Abp Gądecki: Franciszek popiera decentralizację w sprawie Komunii Św. dla tzw. rozwodników, którzy żyją w nowych związkach

gadecki.franciszekNa stronie Konferencji Episkopatu Polski pojawiła się relacja z zamkniętego spotkania biskupów polskich z Franciszkiem – na podstawie przekazu arcybiskupa Gądeckiego. Jak przekazuje ksiądz arcybiskup, Franciszek twierdzi, że w sprawach Komunii Św. dla tzw. rozwodników, którzy żyją w nowych związkach, trzeba zastosować w Kościele decentralizację. Przytaczam odnoszący się do tego fragment, by pokazać w jak miękki sposób wchodzi do Kościoła antyewangelia. Dlaczego nie znajdzie się nikt, kto zaprotestuje przeciwko temu? Kto będzie miał odwagę sprzeciwić się Franciszkowi i powiedzieć, że zamiast bronić wiary, wprowadza on do Kościoła przyzwolenie na świętokradzką Komunię?

Fragmenty relacji ze strony Episkopatu:

     Przewodniczący KEP pytany był także o kwestię przystępowania do Komunii świętej przez osoby rozwiedzione, o której to kwestii papież wspomina w adhortacji „Amoris laetitia”. Abp Gądecki powiedział, że Ojciec Święty wychodzi z założenia, że prawa generalne są trudne do egzekwowania w każdym kraju, dlatego rzuca myśl o decentralizacji, by poszczególne episkopaty mogły z własnej perspektywy podejmować się aplikacji tych papieskich wskazań, ale też, by patrząc na swoją sytuację religijną i kulturową mogły odnosić się do zagadnień, które dotyczą szczegółowych spraw.
Hierarcha zauważył, że to, co zostało zawarte w posynodalnej adhortacji, a odnosi się do tej sprawy, jest dużym krokiem naprzód, bo uwzględniono, jak powiedział, „nasze głosy”, które chciały zachować prawdę Ewangelii, to znaczy fakt, że nie można przekroczyć w sposób świadomy i dobrowolny nakazu Chrystusa, który dotyczy rozwodu.
Abp Gądecki dodał, że dokładne rozeznanie sytuacji konkretnego człowieka wymaga czasem lat, a problemów nie da się rozwiązać „w dwie minuty w konfesjonale”. To droga, którą trzeba przejść z kapłanem, wnikliwie i świadomie, wiedząc o tym, że jeśli małżeństwo zostało zawarte ważnie, to nie ma tytułu, żeby umożliwić przystępowanie do komunii, która jest wyrazem pełnej jedności z Chrystusem.

Jak to możliwe, że na oficjalnym ogólnokościelnym synodzie katolickim tylko pewna grupa biskupów („nasze głosy”) prezentuje stanowisko zgodne z Ewangelią? W jak opłakanym stanie musi być Kościół, jeśli biskupi broniący Ewangelii cieszą się, że jest to duży krok naprzód, gdy uwzględnia się stanowisko zgodne z prawdą Ewangelii.

Czy do tej pory jeszcze nie widzimy, że Franciszek nie broni tej prawdy Ewangelii, pozwalając na decentralizację, na trwanie w Kościele głosów anty-ewangelicznych? Nie sprzeciwia się im – czy nie jest zadaniem papieża utwierdzanie w wierze i wyprowadzenie z błędu?

Ile dusz na Zachodzie Europy przyjmie świętokradzką Komunię przez to, że nie koryguje się błędu? Czy nie widzimy, że także w Polsce niektóre osoby i grupy wpadają w to odstępstwo od katolickiej moralności?

Dlaczego nikt nie powie wprost, że strategia Franciszka, który nie tylko dopuszcza w Kościele powszechnym także inne głosy – głosy antykatolickie i nieewangeliczne, ale także przyzwala na wprowadzenie ich do praktyki, jest w swojej istocie nieewangeliczna?

