Franciszek a rzeź chrześcijan

Chrześcijanie ukrzyżowani, obcięto im głowy, pochowani żywcem przez ISIS. Świat milczy.

Amerykańska stacja TV FOX oskarża Franciszka, że nie robi absolutnie NIC dla obrony chrześcijan w Iraku przed definitywną rzezią …

To nie tylko ta stacja, ale wielu komentatorów katolickich blogów zastanawia się otwarcie, dlaczego Franciszek nie robi absolutnie NIC, aby bronić chrześcijan w Iraku. Wspomniał kiedyś tam o modlitwie i o tym, że jest to barbarzyństwo, ale kiedy? Po wielu miesiącach najokrutniejszych rzezi i ukrzyżowań nawet małych dzieci i obcinania im głów za wiarę w Jezusa Chrystusa.    

Fakt jest taki, że Franciszek ma ogromne siły międzynarodowego nacisku i długie ręce, aby wpłynąć na tę sytuację, chociażby przez częste jej publiczne nagłaśnianie, ale NIC takiego się nie dzieje. Tamtejsi chrześcijanie zostali pozostawieni sami sobie i są jak baranki na rzeź prowadzone… Nawet w naszych kościołach się milczy…

DLACZEGO? Jaki to cel przyświeca Franciszkowi, aby się nie angażować w ocalenie Chrześcijan z rąk Islamu? Czy tak postępuje następca Chrystusa na ziemi?

(post nadesłany,
źródło: ^^^http://rorate-caeli.blogspot.com/2014/07/major-newspaper-editorial-why-global.html,
^^^http://rorate-caeli.blogspot.com/2014/11/bizarre-silence-on-muslim-persecution.html)

3 uwagi do wpisu “Franciszek a rzeź chrześcijan

 1. Nie tylko w Iraku, ale i w Syrii oraz Nigerii. Nie można wykluczyć, że papież jakoś pomaga kanałami dyplomatycznymi, a także że nie chce uchodzić za krzyżowca. Swego czasu wezwał do modlitwy za kościół w Syrii. Niemniej mało kto w Kościele ma odwagę krytycznie podejść do Koranu i hadisów, a to one stanowią źródło przemocy. Koran i hadisy to zatrute ziarno

  Polubienie

  • Dario, ludzie są zarzynani za wiarę, a on nie chce uchodzić za krzyżowca?!!! Przecież to w głowie się nie mieści – jeżeli taki jest tego powód! Jezus poszedł na KRZYŻ za PRAWDĘ!!!

   A czym było zaproszenie imama do Watykanu, który modlił się z KORANU i nikt nie uświadomił sobie, że wersety, które on cytował na świetym Watykanie (bluźnierstwo samo w sobie), prosiły Boga o zwycięstwo islamu nad niewiernymi!!!!

   Kiedy wybuchł skandal, bo ci co czuwają ujawnili to, to Watykan musiał wyciąć ten fragment nagrania i oczywiście ks.Lomabrdi musiał wszystkiemu oficjalnie zaprzeczyć… (biedny Lombardii – nic ostatnio nie robi tylko wszystkiemu zaprzecza).

   Za tego „papieża” dzieją się rzeczy nie tylko, że niesłychane, ale obrażające Samego Boga. Jeżeli Bóg – w sywm świętym gniewie – wysucha tego imama, a istnieją takowe proroctwa, to kto wie, czy to właśnie niewierni islamu nie spalą Rzymu…

   Polubienie

 2. Zarzut bycia krzyżowcem jest wyjątkowo nietrafiony. Pierwsze gminy chrześcijańskie powstały na terenie Palestyny juz w pierwszym wieku zatem na okolo sześć wieków przed powstaniem islamu. To właśnie islam stał się formacja kulturową, która siłą miecza nawracał narody oscienne. Nasluchali się w Mekce kapłanów Synagogi o Bogu w poChrystuwowym, Żydowskim wydaniu i mieszając tę wiedzę z okrojonym Chrześcijaństwem, stworzyli rodzaj kompilacyjnego, barbarzynskiego, redukcyjnego synkretyzmu – z chorymi ambicjami zatruwania tą ideologia innych narodów.
  Gdy krzyżowcy odbili z rąk tych barbarzyncow święte miejsca Chrześcijaństwa, zostali pomowieni o niesienie wojen i pożogi. Zapomnieli, że sami to wielokrotnie czynili pierwej.
  W tych okolicznościach pochylanie się Bergoglia nad islamem, jako religią rzekomo pochodzącą od Boga jest wyjątkowo oburzajaca.
  Rozumiem, że te akty konsyliacyjne wobec innych religii czynione są przez niego, w duchu budowania jednej światowej religii… i prawda o nich nie jest tu istotna. To dążenie odsłania prawdziwe intencje wobec Prawdy Chrystusa.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s