Radio watykańskie potwierdza autentyczność listu Franciszka do biskupów argentyńskich!

list.potwierdzenie.pngAngielskojęzyczna sekcja Radia Watykańskiego potwierdziła dzisiaj autentyczność domniemanego listu Franciszka do biskupów argentyńskich, w którym pisze on, że interpretacja „Amoris Laetitia” dokonana przez wspomnianych biskupów jest jedyną słuszną Cytując Franciszka – „nie ma innych interpretacji”. Biskupi argentyńscy dopuszczają tzw. rozwodników żyjących w nowych związkach (którzy nie zachowują wstrzemięźliwości seksualnej) do Komunii świętej (pod pewnymi warunkami).

Spór o interpretację „Amoris Laetitia” zostaje więc teraz rozwiązany przez samego Franciszka. Jak widać, popiera on praktykę wprowadzaną przez kardynała Kaspera, biskupów niemieckich, a obecnie także biskupów argentyńskich (oraz wielu innych osób, w tym duchownych, z całego świata), która polega na udzielaniu Komunii cudzołożnikom żyjącym w grzechu ciężkim. Decyzja Franciszka przyzwala więc na świętokradzką Komunię pod pewnymi warunkami.

Czy nie należy listu Franciszka uznać za herezję formalną – albo precyzyjniej: jawne przyzwolenie na praktykę niezgodną z nauczaniem Kościoła – wyrażoną na forum zewnętrznym w sposób jasny i klarowny? Co więcej, list Franciszka nie stanowi odosobnionych rozważań nie mających wpływu na życie Kościoła i zbawienie wieczne osób. Stanowi jasne opowiedzenie się przeciwko temu, co naucza Kościół – w obliczu odstępstwa od wiary wprowadzanego przez niektórych duchownych od miesięcy albo nawet lat. Ile jeszcze potrzeba dowodów na to, jakie są poglądy Franciszka?

Co teraz zrobią ci, którzy w mocnych słowach twierdzili, że Franciszek nie może dać zgody na taką Komunię, bo jest to sprzeczne z prawdami wiary katolickiej? Czy ugną się pod propagowanym przez Franciszka odstępstwem od wiary, próbując go bronić, twierdząc, że jednak okazuje się, że taka Komunia dla cudzołożników jest dopuszczalna? Daj Boże, będą umieli odważnie przeciwstawić się Franciszkowi w jego haniebnych interpretacjach i poglądach.

Wcześniej o całej sprawie pisaliśmy już tutaj: Franciszek w liście do biskupów argentyńskich: Jedyna interpretacja „Amoris Laetitia” to dopuszczenie do Komunii rozwodników żyjących w nowych związkach

Źródło watykańskie:
^^^http://en.radiovaticana.va/news/2016/09/12/pope_endorses_argentine_bishops_document_on_amoris_laetitia/1257635

 

 

170 uwag do wpisu “Radio watykańskie potwierdza autentyczność listu Franciszka do biskupów argentyńskich!

 1. @Wiesia

  Przyznam, że nie mam w zwyczaju narzucać się innym osobom, natomiast Tobie przypomniałem o moim wcześniejszym tekście dla Ciebie, gdyż czułem taką wewnętrzną potrzebę.

  „Pragnę codziennie być w reszcie Kościoła…”
  Ważną sprawę poruszyłaś – tzw. Reszty Kościoła (mało kto o tej Reszcie słyszał).

  Nie spodziewałem się tak bardzo serdecznego odzewu od Ciebie (choć mogłem się spodziewać po Twoich wcześniejszych wpisach), powiem krótko, rzadko się spotyka w życiu takie ciepłe Osoby jak Ty 🙂

  „Otóż,kiedy stałam przy figurze Chrystusa Króla,wtedy dopadł mnie potworny ból i smutek,żeTen,Który dał nam Kościół,… bez większego uszanowania,zmienia już trzeci raz miejsce.I za każdym razem jest to miejsce niegodne Króla Jest poniżany przez nas,mam na myśli te trzy miejsca.Stoi,jak za karę wyrzucony na bok.”