 

 

Źródło – strona Episkopatu: ^^^http://episkopat.pl/abp-gadecki-papiez-franciszek-rozmawial-z-nami-jak-ojciec-z-dziecmi/
In English: ^^^https://www.lifesitenews.com/news/pope-spoke-of-decentralizing-decisions-on-communion-for-divorced-remarried

34 uwagi do wpisu “Abp Gądecki: Franciszek popiera decentralizację w sprawie Komunii Św. dla tzw. rozwodników, którzy żyją w nowych związkach

 1. A ja w innej kwestii
  Wygląda na to, że wszystkie dusze po śmierci trafiają do Nieba

  ” Rozmawiaj z rodzicami, z osobami starszymi, ale zwłaszcza rozmawiaj z dziadkami. Jasne?
  Zatem, jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci.
  Czy obiecujecie, że przygotowując się do Dni w Panamie będziecie częściej rozmawiać ze swoimi dziadkami?

  Jeśli zaś dziadkowie są już niebie, czy będziecie rozmawiać z osobami starszymi?

  Będziecie zadawać im pytania? Pytajcie ich, bo oni są mądrością narodu.

  http://www.pch24.pl/przemowienie–bylo-nudne–spontaniczne-spotkanie-papieza-franciszka-z-wolontariuszami-sdm,45025,i.html

  Kilka dni dowiedzieliśmy się, że zmarły 2 lipca 2016r chłopak, autor loga ŚDM też jest w niebie

  w 2015 r
  Na audiencji Generalnej 26 listopada 2014 r mówi:
  ” Pięknie jest o tym myśleć, myśleć o niebie. Wszyscy się tam znajdziemy, wszyscy. To jest piękne, daje duszy siłę.”

  Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! (…) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.(Mt 15:41n)

  Księga Prawdy

  12.01.2014, 20:28 – Wkrótce Piekło zostanie formalnie uznane za miejsce, które nie istnieje

  „Piekło jest domem dla wielu biednych dusz i jak bardzo boli Mnie, gdy widzę niczego nie podejrzewające dusze, które wpadają w otchłań przerażenia, w chwili brania przez nich ostatniego oddechu.
  Dzieciom Bożym trzeba mówić teraz o pilności modlitwy za dusze, które są ślepe na Prawdę.

  Wkrótce Piekło zostanie formalnie uznane za miejsce, które nie istnieje.

  Duszom będzie mówiło się że wszystkie dzieci Boże, gdy żyją rozsądnym i godnym życiem – niezależnie od tego czy wierzą w Boga czy nie, otrzymają Życie Wieczne. Ale to

  będzie kłamstwo. Nie ma powrotu z piekła. Ono jest na wieczność.”

  Zdaje się, że nadchodzi czas kiedy kolejne Orędzie wypełni się co do joty:

  „Wkrótce Piekło zostanie formalnie uznane za miejsce, które nie istnieje.”

  Grunt ku temu skrzętnie jest przygotowywany.

  Polubione przez 1 osoba

 2. To JEST JAWNA ZDRADA JEZUSA CHRYSTUSA… przez Judasza naszych czasow!!!!

  1. Komunia Swieta to jest ZYWE CIALO NASZEGO PANA…

  2. Nie jest ONA przeznaczona dla ludzi GRZESZNYCH… (bez spowiedzi i zyjacych uparcie w grzechu)

  3. Jezus Eucharystyczny jest ZAWSZE TAKI SAM … a nie inny ze wzgledu na WYGODE, ETNICZNOSC czy POGLADY moralne poszczegolnych krajow!!!

  4. Jezus w Komunii Sw – jest najwyzszym skrbem z nieba, o ktorym nalezy Franciszkowi powiedziec: ” nie rzuca sie PEREL przed swinie”

  5. Jest to najwyzsza OHYDA i PODLOSCIA z strony kogoklolwiek, a tym bardziej „papieza” dopuszczac do jawnej desekracji Ciala Panskiego pod postacia zalegalizowanego siwetokradztwa…!!!!!

  6. Takie postawienie sprawy natychmaist dyskwalifikuje go jako legalnego papieza i stawia go w pozycji KUPCZENIA CIALEM PANSKIM….!!!!

