Przerwa w publikowaniu nowych postów na blogu – zawieszenie działalności

smutekDrodzy czytelnicy! Musze niestety zmartwić was wszystkich, ponieważ od dzisiaj przestaję publikować posty na blogu. Czas pokaże, czy jest to przerwa dłuższa czy krótsza, czy zmiana koncepcji, czy zupełne zaprzestanie nowej aktywności na blogu. Przyczyny są egzystencjalne, czasowe i inne. Tak czy inaczej blog wchodzi w stan zwieszenia… Co do starszych postów i materiałów, wszystkie są do wglądu. Być może raz na dłuższy czas coś jeszcze wrzucę. Poza tym blog powstaje, nazwijmy to tak, w kontekście duchowym, także niczego nie można wykluczać, bo „Duch tchnie, kędy chce”, jak chce, kiedy chce. Wiem jednak, że muszę w tej chwili przerwać moje zaangażowanie w pisanie i redagowanie postów na blog.

Od razu też wyjaśniam wątpliwość: zawieszenie działania blogu nie wynika ze zmiany mojego stosunku do Franciszka, który pozostaje taki, jaki był, albo nawet z dnia na dzień się zaostrza.

Zachęcam tym samym do odwiedzania dobrej angielskojęzycznej strony, która już reklamowaliśmy i która przytacza na bieżąco wiele z tego, co dzieje się w temacie: http://biblefalseprophet.com/.

W razie czego kontakt mailowy do mnie pozostaje. Niech Bóg wszystkim błogosławi!

127 uwag do wpisu “Przerwa w publikowaniu nowych postów na blogu – zawieszenie działalności

 1. @jeemka to sprawdź sobie co pisano w RORATE CAELI. http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/07/for-record-pope-francis-personally.html Franciszek zachwycony, a napewno nie obrażony był tym podarunkiem a w zasadzie dwoma podarunkami. On nie ma problemu, ani z komunizmem i marksizmem (liberalna teologia), ani z nowym światowym porządkiem (nowa pogańska Encykilka o „ziemi matce”, ani z niczym co przysparza jemu osobistego uznania i chwały…

  PAPIEŻU BENEDYKCIE XVI WRACAJ !!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 2. Pina

  Bardzo chciałbym żeby BXVI wrócił do pełni funkcji… Czy to jest możliwe?
  Po kwerendzie różnych oredzi i proroctw wydaje się.,.że obaj zostaną zamordowani…
  Wizja mordu z III tajemnicy Fatimskiej dotyczy jednego z nich

  Polubienie

 3. Drodzy przyjaciele w Jezusie Chrystusie. Poniżej przedstawiam Wam przemowę Bergoglio’ ego którą wygłosił 18.01.2015 podczas swej wizyty na Filipinach, skierowaną do młodzieży.

  Oto co franciszek odpowiedział małej dziewczynce i chłopcu, którzy doświadczywszy piekła życia na ulicy i prostytucji zadali mu przez łzy oto proste pytanie :

  „Dlaczego tak wiele bezbronnych dzieci musi cierpieć?”

  Wczytajcie się uważnie w jego słowa i zadajcie sobie proste pytanie:
  Czy taka byłaby odpowiedź Jezusa?

  „Dziękuję tobie, Jun za to, że z taką odwagą przedstawiłeś twoje doświadczenie. Jak powiedziałem wcześniej, istota twojego pytania pozostaje niemal bez odpowiedzi. Tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie płakać nad tym, co przeżyliście możemy coś zrozumieć i jakoś odpowiedzieć. Wielkie pytanie dla wszystkich: dlaczego dzieci cierpią? Dlaczego dzieci cierpią? Właśnie dopiero wtedy, kiedy serce potrafi zadać pytanie i zapłakać, możemy coś zrozumieć. Istnieje współczucie tego świata, które niczemu nie służy! Współczucie, które w najlepszym razie prowadzi nas do sięgnięcia do portmonetki i dania monety. Jeśli Chrystus miałby takie współczucie to przeszedłby, uzdrowił trzy lub cztery osoby i powrócił do Ojca. Dopiero wtedy, gdy Chrystus zapłakał i był w stanie zapłakać, zrozumiał nasze dramaty.”

  Doprawdy franciszku, pytanie o istotę cierpienia pozostaje bez odpowiedzi ???
  Czy ty próbujesz wmówić młodym ludziom że Bóg nie ma odpowiedzi na cierpienie człowieka? Czy twoim zdaniem nam, wiernym dzieciom Chrystusa nie pozostaje nic poza łzami bezradności ??? A następnie z twoich ust pada herezja: „Dopiero wtedy, gdy Chrystus zapłakał i był w stanie zapłakać, zrozumiał nasze dramaty.” !!!
  Jezus Chrystus, Bóg Prawdziwy musiał zapłakać by zrozumieć człowieka ! Brak mi słów.

  Oto ciąg dalszy:

  „Drodzy chłopcy i dziewczęta, w dzisiejszym świecie brakuje płaczu! Płaczą usunięci na margines, ci usunięci na bok, płaczą pogardzani, ale z tego powodu, że prowadzimy życie bardziej lub mniej beztroskie nie potrafimy płakać. Pewne realia życia można zobaczyć jedynie oczyma oczyszczonymi przez łzy. Zachęcam każdego do postawienia sobie pytania: czy nauczyłam się płakać? Kiedy widzę głodne dziecko, dziecko oszołomione narkotykami na ulicy, dziecko bezdomne, dziecko porzucone, dziecko wykorzystywane, dziecko, używane przez społeczeństwo jako niewolnik? Czy też mój płacz jest kapryśny, jak tego, kto płacze, bo chciałby coś więcej? To jest pierwsza rzecz, jaką chciałem wam powiedzieć: nauczmy się płakać, jak ona [Glyzelle] nauczyła nas dzisiaj. Nie zapomnijmy tego świadectwa. Wielkie pytanie: dlaczego dzieci cierpią? zadała płacząc, a wielką odpowiedź, jaką możemy dać wszyscy to nauczyć się płakać.”

