach, a więc???

    I nikt za to nie został ekskomunikowany!

    Polubienie

 3. BANAN FRANCISZKA
  Nowy symbol pontyfikatu południowoamerykańskiego.
  Skórka od banana pod nogi sztywniakom. Niech upadną i się wstydzą…

  Komentatorze Zorrro, bardzo papafranciszkowe podejście: „Szukanie doskonałości nie prowadzi do zbawienia… Tylko miłosierdzie!” Widzę, że „inna ewangelizacja” papafranciszkowa przynosi zaskakujące owoce… Duch tchnie, kędy chce.
  Nie dążmy do doskonałości, nie starajmy się przestrzegać wszystkich przykazań, reguł, przepisów ustanowionych przez Kościół dla zbawienia ludzkiego, mówi papież. Papież Franciszek nie może już patrzeć spokojnie na tych irytujących katolików, którzy chcą przestrzegać bez wyjątków wszystkiego, co Kościół przykazał, którzy biorą swój krzyż cały i idą za Panem. Lepiej niech wezmą kawałek i się nie popisują. Papież Franciszek modli się do Pana, żeby podsunął im grzech i upokorzył ich:

  „I powiem wam, że czasem, gdy spotykam takich ludzi, takich chrześcijan o słabym sercu, nie opartym na Jezusie jako skale, a za to bardzo sztywnych na zewnątrz, modlę się: «Panie, podłóż im skórkę od banana na drodze, niech fikną niezłego kozła, niech się zawstydzą z powodu swej grzeszności i tak niech spotkają Ciebie, który jesteś Zbawicielem”. Ech, ile razy jakiś grzech powoduje wstyd i potem spotkanie z Panem, który przebacza, tak jak było z tymi chorymi, którzy przychodzili do Pana, by wyzdrowieć”

  Przecież na pewno są zepsuci, mają słabe serce, bo „są sztywni”, a powinni być giętcy, chwiejni, ustępliwi, pobłażliwi. Nie chodzi chyba dosłownie o skórkę banana, bo przewrócić się na skórce to nie grzech. Więc o co? „Niech się zawstydzą swojej grzeszności”, gdy „fikną kozła” – czyli niech upadną widowiskowo w grzech. Niech upadną, bo sztywno wypełniają przepisy, co do postów i „innych pierdół”. A potem niech będą jak inni.

  Przecież Anty-Ewangelia według Anty-Mateusza mówi:
  „Wchodźcie przez szeroką bramę! Bo wąska jest brama i ciaśniutka ta droga, która prowadzi do zguby, a zbyt wielu jest sztywniaków, którzy przez nią wchodzą. Jakże obszerna jest brama i szeroka droga, która prowadzi do życia, a mnóstwo jest takich, którzy ją znajdują!” (Anty-Mt 7,13-14)

  Cytat papieski pochodzi ze strony http://pl.radiovaticana.va/news/2014/12/15/papieska_msza_poranna_w_poniedzia%C5%82ek:_prostota_serca_otwartego_na_boga/pol-840622
  strony Radia Watykańskiego

  Polubienie

  • Tak, to nie tylko – Inna Ewangelia – ale dokładnie taka – od tyłu do przodu, czyli taka jakiej naucza diabeł, który jest i twórcą biblii szatana…

   Oszustwo jakie wprowadza Bergoglio dla wielu teologów jest widoczne jak na dłoni. Pytanie brzmi – dlaczego tylu milczy??? W kościele powinno brzmieć jak w ulu z tego powodu… a tu kapłani nabrali wody w usta i pochowali głowy w piasek… CO ZA WSTYD!!! Boją się…

   Polubienie

 4. Komentatorze Zorrro, bardzo papafranciszkowe podejście: „Szukanie doskonałości nie prowadzi do zbawienia… Tylko miłosierdzie!” Widzę, że „inna ewangelizacja” papafranciszkowa przynosi zaskakujące owoce… Duch tchnie, kędy chce.
  @InnaEwangelia
  Bardzo skrajne rozumienie wyrwane z kontekstu, tworzy rodzaj sofistycznego argumentowania.
  Proszę jednak nie wyrywać z kontekstu mojej wypowiedzi, bowiem uwaga powyższa odnosiła się do szukania doskonałości w ortografii i gramatyce.
  Co do szukania doskonałości jako takiej: jeśli szukamy Boga JAKO DOSKONAŁOŚCI, tedy oczywiście samo szukanie jest wręcz obowiązkiem kazdego czlowieka. Inna sprawa czy poznanie JEJ jest w ogóle wypełni możliwe?
  Szukanie jednak doskonałości w wiedzy – i to w dodatku normatywnej, jaką jest ortografia- jako społeczna umowa – jest marnowaniem czasu. Dobrze jest ją znać, ale też mamy prawo do ludzkiego blędu i miłosierdzia wobec niego
  Szukanie doskonalosci jako szukanie BOGA – wręcz przeciwnie.

  Poza tym cała reszta argumentacji oparta jest na falszywych przeslankach, że jeśli Franciszek wypowiada jakąś prawdę KK , to reszta jego wypowiedzi też jest prawdziwa.
  TO NIEPRAWDA!
  Szatan zawsze swe najważniejsze cele kamufluje pod wielka stertą złotoustych prawd, których nikt o zdrowych zmysłach kwestionować nie może .
  Ale ta kropla dziekciu w beczce mądrości miodu KK degeneruje ja dzień po dniu
  aż cała jej zawartość staje się zepsuta.

  Polubienie

 5. Do czytajacych tego bloga:
  Warto jest przeglądnąć się jak Franciszek będzie obchodził obecne swieta Bożego Narodzenia. Mam mocne przeczucie, że ujawni się wiele zaskakujących ” odmienności” od tego co nazywamy tradycją a nawet Magisterium KK.
  Czas dojrzewa do tego co sam Franciszek definiuje jako otwarcie na „niespodzianki” ze strony Pana Boga.
  Osobiście drżę na myśl o tych niespodziankach.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.