Czy w obecności Franciszka upłynniła się krew św. Januarego? I co to oznacza? – sześć hipotez

swiety.januaryNie można na tym blogu pominąć analizy tego wydarzenia, które obiegło cały świat, przekazywanego przez media pod hasłem „Franciszek dokonał cudu”. Tych, którzy nie słyszeli o wydarzeniu, informujemy, że papież Franciszek odwiedził w Neapolu bazylikę, gdzie przechowywane są fiolki z krwią męczennika za wiarę, św. Januarego. Nie będziemy tu opisywać ani życia, ani śmierci, ani historii tych fiolek, bo o tym pisali wszyscy i to podając wiele szczegółów. Skupimy się tylko na samym tzw. „cudzie Franciszka”, który miał polegać na tym, że krew św. Januarego upłynniła się we fiolce (tylko jednej, czyli połowicznie). Franciszek nie dokonał żadnego cudu, bo cudu dokonuje tylko Bóg. Jednak powstały hipotezy, dlaczego to zjawisko (do obejrzenia tutaj), się wydarzyło.    

1. Hipoteza pierwsza: upłynnienie nie miało miejsca, ale zostało to tylko tak przedstawione, jakby się wydarzyło.

Są tacy, którzy uważają, że upłynnienie nie wydarzyło się wcale, a tylko kard. Crescenzo Sepe, który ma w opiece ten relikwiarz, potrząsał nim długo, zanim go podał Franciszkowi do pocałowania. To niepotrzebne potrząsanie wzbudziło całą falę wątpliwości, czy kard. Sepe, który zna doskonale zachowanie się tych relikwii, nie pobudził celowo tej specyficznej krwi do upłynnienia się choć tylko częściowego, jak to oficjalnie zdeklarowano.

2. Hipoteza druga: upłynnienie miało miejsce, ale było oszustwem.

Padają pytania, czy to częściowe upłynnienie się krwi św. Januarego nie było oszustwem, uczynionym w jakikolwiek sposób, w jakiejkolwiek formie. Tutaj zachodzą na siebie hipoteza pierwsza i druga. Pozostawimy to jednak bez głębszych analiz, bo spekulacjami (bez dostępnych dowodów), nie będziemy się tutaj zajmować.

3. Hipoteza trzecia: upłynnienie miało miejsce i było znakiem z nieba, aby Franciszek się nawrócił.

Są tacy, którzy zdecydowanie widzą w tym upłynnieniu się krwi wołanie z Nieba, aby Franciszek otrząsnął się ze swoich modernistycznych mrzonek i zastanowił się nad tym, że ludzie niegdyś, oddawali życie za prawdziwą wiarę taką jaką zostawił nam Jezus Chrystus, a nie szli na żaden kompromis z duchem czasu, czy pod pręgierzem świeckiej władzy lub nacisków politycznych, a nawet i osobistych przekonań. Upłynnienie się krwi św. Januarego odczytują za wołanie w stylu: „Franciszku, opamiętaj się”, „Nawróć się!” (zob. np. tutaj). Domniemają, że św. January mógłby chcieć dogłębnego nawrócenia się Franciszka, bo tylko tego może pragnąć prawdziwy święty, zjednoczony z wolą Bożą, która zawarta jest w świętej i niezmiennej nauce Kościoła Świętego.

4. Hipoteza czwarta (głoszona przez media): upłynnienie miało miejsce, co sugeruje świętość Franciszka.

To tę hipotezę w zasadzie przyjęły media jak swoją ulubioną i powtarzały ja w kółko przez kilka dni. Wprawdzie jedna fiolka upłynniła się tylko częściowo, ale to wystarczyło, aby ogłosić nie tylko cud, ale i to, że jest to cud uczyniony przez Franciszka. Automatycznie mamy tu do czynienia z góry (z niewypowiedzianym na głos) założeniem, że cudów mogą dokonywać tylko święci, a więc Franciszek jest już świętym za życia. Takie postawienie sprawy natychmiast budzi nieufność, ponieważ liczy na stworzenie emocjonalnej aury w stylu: skoro jest to święty, to oznacza, że Niebo jest z nim, czyli to, co powie, zrobi i zarządzi nosi na sobie pieczęć Bożą. Takie myślenie jest skrajnie niebezpieczne, a szczególnie przed nadchodzącym synodem, bo niektórych może skłonić do przyjęcia herezji w Kościele, jeżeli tylko uwierzą w automatyczną świętość Franciszka. Poza tym krew Chrystusa w fiolce nie upłynniła się, gdy na przykład św. Jan Paweł II odwiedzał to miejsce. Jak widać, obecność świętego nie musi być podkreślana w ten sposób, i Niebo nie koniecznie potrzebuje manifestować czyjejś świętości.

