10 uwag do wpisu “Papiestwo schodzi na pizze. Radość nie z tej ziemi!

 1. To akurat nie jest nic takiego. Gdyby Papież Benedykt XVI przyjął w ten sposób pizzę, nie miałbym z tym problemu. To taki zabawny przerywnik między poważnymi sprawami.

  Polubienie

 2. Synod, Kasper: walki trwają

  Sinodo, Kasper: battaglia in corso
  http://www.lastampa.it/2015/03/24/blogs/san-pietro-e-dintorni/sinodo-kasper-battaglia-in-corso-4GVDMjmAeQgYmFd8LvnWJO/pagina.html

  Marco Tosatti 24/03/2015

  Kardynał Walter Kasper, poplecznik propozycji mającej na celu dopuszczenie do Komunii rozwiedzionych i żyjących w ponownych związkach, wezwał katolików o informowanie swoich biskupów co do ich oczekiwań i niepokojów wobec przyszłego Synodu Biskupów na temat Rodziny (Rzym, 4 – 25 pażdziernik, 2015).

  „Wszyscy powinniśmy sie modlić – powiedział w czasie prezentacji w Anglii swej ostatniej książki – ponieważ trwa ciągle walka”. I dodał: „Mamy nadzieję, że Synod zdecydowaną większością głosów będzie w stanie znależć jednolitą odpowiedż, i że nie będzie to zerwanie z tradycją, ale doktryna, będąca rozwojem tradycji”.

  Dostojnik powiedział, że jeżeli Kościół myśli iż jest w posiadaniu „żywej tradycji”, to oznacza to, że istnieje w nim przestrzeń dla rozwoju.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s