Czy można krytykować papieża? Ależ oczywiście, że tak…!

Paul rebuking Peter

Św. Paweł krytykuje hipokryzję pierwszego papieża, św. Piotra

W Biblii znajdujemy odpowiedź na wszystko. Biblia jest kamieniem węgielnym naszej wiary. I oto historia opisana w Liście do Galatów (2,11-14). Św. Paweł zaatakował hipokryzję św. Piotra, który zanim przybyli do Antiochii żydzi nawróceni na wiarę Chrystusową, jadał z nawróconymi poganami i nie miał z tym żadnego problemu. Z chwilą, gdy przybyli żydzi, Piotr zaczął zachowywać się jak hipokryta i obawiając się krytyki ze strony żydów, zaczął unikać jadania z poganami i jeszcze wciągać w takie zakłamanie Barnabę, osobistego ucznia Pawła.

No i Paweł nie wytrzymał i dał Piotrowi ostrą nauczkę, i odprawę, nazywając po imieniu hipokryzję Piotra. Nie uczynił tego z żadnych politycznych ani egoistycznych pobudek, ale oparł swoją odpowiedź na Chrystusie. Albo Jezus Chrystus uwolnił nas od żydowskiego prawa i oparł wszystko na Sobie, albo nie…
Piotr uznał swoją niekonsekwencję…
Papież, nawet tak wielki jak św. Piotr, nie był większym niż Chrystus Pan i to głosił co Chrystus. Żaden papież nie jest większy ponad Ewangelię! A jeżeli takim się czyni lub głosi rzeczy niezgodne z Biblią, to każdy chrześcijanin, nawet ten najmniejszy, ma prawo tak jak św. Paweł – napomnieć go, bo taki jest nasz chrześcijański obowiązek. Jeżeli milcząco zgadzamy się na przekłamania i zdrady wobec nauczania Pisma Świętego, wiedząc, że istnieją, to jesteśmy współwinni grzechu kłamstwa i oszustwa wobec tego, co Chrystus powiedział.
 
Już sam lęk przed uzasadnioną krytyką papieża nie jest zdrową i naturalną postawą. Czynienie z ludzi, którzy krytykują papieża, wrogów Kościoła, jest manipulacją prawdy, mającą na celu sztuczną obronę idei papiestwa poprzez kompromis w sprawach Prawdy. Taka postawa niszczy Kościół od środka. Koncepcja papiestwa nie stoi nad koncepcją Kościoła, a tym bardziej ponad nauką Chrystusa. Papieże to omylni ludzie, są nieomylni w sprawach wiary jedynie wtedy, kiedy są kanonicznie wybrani na to stanowisko z natchnienia Ducha Świętego, a nie z umowy pomiędzy kardynałami (w sprawie kanoniczności wyboru papieża zob. po angielsku The Monstrosity of the Allegations against „Team Bergoglio” = Cardinal Bergoglio is not the Pope). I nawet jeśli papież jest wybrany kanonicznie, to na mocy dogmatu jest nieomylny tylko w szczególnych wypadkach oraz gdy głosi niezmiennie Nauczanie Kościoła.
(tekst z artykułów nadesłanych)

30 uwag do wpisu “Czy można krytykować papieża? Ależ oczywiście, że tak…!

 1. Wszystko zależy od tego, jakie mamy cele tej krytki, jeśli jest ona dyktowana potrzebą utrzymania wierności wobec odwiecznego nauczania Jezusa Chrystusa i Nauczycielskiego Urzędu KK – to jest ona wręcz obowiązkiem, jeśli w nauczaniu papieża pojawiają się szczególnie niebezpieczne blędy.
  Jest zaś niedopuszczalna, jeśli jest to krytyka ideologiczna taka, jaką czyni sie z pozycji protestanckiej czy prawosławnej. O agresywnych postawach islamu nie wspomnę.
  Oczywiście trzeba też odróżnić samą poslugę papieską i jej wagę dla zbawienia dusz wielu- od samej osoby sprawujacej tę poslugę.
  Ta pierwsza winna być nieomylna, ale wiemy, że człowiek jest grzeszny, także sprawujący funkcje papieskie. Dlatego dla mnie dogmat o nieomylności papieża jest dość wątpliwy.
  Obecny, czyniacy poslugę biskupa Rzymu potwierdza moje wątpliwości. Zresztą nie tylko on. NP Paweł VI także choćby – w sprawie wprowadzenia Novo Ordo, z której po jakimś czasie starał się wycofać. Św. Piotr, jako pierwszy papież także mylił się w sprawie posługi wobec pogan, co wytknąl mu św. Paweł. Znajdziemy o tym w PŚ.

  Polubienie

 2. Bractwo św. Piusa X krytykuje papieża Franciszka i kanonizację Jana Pawła II

  Ojciec Matthias Gaudron, główny dogmatyk niemieckiego Bractwa św. Piusa X nie zgadza się z wizją otwarcia Kościoła na inne religie, jakiego życzy sobie papież Franciszek. Skrytykował również słowa Papieża nt homoseksualizmu.

  Ojciec Matthias Gaudron, główny dogmatyk niemieckiego Bractwa św. Piusa X nie zgadza się z wizją otwarcia Kościoła na inne religie, jakiego życzy sobie papież Franciszek. W wywiadzie dla Spiegel Online członek Bractwa skrytykował ponadto wypowiedzi papieża na temat homoseksualizmu. Dodał też, że za 15-20 lat Kościół w Niemczech runie ze względu na brak księży i topniejącą rzeszę wiernych.

  Ks. Gaudron narzekał, że obecnie rozmowy między Bractwem a Watykanem są całkowicie zawieszone. Wskazywał, że chociaż czasami działo się tak również za pontyfikatu Benedykta XVI, to teraz sytuacja jest trudniejsza, bo Bractwu nie wolno w żadnej mierze krytykować Stolicy Apostolskiej. Abp Ludwig Gerhard Mueller, który jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary jest odpowiedzialny za stosunki z Bractwem, po prostu Bractwa nie lubi, twierdzi o. Gauldron.