  Przypomniałaś mi o moim szoku (w pewnym sensie) sprzed ok. 10-ciu lat. Byłem wówczas w Krakowie (Lolo będzie doskonale wiedział o czym napisałem), wszedłem do Kościoła Mariackiego i zacząłem szukać Pana Jezusa, a tu zonk! Idę tam, gdzie powinien być, czyli w centrum za Ołtarzem Wita Stwosza, szukam, patrzę, i nigdzie w tym miejscu nie ma!!! Znalazłem po niezbyt krótkim poszukiwaniu w prawej nawie bocznej… Pomyślałem wówczas, jaki tu jest brak szacunku dla Pana Jezusa – Boga!, a do tego (takie myśli mi się kłębiły), jak wejdzie do tej świątyni jakiś innowierca, np. muzułmanin, i zobaczy, że nasz Bóg jest gdzieś z boku, to z pewnością pomyśli, że ten Bóg chrześcijan musi być nieprawdziwy, skoro w tak ważnym miejscu dla nich nikt Go nie szanuje!!! Za ten stan rzeczy odpowiada biskup miejsca – kard. Stanisław Dziwisz… I czemu się tu dziwić?

  Podobną sytuację miałem w Tarnowie w kościele katedralnym. Wchodzę, idę oddać cześć Panu Jezusowi, i się nieźle zdziwiłem, bo musiałbym oddać cześć tronowi biskupa stojącemu pośrodku, w miejscu tabernakulum!!! Tfu, stary biskupie, który przeniosłeś Boga do nawy bocznej, a postawiłeś w Jego miejsce swój fotel…

  No, takie są posoborowe przeinterpretowania…

  Polubienie

 2. @Wiesia

  „Wygląda na dzień dzisiejszy tak,że faktycznie tylko Portugalia utrzyma się przy prawdziwej DOKTRYNIE .To,co ŁUCJA powiedziała,zaczyna się pokazywać naszym oczom.”

  Oczywiście to, co powiedziała prawdziwa święta Łucja, a nie podstawiona…

  Jeśli Ktoś nie wie o czym mówię, to po raz kolejny pokazuję:

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/08/06/franciszku-dlaczego-nie-uklekniesz-przed-matka-boza-jasnogorska-gdy-klekasz-przed-muzulmanami-hinduistami-i-transseksualistami/comment-page-2/#comment-5733

  Zauważyłem, że zmienił się link z: Porównanie 1, więc podaję aktualny:

  Polubienie

  • @Korneliuszu
   parę lat temu byłan na stronie Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Coimbrze.Weszłam tam na stronę zmarłych sióstr i ku swemu zaskoczeniu zobaczyłam,że o tym imieniu i nazwisku była siostra,która zmarła w 1954 lub 1956 roku(nie pamiętam dokładnie).Kiedy wkleiłam tego linka na pewnym blogu,to po czasie krótkim nie można było tam juz wejść.Po jakimś czasie,kiedy wpisałam w google na nowo ten Klasztor,to pojawiła się juz strona odnowiona,inaczej wygladała graficznie.Stwierdziłam wtedy,że skoro nie mam juz dowodu,to nie będę poruszać tego tematu.Jeszcze jedno znalazłam na nowej stronie zmarłą s.Łucję już pod nową datą 2005 roku.Zaznaczam,że na tej starej stronie nie było jej pod datą 2005 roku.Nie wiem,co jest grane,.ale mam wrażenie,że pewne osoby wiedzą,że my się tym interesujemy.Jeszcze raz powtórzę,że szkoda,że nie mogę tego udowodnić.Wiem jednak z KP,że Pan Jezus Powiedział:
   ” Moja córko, nawet ostatnia tajemnica fatimska nie została przekazana światu, ponieważ ujawniała prawdę o nikczemnej sekcie szatana wchodzącej do Watykanu.
   Ostatnia część tajemnicy nie została ujawniona, aby chronić nikczemną sektę, która weszła do Watykanu w wielkiej liczbie od czasu pojawienia się Mojej Matki w świętym sanktuarium w Fatimie.
   +++Moja córka, Łucja, została uciszona przez siły, które sprawują władzę nad częścią Watykanu, nad którą Moi biedni ukochani Papieże mają niewielką władzę.
   Spójrzcie, oni nie tylko przeinaczyli prawdę Mojego nauczania, ale również wprowadzili nowe metody katolickiego kultu, które obrażają Mnie i Mojego Ojca Przedwiecznego.
   Kościół katolicki jest jedynym prawdziwym Kościołem i jako taki jest głównym celem szatana i jego nikczemnej sekty.
   Prawda pochodzi ode Mnie.
   Prawda jest kłopotliwa dla Ludzkości, ponieważ może się wiązać z osobistymi ofiarami.
   Prawda wywołuje oburzenie w niektórych instancjach, a w wielu przypadkach jest traktowana jako herezja.
   Jednak tylko prawda może was uwolnić od kłamstw. Kłamstw, które pochodzą od szatana, a które stanowią ciężkie obciążenie dla waszych dusz.
   Nadszedł czas, aby ta prawda została ujawniona światu, który jest przepełniony kłamstwami.
   Tak wiele kłamstw, Moja córko, zostało przedstawionych Moim dzieciom przez fałszywe religie, fałszywych bogów, fałszywych przywódców Kościoła, fałszywych przywódców politycznych i organizacje, a także przez fałszywe media.
   Tak wiele prawdy ukryto.
   Ale gdyby prawda na temat tego, co dziś dzieje się w świecie została ujawniona, bardzo niewiele osób by ją zaakceptowało…” KP 26.01.2012

