Materiał dla zaawansowanych czytelników bloga: protestancki pastor podejrzewa, że Franciszek przychodzi w duchu Antychrysta

Dlatego „materiał dla zaawansowanych”, że pastor Chojecki głosi jako protestant poglądy heretyckie, sprzeczne z Nauczaniem Kościoła (oraz przedstawia kilka innych uproszczeń na przykład na temat ewolucji czy Jana Pawła II), i boimy się, by nieugruntowani w wierze czytelnicy tego bloga nie łyknęli przy okazji tych fałszów.
Niemniej to, co nas przynajmniej teoretycznie łączy z protestantami – chrystocentryzm oraz uznanie wielkiej roli Pisma Świętego (choć oni tę rolę wypaczają, nie rozumiejąc Pisma w Duchu wraz z Kościołem) – pozwala na całkiem słuszne zadanie pytania na temat działań i dążeń Franciszka („pokora dla prostaczków, blichtr pokory”). Pastor ponadto twierdzi, iż zachodnie społeczeństwa są przygotowane na nadejście Antychrysta.
Jak widać nie tylko katolicy dostrzegają fałszywy ekumenizm Franciszka, oczywiście rozumiejąc to na swoją modłę.
Życzymy ponadto Franciszkowi na nowy rok takiej jasności w wyrażeniu katolickich twierdzeń, jak mocno ten pastor przy okazji broni protestantyzmu przed katolicyzmem. Prosimy czytelników o zdrowaśkę za pastora.

6 uwag do wpisu “Materiał dla zaawansowanych czytelników bloga: protestancki pastor podejrzewa, że Franciszek przychodzi w duchu Antychrysta

 1. Zanim obejrzę ten program, to chciałam zwrócić uwagę na dwie sprawy:

  1. Bernardzie – teolgu, dotknąłeś w swoim komentarzu bolesnego sedna sprawy odnośnie katolicyzmu polskiego! Naród nasz jest w kompletnej, totalnej i zupełnej ciemności co do rzeczywistości eschatologicznych opisywanych w Biblii ST oraz NT. Tak, społeczeństwo na zachodzie jest nieustannie bombardowane treściami z Księgi Objawienia oraz znaków, które mają poprzedzić początek czasów ostatnich i według np. ewangelików, wszystkie znaki zostały spełnione już, aby pojawił się obecnie na scenie światowej fałszywy prorok i Antychryst. Ale, dla nas polaków te treści są tak obce, że ludzie pukają w głowę, kiedy ktoś o tym wspomina i od razu pada pytanie: „Czy jesteś świadkiem Jehowy?” Te wydarzenia opisane są w Biblii i milczenie o nich jest zdradą wobec Prawdy Słowa Bożego !

  2. Krótko mówiąc, chcę napisać: DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ I ŻE PROWADZISZ TEN BLOG, bo w obecnym czasie nie jest łatwo otwarcie pisać prawdę, za którą, zaraz cię straszą ekskominiką z kościoła. Nadchodzą bowiem czasy, że jak to pisał św. Paweł będą się brzydzić zdrowej nauki… a więc wszyscy ci, którzy staną w obronie prawdy przeciwko pewnym autorytetom kościoła będą prześladowani – za prawdę!!! Gratuluję więc odwagi i głębokiego przekonania, że służysz prawdzie. Jest bowiem trudno niektórym uwierzyć, że jak powiedziała NMP z La Salette, że odstępstwo w kościele nadejdzie ze samego szczytu.

  Polubienie

  • W Fatime to powiedziała, a nie w La Salette, i to nie jest nam dane wprost, ale w jednej z relacji osób czytających nieujawnioną część trzeciej tajemnicy fatimskiej. Ale to przecież ta sama Matka Boża – i w Fatimie, i w La Salette 🙂 Ja z kolei dziękuję za komentarze.
   Niestety nadchodzą czasy, kiedy będzie (właściwie już jest), wielkie zamieszanie w sprawach wiary. Tak będzie różnorodność poglądów i postaw, jak zacznie się schizma, że naprawdę niewielu będzie w stanie rozróżnić fałsz od prawdy, nawet w podstawowych sprawach wiary, a co dopiero w kwestiach drugorzędnych. Módlmy się o Ducha Prawdy.

   Polubienie

 2. jednakże ze względu na bardzo niski intelektualny poziom wypowiedzi nie nadaje się ten programik do oglądania. Jeśli pastor – jako argumentu – używa słów istotnie przeinaczonych w jednym (powiedział, że Jan Paweł II powiedział, że „teoria ewolucji jest czymś więcej niż teorią” – choć wiadomo, że JP2 powiedział nieco inne słowa zasadniczo zmieniające sens wypowiedzi) które jawnie kpią z rozumu, to naprawdę nie warto go słuchać bo ma właśnie rozum w pogardzie.