  Dogmatyk powiedział też, że stanowisko papieża w sprawie homoseksualizmu jest niespójne. Jego zdaniem papież zdaje się mówić, że bycie homoseksualistą jest w porządku, pomimo, że przyznaje on, że według katolickiej nauki homoseksualizm jest grzechem. Tradycjonalista wskazał, że jest to postawa nie do końca katolicka.

  Ks. Gauldron wyraził też wątpliwości co do słuszności kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Jego zdaniem, przy kanonizacji pierwszego „kanonizowany” zostanie przede wszystkim Sobór Watykański II, który Jan XXIII otworzył. Z kolei Jan Paweł II miał wg dogmatyka sprawiać wrażenie, jakby wszystkie religie były sobie równe.

  Piusowiec sprzeciwił się również dialogowi międzyreligijnemu w takiej formie, w jakiej jego zdaniem prowadzi go obecnie Kościół. Ks. Gauldron uważa, że katolicy sprawiają często wrażenie, jakby sami nie wiedzieli, gdzie leży prawda i chcieli jej poszukiwać wraz z przedstawicielami innych wyznań.

  Pac/spiegel.de
  http://www.fronda.pl/a/bractwo-sw-piusa-x-krytykuje-papieza-franciszka-i-kanonizacje-jana-pawla-ii,31125.html

  Polubienie

  • Sprawa jest o wiele bardziej złożona niż to : BRACTWO KRYTYKUJE KANONIZACJĘ WSZYSTKICH PAPIEŻY POSOBOROWYCH…. nie tylko Jana Pawła II. Franciszek dolał oliwy do ognia, bo na siłę i żywcem kanonizował Jana XXIII oraz Pawłą VI… Praktycznie (poza biednym Janem Pawłem I) ZROBIONO Z NICH WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH !!! Masoni i moderniści, chcą po prostu udowodnić, że owoce posoborowe są wspaniałe i każdy z tych papieży był święty (niezależnie od tego czy naprawdę był).

   Z tym wyświęcaniem wszsytkich na siłę, to Franciszek zrobił szopkę… z prawdziwej świętości.

   Polubienie

 3. Well, well, well – Blogoslawiona Matka ma rację mówiąc, że internet jest w rekach Szatana, nawet tzw
  Katolickie blogi” zeszłly na manowce, uganiając się za pełnymi klamstw sensacjami.
  Tak pokorny, skromny i odważny Papież jest na celowniku i prześladują Go najbardziej ci, którzy
  uważają sie za katolików,
  Jelsi opieracie swoje wywody na informacjach z internetu – to idziecie w złym kierunku.
  ..
  Jęśli Duch Sw. nie mial szczęścia u was jeszcze zagościć i upewnić w Prawdzie, w taki razie
  nic nie wiecie o sytuacji w Naszym Katolickim Kosciele i i Jego Podziałach
  Wszelkie podzialy to robota Szatana .Lecz zarówno liberalni jak i konerwatywni nie idą prostą
  drogą Jezusa. Jedni, liberalni wypaczają Prawdę a drudzy konserwatywni ją traca.
  Papiez Franciszek I – chce przywócić Kościół do Prawdy i wielu duchownym to się nie podoba.
  On ma prawo krytykowąc swoich podwladnych – bo jest Głową Kościoła.
  Jego Pontiff to nie efekt spisku ale wybór Ducha Sw.
  Niebo wie jakiego Papieża potrzebujemy!
  Wielu Katolików utracilo wiarę i wizje w Chrustusowe Nauczanie.
  Pan Jezus chce Jedności wśród Chrześcijan – są tacy co tego nie chca.
  Wstyd, że tyle klamstw i spekulacji się powiela na „katolickich” stronach.
  Chcecie Prawdy – możecie ją łatwo znależć – Pismo Sw. – Medjugorie – , Maranatha Spring OH,
  tam Niebo samo przekazuje tomy niepodważalnej Prawdy.
  Zeby krytykować Papieża , trzeba dysponować faktami i gruntowna znajomością Prawdy.
  Sensacjonalizm jest ciężkim grzechem
  !
  Zeby bronić Prawdy – trzeba ją posiadać. A Zródłem Prawdy jest wyłącznie Bog, a nie jakis
  Dostojnik, wrogo nastawiony lub dziennikarz.
  Niech Jezus okaże Miłosierdzie a Duch Sw. oświeci tych hipokrytów, co już uważają się sędziów
  Wspanialego Następcy Piotra, jakim jest Franciszek I .

  Polubienie

  • Kochana Pani Irenko… bardzo się cieszę, że wspomniała Pani między innymi Maranatha -Ohio! Super… Miałam zaszczyt być w tym Amerykańskim Medjugorie, czyli HOLY LOVE… I jeżeli śledzi pani poważnie te orędzia, to mało gdzie jak tam właśnie jest dogłębinie krtykowana przez Niebo, droga jaką właśnie kroczy kościół i jego autorytatywny zarząd. Do tego stopnia orędzia te odpowiadają na tragiczną sytuację w Kościele, że właśnie blog http://biblefalseprophet.com/ posiada te orędzia, obok orędzi Pedro Regis i MDM za podstawę swoich publikacji – w dziale proroctwa. Tak, że jeżeli Pani dobrze postudiuje nawet orędzia z Maranatha, to po słynnym trzęsieniu ziemi w Christchurch, Nowa Zelandia, NMP właśnie w Maranatha powiedziała, że pęknięcie ziemi w tym mieście o imeiniu KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA!!! – odpowiada już schiźmie, która jest obecna w sercach wierzących kościoła… Proszę się też zastanowić dlaczego nam był potrzebny drugi papież? Co za bzudra w 2000 historii kościoła… Gdy zawsze był więcej niż JEDEN papież, to któryś z nich nie był z Woli Bożej…

   Resztki kościoła po pęknięciu na głębokość 5 km… 22.02.2011

   Niebo, niesutannie przez ostanie 30 lat dosłownie „krzyczy” i daje znaki… ale trzeba chcieć je zobaczyć!