   Polubienie

   • Wiesz co?myślę,że nic mi nie da to,że będę myślała o tym,co się stało naprawdę z Siostrą Łucją,to wie Pan Bóg i to jest najważniejsze.Moja wiedza jest mała,lecz chyba ważniejsza jest nad to wiara.Jak będę wierzyć i skupię się na oddaniu mojej woli Bogu,to większy będzie pożytek z tego.Co mi z wiedzy,jak wiary mieć nie będę należytej.Masoni zadbali o ukrycie prawdy.Kiedyś ,ktoś mi powiedział pewien żart,który ma morał fajny.Jaka różnica jest między niewiastą a wiedzmą? 🙂
    -niewiasta nic nie wie
    -wiedzma wie wszystko. 🙂
    Powinniśmy się modlić,aby nie popaść w większe skupienie nasze dreptaniu po piętach szatana,bo jego moc jest większa,niż nasza wolna wola.Jeszcze niedawno też szukałam,bo nie rozumiałam pewnych rzeczy i to mi zabierało spokój.Od kiedy skupiam się na tym,czego pragnie ode mnie Bóg,a to też jest nie lada wyzwanie,bo każdy dzień i każda sytuacja jest z pewną dozą przeszkód,gdzie trudno się wywiązywać z obowiązków,to tamte zamienniki mnie nie rozpraszają by iść pod „górę”.Każdy dzień ma swoje atrakcje i o tym przekonuje się na każdym kroku.Większy pożytek jest wtedy,gdy modlitwa nie jest zakłócana zbytnim myśleniem o tym:co będzie,jak będzie.Oddaję to Panu Bogu.Wystarczy,że kohorty szatana kręcą się koło nas,więc ich już nie szukam,aby rozpracowywać,a chronię się,aby nie dopuszczać do siebie,czego wszystkim życzę z całego serca,pozdrawiam Cię i dziękuję za miłe słowa,chociaż muszę powiedzieć 🙂 …sama o sobie mam inne zdanie.

    Polubienie

 3. Tak dla przypomnienia, dziś (19. września 20016) mija rocznica objawień w La Salette. Były odnośnie tego wydarzenia interpretacje, że papież Franciszek dzisiaj abdykuje oddając władzę antychrystowi. Nic takiego się nie wydarzyło. Możliwe, że modlitwy, posty, umartwienia Reszty złagodziły Sprawiedliwość Bożą na jakiś czas…

  Polubienie

   • Korneliuszu myślisz, że jeśli odda tron, to zrobił lub zrobi to oficjalnie, na oczach całego świata? Nie bądźmy naiwni. Wszystkie jego działania są pod obrzydliwą fasadą. Nic nie jest mówione czy robione wprost, tylko wszystko pokrętnie przybrane płaszczykiem fałszywej pokory. On w Asyżu, o ile dobrze doczytałam, miał się pojawić dopiero dzisiaj, wiec przypuszczam, że dzisiaj to nastąpi. ….ale! nie myślmy, że dowiemy się o ty my, i dowie się o tym od razu cały świat. To byłoby za proste. Wszystko będzie w ukryciu, myślę do czasu, kiedy antychryst nie ujawni się światu jako wojskowy negocjator, a później zobaczymy pewnie związek fałszywego z nim proroka, a później to już pójdzie z górki.Nie będziemy mieli wątpliwości co do współdziałania fałszywego proroka z antychrystem, bo „związek” będzie oczywisty.

