Znaki z Nieba? Pioruny, tornada, płomienie, śmierć…

piorun.w.bazylike.sw.piotraDziwna rezygnacja papieża Benedykta XVI została natychmiast zbombardowana przez Niebo piorunami uderzającymi w Bazylikę Świętego Piotra. Takich znaków z Nieba nie można na pewno przyjąć z bezmiarem szczęścia czy radości. Pamiętajmy, że Bóg nie raz posługuje się elementami środowiska i pogodą, aby wyrazić swój gniew bądź po prostu chcąc dać o sobie znać. Kiedy Jezus umarł na Krzyżu, to nie tylko rozpętała się potworna burza z piorunami, ale również nastąpiło trzęsienie ziemi.

Choć przy próbie odczytywania wszystkich tego typu wydarzeń należy postępować z naprawdę wielką ostrożnością, nie możemy zaprzeczyć, że rzeczywiście mogą być one szczególnymi znakami, przez które Bóg coś do nas mówi.

Całej minionej właśnie pielgrzymce Franciszka po Filipinach towarzyszyły codzienne tornada i pioruny oraz niesamowicie silny wiatr huraganowy, który chłostał wszystko z ogromną mocą.

Doprowadziło to w Tacloban do śmierci 27-letniej Kristel Maes Padasas, jedynaczki, która pracowała jako wolontariusz przy obsłudze papieskiej wizyty. Wiatr załamał rusztowanie i głośnik, spadając na jej głowę, zabił ją (tutaj jest jej zdjęcie). Franciszek modlił się za nią.

Huragany ścigały papieża Franciszka po całej trasie jego pielgrzymki. Oto mapa pogody. Z przymrużeniem oka, ale prawdziwa:

650x366_11051301_track

 

Pope Francis Visits Philippines - Day 3Kiedy rozczarowany papież z powodu huraganu opuszczał Tacloban o cztery godziny wcześniej niż plan przewidywał, lecący za nim z Filipin samolot z ważnymi osobistościami zarył swym nosem w pobocze lotniska, dosłownie zwiany tam siłą wiatru. Niektóre źródła podają, że świadkowie wspominali o tym, że czuli swąd spalenizny.

 

A priest prepares to clean the grotto at the Church of the Nativity in Bethlehem after a small fire.

Kapłan przygotowujący się do czyszczenia Groty w Kościele Narodzenia Pańskiego w Betlejem, po pożarze / Foto: Musa al-Shaer/AFP/Getty Images

Należy w tym miejscu przypomnieć, że podobne dziwne wydarzenia towarzyszą Franciszkowi przy innych okazjach. Na przykład po pobycie w Grocie Betlejemskiej, zaraz jak Franciszek ją opuścił, to stanęła on w płomieniach (więcej informacji tutaj).

 

Do najtragiczniejszych wydarzeń należą natomiast: śmierć Toniego Plamera na motocyklu. Był on prawą ręką Franciszka w świecie protestantów, współpracował z nim nad zjednoczeniem Kościoła. Był to taki jego bliski przyjaciel, że Franciszek nakazał go – wbrew prawu kanonicznemu – pochować jak biskupa, co wywołało niemałe wątpliwości (zob. link)

Nie żyje biskup, który doprowadził do ekumenicznego spotkania papieża z Kennethem Copelandem.

W wypadku samochodowym zmarło trzech członków bliskiej rodziny papieża na jakiś miesiąc przed synodem (zob. link).

Choć w odczytywaniu sensu wydarzeń należy zachować daleko idącą roztropność, to jednak nic nie dzieje się bez Woli Bożej.

 

(post nadesłany)

6 uwag do wpisu “Znaki z Nieba? Pioruny, tornada, płomienie, śmierć…

 1. Święte słowa Bernardzie, że nic nie dzieje się bez Woli Bożej…! Dlatego musimy czekać i obserwować co naprawdę dzieje się w kościele i w papiestwie, po to, abyśmy tę Wolę Bożą potrafili zrozmumieć.

  Polubienie

 2. Dobry Bóg chce swoim wiernym powiedzieć, że nie podoba mu się papież, więc zabija 27-letnią jedynaczkę, waląc ją w głowę głośnikiem?
  A może to Szatan jest wściekły i się miota?

  Polubienie

  • @zZz… papież Jan Paweł II miał przydomek papieża-podróżnika, bo pielgrzymował po całym świecie, jako pierwszy, chyba od czasu apostołów. Nie wiem, ale nie słyszałam nigdy, aby towarzyszyły jego pielgrzymowaniu, huragany, wiatry, śmierci i nieszczęscia. I o ile się nie mylę, przypisuje się jemu cud powstrzymania potwornego huraganu podczas pielgrzymki do Toronoto w 2002 roku, który bodajże jest opisany w książce „Cuda Jana Pawłą II”…

   To są wszystko znaki, których może do kónca nie rozumiemy, ale nie możemy udawać, że ich nie ma, bo dzieją się na naszych oczach!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s