   Polubienie

  • Boze a skad ty czlowieku spadles? pewnie jestes takim modnym ksiedzem, ktorega ja mam tutaj w Kaliforni i ktory je kielbase w piateki, bo mowi ze to zezwolone w USA. A jest polakiem. Nie tradycjny kosciol prawdy nie zatraca, nie zatracil i nie zatraci. Zyjemy w czasach st Atanazego ale pan/ksiadz o nim pewnie nawet nie slyszal. Ale tez napewno nie znamy objawien se Franciszka z Asyzu ktory mowi o falszywm franciszku przed koncem swiata, lub katarzyna Rmmerlich swietnie te czsy opisuje. Sw Faustyna widziala 94% dusz w piekle w tym wiele kaplanskich i zakonnych. Napewno to nie dusze tradycyjne bo widze jak tradycyjni ksieza zyja a jak modernisci, jestem bardzo blisko i jednych i drugich. Miedzy nimi wielka roznica, bo jedni zyja jak sw Jan Maria Vianney a drudzy , co tam mowic kielbasa w piatki , i mowia ze Bog jest milosierny.ALE TYLKO DO CZASU. Jak sie umrze to bedzie NIE MILOSIERNY TYLKO SPRAWIEDLIWY! Wiec niech pan tutaj nie bredzi bo to nawet smieszne. prosze mnie zle nie zrozumiec chocham wszystkich ksiezy i modlle sie, ale niektorych to naprade ciezko kochac.
   Sami sie oddzielaja, to co isc za nimi i za zdrada Chrystusa. jak idziemy waska droga to niech oni ida z nami, bo my na szeroka nie pojdziemy. Idziemy sladami za Chrystusem.

   Polubienie

   • Droga Angi, ale my tutaj jestemy właśnie za kościołem tych świętych jak Jana Maria Vianney, Katarzyna Emmerich i siostra Faustyna…. a nie przeciw nim. My tutaj jesteśmy przeciwko modernizmowi w kościele i fałszywemu pojęciu Miłosierdzia Bożego… Dokładnie, wierzymy w tradycyjno-knoserwatywny katolicyzm.

    Polubienie

   • Radziłbym przed tą pochopną krytyką najpierw ZAPOZNAĆ SIĘ Z TREŚCIAMI NA BLOGU
    Po przeczytaniu i przetentegowaniu w głowie- wolnej od szatańskich pomysłów- dopiero proszę coś napisać…
    …a tak z rozpędu to ani składu ani logiki w tych komentarzach nie ma, niestety; a u nas.. nie ma księży co jedzą kiełbasę w piątek…

    Polubienie

 4. Dziękuje Bernardowi za miłe slowa.
  Jest bardzo żle w Kościele i w USA i na świecie.
  Mamy fałszywy Kościół, zmierzający do Protestantyzmu i mamy Tzw. Resztke
  Wiernych, którzy sluchaja Jezusa i Niepokalanej Matki – na Prawdziwych Miejscach
  Objawień.
  Ten co mowi że wystarczy nam dzisiaj Pismo Sw. i nie potrzeba nam żadnych

  Instrukcji z Nieba – już starcił wiarę. Są też fałszywe Proroctwa i mówiąc szczerze- trzeba być
  bardzo ostrożnym , żeby nie wpaść w pułapkę. Pan Jezus wyrażnie określil po czym
  można rozpoznać Prawdziwe Objawienie od Fałszywego.
  Jeśli Wizjoner nie odrzuca Roli Papieza oraz Blogosławionej Matki jako Wspólzbawicielki,
  te Orędzia są prawdziwe.
  Wszystko inne – garbage !
  Ja – jestem związana Z Marantha Spring OH od 2000 roku – prowadzę polską strone
  z przekazami – http://www.zjednoczoneserce.com.
  I prosze mi wierzyć, że gdyby nie Maranatha Spring and Shrine i Vassula Ryden- przestałabym
  chodzić do Kościoła.
  W USA sa tacy Katoliccy Księża, co zaprzeczają że Niepokalana Matka była dziewicą.
  Są już wyświęcani byli żonaci księża, jeden z nich był nawet adwokatem, sedzią i 10 lat
  temu chyba dla pieniędzy ( bo jako adwokat i sedzia nie mial zapewnionej reputacji)
  poszedł do Seminarium. O ZGROZO !
  Kto takich wypaczeńcow wyświęca ?
  Ponieważ jest brak kadry duchownej to każdego wyświęcają , nawet pedofilów.
  W Illinois – zanotowano 85 przypadków pefdofili wśród księży ( w tym pięc Polaków).
  A tego co podają nam Nasi Zbawcy – Pan Jezus i Blogoslawiona Matka – celibat jest
  konieczny do utrzymania stabilnosci Kościoła.
  Papież Franciszek jest o ile wiem – przeciwny celibatowi.
  Tak samo zreszta jak Wielki Jan Paweł II.
  Tak że Moi drodzy – zanim zdecydujecie sie na „HUZIA NA JOZIA” – poswięćcie trochę czasu
  na wyszperanie Prawdy. Prawdy przekazywanej prze Niebo.
  Szukajcie Prawdy – póki jeszcze czas.
  I nie bojmy się Prawdy – bo Prawdą jest Bóg.

  Polubienie

  • Pani Ireno: skąd pani wzięła to kryterium: „Jeśli Wizjoner nie odrzuca Roli Papieza oraz Blogosławionej Matki jako Wspólzbawicielki te Orędzia są prawdziwe.” Proszę podać swoje źródło informacji. Czytam orędzia HOLY LOVE – i nic takiego tam nie znalazłam. Ale ponieważ jest ich bardzo dużo, więc moze to przeoczyłam. Kiedy w Maranatha Spring Jezus lub NMP tak powiedzieli?

