Efekt Franciszka po Synodzie – kler coraz głośniej o akceptacji sodomii w Kościele!

gay-marriage-priestsDzieją się w naszym świętym Kościele rzeczy absolutnie niesłychane. Do niedawna cnota czystości była jedną z najbardziej cenionych cnót każdego stanu, a w szczególności stanu duchownego. Przez dwa tysiące lat Kościoła zajmowała ona pokaźne miejsce w Jego nauczaniu, charakteryzowały się nią całe rzesze świętych.

Tym czasem synod z roku pańskiego 2014 wprowadził po raz pierwszy w historii Kościoła Chrystusowego opcję dla afirmacji wynaturzonego zachowania określanego jako homoseksualne. Punkt, który dotyczył tego zachowania, został osobiście dopisany w dokumencie Relatio przez arcybiskupa Bruno Forte (i to w jakim brzmieniu!) – choć nie przyjęty później przez biskupów, to jednak papież Franciszek odgórnie nakazał go z powrotem tam dopisać. Ale po co?    

No i zaczęło się.

Dosłownie niecały miesiąc temu jako pierwszy biskup Antwerpii Johan Bonny publicznie i oficjalnie domagał się zatwierdzenia związków tej samej płci (Biskup poparł homozwiązki, wierni zostali bez pasterza oraz Biskup Antwerpii chce uznania związków homoseksualnych przez Kościół).

Biskup Robert Lynch z diecezji St. Petersburg na Florydzie stwierdził w tym tygodniu, że w świetle synodu z roku 2014 Kościół musi wykazać się pokorą i cierpliwością wobec zagadnienia związków tej samej płci… Biskup ten od lat popierał związki homoseksualne, ale po synodzie poczuł się zobowiązany wprost mówić o tym wprost do wiernych (zob. tutaj: In Response to Same-Sex Marriage Bishop Lynch Invokes the Spirit of the Synod – OnePeterFive).

W Dublinie katolicki ksiądz Martin Dolan oświadczył swoim parafianom podczas niedzielnej Mszy Świętej, że jest gejem, i poprosił ich o poparcie małżeństw homoseksualnych. Reakcja zgromadzonych katolików była nieprawdopodobnie szokująca – oklaskując na stojąco wyznanie księdza, wyrazili poparcie dla jego tez (Creative Minority Report: Irish Priest Comes Out and Encourages Gay Marriage)! Cała niby to katolicka Irlandia popadła w zachwyt nad księdzem Martinem…

To jest dopiero sam początek. Do października 2015 zobaczymy na pewno jeszcze wiele takich i gorszych sytuacji, oraz będziemy się zastanawiać, jak to jest możliwe, że my jesteśmy katolikami i oni są katolikami, ale wyznajemy inne poglądy, inną naukę. To, co się rozpoczęło, jest tak niebezpieczne, że już jest duchową schizmą, bez używania w praktyce słowa „schizma”. Wszystko to jest oczywistą zdradą nauki Jezusa Chrystusa, a gdy kapłani, biskupi i kardynałowie głoszą takie diabelskie nauki, to co to jest za Kościół? Na pewno nie ten założony przez Jezusa Chrystusa!

Szatanowi wystarczy mała furtka, a dewastacja winnicy pańskiej jest zagwarantowana. Jezus nie na darmo powiedział: „Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie” (Ewangelia wg św. Marka 9,42-48)

Kto ma uszy, niechaj słucha…

(post nadesłany)

7 uwag do wpisu “Efekt Franciszka po Synodzie – kler coraz głośniej o akceptacji sodomii w Kościele!

  • Prio, tylko duchowej? Jeżeli synod w 2015 roku podąży ścieżką wytyczoną przez takich jak kard.Kacper, Forte i spółka pod egidą Franciszka, to będziemy mieć realny przesiew w Kościele. Nastąpi oddzielenie plew od ziarna, czyli realna schizma. Nie wyobrażam sobie, aby na normalna, zdrowa część kleru ci oszuści potrafili narzucić taką ohydę do wierzenia i praktykowania. Wreszcie coś musi pęknąć i ktoś musi powiedzieć DOSYĆ TEMU OSZUSTWU!!! To jest szatański przekręt…

   Gdzie pójdą te biedne baranki, które nie chcą się poddać temu zbeszczeszczeniu SŁOWA BOŻEGO? Mam nadzieję, że zdrowo myślący kler doskonale widzi na co się zanosi i już odpowiednio planuje, na zasadzie: co by było gdyby?

   Franciszek jest nieobliczalny, co widać nawet po tym dokumencie Relatio… Próbują ukryć grzech pod kołdrą miłosierdzia!!!

   Polubienie

  • Lubię Michaela Vorisa za obronę katolickiej T/tradycji i praktyki komunii do ust na klęczkach. Ale za brak entuzjazmu dla Franciszka papieża w swoim filmiku już zdążył publicznie przeprosić i odprawić pokutę 😉 Taki już los katolika czasów kryzysu papiestwa…

   Polubienie

   • InnaEwangelio, ale wszystko się już powoli zmienia… Voris czuje już – a szczególnie od czasu Synodu 2014 – że coś jest nie tak. Może nie potrafi jeszcze wprost palcem wskazać na Franciszka, ostatecznie ta biała piuska nie pozwala jemu ujrzeć tego co jest naprawdę grane, ale nie pozostawił suchej nitki na tych wszystkich zdrajcach Chrystusa w purpurze, dla których Ewangelia i Jezus Eucharystyczny są względnymi „rzeczami” do manipulacji według ich własnego uznania i prywaty.

    Obyśmy jak najszybciej mieli armię takich Vorisów…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s