  Stanowczo odradzam – szkoda czasu

  Polubienie

 3. La SALETTE jest nie mniej wazne od Fatimy i też nie było traktowane zbyt ochoczą wiarą, szczegolnie przez polski kler.
  Zawsze uchodzilismy jako naród za wiernych papiezowi, dlatego trudno nam pogodzic się z juz obecnym czasem fałszywego proroka i antychrysta.
  Wielu wikarych juz widzi do czego zmierza Franciszek. Gorzej jest z proboszczami i biskupami. Jeśli wybiorą nieposłuszeństwo, mogą wszystko stracić. To wielkie wyzwanie… być posłusznym przełożonym i nowej herezji F., tym samym zachować apanaże tego świata
  lub być poslusznym Chrystusowi i to wzystko stracić.
  Są pewne nadzieje: u Paulinow na Jasnej Górze, w ramach apelu jasnogorskiego, rozpoczęto modlitwy o dobre owoce nadchodzacego synodu.
  Wyraźnie w tych modlitwach ujawnia się przekonanie o wielkiej wadze sodomskich zagrozen.

  Polubienie

  • Uważasz, że w Polsce się budzą? Z tym jest chyba duży problem. Tak pieją z zachwytu nad Franciszkeim na różnych katolickich blogach w Polsce, że mnie się niedobrze robi. Idą za nim jak w tańcu chochoła Wyspiańskiego… kompletnie bezkrytycznie.

   Polubienie

 4. Niestety masz rację. Ten zachwyt jest obecny przez rodzaj „rozpędu ” duszpasterskiego po dlugim pontyfikacie JPII. Ilość pomników jemu wystawionych, szacowana jest na kilka tysięcy – świadczy to niestety o zachwianym poczuciu własciwej drogi ku Wieczności. Nawet najlepszy czlowiek nie jest celem ostatecznym naszej wędrowki, tylko Bóg. Wszak mamy
  „…wrócić do pierwotnej Miłości…”
  Owszem pasterz winien być święty… Ale żaden święty nie powinien być stawiany przed Bogiem. Polski kler zobaczyl swoją wielką szansę w posłudze JPII a dziś przenosi to dość bezkrytycznie na Franciszka.
  Przyznam, że ta szatanska metodologia jest niezwykle skuteczna i wielu daje się w to bezrefleksyjne prowadzenie ” wrobić”
  Nie mniej są i tacy co się choćby na chwilę zatrzymują w tym bezrefleksyjnym tumulcie i zadają sobie pytania o to czy F. na pewno prowadzi nas wlasciwą drogą.
  Osobiście napotkanych księży w różnych okolicznościach, pytam się: czy są gotowi zejść do podziemia z praktykami religijnymi, gdy oficjalnie będą głoszone i praktykowane takie przekonania, które z nauczaniem Chrystusa raczej już niewiele będą mieć wspólnego?
  Reakcje były różne, ksiądz od „odnowy w.D. Św.” wręcz mnie zaatakował za duchowy defetyzm. Większość jednak milczała. A był i taki z okolicy kurii, który podzielal juz poważne wątpliwości wobec F. Może mu to łatwiej przychodzi wszak nr tel do tejże kurii zaczyna się od 666…
  Nie łudzmy się: zapowiedź z Fatimy o degenerowaniu się KK od samych szczytów, należy dopełnić oredziem.z La.SALETTE, w.którym NMP mówiła juz w polowie 19 wieku, że stan kaplanski jest barrzo złym stanie.
  Bardzo sugestywne są oredzia x. Gobbiego o konstytuowaniu się falszywego koscioła i falszywego Chrystusa. Proces ten ( wg niego) trwa intensywnie od komca ubiegłego wieku i obecnie nasila się. Zatem stan posoborowego zdegenerowania kościoła jest juz na tyle duży, że ujawnic się juz może fałszywy prorok, który opiera się na relacjach z tym zdegemerowaniem właśnie.
  Ten dopust służyć ma ujawnieniu się tego co zgnile i co „…podtrzymane juz nie będzie…”- orędzie z Porto San Stefano.
  Niestety skoncyc się to może straszną hekatąbą, w oczyszczaniu świata zginąć może nawet dwie trzecie ludzkosci.
  O. Klimuszko wspomina, że w Polsce będzie to od 5 do 10% czyli max 4 mln.
  A podobno jest tak pięknie, wiosna koscioła itd.
  Mogę tylko pogratulować tego optymizmu co poniektórym srodowiskom franciszkolubnym

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s