   Polubienie

 5. Jeszcze jedno – gdyby Papież Franciszek był” fałszywym Prorokiem” – Jezus, Który
  niczego przed nami nie ukrywa – Pierwszy by o tym powiedzial
  Kiedy Umarł Jan Paweł II – mieliśmy 15 tysięcy ludzi zgromadzonych w Maranatha Spring
  i wszyscy myśleli, że Benedkt XVI będzie fałszywym Papieżem – Jezus powiedzial- nie martwcie
  się, jest to dobry Papież wybrany przez Niebo.
  Popularność Franciszka – to dobry znak – Jan PaweL II – byl ogromnie popularny !

  ,.

  Polubienie

  • Pani Ireno – Jan Pawł II stał się popularny wtedy, jak sobie na te popularność ZAPRACOWAŁ swoją ciężką pracą na niwie pańskiej. Nie był popularny kiedy go wybrano, bo był nieznany. W przypadku Franciszka mamy sytuację dowrotną… Jego popularność się rozdmuchuje, media liberalne robią dla niego dobrą robotę. Podkręca się tłumy. Papież ten na Synodzie o mało nie rozwalił kościoła, ale czy to coś zmeniło? Kard.Burke zapałacił za obronę Chrystusa najwyższą cenę, bo został odrzucony na pobocze. Czy papież Jan Paweł II miał swój osobisty miesięcznik – w celu rekalmy? Czy wydawano dla Jana Pawła II komiksy rysunkowe dla dzieci, aby czynić go bardziej popularnym? Nie… Dla Franciszka zrobiono to i o wiele wiele więcej…

   A CO ROBI SIĘ DLA CHRYSTUSA???

   Polubienie

 6. Do Pina Colada – akurat to stwierdzenie padlo w Przekazach do Vassuli Ryden – muszę dokladnie poszukać w Którym tomie – jest ich dwanascie.
  Ja śledzę Przekazy Vassuli i Maranatha oczywiście.
  Ale – na logikę – pomyślmy – mamy Kościół Chierachiczny – Papież, Kardynalowie, Biskupi i Księża.
  So far – Duch Swięty a nie ludzie – wybierają Papieża.
  Są specjalne Nabożeństwa przed wyborem Papieża.

  Papież modli się za caly Kościól- a lud modli się za Niego.
  Bóg wysłuchując modlitw zsyła laski przez Papieża na caly lud boży
  Barierę w otrzymaniu łask stanowi NIEWIARA.
  Dlaczego byl KOMUNIZM, II Wojna Swiatowa – bo Hierarchia Kościelna nie uwierzyła w Ostrzeżenia
  Fatimskie . Zrobili to w 50 lat pózniej. O wiele za pózno.
  Dlaczego świat jest w tak okropnym stanie – bo Kosciól jest slaby i przeszkadza w zsyłaniu
  łask z Nieba.
  Bóg nie może na siłę zsyłać łask wbrew wolnej woli.
  Sytuacja się powtarza dzisiaj – Marantha Spring, Medjugorie, Vassula są oczerniane przez Biskupów i Duchownych – dlaczego ? Bo Niebo mówi Prawdę, zarówno o świecie sekularnym jak i religijnym.
  Prawda jest bolesna i Duchowni – przez dumę i zazdrość – są w opozycji wobec tych zbawiennych
  rewelacji z Nieba..
  Oni nie chcą , żeby lud boży poznal Prawdę. A być przeciwko Prawdzie – nawet tej blolesnej-
  to znaczy być przeciwko Bogu.
  Bo Bóg jest Prawdą.
  Pan Jezus powiedział Piotrowi : Ty jesteś opoką , a na tej Opoce Ja zbuduję Kościól
  Kosciól bez Papieza – nie może funkcjonować.!

  łask

  Polubienie

 7. Ja nie znam Kardynała Burke – nie wiem dlaczego On jest odsunięty na pobocze.
  Ja wiem Z Orędzi Jezusa przekazywanych Vassuli, że jest brak subordynacji Wielu tych wysoko postawionych Duchownych wobec Papieża, z Janem Pawlem II bylo podobnie.
  Tylko Zlo może być prowodyrem do krytykowania Następcy Piotra.
  Liberalne media sa po to żeby kłamać a nie po to żeby mówić Prawde.
  Czy myślicie, że Jezus, Który oddał życie za Swój Kościól – za caly świat – chce naszej zguby?

  TYLKO PRAWDA NAS UWOLNI TYLKO, PRAWDA ZWALNIA Z GRZECHOW.

  Polubienie

 8. Pani Ireno, polecam więc to: http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/01/church-turned-upside-down-why-are.html

  oraz to: http://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/1399-the-remnant-s-2014-man-of-the-year

  Nikt nie atakuje głowy świętgo Piotra, którą z urzędu jest nadal papież Benedykt XVI. Wygląda na to, że Pan Bóg oczyszcza swój kościół poprzez Franciszka i kryzys jaki on w nim wywołał. To co stało się podczas Synodu 2014 było takim szokiem i tak zagroziło dogmie kościoła, że nie wolno nam dłużej ślepo podążać za tym „papieżem”, tylko dobrze patrzeć jemu na ręce i przyglądać się co on naprawdę robi z Kościołem Chrystusa…

  Sama biała piuska nie czyni jeszcze z kogoś papieżem… z duszy i serca. Historia kościoła zna wielu antypapieży.

  Polubienie

 9. Do Pina Colada !

  Na temat Synodu słuchałam słynnego Publicysty, przyjaciela Jana Pawła II
  i Jego biografa – nazywa się Voguel, który powiedzial, że prasa przekręciła
  rozmowę Papieża Franciszka z dziennikarzem, które mialo miejsce podczas
  podrózy samolotem
  „Kim Ja jestem, zeby osądzac ludzi homoseksualnych”, mialo zupełnie inny kontekst.