5. Hipoteza piąta: fałszywy cud, zdziałany mocą diabelska, dla uwiarygodnienia osoby.

Diabeł panuje nad materią i fałszywi prorocy potrafią dokonywać fałszywych cudów, by mamić i zwodzić.

6. Hipoteza szósta: tylko czas pokaże, co oznaczało to upłynnienie.

Wielu innych przyjęło dystans do tych wydarzeń na sposób logiczny i rozsądny. Nie zaprzeczając upłynnieniu i przyjmując decyzję kard. Sepe o tym, że miało ono miejsce naprawdę, zarazem zadali pytanie, co to w swej istocie oznacza (jeżeli wykluczymy odpowiedzi skrajne jak hipoteza 3, 4 i 5). Uczciwie, to nie wiemy co to oznacza. Wiemy, że coś się dzieje, ale nie wiemy do końca, jak to interpretować, aby nie popaść w skrajności, ale i aby nie ulec irracjonalnym interpretacjom. Niektórzy podkreślali fakt, że ostatnim papieżem, który mógł doświadczyć tego zjawiska był papież Pius IX (choć to też nie jest takie pewne, bo akurat był on w Neapolu zaraz na drugi dzień po zatwierdzonej dacie 19 września, kiedy ten cud zawsze się wydarza). Kiedy był tam za pierwszym razem, upłynnienie się nie wydarzyło. Nie wchodząc w szczegóły napiszemy tylko, że papież Pius IX też na początku swojego pontyfikatu miał mrzonki modernistyczne (niektórzy to właśnie od niego datują wejście modernizmu do kościoła), ale musiał on i uciekać z Rzymu (!) na pewien czas podczas swojego pontyfikatu. W efekcie zweryfikował on swoją politykę i ostatecznie postawił na Boga, choć nie był lubiany przez rządy tego świata. Jak na razie nasz Franciszek jest w zupełnie przeciwnej sytuacji, uwielbiany przez świat, ale mrożący uczciwych katolików. Czy będzie on musiał uciekać też z Rzymu jak to mówią niektóre proroctwa? Nie wiemy, nic nie wiemy po za tym, że przyszłość nam to dopiero zdradzi (a może to Benedykt będzie musiał uciekać z Rzymu?). Wiemy jedynie, że ten pontyfikat dostarcza nam wiele niepokoju o przyszłość, a szczególnie przyszłość Kościoła.

(post nadesłany, źródła:
1. http://catholicozarks.blogspot.ca/2015/03/pope-francis-and-blood-of-saint.html
2. https://harvestingthefruit.com/san-gennaro/
3. http://corbiniansbear.blogspot.ca/2015/03/half-full-or-half-empty.html
4. http://www.newsmax.com/EdwardPentin/Benedict-XVI-Blessed-John
-Henry-Newman-Pope-Francis-San-Gennaro/2015/03/24/id/634177/)

30 uwag do wpisu “Czy w obecności Franciszka upłynniła się krew św. Januarego? I co to oznacza? – sześć hipotez

 1. Chyba jeden i drugi papież będzie musiał uciekać z Rzymu. Jednak jednego zabiją ( III t. Fatimska), drugi zaś powroci by wprowadzić do Watykanu syna zatracenia i uczestniczyć w ogloszeniu światowego pokoju w Jerozolimie…

  Polubienie

 2. A co powiecie na to ze to nie jest prawdziwy Benedykt XVI tylko falszywy i podstawiony. Prawdziwy Benedykt XVI moze byc gdzies wieziony lub zabity. Oficjalnioe go niechciano zabic zeby nie bylo afery tak jak z Jan Pawel I.

