Wszystkim czytelnikom bloga życzymy błogosławionych świąt wielkanocnych!

jezusTa noc, jedyna, prawdziwie błogosławiona, była godna poznać czas i godzinę Zmartwychwstania Chrystusa.

Niech święta wielkanocne będą dla nas doświadczeniem mocy Chrystusa! Przy wszystkich trudnościach i słabościach, wojnach i prześladowaniach, biedzie i braterstwie – niech to, co ludzkie, nie wiąże naszego spojrzenia. Podnieśmy oczy ku Niebu i koncentrujmy się na wydarzeniach zbawczych! To Chrystus zwycięża zło i przynosi nam wolność, to On wyzwala od grzechu i słabości! Tylko w Chrystusie, Najwyższym Pasterzu, nadzieja i łaska dla każdego z osobna i dla całej ludzkości.

Christus surrexit vere! Victimae paschali laudes immolent Christiani.

19 uwag do wpisu “Wszystkim czytelnikom bloga życzymy błogosławionych świąt wielkanocnych!

 1. Dokument Greka Germizego

  Okazuje się, że istnieje także inny, niezwykły dokument, o którym niewielu z nas kiedykolwiek słyszało. Jest to sprawozdanie Greka Germizego, który opisał moment zmartwychwstania Isusa Chrystusa, ponieważ był on także naocznym świadkiem zmartwychwstania.

  Poniżej – tekst jego świadectwa oraz dowody autentyczności tego sprawozdania.

  Tłumaczył: Andrzej Leszczyński 8.07.2013 r.

  … Grek Germidiusz (Germizy) [Грек Гермидий (Гермизий)], który był oficjalnym biografem rządcy Judei, napisał również biografię Piłata. Jego świadectwa zasługują na szczególną uwagę z dwóch powodów. Po pierwsze, zawierają one wiele szczególnie pewnych danych na temat historii Judei. Po drugie, Germidiusz wyraźnie wyróżnia się sposobem przedstawienia swych wypowiedzi.

  Świadectwo

  Ten człowiek nie jest zdolny poddawać się jakimś wrażeniom, dziwić się, pasjonować. Wg określenia Akademika S.A. Żebielewa, “on z bezstronną dokładnością aparatu fotograficznego mówi o wszystkim.” Wypowiedzi Germidiusza są cenne jeszcze i dlatego, ponieważ również w czasie Zmartwychwstania Chrystusa był on w pobliżu tego miejsca, towarzysząc jednemu z pomocników Piłata.

  Ważnym jest dodanie jeszcze jednej okoliczności. Germidiusz początkowo był nastawiony przeciwko Chrystusowi i jak sam powiedział, namawiał żonę Piłata, aby ta nie starała się, aby mąż zmienił wyrok śmierci na Chrystusa. Aż do samej chwili ukrzyżowania uważał Chrystusa za oszusta. Dlatego z własnej inicjatywy wyruszył w nocy przed Zmartwychwstaniem do Grobu, chcąc upewnić się, że Chrystus nie zmartwychwstanie i Ciało Jego na zawsze pozostanie w ziemi. Ale wyszło inaczej.

  “Zbliżywszy się do Grobu i znajdując się w odległości stu pięćdziesięciu kroków od niego – napisał Germidiusz – widzieliśmy w półmroku wczesnego świtu straż przy grobie: dwie osoby siedziały, pozostałe leżały na ziemi, było bardzo cicho. Szliśmy bardzo powoli, i wyprzedziła nas straż, idąca do Grobu, aby zmienić tę, która tam znajdowała się od wieczoru. Później stało się nagle bardzo jasno. Nie mogliśmy pojąć, skąd to światło. Ale wkrótce zobaczyliśmy, że wychodzi ono z przesuwającego się w górze świecącego obłoku. Obłok opuścił się nad Grób i nad ziemią tam ukazał się człowiek, który jakby się cały świecił. Następnie rozległo się uderzenie grzmotu, ale nie w niebie, lecz na ziemi. Od tego grzmotu straże z przerażenia podskoczyły, a następnie upadły. W tym czasie do Grobu z prawej strony od nas ścieżką szła kobieta, która nagle zawołała: “Otworzyło się! Otworzyło się!” I w tym momencie zobaczyliśmy, że rzeczywiście bardzo wielki kamień, zakrywający wejście do pieczary, jakby sam się podniósł i otworzył Grób (otworzył wejście do pieczary Grobu). Bardzo się wystraszyliśmy. Potem, jakiś czas później, światło nad Grobem znikło, nastała cisza, jak zwykle. Gdy przybliżyliśmy się do Grobu, to okazało się, że nie ma tam już ciała pogrzebanego człowieka.”

  Świadectwo Germidiusza interesujące jest jeszcze z innego punktu widzenia.

