Franciszku, warto brać przykład od św. Jana Pawła II!

komuniapapieska1[1]

Po lewej papież Franciszek przyjmujący Komunię Świętą podczas Mszy Świętej, w czasie której sakrę biskupią otrzymał udzielający mu komunii ks. Konrad Krajewski (17 IX 2013), po prawej papież Jan Paweł II przyjmujący Komunię Świętą z rąk kardynała Józefa Ratzingera podczas Liturgii Wielkiego Piątku (9 IV 2004).
Zdjęcie i opis zaczerpnięte ze strony I komu to przeszkadzało.

6 uwag do wpisu “Franciszku, warto brać przykład od św. Jana Pawła II!

 1. Powstaje powoli cała, jeszcze rozdrobniona, ale grupa różnych pism, blogów, stron z facebook’a, za którymi stoją ludzie i kapłani, którzy widzą coraz bardziej i ostrzej co tak naprawdę dzieje się z kościołem, w zasadzie tym posoborowym… i piszą o tym bardziej lub mniej otwarcie, ale wyrażają swój niepokój i troskę, że coś poważnie jest nie tak.

  Zaczynają się formować w wielu krajach dwie dość ostro sprzeciwiające się sobie grupy. Pierwszą są ci, którzy biją w tamatamy wszystkim nowoczesnym, nowatorskim, neopogańskim rozwiązaniom w kościele oraz wszelkim – nawet profanującym – wyjściom stosowanym coraz częsciej w kościołach, tzw: kościół wszelkiego kompromisu… byle by do przodu… w stylu ” hulaj dusza, piekła nie ma”.

  Drugą grupę stanowią ludzie, którzy pamiętają, rozumieją i szanują ŚWIĘTOŚĆ rzeczy świętych i ze zgrozą przyglądają się rozpadowi, który nadchodzi od wewnątrz. To proboszczowie (nie wiadomo dlaczego i skąd) wprowadzają „POPRAWKI”, które gorszą wiernych. Usuwanie klęczników i balasek z kościołów jest wręcz masowe, zmuszanie ludzi do przyjmowania Komunii Świętej na rękę (szczegónie na zachodzie) jest już normą, usuwanie sztuki sakralnej z kościołów i zastępowanie jej szkaradziejstwami, które nawet nie usposabiają do modlitwy i ogałącanie kościołów ze wszystkiego co ŚWIĘTE – jest po prostu przerażające…

  To tak, jak to powyższe zdjęcie, tak już w kościele funkcjonują przynajmniej dwa światy…
  Wyczuwa się bardzo mocną walkę, która jest po prostu dziwnie: NIEWIDZIALNA, aż już jest za późno.

  Katolicy, którzy śpią powinni by się wreszcie przebudzić!

  Polubienie

  • Właśnie dzisiaj zapytał mnie przez telefon pewien ksiądz (który sprawuje wyłącznie łacińskie msze święte według porządku zatwierdzonego przez Piusa V), czy już słyszałem albo widziałem zapis wideo z tej profanacji na mszy papieskiej. No, wtedy jeszcze nie widziałem, zobaczyłem później. I zastanawiałem się, czy to się znajdzie na tej stronie. Ale myślałem raczej, że to będzie nowa notka, a nie w komentarzu. Straszne to, ale uważam, że poprzednicy Franciszka tez nie są bez winy.

   Polubienie

 2. Można rzucić to jako główna informacje. Znalazłam ten film gdy niejaki ojciec Kramer wypowiadał sie o tym sposobie rozdawania Komunii jako Ok bo przecież lud jest spragniony Jezusa. Tacy ludzie są przekonani o swojej racji i nie zrozumieją ze przed Bogiem pada się na kolana!

  Polubienie

 3. Słyszę. W sprawie propozycji nowych postów proszę pisać na maila, nie chcę tego w komentarzach analizować. Zapraszam do współpracy przy blogu – ale na maila. trudno jednak, bym wrzucał na bloga wszystkie informacje o liturgicznych nadużyciach, samego Franciszka – jego wypowiedzi i działań – nie daje rady wszystkich przytoczyć, a co dopiero jeszcze skomentować.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s