Kard. Sarah z Gwinei – kolejny kardynał trzeźwo o groźbie lekceważenia Magisterium za pontyfikatu Franciszka

Cardinal_Robert_Sarah_president_of_the_Pontifical_Council_Cor_Unum_in_St_Peters_Square_March_24_2013_Credit_Sabrina_Fusco_CNA[1]Afrykański kard. Robert Sarah wyraźnie opowiedział się – w podobnym duchu jak wcześniej kard. Burke (zob. tutaj) – przeciwko pomijaniu Magisterium Kościoła w praktyce duszpasterskiej. Stwierdził, że Kościół w Afryce zdecydowanie sprzeciwi się herezji. Wielu widzi, iż może ona wypłynąć z mętnych zapisów dokumentów synodu o rodzinie z 2014 roku. Oddzielenie Doktryny i Magisterium Kościoła od praktyki pastoralnej byłoby jednak według kardynała buntem przeciwko nauczaniu Chrystusa.

Jest to już drugi kardynał, który jasno opowiada się przeciwko ewentualnym zmianom w sprawach pastoralnych (wiadomo, iż chodzi o Komunię św. dla tzw. rozwodników oraz sprawy doceniania i wartościowania związków homoseksualnych). Dlaczego sam Franciszek nie opowie się za nauczaniem Kościoła, tylko muszą to czynić kardynałowie, widząc jego milczenie wobec herezji i odstępstwa?       

Kard. Sarah, jak przekazuje Famille Chrétienne, następująco wypowiedział na temat istoty obecnej herezji, która rozdziera Kościół na strzępy:

„Pomysł, który polega na umieszczeniu Magisterium [Kościoła] w pięknej szkatułce przez odłączenie go od praktyki duszpasterskiej – która może ewoluować w zależności od okoliczności, zachcianek i namiętności – jest formą herezji, niebezpieczną schizofreniczną patologią. Uroczyście stwierdzam, że Afrykański Kościół zdecydowanie sprzeciwi się każdemu buntowi przeciwko nauczaniu Chrystusa i Magisterium Kościoła”.

Czy Franciszek nie dostrzega tego, co dzieje się w Kościele? Czy nie prowokuje tego i nie sprzyja temu, zatwierdzając robocze dokumenty soboru zawierające wątpliwe tezy (zob. tutaj)? A potem, mimo że zostają one odrzucone przez ojców synodalnych, poleca je jednak opublikować w finalnym tekście dokumentu (zob. tutaj).

sarah.ksiazka.1Kard. Sarah napissarah.ksiazka.2ał książkę pt: „Bóg albo nic”, zawierającą przedmowę papieża Benedykta XVI (okładka na zdjęciu po lewej), jednak w jej nowym wydaniu w niewyjaśniony sposób przedmowa zniknęła z tej książki (zdjęcie po prawej). Bardzo ciekawe… Wydaje się, że coraz częściej niewidzialne ręce zmieniają i usuwają wszystko, co związane z tradycją Kościoła i katolickim prawdziwym konserwatywnym nauczaniem… Oto cuda modernizmu w dzisiejszym Kościele.

Warto także przypomnieć, że podczas synodu w 2014 roku kard. Kasper, papieski ulubieniec, głoszący jawnie heretyckie tezy, obraził Kościół Afrykański, twierdząc, że jest niereformowalny i… jakbyśmy to nieładnie wyrazili po polsku…  jest „daleko za murzynami”. Jak ktoś to brutalnie określił, typowy niemiecki rasizm…  Tymczasem Kościół Afrykański, jak widać na przykładzie kard. Saraha, bardzo wyraźnie broni nauczania Chrystusa przeciwko herezji szerzącej się jak zaraza.

(post nadesłany, źródła:
http://popinainteasy.blogspot.ca/2015/02/again-why-we-love-cardinal-sarah.html
Creative Minority Report: The Heresy of Pastoral Detachment
RORATE CÆLI: IMPORTANT – Cardinal Sarah: „Detachment of doctrine and pastoral practice is Heresy.” – The African Church will firmly oppose)

10 uwag do wpisu “Kard. Sarah z Gwinei – kolejny kardynał trzeźwo o groźbie lekceważenia Magisterium za pontyfikatu Franciszka

 1. Zastanawia mnie, czemu nikt jeszcze w otwartym liście do Papieża nie zadał mu pytania o to, czy jest homoseksualistą i czy ma kochanka.
  Moim zdaniem to równie prawdopodobne, co teza, że może to być fałszywy papież, albo że w ogóle nie jest on papieżem(nie tylko on zresztą). O Kaspera nie trzeba nawet pytać.
  Bo jaki normalny , heteroseksualny mężczyzna z taką zajadłością, skrupulatnym wieloletnim planem optowałby za ‚uświęceniem’ pedalstwa? Co najwyżej byłby liberalny wobec tych kwestii, a tak wielkie zaangażowanie na pewno nie pojawia się bez przyczyny.

