Czy to naprawdę Franciszek? Kościół w czasach zamętu

socci.ksiazka Czy ktoś już się zapoznał z tą książką?

Czytałem wcześniejsze książki Socciego, np. „Czwarta tajemnica fatimska”, i uważam, że ma świetne pióro, pisze merytorycznie i ciekawie. Dochodziły mnie słuchy, że tym razem nieco za mocno napisał – czy to prawda?

Tutaj mieliśmy już posty na ten temat: Antonio Socci „Non è Francesco” („Nie jest Franciszkiem”), oraz Krótkie streszczenie książki A. Socci „Non è Francesco” – rozważanie na temat kanoniczności wyboru Franciszka.

Teraz pojawiło się polskie wydanie książki.

– Co dzieje się z Kościołem w sytuacji, jaka nigdy wcześniej w historii nie miała miejsca?
– Czy Benedykt XVI przestał być papieżem?
– Czy wybór Franciszka został przeprowadzony właściwie?
– Czy stoimy w obliczu rewolucji, która zmieni nauczanie i praktykę Kościoła? Co to oznacza dla wierzących i dla całego świata.
– Czy na naszych oczach spełniają się proroctwa z Fatimy i dramatyczne wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich, oraz papieża Leona XIII.

Polskie wydanie bestsellerowej książki „Non è Francesco”!

Antonio Socci znów szokuje pasjonującą książką. Ukazuje prawdziwą burzę w Kościele, w której centrum znajduje się postać obecnego papieża – Franciszka. Kontrowersyjne tezy dotyczące abdykacji Benedykta XVI, kwestionujące poprawność wyboru Franciszka, wspierane są przez zestawienie faktów i wypowiedzi malujących niezwykle dramatyczny obraz sytuacji współczesnego Kościoła. Z wielką troską i zaangażowaniem autor ukazuje Kościół w sytuacji zagrożenia, w chwili, jak się wydaje, wielkiego przełomu, momencie, który może zadecydować o dalszych losach Kościoła, człowieka i świata.

Wszystkie te kwestie porusza Antonio Socci z właściwą sobie szczerością i bezkompromisowością, rzucając światło na niezwykłe i dramatyczne czasy, w jakich przyszło nam żyć.

socciInformacja na temat autora:
Antonio Socci
, dziennikarz i pisarz, dyrektor Szkoły Dziennikarstwa w Perugii, stały współpracownik „Il Libero”, oraz „Il Foglio”, autor wielu bestsellerów. Dotychczas w języku polskim ukazały się jego książki: Tajemnice Jana Pawła II, Czwarta Tajemnica Fatimska, Tajemnica Medjugorie, Mroki nienawiści, Ojciec Pio: tajemnica życia, Śledztwo w sprawie Jezusa, Caterina, Wojna przeciwko Jezusowi, Czas burzy, Ci, którzy wrócili z zaświatów.

27 uwag do wpisu “Czy to naprawdę Franciszek? Kościół w czasach zamętu

 1. Kocham Chrystusa, Jego Kościół i Papieża Franciszka.
  Boże, czytujecie jakieś pseudo katolickie książki, przecież one są trucizną dla waszych dusz’., do tego stopnia, że śmiecie zuchwale i bezczelnie oczerniać Namiestnika Chrystusa na ziemi. . Człowieku, kim że ty jesteś byś sądził sługę swojego Pana? Po co narażać się na potępienie przez własną głupotę. Na szczęście są jeszcze biskupi, kapłani i wierni, którzy uznają Franciszka za swojego Papieża i słuchają Go. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, przez nią powstawały i powstają rozłamy w kościele, Opamiętajcie się póki macie czas!

  Polubienie

  • Alutka, jesteś osobą, która uwierzyła, że każdy papież jest prawdziwym i namaszczonym przez Ducha Świętego. Historia kościoła udowadnia, że tak nie jest. Istniało wielu papieży fałszywych i stawiających na własną wizję świata i własne ego niż na KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA !

   Polubienie

   • Nadal tak wierzę. Nie można obwiniać Papieża za głosowanie biskupów, poczekajmy na ostatnie słowo Papieża Franciszka. Teorię ewolucji nie wykluczali także Papieże św. Jan Paweł II i Benedykt XVI.

    Polubienie

  • Już parę lat minęło od Twojego wpisu. Czy nadal tak uważasz?
   Ja skomentuje Twój wpis sprzed 4 lat.

   Masz świadomość, że starasz się być fanatyczką dokładnie tak samo jak muzułmanie mordujący chrześcijan bo do tego wzywa ich islam, Koran i hadisy?
   Wiesz jaki jest największy „grzech” w islamie?
   Nie wiesz.
   Nawet nie chodzi o karaną śmiercią apostazję.
   Największym grzechem w islamie jest myśleć i zadawać pytania dotyczące religii islamu.

