Kard. Maradiaga: Franciszek chce nieodwracalnej odnowy Kościoła

maradiaga.francisKardynał Maradiaga z Hondurasu, koordynator rady doradców papieża, zapowiedział wielką nową erę w Kościele, erę reform Franciszka – zdecydowanych, głębokich i, zgodnie z życzeniem papieża, nieodwracalnych. Kardynał Maradiaga uznał też posunięcia Kościoła posoborowego jako niewystarczające i jedynie powierzchniowe, a teraz właśnie papież Franciszek ma według niego dokonać całkowitej reformy Kościoła w kierunku, w którym, jak kardynał twierdzi, sam Duch Święty wiedzie następce św. Piotra.    
Kuria Rzymska zostanie całkowicie zreformowana, a konstytucja apostolska Jana Pawła II z 1988 roku „Pastor Bonus” ma być wymieniona.

Kardynał Maradiaga obiecał, że wszystko będzie zupełnie nowe i nie będzie się opierało na adaptacjach i przystosowaniach, tak jak było dotychczas.

Przy okazji oberwało się ratzingerowskiemu kard. Gerhardowi Müllerowi, prefektowi Kongregacji Doktryny Wiary, za to, że jest sztywny w swojej absolutnej obronie Magisterium oraz także innym kardynałom i biskupom, którzy są nazbyt drętwi w postawach wobec nauczania Kościoła.

Wszystko ma się opierać na miłosierdziu, na wyjściu Kościoła do wiernych, a nie na oczekiwaniu, aby wierni poszukiwali Kościoła. Nic nie pozostanie takie samo, nastąpi nowa, szersza interpretacja słów Jezusa, na przykład dotycząca rozwodników, a sprawy rodziny będą musiały uwzględnić nowe problemy rodzinne, takie jak choćby związki homoseksualne.

Podobno tradycyjne nauczanie Kościoła zostanie zachowane, przy czym mają zostać wprowadzone  nowe pastoralne rozwiązania, zgodne z duchem czasu. Zostanie stworzona specjalna kongregacja do spraw świeckich.

Włosy dęba stają… nowa era reform Franciszka w Kościele?

wlosy.deba.staja

Kardynał Maradiga ogłosił te plany 20 stycznia w przemówieniu na Uniwerystecie Santa Clara, w Silicon Valley, w Kalifornii.

(post nadesłany
źródła:
RORATE CÆLI: Cardinal Rodriguez Maradiaga: Pope wants to take „Church renovation” to „irreversible” point: Previous reforms were „insufficient, superficial”, Church reform to be „deep and total”.
CatholicHerald.co.uk » Church entering ‘new era’ under Pope Francis, top papal adviser says)

4 uwagi do wpisu “Kard. Maradiaga: Franciszek chce nieodwracalnej odnowy Kościoła

 1. To jest OTWARTE JUŻ WYZWANIE, rzucone dogmie kościoła, której nie ruszą, aby nie budzić podejrzeń, ale stworzą ALTERNATYWNĄ WERSJĘ EWANGELII pod postacią PASTORALNYCH ROZWIĄZAŃ I NAKAŻĄ LUDZIOM W NIĄ WIERZYĆ…

  Rękawica została rzucona w Twarz CHRYSTUSOWI… zaczyna sie kolejna faza walki…

  Polubienie

 2. Nie transeksualista, tylko transseksualistka !!! Ten osobnik został poczęty jako kobieta i dla Boga to zawsze będzie kobieta, niezależnie co by sobie uciął albo przyszył. Podświadomie przyjmujemy język modernistów.

  Polubienie

 3. @Dario, ten komentarz dotyczy jednego postu powyżej. Na tym blogu, aby coś komentować, musisz najpierw „otworzyć” cały artykuł i „zjechać” na dół, i dopiero wtedy zostawić komentarz. Inaczej wyląduje on w poście o jeden „pniżej”- jak obecnie.

  Polubienie

 4. Oni sobie mogą chcieć jeszcze Bóg ma coś do powiedzenia w Swoim Kościele jedno pytanie wierzycie że bramy piekielne go nie przemogą czy nie czy Kościół Katolicki w swojej całej historii został kiedy kolwiek pokonany? czy słowa Chrystusa zapewniającego nas że Pozostanie z nami aż do skończenia świata straciło na ważności? tak jak już wcześniej napisałem Ci „wilcy” sobie mogą dużo chcieć lecz samo chce nie nie wystarczy ☺

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s