Katolicka nauczycielka wyrzucona ze szkoły za mocną krytykę związków homoseksualnych po tym, jak została upomniania przez biskupa, powołującego się na Franciszka

katolicki.nauczycielHistoria opisana łamach internetowego magazynu LifeSiteNews.com. Przedstawiamy w skrócie. Dokładny opis wydarzeń po angielsku w linku poniżej.

Patrycja, 57-letnia nauczycielka teologii z New Jersey w USA komentuje na facebooku przeciwko „małżeństwom” gejowskim. Ludzie są niezadowoleni. Donoszą do szkoły, która wysyła ją na przymusowy urlop. Lokalny biskup Paul G. Bootkoski zgadza się z opinią szkoły, cytując Franciszka na poparcie, by za mocno nie pisać o homoseksualizmie, by nie dzielić i nie alienować. Kontrakt nauczycielki Patrycji ze szkołą nie będzie odnowiony w przyszły rok.

(źródło: tutaj)

3 uwagi do wpisu “Katolicka nauczycielka wyrzucona ze szkoły za mocną krytykę związków homoseksualnych po tym, jak została upomniania przez biskupa, powołującego się na Franciszka

 1. 25/03/2015
  Cile: Kardynał Ezzati wyrzuca docenta teologii z Katolickiego Uniwersytetu w Cile

  Cile, docente della Cattolica messo alla porta dal Card. Ezzati

  http://www.corrispondenzaromana.it/notizie-dalla-rete/cile-docente-della-cattolica-messo-alla-porta-dal-card-ezzati/

  Kardynał Santiago, Ricardo Ezzati, wyrzucił ze stanowiska docenta na Katolickim Uniwersytecie jezuitę prof. Jorge Costadoat Carrasco za publiczne popieranie opinii biskupa Johana Bonny, współpracownika kardynała Kaspera co do akceptacji przez Kościół relacji homoseksualnych, a także Komunii dla rozwiedzionych, w powtórnych związkach.

  „Kościół miłosierdzia” gubi części.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s