  Polubienie

  • Nic nie jest wykluczone, zważywszy na fakt, że są już poważne dowody na działanie sobowtóra Pawła VI. Nie wiemy tylko, kiedy przyjął zlecenie udawania papieża. To był aktor z zawodu o bardzo zbliżonej fizjonomi, poza nosem, ktory z profilu różnił się na tyle, że zostało to spostrzezone. Później został zbadany głos z początku pontyfikatu i z okresu późniejszego. Jego komponenty składowe wyraźnie się od siebie rozniły.
   Są prywatne przekazy, które potwierdzają ten fakt oszustwa. Prawdziwy papież był więziony w areszcie domowym i tam zmarł. Czy smiercią naturalną?
   Takze JPI zostal otruty.
   W swietle powyższego, wszystko jest w Watykanie mozliwe.
   Nie mniej jednak, wydaje mi się, że Benedykt XVI, to prawdziwy papież, a łatwo bylo go przymusic do abdykacji, bo sam ją wcześniej składał trzy razy, jako kardymal. Za każdym razem JPII nie przyjmował jej.
   „Mój wikariusz upadł…” ( ugiął się) takie drmatyczne sformulowanie zostalo przekazane MBM.
   Widziałem go ostatnio w tv pochylonego na modlitwie, bardzo się postarzal, ale to jest raczej prawdziwy papież. Nie można jedmak wykluczyć, że dalej jest on pod silna presją organizacji masonskich, które zawladnęły stolicą Piotrową.

   Polubienie

  • @Marana Tha – to jest prawdziwy Benedykt. Tak go osaczyli, że on nie ma wyjścia. Nie muszą się go obawiać, bo mają go w ręku, a jego wiek przekresla jakieś bunty i powstania, czy intrygi.

   Polubienie

 3. Może nie całkiem na temat, ale jest to niesamowite:
  Również w kodzie ASCII słowo BERGOGLIO tworzy liczbę 666 !!!
  http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fzsp5.krosno.pl%2Fkonkurswww%2F2010%2Fdobrowolskim%2Fascii.html&ei=vIYZVdzlBcnbPe_FgfAP&bvm=bv.89381419,d.ZGU&psig=AFQjCNHLPcK0YFy0q_AA6BvN-skxXiXY6A&ust=1427822650468000
  DODAJ SAM ODPOWIADAJACE LICZBY LITEROM W SŁOWIE BERGOGLIO
  SUMA=B+E+R+G+O+G+L+I+O=666 !!!

  Polubienie

  • Cesar Nero
   Bił Gates
   Computer
   i wiele innych słów zawierają sumę 666.
   Nie chcę wyciagac ostatecznych wniosków, ale mam wrażenie, że świat jest naznaczony, to nie oznacza jakiegoś fatalnego determinizmu, choćby dlatego, że suma 6+6+6 to 18 a to jest 9 – czyli odwrócona szóstka. Dziewiatka to cyfra Maryi ( M z Agredy), choćby nowenny oparte są na tej cyfrze.
   Znaczyć to może, że znamię 666 ostatecznie pokonane zostanie przez Maryję. Taką zapowiedź znajdujemy przecież w Apokalipsie św Jana.
   Tylko, czy każdy tak naznaczony doświadczy tej przemiany. Zapewne sam musi tego chcieć i prosic o to Maryję… Pamietajmy jednak: zbawienie Jezusa dokonuje się za wielu, nie za wszystkich, choć wszyscy mają tę szansę, za pośrednictwem Maryi zaznać Chrystusowego zbawienia.
   Innymi słowy: nie wszystko co naznaczone zaraz, automatycznie jest potepione.
   Jednak co do falszywego proroka to rzeczona tu Apokalipsa stwierdza, że bedzie on wrzucony w jezioro siarki i ognia…
   Czyli coś w tym temacie jednak jest orzeczone ostatecznie!
   Zgroza nam maluczkim, byśmy nie dali się zwieść falszywemu prorokowi..

   Polubione przez 1 osoba

   • Tak, to wrzucenie do jeziora siarki i ognia brzmi straszliwie dla nas, ale my widzimy powierzchowność, a BÓG ZNA SERCE… Apostołowie, aż do mementu zdrady nie wiedzieli, że to Judasz, bo pytali; „Czy to ja Panie”? No, właśnie jak powierzchowność myli… Bardzo często ludzie wydają się tacy mili i serdeczni, że nikt nigdy nie widzi nikogo jak o kandydata do piekła, poza Hitlerem i Stalinem i innym oficjalnymi potworami historii…

    A przecież to o Judaszu, Jezus powiedział, że lepiej by było dla tego człowieka, aby się nigdy nie narodził!!! To są straszne tajemnice.