  7. JEZUSOWI CHRYSTUSOWII W EUCHARYSTII nalezy sie najwyzszy szacunek, godnosc, uznanie, milosc, dziekczynienie – a nie jest On towarem do regulacji polityki ludnosciowej kosciola np. niemieckiego, co poniza i ubliza Synowi Bozemu.

  8. Decentralizacja Kosciola ze wzgledu na Komunie Sw. dla rozwodnikow, czyni z Jezusa Eucharystycznego kpine i odziera Go ze wszelkiej swietosci oraz podwaza PRAWDE O JEGO PRAWDZIWEJ OBENOSCI W EUCHARYSTII…

  9. KOSCIOL NIE MOZE PRZYSTAC NA TAKIE HANIEBNE POTRAKTOWANIE CIALA BOZEGO!!!!

  10. Jezeli Franciszek tego DOKONA… nalezy natychmiast oglosic go HERETYKIEM I OBEDRZEC go z wszelakich godnosci nie tylko papieskich i biskupich, ale nalezy natychmiast oglosic jego EKSKOMUNIKE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

  • Pina pkt. 4 i 7

   A jeżeli tą Perłę jak Ją nazwałaś wyciągają sobie z plastikowego kielicha własnoręcznie pielgrzymi podczas udzielania Komunii Św. to co ty na to ?!!!

   I księża na to pozwalają.

   Wieczorem przez chwilę zerkałam na migawki ze ŚDM i co widzę, właśnie taką scenę. TVP Info po 20 tej.

   Kompletne szaleństwo i czysta profanacja za przyzwoleniem osób duchownych.

   Cieszę się, że już go tu nie ma, ale fałsz, który przekazał młodym ludziom pozostanie.

   Polubienie

   • Ponieważ zawsze należy mówić prawdę, i jeśli się popełniło błąd umieć się do niego przyznać.
    Ponieważ ktoś zarzucił mi oszczerstwo, odnośnie sytuacji jaką opisałam w powyższym komentarzu,
    wynikającej z mojego niedopatrzenia, niezauważenia, że to osoba duchowna przepraszam,a nie świecka przepraszam.

    Chodzi o 7: 24 min., dziś gdy spokojnie zatrzymałam video, dostrzegłam ten szczegół, skrawek kaptura sukni duchownego.

    Polubienie

   • @Beata, pomimo wszystko nie pomylilas sie wiele, poniewaz taka praktyke stosuje sie juz w niektorych KK na zachodzie, ktore mieszaja Eucharystie z protestanckimi pomyslami. Slyszalam o tym kilkakrotnie juz… Najtragiczniejsze jest to, ze kaplanmo jest wszystko jedno. Wierza – albo ich nikt nie nauczyl – ze NIE jest to najczystsze ZBESZCZESZCZENIE…

    Polubienie

 3. Zwróćcie uwagę, że nasz Episkopat będzie forsował korytarze humanitarne ? Pytam dla kogo ? Jeżeli tylko chrześcijanie – to OK trzeba pomóc !
  Polecam książkę S.Krajskiego: „Masoneria, islam, uchodźcy” i jak mówił klasyk „wszystko jasne”. Aby zaciekawić, to tylko informacja, że Allah był znany długo przed Mahometem i był bożkiem księżyca. Mahomet jako jego wyznawca odrzucił pozostałych bożków. A reszta to już demony itd…. Jeżeli ktoś się zdecyduje kupi, to najtaniej na aros.pl

  Polubienie

 4. OTO DOSKONALY KOMENTARZ DO TEGO POSTU: (Bernard Teolog zrozumie, a moze i inni) . Autor tego komentarza powiedzial, ze Polska zdobyla KORONE OD CHRYSTUSA, za te postawe wobec Komunii Sw….czyli Jego Najswietszego Ciala…

  Polubienie

  • Ta „decentralizacja” we wprowadzaniu nowej herezji komunii dla rozwodników to tylko sprawa przejściowa – bo wiadomo że są starej daty księża/biskupi którzy na to nie pozwolą, więc póki żyją niech sobie robią po dawnemu (żeby schizmy nie urządzali), a my w innych kościołach po swojemu. Z czasem zwycięży komunia dla rozwodników wszędzie, bo to łatwiejsze i bardziej się ludziom spodoba. Zawsze zwycięża to co łatwe, proste i zyskuje poklask.
   Więc w praktyce F. z kumplami wprowadzą każdą herezję i każdą zmianę sposobem. Zrobią wszystko co sobie zamierzyli i nikt nie piśnie.