    Polubienie

  • Ktoś do mnie napisał,wklejając tego linka:
   http://www.liceum-wroc.salezjanie.pl/box4-headline_news-window2-main_news_one-id-2007.html
   Dalajlama u Salezjanów
   We wtorek 20 września 2016 roku o godz. 13.30 w Centrum Historii Zajezdnia, społeczność Salezu, jako współorganizatorzy, wezmą udziął i poprowadzą spotkanie młodzieży z Jego Świątobliwością Dalajalmą XIV. Temat spotkania to: „Nasze marzenia o wolności”

   Obłaskawiacz szatana zotał „Jego Świątobliwością” u potomków św. Jana Bosko.
   Módlmy się za Salezjanów.

   Ps67.2 Niech Bóg się zmiłuje nad nami, niech nam błogosławi; niech zajaśnieje dla nas Jego oblicze!
   A dodam,że i w moim mieście księża skupiają się bardziej na innych religiach,ba!…nauczają o nich.Jak dla mnie jest to zbyteczne i kompletnie nie potrzebne skupianie sie księży nad tym tematem.Mamy sporo przecież do nadrobienia zaległości u siebie,na swoim”podwórku”.Mam np. na myśli to,że ludzie ,a przynajmniej ich spora część nie wie dlaczego i po co przychodzi do Kościoła,nie wiedzą w czym uczestniczą.Nad tym powinni sie obecnie księża skupić,a nie na sprawach kompletnie nieprzydatnych dla nas,którzy skoro jesteśmy wierzącymi w Boga w Trójcy Jedynego nie powinno właśnie nam to zaprzątać głowy.Szkoda,że nie mamy wsparcia w naszych księżach,którzy było nie było mają być naszymi duszpasterzami.Żyjemy w ciekawych czasach.Co innego w sercu i co innego na ustach.

   KOCHANI DUSZPASTERZE,TO DLA WAS.

   Polubione przez 1 osoba

 4. Opuściłam trochę tekstu, żeby nie było za dużo. Tam gdzie opuściłam wstawiłam nawiasy z kropkami…. A swoją drogą bardzo ciekawe, że był tam Lech Wałęsa- ciekawe czymże sobie na to zasłużył?

  Czym byłby świat bez dialogu, czym byłby świat bez modlitwy? Tym pytaniem na sceptyczne uwagi pod adresem 30. międzynarodowego i międzyreligijnego spotkania modlitewnego w intencji pokoju odpowiedział jego organizator, Andrea Riccardi, założyciel rzymskiej Wspólnoty św. Idziego.
  W spotkaniu pod hasłem: „Pragnienie pokoju. Religie i kultury w dialogu” współorganizowanym z franciszkanami oraz diecezją Asyżu uczestniczy ok. 500 przywódców religijnych i polityków z całego świata, a także 25 uchodźców. Jutro na jego zakończenie przybędzie do Asyżu papież Franciszek.
  Spotkanie rozpoczęło się 18 września. W godzinach przedpołudniowych uroczystej Mszy św. w bazylice św. Franciszka przewodniczył ordynariusz diecezji Asyżu, abp Domenico Sorrentino, a jego koncelebransami było 18 kardynałów i biskupów, wśród nich były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan, kard. Walter Kasper. Na liturgii obecni też byli liczni dostojnicy Kościołów tradycji wschodniej. (……_)
  Oficjalne otwarcie spotkania z udziałem delegacji religii niechrześcijańskich odbyło się w godzinach popołudniowych z udziałem prezydenta Włoch, Sergio Mattarelliego, a referaty programowe wygłosili: honorowy zwierzchnik prawosławia, ekumeniczny patriarcha Bartłomiej I oraz założyciel Wspólnoty św. Idziego, prof. Andrea Riccardi. Przemawiali także m.in. polski filozof i socjolog Zygmunt Bauman, prezydent Republiki Środkowoafrykańskiej, Faustin-Archange Touadéra i arcybiskup Rouen, Dominique Lebrun.
  W ostatnim dniu, 20 września, przybędzie do Asyżu papież Franciszek. Papież spotka się z czołowymi przedstawicielami religii świata w 30 lat po pierwszym Światowym Dniu Modlitw Religii o Pokój, do udziału w którym zwierzchników religii zaprosił do Asyżu Jan Paweł II w październiku 1986 r. (……..)
  Riccardi jest przekonany, że jest odkryciem wspólnej podstawy to, iż “duch Asyżu” pomógł religiom, że nie dały się ogarnąć “logice wojny” i rozwinęły kulturę współżycia, która ma szczególne znaczenie w epoce globalizacji. Jego zdaniem religie muszą rozwinąć „ruch na rzecz pokoju” zwłaszcza w kontekście obecnego kryzysu w Syrii.