  Pisze on, że na krótko przed egzekucją Chrystusa w Judei bito monety z dużym wizerunkiem Cezara [Tyberiusza], z jednej strony, i z małym wizerunkiem Piłata na drugiej stronie. W dniu rozprawy nad Chrystusem, kiedy żona Piłata wysłała do niego ludzi, przez których przekonywała męża, aby on nie wydawał wyroku śmierci na Chrystusa [ponieważ przez całą noc w czasie snu cierpiała z Jego powodu], pytała go: “Czym odkupisz swą winę, jeżeli skazany przez ciebie rzeczywiście okaże się Synem Bożym, a nie przestępcą?”. – Piłat odparł: “Jeżeli On jest Synem Bożym, to On zmartwychwstanie i wtedy pierwszą rzeczą, którą zrobię – zakażę bicia mego wizerunku na monetach, dopóki żyję”. Należy wyjaśnić, że przedstawienie kogoś na monetach uważane było w Rzymie za bardzo wielki zaszczyt. Piłat spełnił swoją obietnicę.

  Kiedy ustalono, że Chrystus zmartwychwstał, Piłat rzeczywiście zabronił przedstawiania siebie na monetach. Ta informacja Germidiusza w pełni potwierdzona została przez dowody materialne.

  Z rzymskiej numizmatyki wiadomo, że w Jerozolimie w tym czasie zostały wykonane monety z wizerunkiem Cezara z jednej strony, ale bez wizerunku Piłata z drugiej.

  za:http://www.zbawienie.com/zmartwychwstanie.htm#germizy

  Polubienie

  • Scooby, dzięki za to. Nigdy o tym nie słyszałam… I wielu ludzi napewno też nie. Nie wiem dlaczego w kościele tak cicho o takich przecież historycznych dowodach ZMARTWYCHWSTANIA…

   BERNADRDZIE TEOLOGU – dzięki za życzenia! Życzę błogosławieństwa Bożego w prowadzeniu bloga na kolejny rok, do kolejnego ZMARTWYCHWSTANIA…

   ALLELUJA!

   Polubienie

  • Są dwa wytłumaczenia zjawiska pod tytułem Scooby. Ten człowiek regularnie podrzuca tu uwagi, komentarze, teksty i adresy, które zawierają treści jawnie bądź skrycie antykatolickie. Więc albo jest osobą poważnie ograniczoną, nie w pełni władz umysłowych i duchowych, która nie potrafi rozeznać, co od Boga pochodzi, a co od Szatana – albo jest to świadomy swoich czynów prowokator. Powstrzymywałem się zrezygnowany od komentowania poczynań komentatorów tu skupionych, kiedy zauważyłem, że racjonalne argumenty ich nie przekonują, bo ważniejsze dla nich są ich własne emocje, prywatne odczucia, osobiste sympatie niż rozumna konsekwencja i czystość doktryny katolickiej. Ale to już jest przesada! Tu jest polecana witryna jawnie heretycka, która głosi, że jedyny Święty Powszechny i Apostolski Kościół został utworzony przez Szatana! Opamiętajcie się nieszczęśni!

   Polubienie

   • Droga InnaEwangelio… dobrze, że jednak śledzisz i piszesz swoje opinie, choć pewnie nie we wszystkim się zgadzamy. Ale wiele rzeczy wyjaśni nam sam Pan Bóg po śmierci lub poprzez następujące po sobie wydarzenia w kościele…

    Ważne są inne głosy i odmienne opinie tutaj! Dla mnie jest wspaniałą rzeczą, że blog nie jest tak jednostronnie kontrolowany przez administrację, że ludzie myślacy inaczej mogą tu swobodnie pisać. Dobrze, że taka wolność słowa istnieje i nikt nikogo nie wyrzua czy blokuje, nawet jak opinie są sprzeczne. Wszyscy bowiem nieustannie dojrzewamy w wierze.

    Mam nadzieję, że jak to piszesz „rozumna konsekwencja i czystość doktryny katolickiej” będzie ci przyświecać, kiedy herezje popłyną prosto z najwyższego Tronu Piotra i od jego współpracowników, i napiszesz nam o tym jasno, wprost i wyraźnie…

    Uważam bowiem, że obecnie przed Synodem 2015 niejedna głowa teologa modernisty przemyśluje jak tutaj wikiwać świat katolicki i przerobić zdrową naukę Chrystusa na szaro…

    Dobrze więc , że jesteś tutaj i czuwasz!

    Polubienie

   • @InnaEwangelio…czas już zrozumieć rzeczy dotąd niedostrzegane.
    NIEBAWEM BĘDZIE ZBYT PÓŹNO!