  – Messorii zawsze był liberalny – mam parę Jego ksiązek.
  Remnant- Michael Mott – konserwatywni dażący do podziałów i apostazy..
  Apostaza – odlączenie od Wiary. W naszym przypadku jako Katolikow – Kościól I Wiara
  są nieodlaczne. Jęśli odlaczamy siebie od Glowy Kościoła – Papieża – popelniamy
  apostazę.
  Pan Jezus WYRAZNIE MOWI O PODZIALACH W NASZYM KOSCIELE- chyba w tomie 5tym
  Vassuli Ryden „Prawdziwe Zycie w Bogu”- na Konserwatywny i Liberalny lecz ani jeden ani drugi
  nie kroczy drogą Jezusa. Liberalni wypaczaja a konserwatywni( niby tradycyjni) tracą wiarę.
  Nie dośc , że mamy Protestantów i rożne chrześcijańskie sekty to jeszcze Nasz Katolicki Kościół
  się podzielił na dwa przeciwstawne obozy.

  Owszem byli Antypapieże, ale niewielu , lecz co to ma do rzeczy – Papież Franciszek pokorą
  i ubóstwem świecił w Argentynie i nadal w cnocie pokory i ubóstwa utrzymuje swój Pontiff.

  Bogactwo wśród Duchownych jest nam dobrze znane i Papiez chce tę sytuację zmienić.
  A wogóle – jest tylu przekrętów i kłamstw na temat Papieża Franciszka – że zrobilo się zamieszanie
  w skali światowej – a za tym stoi Szatan – On jest panem sytuacji.
  Mary od Milosierdzia – fałszywy Prorok też dolewa oliwy do ognia .
  Blog Krolowej Pokoju z Lublina też zszedł na manowce. Jężdża do Medjugorie – ale tak
  naprawdę to nie wiem po co, sznurek, mydło i powidlo na ich „katolickim” blogu – nic więcej.

  Katolicy zamiast koncentrowac się na swoim własnym życiu , zgodnym z Dekalogiem
  i Przykazaniami Miłości – tworzą blogi i pod różnymi nickami – używaja do woli – powielając
  lub kreując kłamstwa .
  Takie blogi niszczą wiarę i rozwalają Nasz Kościól. Tam gdzie są kłamstwa tam są podzialy.
  Bo tylko Prawda łączy.
  Vassula Ryden – gorąco popiera Papieża Franciszka – tym bardziej że Jezusowe Proroctwo
  się sprawdziło – że Franciszek I jest Dobrym Papieżem.

  Zachęcam Ciebie Pina Colada oraz wszystkich – którzy nie wiedzą, która jest prawa ręka a która lewa,
  żeby zaczeli czytać ” Prawdziwe Zycie w Bogu” – coś pięknego.
  VOX DOMINI , chyba w Katowicach – zajmuje sie rewelacjami Vassuli. Ryden.
  A Prawdziwy Remnant Faithful – zalożył Pan Jezus w Maranatha Spring OH – skladający się z tych,
  którzy są wierni Przekazom Swiętej Miłości i Prawdzie.
  Niech spłynie Blogosławieństwo Zjednoczonych Serc na wszystkich , żyjących w haosie, niepewności
  kłamstwie lub nienawiści.
  Tak nam dopomóż Bóg !
  .

  Polubienie

  • Kochana Irenko, oto masz świeżo opublikowane NAJNOWSZE ORĘDZIE VASSULI RYDEN i zobacz co Jezus mówi w nim o Rzymie, jego hierarach i o tym co na ten Rzym nadchodzi. A ponadto, żaden papież w historii kościoła nie parał się popieraniem sodomii i komunii świętej dla rozwodników. To jest skandal i mam nadzieję, że wiesz, że dopisał on Z POWROTEM I PRZECIWKO WOLI KARDYNAŁÓW ten punkt o gejach do Relatio!!!

   A oto orędzie najnowsze orędzie Vassuli, opublikowane parę dni temu:

   New Message Released For the First Time

   The following message is published for the first time – January 2015

   May 9, 2011

   My Vassula, unite your heart to Mine and hear Me: remember how I achieved marvels in the past? so do not fret, I will achieve My marvels for I am the Author of this marvellous Work; keep giving the poor in spirit what I have penned so that heaven hears their praise; do not hold back, My daughter, smile and continue, your hand in My Hand rest your head on My Heart and listen to My Heartbeats… what do you hear, daughter? a lament?

   yes, a lament, a sob…

   My Heart is lamenting like the sound of a flute, sobbing for your wretched society and how, if they will not change and return to Me repenting, the flames will lick them up into human torches; aahh! from princes to beggars, they are destined to die as the present sky and earth are destined for fire; even a dumb donkey would have listened, understood and acted upon swiftly when I had given repetitive warnings that unless this generation repents, prays from the heart, and turns to Me, and regulates its life according to My Law, My precepts, My Commandments and the Church’s teachings, unites and lives in peace and love with one another, My Father will chastise them; His flame will widen and devour entire nations annihilating them entirely from the map; I tell you, the sky will roll away and will dissolve to become as a sea of fire;

   condemning My Warnings will not help solve their1 interior problems; here I am supplying this generation with spiritual nourishment, bringing all the way to their feet My Words to advise them and to give them hope, and yet, listlessly they turn away;

   when your ancestors challenged Me and provoked Me, what did I do?

   not one of them reached their resting place…

   their deafness and their disobedience have disrupted them from grasping My ways and listening to Me; I am their High Priest and they should have known that anyone who obeys Me will live forever; I am the Source of Salvation, the Beginning and the End; many have fallen away from My Ways, from the man who sits on thrones to the wretch and to those that daunt; from the man dressed in linen to the man who is barefoot and in rags; their actions are before Me; but not all have been unfaithful dimming their eyes;

   you are to say to them: turn back each of you, turn back from your evil ways; serve God and not Mammon; serve God and not man; everyone who has, will be given more; but from the man who lacks even the little he has will be taken away (Lk 19: 26); trouble lies ahead in My Church 2; hearts will be broken, and they will jostle one another, hurling themselves at Satan’s feet; deportations in the shadows will be made; a gift was offered to them but no affection nor respect was given in exchange; – they do not and have never listened to My Voice; daughter, weep for your generation; watch how it withers away in despair;

   come, I love you;

