Vittorio Messori: papież pełen sprzeczności

41785_105297925223_5763744_n[1]

Znany włoski katolicki publicysta Vittorio Messori krytykuje Franciszka. Cieszy nas to niezmiernie, że negatywne opinie o Franciszku bądż chociaż o części jego działań przedostają się powoli do mainstreamu. Wrzucić newsa na ten temat potrafią już większe portale internetowe

Zobacz na przykład tutaj:
http://wiadomosci.onet.pl/religia/znany-pisarz-katolicki-o-franciszku-papiez-pelen-sprzecznosci/k63yx

Warto zwrócić uwagę także na to, że krytyka Franciszka, zupełnie inaczej niż w przypadku jego poprzedników, pochodzi zazwyczaj nie ze środowisk ateistycznych i walczących z Kościołem (które tym razem chwalą i ubóstwiają Franciszka), ale od głęboko wierzących katolików, trwających w nauce Chrystusa.

Jedna uwaga do wpisu “Vittorio Messori: papież pełen sprzeczności

  1. Należy jedynie ubolewać, że tak pobieżnie potraktowano to całe zagadnienie w tym sprawozdaniu na onecie. Sprawa jest bardzo poważna i dotyka wielu głębszych wymiarów, jak i wywołała sporą konsternację w kręgach kościelnych… ale tu jest to tak lapidarnie przedstawione, jakby nic nadzwyczajnego się nie stało. Co za niepoważne podejście do zagadnienia.

    Vittorio Messori nie jest byle kim i potrzeba było nie lada odwagi, aby z jego pozycją i autorytetem opublikować tego typu analizę wielu twarzy Franciszka oraz krytykę jego papieskiego zarządzania tylko dlatego, że jego sumienie nie dawało mu spokoju. Jego niepokój – o to dokąd zmierza kościół i dokąd ten papież wiedzie owczarnię Chrystusową -nie pozwolił mu milczeć!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s