   Polubienie

 5. Wierze, ze sytuacja jest dramatyczna. Ostatnio czytalem fragmenty komunikatu Konferencji Episkopatu Polski z 1980 r. pod przewodnoctwem Slugi Bozego kard. Stefana Wyszynskiego na temat udzielania Komuni sw. w Polsce. Szok!!! Jak bardzo byl precyzyjny Prymas Tysiaclecia. Nie bylo tam zadnych fanaberi ze wzgledu na sytuacje czlowieka. Juz pisalem na ten temat, lecz warto przeczytac to: http://www.bibula.com/?p=87615 Aby zrozumiec, gdzie jest zrodlo odstepstwa wielu biskupow i kaplanow oraz wiernych w wielu waznych sprawach trzeba wiecej odnosic sie do przeszlosci o przepisow liturgicznych i dogmatycznych Kosciola. Trzeba tez przygladac sie sposobowi jak jest obecnie odprawiana msza sw. w Kosciele, aby miec przynajmniej moralna pewnosc, ze jest tam jeszcze Jezus. I modlic sie, aby nie zabraklo kaplanow wierzacych w realna obecnosc Jezusa na oltarzu.

  Polubienie

 6. Jeszcze jeden wartosciowy artykul potwierdzajacy teze, ze Franciszek by tych wszystkich watpliwych wnioskow nie wyglaszal z taka pewnoscia, gdyby nie poparcie hierarchow wiekszego kalibru niz on sam. Dalej uwazam, ze choc jest on oficjalnym decydentem w Kosciele, to sprawe rozgrywa kto inny, a on sam jest jedynie tuba propagandowa dla maluczkich http://www.bibula.com/?p=87910

  Polubienie

  • Oczywiście, że tak. Żaden papież nie działał w pojedynkę, a jak nikt go nie wspiera musi zrezygnować i odejść (jak BXVI). F. jest pionkiem, zawsze ci co naprawdę rządzą pozostają w cieniu. Ci co doprowadzili do jego wyboru teraz go wspierają, żeby realizował ich scenariusz. Usunięcie F. na emeryturę niewiele może pomóc – znajdą innego wykonawcę herezji.
   Papież który się nie modli, nie błogosławi, nie pozdrawia wiernych po chrześcijańsku, i mimo stwarzanych pozorów (z cyklu diabłu świeczkę panu Bogu ogarek) nie wierzy. Tu działa psychologia tłumu – jakbyśmy przez kilka dni siedzieli w piszczącym tłumie entuzjastów to ta fala też by się nam udzieliła, mimo że widzimy co się dzieje.
   Psychologia tłumu, Erich Fromm, „Ucieczka od wolności”. Techniki socjotechniczne też idą do przodu tak jak inne technologie.

   Polubienie

 7. Hej, wpadłam na tą stronę zupełnie przypadkiem… nie:) nie ma przypadków. Nieważne. Trochę poczytałam. Chciałam Was tylko poprosić, na jedną minutę zamknijcie oczy i stańcie twarzą w twarz z Bogiem, ale tak szczerze:) i odrzućcie proszę swoje kamienie. Chrystusa też krzyżowali za miłość którą chciał obdarzyć każdego, za nadzieję, którą dał każdemu napotkanemu człowiekowi. Czyż nie tak samo robi nasz Kochany, Dobry Papież Franciszek? Kocha, daje nadzieję, nikogo nie odrzuca… Chrystus nikogo nie odrzucił… Spójrzcie na miejsce, gdzie Go ukrzyżowano. W ostatnim momencie dał szansę nawet temu, który faktycznie zawinił – łotrowi. Czemu tak strasznie trudno Nam ludziom uwierzyć, że Bóg nas KOCHA bezinteresownie, tak po prostu… bardziej podejrzewam niż matka, która kocha swoje dziecko, nawet jeśli nie jest z niego dumna… Miłość jest BEZINTERESOWNA. Bóg Was Kocha:) Pozdrawiam Was i życzę dobrych myśli:
  Anka