  Franciszku, jak możesz twierdzić że pewne realia życia można zobaczyć jedynie oczyma oczyszczonymi przez łzy. Nasze otwarcie się na człowieka i ludzkie cierpienie dokonuje się jedynie w miłości Jezusa i zrozumieniu istoty jego cierpienia za nas na krzyżu.
  Odpowiedzią jest Jezus, To w Nim odnajdujemy miłosierdzie, to On jest naszym ukojeniem, to On nadaje sens cierpieniu.
  Dlaczego tego nie powiedziałeś ???

  Ciąg dalszy:

  „Jezus w Ewangelii zapłakał, płakał z powodu śmierci przyjaciela. Płakał w swoim sercu za tę rodzinę, która straciła córkę. Płakał w swoim sercu, gdy zobaczył ową biedną matkę-wdowę, która odprowadzała na cmentarz swego syna. Wzruszył się i zapłakał w swoim sercu, kiedy zobaczył tłum, będący jak owce nie mające pasterza. Jeśli nie nauczycie się płakać, to nie będziecie dobrymi chrześcijanami. Jest to pewne wyzwanie. Jun Chura i jego koleżanka, którzy dziś mówili, rzucili to wyzwanie. A kiedy zadają nam to pytanie: dlaczego dzieci cierpią? dlaczego takie czy inne tragiczne wydarzenie ma miejsce w naszym życiu?, to niech naszą odpowiedzią będzie milczenie albo słowo rodzące się z łez. Bądźcie mężni, nie lękajcie się płakać!”

  Przeraża mnie to co on opowiada – Prawdziwy chrześcijanin powinien ofiarować swoje milczenie lub płacz człowiekowi cierpiącemu ??? Co to ma znaczyć ?
  Za przykład podaje tu łzy samego Jezusa, ale w kontekście bezradności i cierpienia.
  Łzy Jezusa były zawsze łzami miłości – jego nieskończonej miłości do człowieka.
  One nie były łzami ubolewania czy bezradności !!! Bóg nigdy nie pozostaje bezradny wobec nas, On jest w nas a my w Nim, On przez to wszystko przechodzi z nami !!!!

  Całość tej homilii można przeczytać na tej stronie:
  https://w2.vatican.va/content/francesco/pl/speeches/2015/january/documents/papa-francesco_20150118_srilanka-filippine-incontro-giovani.html

  Dla mnie jest to pusty tekst pozbawiony prawdy i nadzieji.
  Przeraża mnie to jak wiele osób słucha i nie rozumie.
  Musimy być krytyczni.
  Dzisiejsi chrześcijanie są niedouczeni w Piśmie.
  Trzeba znać Słowo Boże aby móc rozpoznać co nim nie jest.
  Trzeba mieć Jezusa w sercu by mądrze odróżnić dobro od zła.

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
  Emilia

  Polubienie

 4. Bernardzie Teologu… nie myślisz powrócić? Fałszywy prorok własnie ustalił NOWE OFICJALNE katolickie święto ochrony środowiska na 1-szego września! Co tam ZBAWIENIE DUSZ… matka ziemia potrzebuje opieki i już!!! CO ZA SZOPKA… Zaczynam myśleć, że on nie ma wszystkich klepek dobrze poukładanych pod czaszką, oczywiście katolickich klepek! Albo jest tak wyrachowny po masońsku, że robi normalną kpinę z naszej religii !!!

  1. http://news.yahoo.com/pope-sets-yearly-catholic-church-day-care-environment-120406846.html?soc_src=mail&soc_trk=ma

  2. http://www.zenit.org/en/articles/pope-francis-institutes-world-day-of-prayer-for-care-of-creation

  Polubienie

   • Nie, przepraszam Birkuś, to do linka Scobbiego, który był powyżej, a który usunąłem, bo wciąż wrzuca fałszywe proroctwa z Włoch, imienia proroka nie przytaczam, by nie mącić, w których jest mowa, że Maryja ma naturę Boską i że jakieś obce rasy zaludniały ziemię, księżyc sztucznym satelitą ufoludków, i jest mnogość wszechświatów, mężczyzna spowodował upadek człowieka a kobieta jest niewinna, nowa Księga Rodzaju… i takie, przepraszam, pierdoły, że głowa mała. Ileż można! Opamiętaj się chłopie!

    Polubienie

   • No i bardzo dobrze zrobiłeś bo to faktycznie bzdury Maryja jest wybrana ale nie ma boskiej natury jest w Bogu zanurzona ale to jest coś innego. Obce rasy nie zaludniały ziemi ale np Olbrzymy istniały ale za (Katarzyną Emmerich) byli to potomkowie Kaina zrodzeni już po zbrodni na Ablu. takich fałszywych proroków trzeba tępić słownie bo wprowadzają ludzi w błąd a scooby faktycznie niech się ogarnie

    Polubienie

 5. Te wpisy to takie skondensowanie głupoty w jednym miejscu. Co wpis to głupszy i bardziej niebezpieczny… Strach się bać, Heretyki. Strach się bać… A prawie wszystko dzięki fałszywym i prywatnym objawieniom…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s