Pół roku niniejszego bloga o Franciszku

franciszek.palec.przy.glowieDokładnie pól roku temu wystartował niniejszy blog i został na nim opublikowany pierwszy post. Prośmy Pana, by błogosławił podjętemu dziełu, żebyśmy mieli czas i siły prowadzić bloga. Oświeć nas, Panie, byśmy pisali roztropnie, przyglądali się wszystkiemu rozważnie i krytycznie, a także nie bali się stawiać odważnych tez, gdy argumenty są poważne. Dziękuję wszystkim pomagającym, zachęcam chętnych do współpracy, a czytelników – tych stałych jak również nowych – do dalszej lektury i komentarzy.

9 uwag do wpisu “Pół roku niniejszego bloga o Franciszku

 1. Nigdy dotąd nie było takiego bloga, ale i nie było takiej potrzeby. Papieże (ci ostatni jak JPII + Benedykt XVI) dość stabilnie prowadzili ster Łodzi Piotra. Nie było problemów z komunią św. dla rozwodników, ani akceptacją w kościele jawnego grzechu, z fałszywą tolerancją wobec zła oraz z propozycją błogosławieństw czy nawet małżeństw w KK dla par żyjących w sodomii !!! Sprawy w obecnym kościele, jak i brak kręgosłupa odwagi moralnej u wielu kardynałów i biskupów oraz kompletne przyzwolenie obecengo papieża na wszelki rodzaj anty-chrystusowego tzw „miłosierdzia” stawiają nauczanie Chrystusa Jezusa, nauczanie zawarte w Biblii pod znakiem zapytania wobec świata.

  Jest to oczywisty SKANDAL w kościele i nie wolno ukrywać tego faktu, że obecny papież z premedytacją, albo z kompletnej głupoty lub pychy na to ZEZWOLIŁ! jest to oczywiste niszczenie kościoła, który funkcjonował przez 2000 lat. Odejście papieża Benedykta XVI w arcy-zadziwiających okolicznościach i znakach nakazuje na nadzwyczajną czujność i nieufność wobec obecnie nam panującego. I po dwóch latach widać jasno jak na dłoni, że jest o co się bać! Kościół nie tylko chwieje się i chybocze, ale jęczy w swych posadach!

  Taki blog uzmysławia tym co nie mają ani możliwości, ani czasu na to, że skończyły się czasy ufnego spokoju w zarządach schedą Chrystusa Pana… Coś nadchodzi, coś innego, obcego, niepokojącego, a może i wręcz przerażającego… CZUWAJMY WIĘC RAZEM!

  Polubienie

 2. Dzięki Ci Boże za Bernarda i tego bloga. Wysiłek jaki wkładasz Bernardzie w prowadzenie tej jakze potrzebnej platformy wymiany myśli, owocuje jakze potrzebną nauką tolerancji wobec często wielu prezentowanych tu odmienności.
  Wszystko to daje szansę ujawniania się Prawdy w pełni, która często ukrywana jest przed nami z różnych, nieraz z bardzo złych intencji. To szansa, że ujwaniajac Ją nie będzie można manipulować bezkrytycznie ludźmi.

  Polubienie

 3. Obłudnicy. Na siłę próbujecie oczernić Ojca Świętego, który jest dobrym, szczerym i szlachetnym człowiekiem. Kościół od wielu lat nie miał tak wspaniałego papieża. Fałszywym prorokiem można nazwać tego, kto prowadzi tego bloga i sieje zamęt w głowach ludzi. Niech Bóg Ci przebaczy człowieku to co robisz.

  Polubienie

 4. Robercie,
  Jeśli chcesz iść jego- Bergoglia drogą, twój wybór…
  Szanuje cie jako człowieka ale nie twoje wybory, jeśli mimo zebranych tu poważnych przyczynkow do ogromnego niepokoju o sytuację w KK, dalej twierdzisz, że wszystko z kard Bergoglio jest wporzadku, to spiszmy protokół rozbieznosci i pozostanmy przy swoich stanowiskach.
  Mnie swoimi uwagami zadną miarą nie przekonales.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.