Czy dlatego Franciszek wspiera kard. Kaspera?

kasper-francisA wszystko jest takie proste, wystarczy stąpać po śladach euro…

Cały ten ostatni kryzys na synodzie jest wywołany między innymi finansami, bajońskimi finansami Kościoła niemieckiego, w którym istnieje obowiązkowy dla każdego katolika 9% podatek od rocznego dochodu na rzecz Kościoła. A spróbuj go nie płacić, to nie otrzymasz w Kościele żadnego sakramentu, łącznie z katolickim pochówkiem…    

Sam Kościół katolicki jest w Niemczech praktycznie martwy (przez ostatnie 50 lat między innymi z powodu skandali i zgorszenia), a ostatnimi czasy rocznie opuszcza go średnio 136 000 katolików z powodu tego, że najczęściej żyją oni w związkach niezgodnych z nauczaniem Ewangelii, a nie mogą w pełni uczestniczyć w sakramentach. Kasa Kościoła niemieckiego kurczy się powolutku, ale lęk o przyszłe dochody spędza z oczu sen paru tamtejszym kardynałom z kard. Kasperem na czele. Pisze więc on książkę na temat miłosierdzia Bożego, które według niego jest tak wspaniałe, że… grzech się praktycznie nie liczy (no bo jakby się liczył, to katolicy nadal będą rezygnować z Kościoła… no i euro odpłyną w innym kierunku). Bergoglio już w rozważaniu na pierwszy publiczny Anioł Pański po swoim wyborze od razu wspomina powyższą pozycję kard. Kaspera z balkonu Watykańskiego. Interesujące? Znak jego pontyfikatu (zob. That The Bones You Have Crushed May Thrill: Pope Francis’s First Angelus)?

Oblicza się, że roczny dochód Kościoła niemieckiego wynosi blisko 10 miliardów euro. Obok pracy charytatywnej Kościół w Niemczech inwestuje też swój majątek. W 2011 r. wybuchnął skandal z finansowaniem za pieniądze kościelne dochodowych wydawnictw porno poprzez udziały, które masowo wykupowali biskupi (zob. Here’s How The Catholic Church Is Profiting In The German Erotic Novel Industry). Sprawy finansowe topiącego się w miliardach euro Kościoła niemieckiego to historia zupełnie osobna, niesłychanie barwna, ale z punktu widzenia Ewangelii – tragiczna.

No i dochodzimy do sedna sprawy, skąd biorą się inwestycje charytatywne i inne formy finansowania w ubogim kościele Ameryki Południowej? Kto w dużym stopniu stanowi El Dorado Kościoła kontynentu Bergoglio? Tak, właśnie przemożny Kościół niemiecki, który tak napastliwie niszczył swojego własnego papieża Benedykta (za wierność Ewangelii), a tak radośnie powitał (agitował i oddał głosy na) Franciszka. Jednak Franciszek wie, że biskupi niemieccy w pewnym sensie mają go w kieszeni, dlatego może szybciej niż sam zakładał manewruje po wodach synodu, aby dla Kościoła niemieckiego wywalczyć „dusze” rozwodników i innych katolików, nie żyjących po katolicku (co nie ma dla nich znaczenia), byle tylko nie opuszczali listy podatników płacących na niemiecki Kościół, a tym samym nie wyschło z czasem El Dorado Ameryki Południowej. Ostatecznie pojęcia marksistowskie dystrybucji bogactw, to podstawa globalnej ekonomii Franciszka (zob. Pope Francis: Liberals love his ‚trickle-down’ takedown). Do czego zredukowano w tym układzie Chrystusa Pana, to niech czytelnik sobie sam odpowie (zob. I Officially Declare ARSH 2015 the Year of Cutting the Crap. | Barnhardt).

P.S. Sprawa ta jest o wiele bardziej złożona, skomplikowana i pełna labiryntów – chyba jak samo piekło – niż przedstawione tu tylko jej zarysy.

Poza wymiarem finansowym, próby wprowadzenia do Kościoła zgubnej praktyki dopuszczenia do sakramentów osób, które nie zrywają z grzechem ciężkim, ma przede wszystkim swoją płaszczyznę duchową – prowadzenie do Nieba (bądź piekła) dusz wiernych. To tutaj zły ma największe zyski.

(post nadesłany)

11 uwag do wpisu “Czy dlatego Franciszek wspiera kard. Kaspera?

 1. moj brat mieszka w berlinie i jak przyszlo zaplacic mu 800 euro podatku na KK to sie wypisal. Powiedzial ze woli dawac pieniadze do swojego kosciola niz nie wiadomo gdzie i dla pedasiow. Niestety ludzie sie wypisuja z tego powodu i sie im nie dziwie.

