Apel o. Nicholsona do wiernych, by w obecnej trudnej sytuacji bronili wiernych kapłanów i bloggerów

paul.nicholson

O. Paul Nicholson, misjonarz kaznodzieja z diecezji London w Kanadzie, http://www.fatherpaulnicholson.com

Ojciec Paul Nicholson odnosi się do ostatnich lat historii Kościoła – do Kościoła po soborze po dziś dzień. Niepokój i zmiany doprowadziły do wejścia do Kościoła błędów i grzechów pod postacią między innymi nadużyć seksualnych kleru wobec niewinnych i nieletnich, które zdominowały okres lat 50-tych do 80-tych, kiedy to wydarzyło się najwięcej tej ohydy. O. Nicholson porównuje ten okres do obecnego czasu panowania Franciszka.

Lata papieża Jana Pawła II oraz papieża Benedykta XVI nazywa latami ustabilizowania się łodzi Piotrowej Kościoła, który do czasu tych papieży był targany niepokojem i burzą przemian.    

Nowy powiew drastycznych zmian zapowiadanych obecnie przez Franciszka [z Franciszkiem idzie nowość – tylko jaka?] zwiastuje – poprzez niepokój, który panuje w Kościele – że wzorem lat posoborowych nowe niebezpieczeństwa mogą wkroczyć do Kościoła, a wraz z nimi może i prawa i nadużycia, a nawet przymus czy szantaż ze strony przełożonych wobec zwykłych kapłanów (i bloggerów), broniących wiary!

Ojciec Paul Nicholson wykazuje niesamowitą bystrość w swoich analizach, doskonale wiedząc, jako kapłan, do czego potrafią swoich podopiecznych zmusić biskupi i przełożeni, którzy mogą uwierzyć w „charyzmę” Franciszka i zaakceptować grzech w Kościele jako powiew Ducha Świętego, jeśli dojdzie do rozmaitych zgubnych zmian!

Tak, istnieje bowiem poważne niebezpieczeństwo… że zamiast Ewangelii Chrystusa, pojawi się Ewangelia grzechu owinięta i opakowana w miłosierdzie!

Apel do obejrzenia i wysłuchania (po angielsku).

5 uwag do wpisu “Apel o. Nicholsona do wiernych, by w obecnej trudnej sytuacji bronili wiernych kapłanów i bloggerów

  • Wielu też by tak mówiło otwarcie, ale problem polega na strukturze władzy i zależności w kościele. Większość takich kapłanów zostałaby natychmiast surowo ukarana przez swoich biskupów… OTO CAŁY PROBLEM MILCZENIA W KOŚCIELE …

   Kapłani pomiędzy sobą szmerają, ale nie mają wolności i swobody powiedzenia PRAWDY!!!

   Polubienie

   • To w takim razie co to są za Kapłani którzy boją się powiedzieć Prawdy !! Boją się BRONIĆ KOŚCIOŁA BO ZOSTANĄ SUROWO UKARANI PRZEZ SWYCH BISKUPÓW> CZY TO SĄ PRAWDZIWI KAPŁANI !!!!!

    Polubienie

   • Nadchodzi czas oczyszczania złota w tyglu..
    Dotyczy to nas wiernych ale chyba jeszcze bardziej kapłanów. Z jednej strony pokusa trwania na dobrze uposażonym urzędzie, z drugiej poniewierka bez gwarancji min. socjalnego, a co gorzej wbrew obowiazujacemu prawu jednej „prawdziwej” religii.

    Polubienie

   • No, to prawda… cóż to za kapłani… ale nie każdemu uśmiecha się los podobny do tego jak ksiądz Natanek… Ja znam innego księdza mniej słynnego, który też jest w niełaskach u biskupa… To są straszne rzeczy…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s