    Polubienie

  • @Marzena
   Nic nie szukam na siłę. To znasz?:

   Wielu ludziom spędzała sen z powiek zagadka, co Jan miał na myśli, pisząc: „Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: 666” (Ap 13,18)

   Rozwiązanie zagadki:

   Jak wszystkim wiadomo w alfabecie rzymskim relacje liter i cyfr są następujące:

   Co nam wyszło: Vicarius Filii Dei (Wikariusz Syna Boga) a to przecież PAPIEŻ nie?

   Polubienie

   • przeciez tam jest blad vikarivs wstawil V zamist U bo by mu liczba nie pasowala niezly duren musial to pisac takie cos to mozna sobie wymyslac do woli

    Polubienie

   • Oczywiście interpretacji jest wiele, ale NIE LEKCEWAŻYŁbym ich.
    Ktoś powiedział:

    NIE BIERZCIE LEKKOMYŚLNIE « ZNAKÓW DANYCH PRZEZ LICZBY ».
    KAŻDA RZECZ… KTÓRA DOTYCZY « ŚWIĘTYCH PISEM »… JEST OZNACZONA LICZBAMI
    i ten… kto dobrze je zna… wie również które to są te liczby.
    Nic nie jest powiedziane lub uczynione przypadkowo przez Boga Ojca
    i badając ciąg biblijnych liczb… znajdziecie wiele podobieństw do waszych Czasów…

    Dlatego o tym napisałem.

    Wyjaśnienia są różne: te proste (np. http://acalyludpowieamen.pl/liczba-666/) i te bardziej złożone (np. http://666topapiez.cba.pl/)
    TO NIE ZNACZY ŻE WSZYSTKO JEST FAŁSZYWE.

    P.S. Czy wiadomo wam, że liczba 666 funkcjonuje na kodach kreskowych (takie trzy długie podwójne kreski)?

    Żywność, leki, książki, gazety i inne wszelkie artykuły, które się sprzedaje i kupuje są opieczętowane znakiem antychrysta Maltreya (666), to są znaki kreskowe przeważnie pionowe. Są też inne kody kwadratowe z maleńkich kwadracików, np. faktury z TP, są też kody ukryte i schowane np. RFID żeby się przekonać spróbujcie wyjść z supermarketu z pustym koszykiem przez kasę a usłyszycie BIP BIP BIP, są inne nawet nie widoczne dla ludzkiego oka, a widoczne w podczerwieni lub ultrafiolecie, którymi posługuje się diabeł dla dręczenia ludzkości.

    Za: http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/2011/06/26/kody-kreskowe-dzisiejsza-zaraza-ludzkosci-za-echo-chrystusa-krola-net/

    Polubienie

   • Nie wiem, kto powiedział:
    NIE BIERZCIE LEKKOMYŚLNIE « ZNAKÓW DANYCH PRZEZ LICZBY ». Na pewno nie Biblia. Wątpię, by Jezus powiedział. Może jakiś kabalista albo wróżka? Z wszelkimi liczbami trzeba ostrożnie. Symbolika to nie wróżenie z cyfr. A co do 666 to czas pokaże, póki co nie ma znamienia bestii 🙂

    Polubienie

   • Z kabalą to naznaczenie świata chyba nie ma zbyt dużo wspólnego, choć źródła inspiracji są te same. Kabala jest z założenia gnostyczna. Stwierdzanie porządków matematycznych niekoniecznie. Ale jeśli wartość tych porządków podkreslona jest w Apokalipsie, to znaczy, że Bóg świadomie wskazuje, że swiat dzieli się na Kainow i Ablow. Sługi są pieczetowane pieczęcią Boga i szatanską.
    Jednak nie wolno nam wchodzic w kompetecjen Pana Boga. To on jest Sędzią Milosierdzia i Sprawiedliwości. Nie każdy Kain z klucza będzie potępiany, choć z kainowego źródła wywzedl i nie każdy zaraz zazna życia wiecznego, choć z Ablow się wywodzi.
    TO WIELKA TAJEMNICA BOGA I NIECH TAKĄ POZOSTANIE.
    Nam pozostaje stwierdzić fakt, że przyjmowanie znamienia bestii, znamienia zwierzęcia jest wybieraniem drogi przeciw Bogu!
    Kody kreskowe są takim znamieniem przypominajacym, że żyjemy w przestrzeni cywilizacji Nowego Babilonu nie od Boga pochodzącego.
    Konsumpcja tak naznaczonych towarów nie jest tozsama że świadomym przyjęciem znamienia Bestii.

