Już 111 dni odkąd powstał niniejszy blog

blog.111.dniBlog został założony w początkach października 2014 roku. Opublikowano na nim już 134 posty. Odwiedza nas codziennie kilkuset czytelników, a w dniu dzisiejszym statystyki wskazują na łączne ponad 150 tysięcy wyświetleń i blisko 850 komentarzy. Przy blogu prowadzony jest profil na facebooku. Część artykułów to tylko krótkie refleksje i pytania albo proste przytoczenie faktów, inne stanowią bardziej obszerne opracowania i uargumentowaną krytykę. Cieszymy się, że coraz więcej osób dostrzega, że pontyfikat Franciszka jest bardzo dziwny i słusznie się przy tym niepokoi, co może on przynieść w przyszłości.

5 uwag do wpisu “Już 111 dni odkąd powstał niniejszy blog

 1. Mogę tylko napisać – MOJE GATULACJE ZA ODWAGĘ !

  Niestety, doczekaliśmy czasów, kiedy w obronie Nauki Jezusa Chrystusa, trzeba patrzeć przez lupę – i to bardzo uważnie – na działania niektórych w naszym kościele.

  Polubienie

 2. Czy ten blog jest poczytny? Ja w komentarzach widzę powtarzające się nicki: Bernard Teolog, Pina Colada, Zorro, InnaEwangelia i paru innych. To jest naprawdę znikoma ilość. Znakomita większość (99%? aktywnych katolików jest „pro papa”) i wielu ateistów również. Ci mający wątpliwości to może jakiś 1%. Ja przynajmniej znam tylko 1 osobę, która podziela moje obawy co do Papieża. Ba, ona jest przekonana, że czasy są naprawę ostateczne.

  Polubienie

  • Czy blog jest poczytny to zależy od tego do czego go porównamy. Jeśli porównamy do mediów z mainstreamu, to nie jest poczytny. Jeśli porównamy do innych blogów na wordpressie, to zobaczymy, że niniejszy blog znajdzie się w gronie kilkunastu najbardziej odwiedzanych blogów, czyli jest poczytny. Na blog wchodzi codziennie kilkaset osób, komentujący to jest jakiś ułamek tych, co wchodzą, a szkoda, ale tak jest zazwyczaj wszędzie, na każdym portalu, blogu, stronie. Trudno powiedzieć, ilu z tych, co odwiedza blog, to sympatycy Franciszka, a ilu z nich patrzy na niego zdecydowanie krytycznym okiem. Zapewne jest wielu takich, którzy mają wątpliwości w niejednej sprawie.

   Polubienie

  • Jemka, wydaje mi się, że wiele ludzi komentuje nie tutaj, ale u siebie na facebook’u. Np. artykuł Kelle’go Bowring został wysłany na indywidualne strony blikso 500 razy, a ten o sisotrze Faustynie ponad 200 razy. To mówi samo za siebie o zainteresowaniu, które jest. Widziałam na pewnych stronach Facebook całe długie dyskusje na temat Franciszka na podstawie tego co publikuje ten blog. Zresztą blog istnieje dopiero 4 miesiące, ale to nie jest takie istotne jak to, że ludzie mają tutaj dostep do informacji, których nie spotyka się na codzień w polskiej prasie, a napewno nie w prasie kościelnej, chociaż to właśnie kościół powinien być zatroskany o to co doprawdy dzieje się w jego wnętrzu. Wydaje mi się też, że wielu ludzi, którzy czytają ten blog, po prostu czyta go dyskretnie chcąc być doinformowanym, ale obawia się czy nie chce dzielić swoich odczuć. Najważniejsze, że blog jest i rzuca trochę bardziej realne światło na to co dzieje się obecnie z papiestwem.

   Polubienie

 3. Dziękuję za ten blog. Dziekuję Bogu, że są odważni ludzie tacy jak Bernard i nie boją się mówić prawdy o rzeczach bardzo niewygodnych.
  Dziekuję Pina Coladzie za mądre komentujace wpisy…
  Jest szansa, że w extremum czasu herezja nie zwycięży PRAWDY dzięki waszej dzialalnosci.
  Bóg Zapłać

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s