  Polubienie

  • @Anka… to co piszesz posiada tylko jeden waski wymiar… Tam gdzie jest MILOSC nie ma miejsca na grzech oraz na brak skruchy… A Franciszek promuje grzech, ktory ubiera w plaszcz falszywego milosierdzia… Jezeli tego nie zauwazysz, to zostaniesz zwiedziona… Pamietaj, ze Judasz pod pozorem opieki nad biednymi, chcial odmowic sw.Magdalenie AKTU PRAWDZIWEJ MILOSCI DO JEZUSA (namaszczenia Go olejkiem nardowym na smierc)… Tak, falszywa milosc i milosierdzie ma wiele wymiarow. Ja mam jedna zasade – jak papiez glosi cos sprzecznego z Ewangelia – to nie glosi PRAWDY… I wowczas nie glosi CHRYSTUSA…

   Polubienie

 8. @Pinia Sluszna uwaga. Powiem szczerze, ze wpadalem tutaj od czasu do czasu, lecz przeziebienie zmusilo mnie pobytu w lozku, a ze tablet pod reka… Jestem pelen podziwu dla ludzi, dla ktorych sprawa Kosciola jest sprawa istotna. Czasami rytm burza spadochroniarze, majacy idealistyczna wizje Boga i swiata. Bez grzechu i piekla, a milosierdzie to taki slodki cukierek od Pana Boga ze slowami: Nie ma sprawy. Takie religijne luzactwo odpowiada kazdemu. Ja sporo nabroilem w zyciu, lecz nie chce takiej slodkiej pigulki, ktora mnie ma uspokoic. Wiem, ze nawrocenie kosztuje i tak powinno byc. Jestem dalej na tej drodze i widze, ze to ma sens. Umacniaja mnie na tej drodze i sw. Pawel, sw. Pius X, sluga bozy Pius XII, sluga bozy kard. Stefan Wyszynski i wielu innych.

  Polubienie

 9. Ale jaja. Abp Gądecki cieszy się, ze heretyk Bergoglio łaskawie zezwolił im pozostać przy prawdzie Ewangelii. Zamiast przeciwstawić się heretykowi, który śmiał dopuścić świętokradztwo jako alternatywę to jeszcze wykazuje synowską wdzięczność za możliwość …katolickiej autonomii w tym cyrku. Tak cyrku, bo oficjalny instytucja KRK to już jest cyrk a nie żaden Kościół. Prawdziwy Kościół katolicki jest rozszarpany na kawałki i kona. Ale Pan Bóg obiecał, że nie skona więc cudownie On przetrwa – tego możemy być pewni.

  Polubienie

 10. Na gosciu.pl ukazał się zapis rozmowy Franciszka z polskimi biskupami na Wawelu i nie ma tam tematu Komunii świętej dla rozwodników. Na stronie KEP jest wypowiedź biskupa Gądeckiego, ale w zasadzie nie wiadomo, czy to, co mówi było przedmiotem rozmowy na Wawelu, czy jest tylko komentarzem biskupa do AL i intencji Franciszka?

  Polubienie

 11. Soborowa sekta lucyfera podszywająca się pod Kościół katolicki wyznaje czystą doktrynę lucyferiańską – każdy może wierzyć w to co chce. Jeśli np. w Niemczech wierni chcą komunii dla rozwodników to proszę bardzo – niech ją mają. Jeśli zas w Polsce wiernym nie podoba się komunia dla rozwodników – proszę bardzo, niech jej nie będzie. Doktryna lucyferiańskiej sekty podszywającej sie pod Kościół katolicki oparta jest na czystym relatywizmie – każdy ma swoją prawdę, a piekła nie ma.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s