    Polubienie

 4. 666 – liczba człowieka, myśl- akt – zniewolenie.. Człowieka, który jest tylko sobą, wpatrzony w siebie i nic więcej

  antychryst jest w każdym z nas.. zrób miejsce dla Chrystusa..

  Co do przepowiedni.. Proszę, podawajcie i czytajcie tylko te, uznane przez Kościół Katolicki..

  Nie lubię przepowiedni nie zatwierdzonych przez Kościół. Z prostej przyczyny.. pod przykryciem miłosierdzia i bogobojności podają fałszywą naukę i kierują na bunt przeciw Kościołowi – Ciału Chrystusa..

  Pięknie kiedyś ojciec PIO powiedział. Fałszywe przepowiednie poznasz po tym, że buntują Cię przeciw Duchowi Świętemu. Duch Święty jest w Kościele. Kieruje nim. Kto Cię od Kościoła odpycha, jest od złego. Korzeniem grzechu jest nieposłuszeństwo.

  Prawdziwi Wizjonerzy całkowicie poddawali się osądowi Kościoła i nawet gdy byli poddani próbie (nie uznawano ich wizji, czy byli szykanowani) to z pokorą poddawali się osądowi Biskupa.

  Rozumiecie? Ojcem kłamstwa i buntu jest tylko jeden.

  Polubienie

   • @Servulus
    Bramy piekielne go nie przemogą…też mam tę pewność:

    Matka Zbawienia: Prawdziwy Kościół to będzie Reszta*
    Orędzia Ostrzeżenia

    sobota, 28 czerwca 2014, godz. 15.03

    Moje najdroższe dziecko, największe oszustwo, które spadnie na ludzkość, nadejdzie ze strony Kościoła Mojego Syna na Ziemi, a będzie ono uknute przez jego wrogów, którzy do niego przeniknęli pokrętnymi metodami. Szatan wkroczy do Kościoła Mojego Syna i oznaki tego będą wyraźnie zauważalne dla tych, którzy posiadają Ducha Bożego, niezłomnie zakorzenionego w ich duszach.

    Wiara wyświęconych sług Mojego Syna zostanie zdruzgotana, gdyż wielu, dopuściwszy się aktów świętokradztwa, odczuje przymus, by Go opuścić. Wiele biednych, nieszczęsnych sług zostanie poproszonych, aby złożyć przysięgę wierności w postaci nowego ślubowania, i będą oni zbyt przestraszeni, aby odejść, chociaż wielu w głębi swoich serc będzie wiedzieć, że to jest błąd.

    Do Kościoła Mojego Syna na Ziemi zostanie wprowadzonych wiele nowych zasad, kiedy tysiące nowo przybyłych zostanie zaprzysiężonych w tym Kościele, ale nie będą to autentyczni wyznawcy, gdyż nie będą oni w swoich sercach posiadać Prawdziwego Ducha Chrystusowego. Wkroczą oni do Kościoła i staną się świadkami jednej nowej światowej religii, która nie będzie czcić Mojego Syna, Jezusa Chrystusa. Nie tylko, że nie będą oni oddawali Mu czci, ale ich obowiązkiem będzie służenie potrzebom humanizmu, który w swej istocie zaprzecza Nadprzyrodzonemu Bytowi Boga i wszystkiemu, za czym On się opowiada.

