To nie żart… z miłości po przyjacielsku nazwali Franciszka „pedałem”

putazoŚw. Paweł mówi: „co człowiek sieje, to i żąć będzie” (Ga 6,8). Podczas gdy my, katolicy, zamartwiamy się tym, jak ratować naturalną, prawdziwą rodzinę, to inne grupy społeczne wychwalają działania papieża Franciszka i usiłują okazać mu swoją miłość, tak jak najlepiej potrafią. Wychodzące w Argentynie lewicowe czasopismo  „Barcelona Revista” nie ukrywa swojego satyrycznego zachwytu nad papieżem, którego nazywają Ojcem Świętym Transseksualistów. Ogarnia ich radość, że Franciszek zamierza wreszcie otworzyć drzwi kościołów dla sodomitów, osób zdeprawowanych, transwestytów i zakończyć erę, jak to nazywają, prześladowań moralnych wobec transseksualistów.     W Argentynie nie uznano tego za obrazę papieża, ponieważ humor nie ma granic, a Kościół sam (czytaj Franciszek) angażuje się w rozmowy z homoseksualistami. (zob. The Eponymous Flower: Satirical Magazine „Barcelona” Celebrates Pope Francis’ Stance on Aberrosexuality by Calling him „Faggot”) Inne stanowisko wobec umieszczenia na okładce czasopisma papieża geja zajął ultrakatolicki blog Mundabor (zob. tutaj), którego autor napisał wprost, że Franciszek zasłużył sobie na sylwetkę zboczeńca, ponieważ to satyryczne czasopismo napisało całą prawdę o Franciszku – że nie jest on katolikiem i że jest przyjacielem perwersji seksualnej. W artykule wnioskuje się, że to, w jaki sposób Franciszek traktuje katolików, wymagało tak brutalnego ukazania, kim on rzeczywiście jest. Autor bloga jest wdzięczny za taki obraz Franciszka, bo wreszcie ktoś napisał prawdę o tym człowieku. Nie da się połączyć Franciszka i papiestwa. Albo jedno, albo drugie. Te dwie rzeczywistości wzajemnie się według niego wykluczają. Pisze on wprost, „kto popiera tego człowieka (Franciszka), ten hańbi papiestwo. Kto szanuje instytucję papiestwa, musi zawstydzić tego papieża, ponieważ ten papież pohańbił papiestwo”. (Post nadesłany. Po hiszpańsku: Polémica en Argentina: Revista llamó „putazo” al papa Francisco)

3 uwagi do wpisu “To nie żart… z miłości po przyjacielsku nazwali Franciszka „pedałem”

 1. Nie da się ukryć już oraz udawać przed światem, że Franciszek to papież po linii poprzednich papieży. Wszyscy zdrowo myślący ludzie kościoła, a nade wszystko kler katoliki powinien wreszcie zacząć stawiać rzeczowe pytania na temat tego papieża, na temat jego dziwnego wyboru – poprzez usunięcie innego papieża – na temat jego skandali, które on sam nieustannie wywołuje i które kosztują kościół wiele ze swojego szacunku, dobrego imienia, a nade wszsytko z PRAWDY EWANGELICZNEJ…

  Czy spełniają się na tym papieżu te poniższe słowa Jezusa? Nie, nie na nim, ale na papieżu Benedykcie!!!: Jan:(15 -16)…
  „18 Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził.
  19 Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
  20 Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą;”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s