    W obecnym czasie orwellowski świat kontroli umysłu istnieje naprawdę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę ze stopnia w jakim społeczeństwo jest manipulowane i kontrolowane przez niewidzialne siły. Dużo z tego co wiemy jest zaprogramowane i wpajane w nasze mózgi we wczesnym dzieciństwie, tak, że wiele osób nawet nie pomyśli dlaczego wierzą w pewne rzeczy w które wierzą.
    za:
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jackie-patru-o-nwo-2015-04

    Polubienie

   • Strona jest bardzo podejrzana choć tekst- świadectwo niekoniecznie. Proszę odrózniac dobre intencje Scoobiego od prawdziwych zagrożeń, jakie czają się na przywolanej przez niego stronie.
    Fakt – strona nie powinna być upowszechniana jako źrodlo o nawet zastrzezona jako niebezpieczna dla wiary.
    Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwania na trudnej drodze Zmartwychwstania Chrystusa do życia wiecznego dla nas jego owiec w Miłości Boga w Trójcy Św.

    Polubienie

 2. @InnaEwangelia
  Nie mam ochoty z tobą polemizować i wykłucać podczas świąt.
  Myślę, że to Ty jesteś jednak ograniczony w swych poglądach, nie zdając sobie sprawy z nadchodzącego NWO oraz wszystkich tego konsekwencji; na 100% nie zdajesz sobie sprawy z zakłamania świata przez żydomasońskie media.

  Dokument Germizego chyba ci nie przeszkadza?

  Pochodzi z wymienionej strony (nie z innej). Nic na to nie poradzę.
  Nie podoba ci się – to nie czytaj i już.

  Autor tej „strasznej strony” wymienia przyczyny swojej krytyki w rozdziale: http://www.zbawienie.com/ataki.htm
  Podał też przyczyny powstania strony: http://www.zbawienie.com/oswiadczenie.htm

  Uważam, że ma sporo racji, chociaż nie ze wszystkim, na pierwszy rzut oka można się zgodzić…
  Radziłbym ci poczytać np. http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/ i pomyśleć przed następną twoją krytyką.

  Polubienie

  • Twoje źródło to świr; jego słowa z linkowanej strony:

   „Najwyraźniej w owym okresie panowała w Egipcie kasta hybrydów, ludzi spłodzonych z ziemskich kobiet przez upadłych aniołów. Owe hybrydy charakteryzowały się niezwykłą inteligencją – posiadały znacznie większy mózg niż posiada przeciętny człowiek i to jest poważną poszlaką ku teorii, że piramidy były pobudowane przez tego typu ludzi, którzy posiadali wiedzę nie z tej ziemi. Jest powszechnie znany fakt, ze rodziny faraonów w uważały się albo za bogów, albo za potomków boga.”

   Wolę wersję ze strony Wspaniała Rzeczypospolita, gdzie udowadnia się, że faraonowi byli w gruncie rzeczy Polakami.

   Polubienie

   • Myślę, że jesteś jednak niedoinformowany:
    „…Etiopska Księga Henocha przedstawia dziwną historię „strażników” ,którzy zeszli na ziemię
    w okolicy góry Hermon i tam się sprzysięgli, decydując się na współżycie z ludzkimi kobietami i płodzenie z nimi dzieci. Mit o upadku aniołów i ich grzechu współżycia z kobietami powstał w nawiązaniu do niezbyt jasnego fragmentu Rdz 6. Mowa tu jest o synach Bożych, biorących za żony córki ludzkie i o ich potomstwie – gigantach, nazywanych hebrajskim słowem nefilim (ci, co upadli)…”

    Fragment artykułu”Azazel, Belial książę Jawanu upadli aniołowie w apokaliptyce żydowskiej ”
    http://miesiecznikegzorcysta.pl/wiara-i-rozum/item/1012-azazel-belial-ksiaze-jawanu-upadli-aniolowie-w-apokaliptyce-zydowskiej

    Gigantyczne szkielety ludzkie – ludzie giganty.

    Olbrzymy z przeszłości – Niesamowita zagadka archeologii !

    BARDZO ŁATWO WYDAWAĆ KRZYWDZĄCE OPINIE francisco…

    Polubienie

 3. Francisco
  Klepnij sobie w przeglądarkę o szkieletach gigantów. Wspomina o nich Stary Testament. Dziś znajduje się ich już w tysiacach. Koptowie mają włączona do kannonu pewna księgę, której nie mają katolicy. W niej jest wspomniane, że Bóg wyznaczył 200 aniołów do opieki nad człowiekiem, ale oni zapatrzeni w piekno ludzkich kobiet podjeli z nimi obcowanie. Owocem tego byli owi giganci. Dla nas owa księga jest apokryfem dla koptow jednak kanonem.