  Polubienie

 2. W jednym z orędzi Jezus powiedział do Vssuli, że pieniądze to „łajno szatana”. W Biblii zaś Jezus powiedział do apstołów „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” , ale powiedział i też „Godzien jest robotnik swojej zapłaty”. Wynika z tego, że postawa „co łaska” jest właściwa.

  Jeżeli kościół niemiecki odmawia ludziom, którzy nie płacą podatku kościelnego sakramentów świętych, to już tutaj łamią nakaz Boga, bo nie mają do tego prawa.

  Jeżeli kościół niemiecki jest gotów zmienić nakazy Boże, zamiast zmienić swoje prawo podatkowe, aby nie tracić wyznawców, to jest to przekręt jakiego świat nie widział. Pieniądze dają im pozycję siły i władzy, a tę pozycję chcą oni utrzymać w stosunku do innycjh kościołów protestanckich, co jest sprawą ich polityki, ale doprowadza do braku szacunku wobec nakazów Boga.

  Niektórzy z nich zaś rozwijają grzeszne tendencje zachłanności materialnej co uwidoczniło się w renowacji tego pałacu biskupiego za ponad 31 milionów euro:

  Polubienie

 3. Należy się spytać czy to „prawo” obowiązkowego podatku wogole jest legalne z perspektywy KK? Wprowadził je Hitler z zamiarem kontroli i osłabienia Koscioła.
  Narusza ono autonomię KK i poddaje go znacznym manipulacjom.
  Zasada co łaska, jest tradycyjna i o wiele zdrowsza. Jeśli składka jest odpisywana od podatku, manipulacji tej jest mniej, wszak podatek i tak trzeba zapłacić.
  Na moje wyczucie nieplacenie odgórnie narzuconego podatku nie powinno automatycznie oznaczać wyjście z Koscioła, nawet jeśli zmusza się wiernego do prawnego wypisania się z KK.
  Wszystko co wymuszane jest na wiernych, nie jest ważne w oczach Boga. Pan Bóg ocenia nasze zachowania wynikłe z wolnej i nie przymuszonej woli.
  W tym wypadku przymus tę wolna wolę narusza.

  Polubienie

  • Kapłan ma prawo oczekiwać za swoją posługę zapłaty – godzien jest robotnik swej strawy. Istnienie jakiś orientacyjnych stawek za sakramenty nie jest niczym złym, bo ludzie którzy dają ofiarę chcą wiedzieć mniej więcej, ile zwykle się daje. Nie ma nic złego w tym, że się księdzu daje pieniądz za Mszę świętą itd. – źle jest jednak, jeśli kapłan obowiązkowo wymaga takiej a nie innej sumy, szczególnie jeśli wie, że sprawa jest konieczna np. pogrzeb, a rodzina jest biedna i w długach i nie może dać akurat tylu pieniędzy. A system, że odmawia się komuś sakramentów z przyczyn tego, że nie opłaca z podatków na Kościół, a nawet zakaz udzielania mu sakramentów, jest fatalny. Niszczy w ogóle podejście z sercem do tych sprawa – i u kapłanów i u wiernych i ogranicza się działanie łaski.

   Polubienie

 4. I gdzie tu konsekwencja? Przecież wasza fanka Mary Island vel mbm z rodziną trzyma z gejami za pan brat i promuje ich,na całego a taka wierząca, taka katoliczka, taka prorokini.. Jej wolno promować LGBT , a Papieżowi Franciszkowi nawet pozdrowić już nie,chociaż są ludźmi, naszymi bliźnimi, Pan Jezus nakazał wszystkich kochać, a za nieprzyjaciół się modlić i błogosławić im.

  Polubienie

  • Pani alba, pisze pani ” Pan Jezus nakazał wszystkich kochać, a za nieprzyjaciół się modlić i błogosławić im „… Mam pytanie ile różańców odmówiłaś w intencji Marii Bożego Miłosierdzia?

   Polubienie

  • @Alba
   Jeśli chcesz wierzyć w falszywki propagowane prsez Wowitowcow, to droga wolna. Oni także posługują się falszywym listem napisanym rzekomo przez Vassulę. Te falszywki produkują na jednej z katolickich uczelni w Kalifornii pod zarządem Jezuitów. Stamtąd rozsylane są po całym świecie.
   Opluwa się mistyczkę, tak jak ininne w historii, miedzy innymi św Beradettę, Melanię z La Salette czy św Faustynę.
   Prawda zawsze jest atakowana najczęściej z wewnątrz KK. (Bestia o dwóch rogach)

   Polubienie

  • Mam prośbę do pani alba, aby przestała się ekscytować kłamstwami produkowanymi przez stronę wowit-u, bo niestety ich obsesja na tle zniszczenia tej, NIC IM NIEWINNEJ kobiety – MBM – przeradza się u nich w niekontrolwaną histerię, aby nie powiedzieć więcej. Jak nisko potrzeba duchowo upaść, aby się poniżyszć do tak prymitywnie skostruowanego oszustwa z poziomu najgorszych brukowców, które każde google potrafi odsłonić:

   Proszę spojrzeć tutaj: http://www.thegossipers.com/public/kelly-o-nozzefinte.jpg

   Czy widzi pani o co tu chodzi? Tak, według tego zdjęcia i certyfikatu ślubu zawartego w tym niby-to gumowym kościele na żarty Maria Bożego Miłosierdzia poślubiła swoją własną córkę??? !!!! Ha, ha, ha….ha… ha !!!