   1 the hierarchies
   2 we experienced part of that in March 2013, when Pope Benedict XVI resigned after the stolen documents

   =============================

   Słowa Franciszka nie zostały przekręcone (to próba uciszenia sprawy), telefony do geja we Francji i do rozwódki w Argentynie zostały wykonane. Nawet Lombardii temu nie zaprzeczył. Nie wolno ślepo wierzyć żadnemu papieżowi, który głosi treści niezgodne z Ewangelią – sodomia jest ohydą w oczach Bożych!!! Synod 2014, najbardziej otworzył oczy na to co się dzieje naprawdę. Blogi katolickie może nieraz nie są prowadzone na najwyższym poziomie, ale ci ludzie pracują i zarabiają na utrzymanie swoich rodzin, a jedynie w czasie wolnym mogą zadawać pytania, które są niemiłe hierarchii, ALE W DUCHU EWNGELII…

   Niech pani też pamięta, że to nie my ludzie i owieczki rozbijamy kościół – robią to ci, o których ma pani przekaz powyżej u Vassuli.

   Maria Bożego Miłosierdzia jest prawdziwym prorokiem, nawet jak wszyscy się jej boją i chcą z niej zrobić fałszywego proroka. Nie da się uciszyć głosu Boga i nawet cała moc tego świata tego nie uczyni… Tylko ci odważni, którzy oficjalnie podpisują się pod tymi orędziami na dzień dzisiejszy osiagają już prawie 400 000 tysięcy w 4 lata!!! Przestańmy wreszcie udawać, że nic sie nie dzieje…

   Nie każę Pani w nic wierzyć na siłę, ale niech Pani nie podpisuje tak łatwo czek in blanco – „rain check” – temu „papieżowi”… Synod 2015 się zbliża… Trzeba trzymać oczy mocno otwarte, a nie z góry zakładać, że jak ktoś nosi białą piuskę, to napewno głosi to samo co Chrystus Pan!!!

   Polubienie

 10. To ja mam w takim razie pytanie.Może odpowie pani Irena, może ktoś inny…
  Czy papież może łamać prawo i to w sposób arogancki i bezczelny ?
  Mam na myśli nie prawo świeckie, sprzeczne z prawem bożym (np. sprzeciw wobec aborcji) ale prawo kościelne.

  Zakazanie Franciszkanom Niepokalanej odprawiania mszy w rycie trydenckim to pogwałcenie prawa przez samego papieża.
  Papież może stanowić prawo w kościele ale nie może go łamać.Papież czy też odpowiednie władze kościelne mogą suspendować danego księdza ale nie mogą zakazać odprawiania mszy tylko w jednym z rytów.
  Co by się działo gdyby papież zakazał odprawiania mszy na swój sposób wspólnotom neokatechumenalnym ?
  Przypomnę, że już Jan Paweł II radził się teologów na temat mszy trydenckiej i ci odpowiedzieli, że msza w tym rycie nie była nigdy zakazana.Papież Benedykt XVI poszedł dalej i w słynnym Motu Proprio całkowicie uwolnił mszę starą nazywając ją formą nadzwyczajną rytu rzymskiego tak że odtąd nie jest potrzebna zgoda biskupa miejsca na odprawienie eucharystii w tym rycie.
  Cytat z instrukcji dotyczącej zastosowania Listu Apostolskiego Motu Proprio data Summorum Pontificum:
  ” Motu Proprio przyznaje każdemu kapłanowi, zarówno diecezjalnemu, jak i zakonnemu, możliwość celebrowania Mszy św. w forma extraordinaria Rytu Rzymskiego sine populo (bądź z udziałem samego kapłana) (por. Motu Proprio Summorum Pontificum, art. 2). A zatem, w myśl przepisów Motu Proprio Summorum Pontificum, do tych celebracji kapłani nie potrzebują żadnego specjalnego zezwolenia od swoich Ordynariuszy bądź przełożonych”

  STAWIAM TEZĘ, ŻE PAPIEŻ FRANCISZEK POGWAŁCIŁ PRAWO ZAKAZUJĄC ODPRAWIANIA MSZY W STARYM RYCIE.

  Chętnych proszę o obalenie powyższej tezy.

  Od siebie dodam, że podłe postępowanie obecnego papieża wobec Franciszkanów Niepokalanej było tym co spowodowało u mnie pęknięcie i ośmieliłem się krytykować papieża.Wcześniej miałem wewnętrzny opór przeciw krytyce Ojca Świętego.

  Polubienie

 11. Problemem jest to, że wszyscy czytają Boże Revelacje ale niedokładnie – nastawiają się na sensacje
  a nie Prawdę.
  Pan Jezus, droga Pina Colada- wypowiedzial w jednym z Oredzi w Ohio 2o14 roku ( poszukaj ),
  się na temat Soboru Vatykanski II i krytykuje tych, co ten Sobor podważają.
  Jan Paweł II, nie dośc że bral udział w Soborze to Go całkowiecie popierał,
  My chcemy rozumieć Mszę Sw.
  Poza tym , wielu duchownych czy świeckich nie zna wogóle łaciny.
  Wiemy też, ze w Zakonac też się zle dzieje.
  Pan Jezus wyrażnie mówi co się dzieje w osciele – tak to prawda.
  l
  .
  Wszyscy chcą harcowac i uważać że nie ma kota.
  Blogi – katolickie, które zarabiają- pracują dla siebie a nie dla Boga.
  Mary (ta od Miłosierdzia) jest stanowczo odradzana przez Vassulę i Dobrych Teologów.
  Zapytaj jej – Ona Ci odpowie.
  Ci, co znają Prawdę, nie muszą sie ukrywać za parawanem nicku – czy Vassula sie ukrywa?
  Czy ja się ukrywam ?
  My się Prawdy nie boimy – bo Prawda jest niezmienna.i wiedzie do zbawienia.
  Jeśli Papież zakazał Franciszkanom Niepokalanej odprawianie Mszy Trydenckiej – o ile to Prawda
  – to mial do tego powód.