  Polubienie

  • Kasper i niemiecka spółka chce pedalstwa i poluzowania wszelkiej moralności w kościele za pomocą zasłony dymnej „pastoralnych rozwiązań” z jednego powodu – ochrona FINANSÓW NIEMIECKICH KOŚCIOŁA…

   Natomiast Franciszek przystaje na to też z trochę innych powodów, jest on nieco albo pod butem tychże finansów niemieckich (ostatecznie kościół niemiecki jest bogatszy od Watykanu), ale to jest czynnik poboczny… Franciszek – MARZY ABY BYĆ WIELKIM REFORMATOREM KOŚCIOŁA… pytanie tylko skąd on bierze to nowe nauczanie sprzeczne z Ewangelią ???

   Wielu szepta i to wcale nie tak cicho: plan masoński…

   Polubienie

   • To, że jest to plan masoński, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Co do osobistych intencji Papieża niestety pewności mieć nie można nigdy, o ile sam by ich klarownie nie wyłożył publicznie. To jednak na pewno nie nastąpi, jeżeli nie miałby czystych zamiarów.
    Masoneria działa w ten sposób, że wiele osób nakłania, promuje pewne idee, popularyzuje je w pop-kulturze i najwięksi nawet nosiciele tychże idei wcale nie muszą być masonami. Mogą o masonerii nie mieć nawet pojęcia.
    To się dzieje od dawna, stopniowo i na wielu płaszczyznach. Nie ma co siać paniki, jak np. oszołomy z „katolickiego” Forum Krzyż, gdzie wypisują, że na synodzie w tym roku Papież zniesie cały Kościół.
    Ciekawe jest tylko, co będzie dalej i czy nie pojawi się zalążek schizmy.

    Polubienie

  • @Pięknowłosy …Zalążek schizmy to już był teraz na synodzie w 2014… Ja bym wcale nie lekceważyła tych „oszołomów”, bo lęk i panika, a nade wszystko stress spowodowany podwójną grą Franciszka, daje całemu kościołwi we znaki.

   Osobiście uważam, że zbliżamy się do momentu w którym wszystko musi wyjść na jaw: ” w tą lub w tamtą stronę”, bo wzrasta nacisk na samego Franciszka. Z jednej strony jego zwolennicy straszą go, że w tym ślimaczym tempie nie zdąży on za swojego życia zrealizować swoich planów, a z drugiej narasta napięcie u tych, którzy chcą bronić tradycyjnego kościoła… No i kto wie, czy zderzenie się tych dwóch przeciwnych sobie sił nie nastąpi właśnie na Synodzie 2015…

   Jak myślisz jakie wyjście będzie miał Franciszek, kiedy np: 40% kardynałów powie NIE jego nowym formom pastoralnych rozwiązań???

   Jeżeli jest bezwzględny – tak jak o nim piszą – to wówczas pójdzie na całego i obłoży ich ekskomuniką i wywoła schizmę… Bo co innego może zrobić wobec jawnego buntu?

   Polubienie

   • Przecież zrobi to wszystko w białych rękawiczkach, by formalnie nic się nie zmieniło, poza niejasnymi zmianami w praktyce duszpasterskiej. Zrobi to samo, co masoneria wprowadziła na Soborze Watykańskim II, co realizował Święty Jan Paweł II później, za co Polacy go tak kochają najwyraźniej.