    Duchowni, którzy kiedyś zaprzysięgli swoje życie Bogu, zostaną wciągnięci w wielkie oszustwo i w skutek tego utracą Prawdziwą Wiarę. Nie będą oni akcentować znaczenia zbawienia dla dusz — zbawienia, które stało się możliwe dzięki śmierci Mojego Syna na Krzyżu. Krzyż znajduje się w centrum chrześcijaństwa. Istnieje tylko jeden Krzyż i to za sprawą Krzyża dojdzie do tego, że pierwsze jawne oznaki zdrady wobec Mojego Syna staną się widoczne. Zostaną wprowadzone nowe rodzaje krzyży, które wzgardzą Znakiem Krzyża i tym, z czym jest On utożsamiany w ludzkich w sercach.

    Niewierzący, którzy do teraz nie interesowali się chrześcijaństwem, zostaną wciągnięci w ten nowy jeden światowy kościół. Łącznie ze wszystkimi innymi religiami, które nie mają swojego źródła w Prawdzie, będą oni drwić i szydzić z Bożych dzieci, które pozostaną wierne wobec Słowa Bożego.

    Prawdziwy Kościół to będzie Reszta* i ta Armia zjednoczy się wszędzie na świecie, by stać się świętymi dni ostatnich, i otrzymają oni Ducha Świętego, aby zachować Prawdę. Będą opluwani, wyśmiewani i oskarżani o radykalizm, tak samo jak Mój Syn, Jezus Chrystus, który został oskarżony o herezję, kiedy chodził po Ziemi i nauczał Prawdy.

    Będzie wymagało niesamowitej odwagi, aby pozostać wiernym Słowu Bożemu, ponieważ zostaniecie oskarżeni o popełnianie wykroczeń. Waszym przestępstwem — jak powiedzą wrogowie Boga — będzie to, że rozpowszechniacie nieprawdę o tej ohydzie obrzydliwości. Wszystko, co pochodzi od Boga, zostanie ogłoszone kłamstwem, podczas gdy to właśnie prawda — o której oni powiedzą, że jest reprezentowana przez nową jedną światowa religię — będzie kłamstwem.

    Jednak Duch Święty okryje tych, którzy nadal będą rozpowszechniali Święte Ewangelie, a Mój Syn będzie was osłaniał i chronił. Trwanie rasy ludzkiej w przyszłości i jej prawo do Życia Wiecznego, obiecanego każdemu mężczyźnie, kobiecie i dziecku — spocznie na waszych ramionach. To będzie ta Reszta, która zachowa Światło Boga, które będzie się jarzyło w świecie, który pogrąży się w ciemności.

    Wielu z was będzie poddanych próbie sił, a w waszych sercach zasiane zostaną przez złego ducha kłamstwa, aby was odwieść od Prawdy. Niestety, dla wielu z was okaże się zbyt uciążliwe, aby pozostać wiernym waszym przekonaniom, i będziecie kuszeni, aby odwrócić się od Mojego Syna.

    Aby było pewne, że pozostaniecie silni, odważni, opanowani i że zachowacie pokój, kiedy weźmiecie Krzyż Mojego Syna na swoje ramiona, musicie odmawiać tę Krucjatę Modlitwy. Niech ci spośród was, którym ciężko jest zaakceptować, że te wszystkie rzeczy nastąpią, wiedzą, że nadejdzie taki dzień, kiedy będziecie odmawiać tę Krucjatę Modlitwy (158) trzy razy dziennie, albowiem presja, jakiej będzie się was poddawać — abyście wyparli się Mojego Syna — będzie przytłaczająca.

    Krucjata Modlitwy (158) Zachowaj mnie od jednej światowej religii

    Drogi Jezu, zachowaj mnie od zła — nowej jednej światowej religii, która nie pochodzi od Ciebie. Wesprzyj mnie w mojej podróży ku wolności, ścieżką do Twojego Świętego Królestwa.

    Podtrzymuj mnie w jedności z Tobą, jeżeli jestem zadręczany i zmuszany do przełknięcia kłamstw, które są szerzone przez Twoich wrogów, aby zniszczyć dusze.

    Dopomóż mi przetrzymać prześladowanie i na stałe pozostać przy Prawdziwym Słowie Bożym, które sprzeciwia się fałszywym doktrynom i innym świętokradztwom, do których przyjęcia mogę być zmuszany.

    Za sprawą daru mojej wolnej woli zabierz mnie do sfery Twojego Królestwa, by umożliwić mi powstanie i głoszenie Prawdy, gdy zostanie Ona ogłoszona kłamstwem.