  Zatem nie mozesz wykluczac, że w Egipcie nie grasowali owi giganci, zważywszy na fakt podawany przez bł. A.K. Emmerich o tym, że św Rodzina będąc na wygmaniu w Egipcie widziała w Heliopolis resztki gigantycznych budowli zamieszkiwanych przez gigantów.
  Jako, że nie z woli Boga pojawili się na ziemi, zostali ostatecznie wytraceni.
  Oficjalny świat nauki milczy o tych artefaktach antropologicznych, bowiem w ich obliczu tearia Darwina jest funta klakow warta.
  Oczywiwcie w związku z tym można formowac różne teorie, ale jedno jest pewne. Poddane badaniom szkielety gigantów metodą c14, wykazują pochodzenie już sprzed ponad 100 tys lat. W Stanach Z. odkryto wioski gigantow, którzy zajmowali się obróbką miedzi.
  Ostrożnie z potepianiem się nawzajem, bowiem jest wiele tajemnic, które mogą wstrząsnąć świadomością czlowieka, a do recepcji których dopiero jako ludzka cywilizacja dojrzewamy.
  Pismo Święte nigdy nie kłamie, aczkolwiek pewne rzeczy nie podaje lub w ogóle nie rozwija.
  Głośną sprawą swego czasu, było odkrycie w Torze starohebrajskiego oryginalnego zapisu imienia Adam, jako co-Adam. Oznacza to nie jednego Adama tylko wielu Adamów. Ten lingwistyczny fakt może nakrecac ewolucjonistow w swych pomysłach na ewolucj. W rzeczywistości nie o ewolucję chodzi a o stwarzanie życia etapami, w tym również homo sapiens jako docelowej formy czlowieka fizycznego ( tego z prochu stworzonego- Ks. Rordzaju) przeciwieństwie do człowieka doskonałego, na wzór Boży ( drugie stworzenie – tamże). Wszelkie formy przed homo sapien uległy wytraceniu, ostatnim z nich był neandertalczyk. Jak doszło do wejścia w ciała fizyczne czlowieka niesmiertelnego nie wiemy dokładnie, ale wiemy, że stało się to za sprawą grzechu pierworodnego, którego skutki były tak wielkie, że nawet planety naszego układu słonecznego zmieniły swoje Orbity (Maria z Agredy „Mistyczne miasto Boże ” imprimatur KK)

  Polubienie

 4. Zorrro, jak nie potępiam, ja tylko postawiłem diagnozę. Może emigracja tak na niego podziałała a może już wcześniej miał inklinacje?

  PS. Każdy może wierzyć w co chce; można nawet w kosmitów.

  Ciekawe, że zdjęcia pokazują wielkość gigantów w okolicy 10m a lektor mówi o wzroście ponad 2m. Czy można by się wreszcie zdecydować?
  Moim skromnym zdaniem teoria mówiąca, ze ci giganci to Polacy jest sensowniejsza. Dlaczego? Bo jako wiadomo Polacy są ludem najbardziej aryjskim ze wszystkich narodów. Aryjczycy zaś byli wyżsi fizyczni i mądrzejsi i właśnie ten dystans cywilizacyjny i fizyczny spowodował traktowanie przez ciemne ludy semickie ich jako olbrzymów.

  Co do niektórych zdjęć tych olbrzymów, to , hmmmm… czy pomyśleliście o fizycznym aspekcie fizycznego związku tak wielkich gigantów jak z tych filmików z „ludzkimi” kobietami (jakby słowo kobieta nie oznaczało ją jednoznacznie)? Pewnie było to in vitro…

  Co za szajs!

  Polubienie

 5. Wedle mojej wiedzy manterenie polski znaleziono jqk.dotąd tylko dwa szkielety nie wieksze jak 3 m.
  Co do sposobu zbliżenia się aniolow do ludzkich kobiet to jest o tym w rzeczonej tu księdze i można się domyslac, że dochodziło do tego tak jak obecnie się to dzieje. Potomstwo zaś z tych związków rosło ponad normę i to różnie, jedni mniej, drudzy nawet do 15 m.
  Mozesz się z tego śmiać,. Ale artefakty są niepodwazalne…

  Polubienie

   • Mowilemn dwóch i są zmagazynowane tak by nie były przyczyną sensacji, ale na grafice przeglądarki jak wpiszesz ” szkielety gigantów”, to dostaniesz wiele dziesiątków zdjęć z wykopalisk. Ja za ciebie tego nie zrobię.
    Poza tym jest już sporo artykułów o rzeczonej tu sprawie, także po polsku.
    Sam jestem w lekkim szoku… ale mądralą się nie czuję…

    Polubienie

   • Mówiłem o dwóch i są zmagazynowane tak by nie były przyczyną sensacji, ale na grafice przeglądarki jak wpiszesz ” szkielety gigantów”, to dostaniesz wiele dziesiątków zdjęć z wykopalisk. Ja za ciebie tego nie zrobię.
    Poza tym jest już sporo artykułów o rzeczonej tu sprawie, także po polsku.
    Sam jestem w lekkim szoku… ale mądralą się nie czuję…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s