    Polubienie

  • @Pięknowłosy… nie jesteś tym samym „Pięknowłosym”, który tutaj uprzednio pisywał, bo tamten był zwolennikiem Jana Pawła II. Uważam, że źle patrzysz na papieży, jeżeli wszystkich po Soborze Watykańskim II wsadzsz do jednego worka… Zapominasz, że to Sam Bóg kieruje kościołem i chyba nie chcesz powiedzieć, że Bóg wraz ze soborem VS, wyprowadził się z kościoła…

   Nawet Padre Pio, chociaż nienwidził modernizmu był posłuszny wyrokom papieży…

   Jan Paweł II, mógł mieć jak najlepsze intencje w ratowaniu kościoła i ja tak uważam, ale SERCE ZNA TYLKO BÓG… To, że kościół wykolejali masoni, to nie znaczy, że on nie był ich hamulcem… I ZA TO MU CHWAŁA…

   Jan PawełII bardzo kochał Boga, NMP i kościół… i tego nie może jemu nikt odmówić, pomimo jakiś tam błędów… Nie można być papieżem ponad miliarda ludzi i nie potknąć się tu i ówdzie. Ostatecznie papież nie jest aniołem, lecz też człowiekiem.

   Polubienie

 2. Dla mnie osobiście pytanie o źrodlo natchnien w postępowaniu preferujacym homo-„kulturę” jest bardzo ważne, bowiem nie jest to nawet psucie obyczajow, ale łamanie Bożych przykazań, które należy lokować nad obyczajami.
  Obyczaj, kultura winna wynikać z tychże przykazań a nie odwrotnie. Dziś niestety wierchuszka wokól-papieska odwrotnośc tę stosuje nagminnie.
  Takimi prerogatywami kierują się grupy zorganizowanez jakimi są loże masonskie. Ich planem jest dzialanie w głębokiej konspiracj, dlatego nikt nie moze postawic explicite oskarżeń tym, których działania zmierzają do zmiany doktryny KK.
  Niestety, dopiero po owocach ich poznamy. Wtedy oczywiście będzie za późno.
  Pierwsza poważna poszlaka zawiera się w trzech pierwszych sekundach filmiku dokumentujacego wyjście nowowybranego na urząd papieski F. Trzyma on rękę w masonskim tajnym pozdrowieniu!
  Jest też czlonkiem Rotary i Lions Club organizacji masonsko podobnych do których w swej pysze masoni sami się przyznają.
  LeonXIII założył ekskomunikę na wszystkich masonow i organizacje podobne ( jej członków) po wsze czasy. Tekst tej ekskomuniki zawarty jest w jednej z jego encyklik, na treść jej po polsku trafiłem dobrych dziesiec lat temu, ale dziś już jej nie ma, zaś funkcjonuje zupełnie inna redakcja tlumaczenia. Masoni nie spią, czuwają nad źrodlami.
  Na tej podstawie śmiem twierdzić, że Bergoglio w chwili wyboru był w stanie ekskomuniki. To tlumaczy dlaczego publicznie nawet nie ukrywa swoich sympatii ku sodomii- wynika to z wypowiedzi kard. Kaspera. W/g nich F. inspiruje do zachowań akceptujacych falszywe miłosierdzie, nie tylko zresztą wobec sodomii.
  Koło się zamyka. Są biskupi, którzy to widzą, ale zostaną za chwilę ekskomunikowani przez F., jeśli tylko wykażą protest wobec nowych ustaleń synodu. Ale czy ekskomunikowany może ekskomunikowac?
  Przypomina się Akita: … biskupi wystąpią przeciw biskupom a kardynałowie przeciw kardynałom, dla wielu z nich miłość do NMP oslabnie…
  Ten czas jest już nad nami.
  Potępiam z calą moca wszelką sympatię do sodmii i libertyno-modernizmu. Za sympatyków tych deprawacji modlę się w nadziei ich uratowania.

  DO CIEBIE MARYJO WOŁAM O RATUNEK DLA NICH, Z NADZIEJĄ, ŻE JEST CIAGLE JAKAS SZANSA ZAWROCENIA Z TEJ PRZEKLETEJ DROGI.
  Nadzieja wszak umiera ostatnia…

  Polubienie

  • Mnie przeraża paraliż apostołów Chrystusa… to milczenie i pokątne pobrzękiwanie tu i tam to za mało… ale może to dopiero wzbierająca się fala, która uderzy potem z całą mocą TSUNAMI w obronie PRAWDY… Jeżeli jednak władzę papieską dzierży wróg, to ci biskupi będą bezsilni i to w dużym stopniu.

   Polubienie

 3. Panie piękno włosy pan chyba wychylił za dużo z kielicha sedewakantystów adm wyraził się dość jasno na temat takich opini które godzą w miłość do kościoła najwyraźniej panu jest wszystko jedno kogo pan obrazi przypominam panu że nie jest pan sam na tym forum pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s