Dobroczynność Franciszka – czy ma na celu pomoc bliźniemu czy może szukanie własnej chwały?

sennik_jalmuzna[1]Co się dzieję, gdy chwalisz się swoją dobroczynnością?

Czy nie szukasz przypadkiem swojej próżnej chwały, kierując się pychą?

Przestrzega o tym Chrystus w Ewangelii św. Mateusza:

„Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.    

Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.

Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa,

aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”

Mt 6:1-4

Wydaje się, że Franciszek bardzo zabiega o to, aby było o nim głośno. Coraz głośniej jest także w mediach o jałmużniku papieskim biskupie Konradzie Krajewskim.

„Franciszek oddał na aukcję w Paryżu swój motocykl marki Harley-Davidson, z którego sprzedaży dochód – ponad 241 tys. euro – został przeznaczony na wsparcie hostelu i kuchni dla ubogich w Rzymie prowadzonego przez Caritas Rzymu.”

http://papiez.wiara.pl/doc/2296215.Dziewiec-niesamowitych-gestow-Franciszka

„Ojciec Święty Franciszek przekazał 755 tys. euro na rzecz prześladowanych w Iraku.  Zamierza w ten sposób wesprzeć akcje humanitarne prowadzone wśród chrześcijan i jazydów, którzy ucierpieli z powodu przemocy islamskich dżihadystów. Pieniądze osobiście zawiózł do Iraku specjalny wysłannik papieski, kardynał Fernando Filoni.”

http://www.fronda.pl/a/duza-pomoc-finansowa-papieza-przesladowanym-w-iraku,40917.html

„Współpracownik Papieża przeznaczył na pomoc dla bezdomnych pieniądze, jakimi dysponuje jego urząd dzięki sprzedaży błogosławieństw. Na rzymskich stacjach Termini i Ostiense oraz w rejonie bazyliki Matki Bożej Większej arcybiskup Krajewski rozdał ponad sto kopert, w których obok bilecików z życzeniami od papieża były też pieniądze – 40 lub 50 euro.”

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/papieski-jalmuznik-rozdal-pieniadze-bezdomnym/

Przykładów można mnożyć… Pytanie jednak czy Ewangelia nie przestrzega przed dobroczynnością na pokaz? Według mnie Franciszek stoi tutaj w jawnej sprzeczności z Pismem Świętym. Jezus wyraźnie mówi „Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli”

7 uwag do wpisu “Dobroczynność Franciszka – czy ma na celu pomoc bliźniemu czy może szukanie własnej chwały?

 1. Tak, prysznice dla bezdomnych na Watykanie i 400 śpiworów na zimę rozdanych bezdomym w Rzmie… itd., itp… tak, o tym jest głośno, ale czy poprzedni papieże nie wspierali wielkich dzieł charytatywnych i religijnych? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK… !!! Zasadniczą różnicą jest to, nikt o tym nie trąbił na prawo i lewo.

  Założę się, że Jan Paweł II (z tego co wiem) był odpowiedzialny za mnóstwo dzieł i akcji chartytatywnych, a jednak wszystko to było czynione w ukryciu, według zasady Ewangelicznej, że…” Bóg, który widzi w ukryciu – odda tobie…”

  Jestem przekonana, że to trąbienie o tym na cały świat, ma specjalne zadanie do spełnienia. W ten spsób jest kreowana osobistość na skalę światową o specyficznym wpływie, znaczeniu i władzy. Franciszek po raz drugi z rzędu, jest także wybrany osobą roku i w tym 2014 roku.

  Do czego to doprowadzi ?
  O co tu chodzi ?
  Komu zależy na kreowaniu TAKIEJ osobistości na skalę światową ?

  http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/dec/25/heroes-2014-pope-francis

  Polubienie

  • Pina Colada- troche przesadziłas z tym twoim przyjacielstwem okazywanym Jezusowi
   i Jego śłowu.
   Czy słyszałas o grzechu „języka” ”
   Czy słyszałaś , że ‚językiem” można zabić?
   Czy słyszałaś ,ze odstępstwo od Papieża jest odstępstwem od wiary i okrada ciebie z łask,

   płynących z Nieba przez Ten Pontificat ?
   Czy wiesz że Jezus chce jedności a nie podzialów w Kościele ?
   Faryzeusze też Jezusowi zarzucali wiele rzeczy ?
   NO I CO ?
   Czy HISTORIA NIE LUBI SIE POWTARZAC ?
   Nasz Kochany, pokorny i pelen miłosierdzia Papież Franciszek jest krytykowany przez
   współczesnych FARYZEUSZY atkich jest wiele.

   pl.

   Polubienie

   • @Scooby,
    Z filmu wynika, że duchowny Bagnasco popiera gejow.
    7 marca 2007 Benedykt XVI mianował go przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch.
    Na konsystorzu, z nominacji Benedykta XVI, w dniu 24 listopada 2007 został włączony do grona kardynałów
    Czy jest możliwe, że BXVI nie znał poglądów Bagnasco?
    Jak to rozumieć?

    Polubienie

 2. Do tego nalezy dodać, że poprzedni papieże mieli raczej media głównego nurtu przeciw sobie. Ten obecny ma wyraźnie je po swojej stronie. Do tego zatrudnił firmę od PR Zenith, która kreuje na zewnatrz odbiór biskupa Rzymu.
  Widać, jak wiele pietyzmu wkłada się w kreowanie pokornego i dobroczynnego oblicza Franciszka.
  Przypomnę jedną z głównych prawd teologii: szatan pokorę może udać, nigdy zaś nie okaże posłuszeństwa. Szczegolnie posłuszeństwa wobec Nauczania Jezusa Chrystusa i Jego Nauczycielskiego Urzędu budowanego przez kolejne stulecia KK. Z tym właśnie F. ma największe problemy.

  Polubienie

  • Tworzenie katolickiego idola dla całego świata… Hmmm, jaki jest tego cel?

   To jest potwornie intrygujące, bo to co ja czytam i słucham w mediach o dalekim zasięgu jak np.CNN, BBC to powstaje ciekawy obraz papieża, który musi walczyć z opozycją w łonie kościoła, czyli katolikami, tradycjnie wierzącymi zgodnie z nauczaniem Chrystusa w Ewangeliach! Tak więc, ja dowiaduję się z mediów, że jestem wrogiem tego papieża, bo nie pozwalam jemu na poluzowanie moralnego nauczania w stosunku do gejów, komunii świętej dla rozwodników i swobodnego zawierania innych związków sakramentalnych, sprzecznych z nauczaniem w Biblii.

   Ten papież – idol tłumów, jest prześladowany przez takich maluczkich wierzących, którzy nie rozumieją ducha czasu. Nazywają mnie i was wszystkich, którzy wierzycie w Ewangelie – opozycją w kościele, która prześladuje tego biednego papieża…

   Powstała więc w kościele paranoja, że papież czyni nauki Chrystusa relatywnymi dla celów pastoralnych, czyli wprowadza dychotomię pomiędzy nauczaniem, a praktyką, a ci co bronią jedności dogmy i poczynań pastoralnych, są wrogami …papieża!!!

   Mnie nie zależy, że jestem takim „wrogiem” i to tylko tego „papieża” – jak długo jestem przyjacielem JEZUSA CHRYSTUSA I JEGO SŁOWA… Amen.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s