   Szczerze mi Cię żal bo wiem co znaczy trwać przeciw wielu czując, że się nie ma racji, bo fakty wskazują inaczej.
   Prawda – tylko Prawda Kochanie wyzwala.
   Choćby najgorsza Prawda jest nieskończenie lepsza niż najpiękniejsze kłamstwo.
   Bo o Chrystus jest Prawdą.
   Nikt z ludzi nie zna całej Prawdy, ale im więcej będziesz ją poznawać tym bardziej będziesz kochać Pana Boga, Matkę Bożą i Kościół – Mistyczne Ciało Chrystusa – umęczone i dręczone przez grzechy zwykłych wiernych i stokroć gorsze zdrady kapłanów, biskupów, kardynałów i … papieży.
   Piszę to jako osoba, która te sprawy poznawała już prawie od 40 lat.
   Przecież św. Piotr też zaparł się Jezusa. Trzy razy.
   Przecież Judasz – jeden z biskupów Go zdradził i sprzedał.
   Tysiące kapłanów w czasach komuny współpracowało z bezpieką.
   Sama bezpieka wstawiała do seminariów tysiące swoich agentów.
   Przodowali i przodują w tym księża pochodzenia żydowskiego – Życiński, Maliński, Gocłowski i inni
   W samym tylko USA komuniści wprowadzili w taki sposób ponad 1000 książy – ateistów, wrogów kościoła.
   Są na o świadectwa.
   Z czasem ci kapłani-agenci zostawali biskupami i kardynałami. Pisać dalej?

   Niech Pan Bóg Ci błogosławi,a Matka Boża ma Cię w swojej opiece.

   Polubienie

 2. Nareszcie po polsku! Przeczytam niezwłocznie, czekałem na nią. A krytykantom Socciego nie ma co udowadniać niczego, już niebawem wszystko pokaże rzeczywistość Kościoła, kto dotychczas nie chciał widzieć, zobaczy… Nie mam wątpliwości – Franciszek nie jest papieżem.

  Polubienie

 3. Ten jeden głos na synodzie anulujący szóste przykazanie będzie udręczeniem dla tych kardynałów którzy sprzeciwili się Nauce samego Boga Najwyzszego.Będa teraz zadręczać się,że to właśnie przez jego głos zalegalizowano cudzołóstwo!!!

  Polubienie

  • Ten jeden głos jest w zasadzie nieważny, bo podobno głosował jakiś brat zakonny, bez święceń kapłańskich, co jest na synodzie w kwestiach tak decydujących niepoważne. Kim jest ten zakonnik? Kto go tam podstawił i po co? To wszystko wyjdzie na jaw w czasie. Należy jednak podkreślić, że FRANCISZEK ZAREZERWOWAŁ DLA SIEBIE OSTATECZNE DECYZJE WE WSZYSTKIM PO SYNODZIE… Po co więc było zwoływać synod? KPINA…

   Polubienie

 4. Kilka słów na temat glosowania.
  Uważam, że samo głosowanie dotyczące kolejnych punktów, a w szczególności oceniająca w istocie problem grzechu i wartości dekalogu jest wielką kompromitacją hierarchii KK i samego papieża.
  Dekalogu się nie ocenia. Dekalog został nam dany dla dobra ludzi żyjących( abyśmy w miarę naszych możliwości – żyli nim )oraz jeśli kt wierzy w życie pozagrobowe-zbawienie dusz , dla zbawienia duszy.
  Dekalogu sie nie głosuje.

  Polubienie

 5. „Ten jeden głos na synodzie anulujący szóste przykazanie…..”
  problem w tym, że przykazań się nie dyskutuje, dekalogu się nie dyskutuje, dekalogu się nie kwestionuje. To jest relatywizm
  Dekalog został na dany z mocy Bożej, z mocy wielkości naszego stwórcy dla naszego dobra ( a jesli ktoś wierzy w Boga – to i dla zbawienia duszy)

  Polubienie

 6. Jeżeli ktoś z Was lubi modlić się na różańcu to gorąco polecam nowennę pompeańską jest ona niezwykle skuteczna a najlepszym przykładem nawrócenia jest Bł. Bartolo Longo

  Polubienie

 7. Niektóre stwierdzenia papieża Franciszka nie są jasne w rozumieniu katolickim i wprowadzają zamęt. Nie ma w nich jasnego „tak tak, nie nie”. Oczywiście Bóg ma swoją logikę jakiej nie ma człowiek i może stosować wyjątki w dziele zbawienia, jednak dał człowiekowi jasne wytyczne co do warunków zbawienia i człowiek musi ich przestrzegać. Natomiast papiez Franciszek jakby liberalizował te wytyczne osłabiając w ten sposób mocne trwanie w dotychczasowej wierze. To jest oczywiście moje rozumienie.

  Polubienie

 8. Okazuje się, że Adhortacja Apostolska… napisana została jeszcze PRZED SYNODEM… Oto kolejny dowód na Masoński plan w kościele: https://mundabor.wordpress.com/2015/12/06/the-heretical-pope-the-synod-and-the-apostolic-exhortation/

  http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/12/exclusive-op-ed-pio-pace-reveals-for.html

  Franciszek jej nie mógł ogłosić, bo komunia dla rozowdników nie przeszła jak i sakrament dla gejów… Albo napisze on inną, albo pójdzie wypłakiwać się jak zwykle do Scalfariego…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.