  .p.s.
  Vassula bronila Jana Pawla II i broni Franciszka , to są Jej slowa : „Ten Papież zrobi jeszcze wiele dobrego dla Kościola.” DOBREGO !
  Mam w rodzinie rozwodników ( w Polsce) – Oni przyjmują Komunię św. od lat, za czasow byłych Papieży.
  Dlaczego ?
  Bo tak im Księża ( w Polsce) , a nie Papież, doradzili.
  Sobór Vatykański mial słuszne założenia – ale niektórzy Duchowni je wypaczyli- Nie Papież!!
  Gdy kota nie ma ( albo się Go ignoruje) -myszy harcują.

  Polubienie

  • Nie jestem przekonany do Vassuli. Nigdy nie zagłębiałem się w jej orędzia. Ale to że widząca ma takie czy inne zdanie na taki czy innym temat – ma do tego prawo i choćby się myliła nawet w poważnych sprawach to nie musi oznaczać, że objawienia są fałszywe. Nawet widzący mają prawo popełniać błędy i nie rozumieć wielu rzeczy.
   Jak ksiądz doradza przyjmowanie Komunii św. rozwodnikom, żyjących w grzechu śmiertelnym, to prowadzi i siebie i ich do piekła… bo to grzech świętokradztwa. Kto spożywa Ciało i pije Krew Pańską niegodnie, wyrok sobie spożywa i pije.

   Polubienie

  • Irenko, tak wysłałam list do Vassuli, bo uważałam, że bardzo skrzywdziła – choć za złym doradctwem – Marię Bożego Miłosierdzia, no i co? Mój list NIGDY do niej nie doszedł, bo „przyjazne dusze” odpowiedziały mi za nią i wycięły z mojego listu teksty, które im nie odpowidałay… to tyle o manipulacji prawdą!!!

   Vassula, nigdy nie przeczytała orędzi MBM, bo nie ma na to czasu, a ci co jej naopowiadali bzdur o MBM byli przerażeni, bo ludzie na grupach modlitewnych mieszali te dwie duchowości – modlitwy Vassuli i krucjaty MBM…

   No to jak się pozbyć zamieszania… a dać w głowę innemu prorokowi i zrobić z niego kłamcę. Czy ktoś był naprawdę zainteresowany tym co mówi Pan Jezus? Absolutnie nie…

   Nich pani nie stawia wyroków zanim się czas nie wypełni…

   Polubienie

 12. Irena
  „Jeśli Papież zakazał Franciszkanom Niepokalanej odprawianie Mszy Trydenckiej – o ile to Prawda
  – to mial do tego powód.”

  Polecam bardzo wyważony felieton na bardzo propapieskim portalu i (o zgrozo) jezuickim
  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1445,franciszkanie-niepokalanej-w-obronie-tradycji.html

  „My chcemy rozumieć Mszę Sw.
  Poza tym , wielu duchownych czy świeckich nie zna wogóle łaciny.”

  Czy „my” zakazujemy „wam” novus ordo missae ? Za to w drugą stronę już tak.

  Papież morduje z uśmiechem na ustach tradycjonalistycznych katolików.W mojej głowie nie mieści się, żeby karą za zatrudnienie kapłana w przeszłości oskarżonego o nadużycia seksualne było wstrzymanie święceń kapłańskich w całej diecezji.

  http://www.fronda.pl/a/watykan-nalozyl-sankcje-na-tradycjonalistyczna-diecezje,40015.html

  Polubienie

 13. Ja wiem jedno Bernardzie Teologu – nienawiść oślepia – Jeśli Bóg jest Milością,
  i Prawdą – to gdzie sa owoce tej Milości i Prawdy na tym blogu.
  Ten blog jest zaprzeczeniem Miłości do Boga i Jego Dekalogu.
  Ten co mówi, że kocha Boga a nie kocha bliżniego swego – jest kłamća ?
  Czy tak nie mówi Pismo Sw.
  Czy chcialbyś aby na Twoj temat lub innych pałających nienawiścią ,podobnie pisano?

  na blogu i powielano kłamstwa ?

  Jezus mowi : że każdy ma prawo do godności i szacunku. W każdy Piątek
  w Maranatha Spring Ohio – ludzie modlą sie w jednej intencji ::

  ” Za wszystkich falszywie oskarżonych w społeczeństwach, w kołach rządowych
  i kościelnych oraz żeby te wszystkie oszczerstwa były w Prawdzie UJAWNIONE”. .

  .

  Polubienie

  • Dokładnie Pani Ireno, taką fałszywie oskarżaną jest Maria Bożego Miłosierdzia!!! Ale Pani tego nie widzi… Tyle paszkwili i kłamstw, i podłości, które napisano o MBM, to nie napisano o żadnym prześladowanym dzisiaj proroku. Nawet Maureen S. w Marantha – którą też jej własny biskup prześladuje – nie przeszła tyle publicznego upokrzenia na secnie międzynarodowej co Maria Bożego Miłosierdzia. No i jak zachowuje się Maria ???

   MILCZY… pokornie milczy, tak jak prześladowany Jezus. Cierpi, ale nadejdzie taki dzień, że każdy się dowie PRAWDY…

   ===========

   A na tym blogu pisze się tylko fakty, udokumentowane na scenie międzynarodowej lub na zdjęciach czy filmach video. Jest to blog w języku polskim, ponieważ w Polsce ukrywa się prawdę o Franciszku i wojnie jak odbywa się właśnie wewnątrz kościoła. Celem tego bloga jest PRAWDA… a nie prezentowanie zakłamanego obrazu obecnie nam panującego papieża. Nikt tu nikogo nie wyzywa, ani nie poniża. A ponieważ zna Pani angielski polecam gorąco te właśnie artykuły, bardzo znanej działaczki katolickiej :

   http://www.barnhardt.biz/2015/01/01/starting-the-year-with-a-string-of-quick-hitters/

   http://www.barnhardt.biz/2015/01/03/more-crap-cutting/

   I gorąco życzę, jeżeli już nie zupełnego otwarcia oczu, to przynajmniej zrozumienia, że zakłamanie wcale nie leży tam, gdzie go Pani podjerzewa.

