„Po raz pierwszy papież opuścił swoje stado!” – w Boże Ciało

Corpus-Christi-Procession-led-by-Benedict-XVIW Boże Ciało, w czerwcu 2014 roku, Rzym doczekał się historycznego wydarzenia. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów papież opuścił procesję Eucharystyczną. Franciszek zasłaniał się stanem zdrowia i obowiązkami, które go zaraz potem czekały, jak na przykład wyjazd do Kalabrii, gdzie jednak już nie narzekał na zdrowie, będąc tam bardzo aktywnym. Rzymianie zauważyli to natychmiast i w telewizji pojawiły się wywiady matek z dziećmi, które postawiły pytania: “Czy papież Franciszek jest pokorniejszy od samego Jezusa Chrystusa?”, oraz uwagi w stylu: “Po raz pierwszy papież opuścił swoje stado!”. Ludzie nie mogli pojąć, dlaczego skoro nawet tak bardzo schorowany Jan Paweł II, mając Parkinsona, potrafił wypełniać swoje ważne obowiązki papieskie, czyli publiczne oddawanie Chwały Bogu, to jak się wydaje, Franciszkowi na tym zupełnie nie zależy. Wspominano też delikatnego papieża Benedykta XVI, który choć powolutku, to jednak szedł w procesji za Jezusem Eucharystycznym albo nawet jechał samochodem, klęcząc przed Sanctissimum, aby potem paść do stóp Jezusa Eucharystycznego.    

Nagranie video, jak Bergoglio zdecydował się opuścić procesję Eucharystyczną, wybierając podróż samochodem.


Poza tym Bergoglio, gdy ma paść do stóp Jezusowi, wygląda nie raz, jakby miał przejść katorgę. Wszyscy już zdążyli zauważyć jak niejednokrotnie unika klękania przed Jezusem, czy to Eucharystycznym, czy to w Tabernakulum (zob. link), ale jakimś cudem potrafił klęczeć na zgromadzeniu charyzmatyków wprost na cementowej podłodze, i to przez długi czas, oraz bez problemu w Wielki Czwartek padał do stóp ludzkich i je całował…

Holy Week Photo GalleryFranciszek.kleczy.przed.charyzmatykami

 

 

 

 

 

 

Należy tu dodać, że podczas Wielkanocy w 2013 roku Franciszek nie adorował ani nie ucałował krzyża Chrystusowego – jedynie oddał mu lekki pokłon.

Czy to wszystko nie jest ubliżaniem Bogu Samemu? Dlaczego rezygnować z tak ważnej postawy klękania oraz publicznego oddawania czci Jezusowi?

(Źródła:

^^^http://eponymousflower.blogspot.ca/2014/06/a-question-of-priorities-corpus-christi.html

^^^https://catholic4lifeblog.wordpress.com/2014/06/20/the-corpus-christi
-procession-orphan-pope/)

(post nadesłany)

3 uwagi do wpisu “„Po raz pierwszy papież opuścił swoje stado!” – w Boże Ciało

  1. Tak, zrezygnujemy z uroczystej odświętnej procesji z Najświętszym Sakramentem… Oficjalnie podany pobyt: męcząca i pełna trudów wizyta i spotkania mające mieć miejsce za dwa dni oraz korzystanie z samochodu i skupienie przez to uwagi na sobie.
    Czy wszystkie programy i pielgrzymki papieskie nie powinny być w tle wobec Jezusa, Jego Boskości? Czy to nie cześć oddawana Ciału Pańskiemu ma być centrum kultu chrześcijańskiego i życia, wobec którego wszystko inne powinno ustąpić i być tak zaplanowane, by temu nie przeszkadzać i z tego wypływać?
    A powód z samochodem jest naprawdę kpiną. Nie będę adorować Pana Jezusa, bo jadę samochodem i ludzie będą na mnie patrzyli, tak? I będę przez to skupiać uwagę na sobie, tak? To już samochód, nawet droższy, nie może pomóc w adoracji Jezusa, bo ubóstwo? To jak Franciszek wyjdzie publicznie, to znaczy że będzie odciągał od Jezusa i dlatego publicznie nie może adorować Jezusa?
    A jakby ktoś argumentował, że papież ma się źle ze zdrowiem – to czy powinien wtedy zrezygnować z męczącej wizyty, a nie z adoracji NS? Przecież taka tradycja powinna być pierwszorzędna, papież powinien dać przykład wierzącym, uznać Boskość Jezusa publicznie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s