   A może poślubiła tych młodzieniaszków co stoją za nimi??? Ona jak to twierdzicie kobieta 58 lat… A KTÓRA TU NA ZDJĘCIU MA 58LAT???

   No i chyba największy przekręt – TO JEST FESTWAL MUZYKI!!! , a nie żadna parada gejów!!!

   I z kogo robicie idiotów? Chyba tylko z siebie… Ale najgorszym wstydem jest to, że w taką szarlatanerię angażują się kapłani Chrystusa Pana… można tylko zapłakać…

   Polubienie

 5. Kościelni wywrotowcy w barwach obrońców papieża
  Data publikacji: 2015-01-09 08:00

  Kościelni wywrotowcy w barwach obrońców papieża
  fot. leonardobc / freeimages.com

  Duchowni i hierarchowie, którzy atakowali Benedykta XVI, stali się nagle gorliwymi obrońcami nowego papieża, atakującymi dotychczasowych apologetów Kościoła – twierdzi włoski dziennikarz Matteo Carnieletto.

  „Najbardziej progresywna frakcja w Kościele lubi papieża Franciszka. Frakcja, która w trakcie pontyfikatu Benedykta XVI ciągle atakowała papieża, dziś przebiera się w stroje papieskich cheerleaderów natychmiastowo broniąc papieża – tego papieża, a nie papiestwa jako instytucji” – pisze Carnieletto na łamach „Il Giornale”.

  „Od czasu publikacji książki Non è Francesco autorstwa Antonio Socciego zwolennicy Kościoła ubogiego i dla ubogich nie zawahali się przed obroną papieża poprzez ostry atak na dziennikarza ze Sieny. To samo miało miejsce po publikacji artykułu Vittorio Messoriego z 24 grudnia. Paolo Farinella, ksiądz i autor piszący dla „Il Fatto Quotidiano”, według którego pontyfikat Benedykta XVI był katastrofą dla całego Kościoła, zaapelował o powstrzymanie ataków na papieża Franciszka. Czy Farinella nawrócił się na ortodoksyjny katolicyzm? Bynajmniej. Najzwyczajniej w papieżu Franciszku znalazł dla siebie idealnego rzecznika” – pisze Matteo Carnieletto.

  „Wśród sygnatariuszy apelu znaleźli się przedstawiciele Wir sind Kirche, którzy z wielkim entuzjazmem docenili abdykację Benedykta XVI, oceniając ją jako najbardziej innowacyjną decyzję jego pontyfikatu. Apel podpisał Alex Zanotelli, pacyfistyczny misjonarz, który ogłosił, że zrozumiał kim był Chrystus dzięki Ghandiemu, Martinowi Luter Kingowi, ks. Milaniemu i ks. Mazzolariemu; podpisały Kościelne Wspólnoty Podstawowe, które na swojej oficjalnej stronie internetowej prezentują recenzję książki Bóg Queer, wydanej przez Claudiana – oficynę wydawniczą waldensów” – czytamy w „Il Giornale”.

  „Wreszcie (a takie przykłady można by mnożyć) podpis złożył czerwony ksiądz Aldo Antonelli, który 1 listopada 2007 roku ze szczerością pisał: Drogi papieżu Benedykcie, nie rozumiem cię. Po długiej liście sugestii skierowanych pod adresem biskupa Rzymu, o które nikt go nie prosił, ks. Antonelli stwierdził co następuje: W trakcie studiów teologicznych nauczyłem się, że księża powinni rozmawiać z ubogimi, żebrakami tej ziemi. Mam wrażenie, że wolisz jednak rozmawiać z bogaczami” – wylicza Carnieletto.

  „Strony uległy odwróceniu. Apologeci pokroju Messoriego i Socciego – zawsze broniący Kościoła – teraz odnajdują się w roli „adwersarzy”, osób atakowanych przez tych, którzy porzucili ubrania księży-robotników nosząc dziś barwy papieskie” – ocenia włoski publicysta.

  Źródło: „Il Giornale”, „Rorate Caeli”
  za http://www.pch24.pl/koscielni-wywrotowcy-w-barwach-obroncow-papieza,33226,i.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s