    Nigdy nie pozwól mi ulegać, wahać się czy uciekać ze strachu w obliczu prześladowań. Pomóż mi stanowczo i niezłomnie trwać w Prawdzie — tak długo, jak żyję. Amen.

    Idźcie, moje drogie dzieci, i zaakceptujcie, że te rzeczy się wydarzą, ale wiedzcie, że jeżeli dochowacie wierności Mojemu Synowi, to pomożecie ocalić te dusze, które zostaną pogrążone w tym, co jest błędem.

    Wasza umiłowana Matka

    Matka Zbawienia

    * Chodzi tu o pozostałość Kościoła, czyli to, co z niego pozostanie w okresie odstępstwa. W okresie tym będzie się toczyła walka pomiędzy zwolennikami tego, co w Orędziach Ostrzeżenia nazywane jest nową światową religią, a resztką wiernych Słowu Bożemu wyznawców. W Biblii „resztą” określane są najczęściej „niedobitki” ludu Bożego, czyli ci, którzy się z niego ostali, rozproszeni pośród różnych narodów świata. Przykładowe cytaty z Biblii, gdzie występuje „reszta” bądź „Reszta” (wyraz ten został w nich przez nas podkreślony):

    Rz 9,26-9,27: I stanie się: w miejscu, gdzie im powiedziano: ”Wy nie jesteście ludem moim”, tam nazywać ich będą synami Boga żywego. O Izraelu zaś głosi Izajasz: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko Reszta będzie zbawiona.

    Rz 11,04-11,08: Lecz co mu głosi odpowiedź Boża? Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. Tak przeto i w obecnym czasie ostała się tylko Reszta wybrana przez łaskę. Jeżeli zaś dzięki łasce, to już nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską. Cóż zatem? Izrael nie osiągnął tego, czego skwapliwie szukał; osiągnęli jednak wybrani. Inni zaś pogrążyli się w zatwardziałości, jak jest napisane: Dał im Bóg ducha odurzenia; takie oczy, by nie mogli widzieć, i takie uszy, by nie mogli słyszeć aż po dzień dzisiejszy.

    Mi 4,01-4,07: Stanie się na końcu czasów: będzie ustanowiona góra domu Pańskiego, utwierdzona na wierzchu gór, a wystrzeli ponad pagórki. I popłyną do niej ludy. Pójdą liczne narody i powiedzą: ”Chodźcie, wstąpmy na górę Pańską, do domu Boga Jakubowego, niech nas nauczy dróg swoich, byśmy chodzili Jego ścieżkami”, bo z Syjonu wyjdzie nauka i słowo Pańskie z Jeruzalem. Będzie On rozjemcą między licznymi ludami i wyda wyroki na narody potężne, odległe; i przekują miecze swe na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciwko narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny, lecz każdy będzie siadywał pod swą winoroślą i pod swym drzewem figowym; i nie będzie tego, kto by niepokoił, bo usta Pana Zastępów przemówiły. Choćby wszystkie ludy występowały, każdy w imię swego boga, my jednak występować będziemy w imię Pana, Boga naszego, zawsze i na wieki. W owym dniu – wyrocznia Pana – zbiorę chromych, zgromadzę wygnańców i tych, których utrapiłem. Chromych uczynię Resztą, a wyrzutków – narodem mocnym. I będzie królował Pan nad nimi na górze Syjon, odtąd i aż na zawsze.

    Za 9,06-9,07: A lud mieszany osiedli się w Aszdodzie. Na proch zetrę pychę Filistyna. I z krwi oczyszczę mu usta, i jego zęby z ofiary plugawej, wówczas i on stanie się Resztą, która należy do Boga naszego, jak jeden z rodów Judy, Ekron zaś będzie jak Jebusyta.

    Ap 12,13-12,18: A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża. A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła. Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście i otworzyła ziemia swą gardziel, i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił. I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa. I stanął na piasku [nad brzegiem] morza.

