Bergoglio jako obłóczony kleryk uczył chrześniaka przekleństw i śmiał się z wulgaryzmu rzuconego przez niego podczas Mszy

sutannaMaria, siostra Franciszka, relacjonuje. Traktuje to jako poczucie humoru. No more comments.

Już po swoich obłóczynach, gdy chodził w sutannie, ku niezadowoleniu swojej siostry, Marii Heleny Bergoglio – Jerzy Bergoglio uczył jej syna i jednocześnie swojego chrześniaka różnych brzydkich wyrazów. Doprowadziło to pewnego razu do żenującej sytuacji, kiedy jej brat koncelebrował ważną Mszę z wieloma kapłanami, malec zaskoczony widokiem wujka przy ambonce wykrzyknął na cały kościół pewne „bardzo brzydkie wyrażenie”, które wszyscy usłyszeli i które dudniło w ciszy, która nagle zapadła w świątyni. Po Mszy świętej Jerzy przyszedł do nas i nie mógł przestać się śmiać” – wspomina jego siostra. Dodaje również, że jej brat często maczał smoczek swojego chrześniaka w whisky. Poczucie humoru odziedziczył po swoim ojcu – dodaje Maria Bergoglio.

Tłumaczenie zapożyczamy od Breviarium Historiæ Ecclesiæ Postconciliaris. Niemieckie źródło.

6 uwag do wpisu “Bergoglio jako obłóczony kleryk uczył chrześniaka przekleństw i śmiał się z wulgaryzmu rzuconego przez niego podczas Mszy

  1. Mam pytanie do forumowiczów z trochę innej beczki. Wiemy o niezłomnej postawie biskupów Gądeckiego i Hosera. Interesuje mnie natomiast, którzy polscy biskupi wydają się popierac liberalne pomysły w kwestii Komunii Św. dla rozwodników? Słyszałam kiedyś jakąś dziwną wypowiedź na ten temat biskupa Nycza. Czy kojarzycie jeszcze jakiegoś biskupa o takich poglądach w Polsce?

    Polubienie

    • Bp Ryś podpisał kiedyś jakiś dokument/list w związku z tym, ale nie pamiętam szczegółów. Myślę, że jak dojdzie do rozłamu w Kościele, to liczba popierających heretyckie rozwiązania Kasper-Bergoglio będzie mniejsza jak w episkopacie niemieckim… Mimo wszystko u nas jest jeszcze sporo biskupów rozumiejących nauczanie Kościoła w tej mierze i mam nadzieję, że się nie ugną.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s