   Polubienie

   • Pina Colada – czy już wyczerpaly sie zapasy „teologów”, że polecasz mi
    high school drop out , ponoć nawróconą 7 lat temu , zaangazowaną w produkcję wolowiny
    i jakieś finansowe enterprises ?
    Czy to ma być poważna dyskusja ?
    Czy to żarty zakrapiane demoniczną satyrą?

    Polubienie

 14. Irena, Jezus – w swojej odwiecznej mądrości – na uczniów wybrał sobie rybaków, celników i prostytutki… a nie teologów tamtejszych czasów. Jeżeli ktoś ma rację to ma rację, nawet jak jest prostaczkiem!!!

  Jeżeli chcesz teologów i profesorów to też masz np:

  http://www.forbes.com/sites/stevemoore/2015/01/05/vaticans-turn-to-the-left-will-make-the-poor-poorer/

  http://www.firstthings.com/blogs/mullarkey/2015/01/francis-political-illusion

  http://twoheartspress.com/

  Polubienie

  • Wybrałem dwunastu prostych mężczyzn, którzy byli biednymi rybakami, nieposiadającymi wykształcenia ani znajomości Pisma Świętego

   Orędzia Ostrzeżenia

   niedziela, 1 września 2013, godz. 11.08

   Moja wielce umiłowana córko, kiedy Ja, chodząc po Ziemi, wkroczyłem do Świątyni Boga, aby objawić Prawdę, to na samym początku zostałem potraktowany z cierpliwością. Wielu kapłanów było zaskoczonych Moją wiedzą, jak i Mną Samym, pokornym Synem cieśli. Słuchali więc z uwagą, jak wyjaśniałem, czego się od nich oczekuje, kierując się tym, co jest wyłożone w Księdze Mojego Ojca.

   Od dwunastego roku życia wiedziałem, na czym polega Moja Misja, ale rozpocząłem ją bez pośpiechu, nie ujawniając z niej zbyt wiele, zanim nie nastanie odpowiedni czas. Wiedziałem, że muszę przygotować świat na Moje Nadejście jako Mesjasza. Wiedziałem zarazem, że w przeciągu krótkiego okresu czasu Kościół Mojego Ojca na Ziemi się Mnie wyprze i powie, że Ja byłem oszustem.

   Wybrałem dwunastu prostych mężczyzn, którzy byli biednymi rybakami, nieposiadającymi wykształcenia ani znajomości Pisma Świętego. Dlaczego tak postąpiłem? Wiedziałem, że wiedza, którą im przekażę, zostanie przyjęta taką, jaką ona jest. Nie posiadając bowiem żadnej uprzednio nabytej wiedzy na temat Pisma Świętego, nie będą mogli porównywać Moich Nauk z Pismem Świętym i poddawać ich drobiazgowej analizie. Oznaczałoby to bowiem, że wielu z nich nie zdobyłoby się na odwagę szerzenia Prawdy. Ci zajmujący wysokie pozycje w Kościele — jako że oni sami zostali pominięci — drwili sobie z nich, twierdząc, że ci ciemni ludzie nie są warci, by zostać wybranym przez Boga do szerzenia Jego Świętego Słowa. Bo przecież z pewnością, mając na względzie ich wykształcenie w sprawach duchowych i ich pozycję w Bożym Kościele, Bóg wybrałby jedynie Swój Kościół do prorokowania Dobrej Nowiny. Nie rozumieli, że Bóg wybiera tylko pokornych i nieoświeconych, bo tacy jak oni o nic się nie wykłócają. I się nie sprzeciwiają, i nie mają lęku przed odrzuceniem, gdyż nic lepszego nie jest im znane. Pamiętajcie o tym, że Bóg nie wybiera tych, którzy wynoszą się ponad innych. To nigdy nie może mieć miejsca.

   Oto dlaczego ty, Moja córko, jesteś znienawidzona w Moim Kościele na Ziemi. Oto dlaczego rozdzierają oni Moje Orędzia na strzępy i je wyśmiewają. Oto dlaczego oni sobie z ciebie drwią: Jesteś przez nich uznawana za niewartą tego, aby rozpowszechniać Moje Święte Słowo. Jakże oni Mnie zasmucają! Na nienawiść, którą ujrzysz, wpływ będzie miał głównie Kościół Katolicki. Oni nigdy nie zaakceptują, że mógłby zostać wysłany prorok, który nie posiada żadnej wiedzy w zakresie Najświętszej Biblii czy Mojego Nauczania. Powiedzą, że szerzysz herezję. Powiedzą tak, ponieważ tak bardzo daleko odeszli od Mojego Nauczania, że zaczęli wierzyć w swoje własne kłamstwa. Wiedzcie, że Mój prorok na czasy ostateczne został wysłany, a nie wybrany — gdyż inaczej być nie mogło, jako że ta Ostatnia Misja została ustanowiona przez Mojego Ojca, Który wysyła tylko Swoich własnych.

   Ostrzegam tych z was, którzy drwią ze Mnie, niewiele robiąc sobie z tych Orędzi — z Mojego Świętego Słowa — że musicie do Mnie teraz przyjść i natychmiast, codziennie Mnie Adorować — tak długo, dopóki nie usłyszycie Mojego Głosu. Tylko wówczas mogę was przyjąć i ukazać wam to, czego od was potrzebuję w tym rozstrzygającym okresie waszej służby dla Boga.

   Wasz Jezus

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s