    Iz 1,04-1,09: Biada ci, narodzie grzeszny, ludu obciążony nieprawością, plemię zbójeckie, dzieci wyrodne! Opuścili Pana, wzgardzili Świętym Izraela, odwrócili się wstecz. Gdzie was jeszcze uderzyć, skoro mnożycie przestępstwa? Cała głowa chora, całe serce osłabłe; od stopy nogi do szczytu głowy nie ma w nim części nietkniętej: rany i sińce i opuchnięte pręgi, nie opatrzone ani przewiązane, ni złagodzone oliwą. Kraj wasz spustoszony, wasze miasta ogniem spalone, cudzoziemcy tratują wam niwy na waszych oczach: spustoszenie jak po zagładzie Sodomy. Córa Syjonu ostała się jak chatka w winnicy, jak szałas w ogrodzie warzywnym, jak miasto oblężone. Gdyby nam Pan Zastępów nie zostawił Reszty, stalibyśmy się jak Sodoma, podobni bylibyśmy Gomorze.

    Polubienie

 5. Servulus
  Zaiste jest dobrze korzystać z oredzi zatwierdzonych przez KK. Stoi za nimi wtedy calą potęga Koscioła.
  Duch Święty rzeczywiscie prowadzi KK ale tchnie kędy chce. Jego drogi nie są często naszymi. Poza tym to czas ujawnienia sie buntu w kościele hierarchicznym przez dąznosc do zmiany mauczania Chrystusa. Wielu kwplqnow buntuje się wlasnie przeciw Duchowi Św. Dlatego wiele ważnych, bieżących oredzi jest odrzucanych, kontestowanych czy wręcz zwalczanch przez najwyższe gremia w KK. Choćby Garanandal czy Mediugorie.
  Dlatego Paweł VI z Ducha św w roku 1966 zniósł konieczność imprimatur na nowe oredzia i zakaz ich rozpowezechniania. Wiedział bowiem, że… dymy szatanskie snują się w kościele…
  Chciałbym mieć tę pewność, że KK czuwa nad Prwdą przekazow z Nieba. Ale tak już dziś w wielu momentach nie jest!
  Pozostaje rozeznawac sercem i zanosic prośbę do Boga o prowadzenie w tym rozeznawaniu. Mozna włożyć głowę w piasek i udawać, że Bóg już powiedział wszystko w Biblii i nie powinien do nas dziś nic mówić. ( to bardzo karkolomne)
  Ale łatwo wtedy popełnić grzech przeciwko Duchowi Św. – odrzucajac Jego posłannictwo, często wyrazające się w oredziach z Nieba.

  Polubienie

 6. Jeszcze jedno,
  Są różni biskupi, dziś juz występują przeciw sobie zob Akita ( imprimatur KK) Jeśli biskup, który jest ekskomunikowany ipso facto, co znaczy nikt o tym w sensie widocznego prawa nie wie, ma dokonywać oceny oredzi, to one zawsze będą negatywne – szczegolnie gdy na tronie Piotrowym zasiada falszywy prorok.
  Wiele z dotychczasowych reguł funkcjonowania hierachicznego KK, staje się niepewne, wątpliwe i prowadzą do nieuporzadkowania. To mętna woda dla harcownikow diabla, którzy zastawiają wielkie sieci pułapek na wiernych, wykorzystując pozytywną tradycję posłuszeństwa pasterzom.
  UDERZĘ PASTERZA A ROZPROSZĄ SIĘ OWCE – OTO TEN CZAS.

  Polubienie

 7. @ Bernard Teolog , 03 Kwiecień 2015 at 18:46

  NA RAZIE NIE MA, ale nie można mówić, kiedy zaczynają pluć nam w twarz (nam katolikom), że to tylko DESZCZ PADA…
  ZNAMIE BESTII to już niestety tylko KWESTIA CZASU, przecież to widać gołym okiem, choćby na podstawie podanych przeze mnie przykładów.

  Polubienie

  • @Scooby… w USA jest potworny, ale to potworny atak na chrześcijan przez grupy GLTB. Atkakowane są biznesy, które odmawiają służenia im w ich grzesznym stylu życia. Jeden z senatorów powiedziłał, że oni nie spoczną, aż nie zamkną wszystkich kościołów.

   Ateiści zapłacili reklamę w TV, że chcą być wolni od wszelkiej religi w kraju i wcale im nie zależy, że zgniją w piekle.

   W Afryce i na Środkowym Wschodzi trwa rzeź chrześcijan…

   Nawet jak Polska jeszcze nie cierpi, to nie znaczy, że chrześcijanie w świecie nie cierpią…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s