  Rozpoczęty dziś rano panel na temat „1986/2016, wczoraj tak jak dziś; znaczenie ducha Asyżu” prowadził arcybiskup Asyżu, Domenico Sorrentino. Uczestniczyli w nim m.in., bp. Miguel Angel Ayuso Guixot, sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia i Abraham Skorka, rabin z Buenos Aires.

  W innym panelu, prowadzonym przez rabina Davida Rosena na temat dialogu chrześcijańsko-żydowskiego uczestniczyli m.in. rabin Mediolanu, Alfonso Arbib, arcybiskup Lyonu, kard. Philippe Barbarin i emerytowany biskup niemieckiego Akwizgranu, Heinrich Mussinghoff.

  Na temat współżycia między religiami w Izraelu dyskutowali m.in. Omar Kayal, przedstawiciel “Unii imamów”, rezydujący w Nazarecie biskup Giacinto Boulos Marcuzzo i Cesare Marjieh, dyrektor ds. chrześcijańskich w wydziale ds. religii izraelskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

  Z kolei w panelach popołudniowych był omawiany temat ” Migracja i integracja”. Wystąpili w nim prof. Zygmunt Bauman (jako przedstawiciel agnostyków), turecki pisarz Nedim Gürsel i kard. Antonio Maria Veglio, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwaq Migrantów i Podróżujących.

  Innym tematem była kwestia „Religii i ubogich“. Rozmowę na ten temat prowadził arcybiskup Bolonii, Matteo Zuppi, a wśród uczestników byli m.in. naczelny rabin Belgii, grecko-katolicki biskup rumuńskiej Oradei, Virgil Bercea oraz sekretarz generalny Konferencji Kościołów Europejskich (KEK), fiński duchowny prawosławny Heikki Theodoros Huttunen.

  W kontekście obecnej sytuacji, ale także ze względu na trwające od lata starania prof. Riccardiego o pokój w Syrii, jeden z dzisiejszych paneli przebiegał pod hasłem: „Save Aleppo!”. Uczestniczył w nim m.in. Tamar Mikkali – naoczny świadek tragicznych wydarzeń w tym mieście, grecko-prawosławny politolog, prof. Tarek Mitri oraz ormiańsko-apostolski arcybiskup Aleppo, Shahan Sarkissian. Podczas kolejnego panelu dyskusyjnego podkreślano przekonanie, że nie ma przyszłości bez pamięci o bolesnej przeszłości. Na ten temat mówił naczelny rabin Izraela Meir Lau, który pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego w Polsce. On i jego brat byli jeszcze dziećmi, gdy okazało się, że jako jedyni uszli z życiem w czasie Holokaustu.

  O martyrologii chrześcijan w XX wieku dyskutowali m.in. ormiańsko-apostolski arcybiskup Tawusz, Bagrat (Galsdanian), albański metropolita prawosławny z Elbasan, Andon (Merdani) i albański franciszkanin Ernest Troshani, naoczny świadek prześladowania Kościoła przez komunistów.

  „Ekumenizm miłosierdzia“, to temat panelu, któremu przewodniczył kard. Walter Kasper, były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Wraz z nim dyskutowali arcybiskup Perugii, kard. Gualtiero Bassetti, przewodniczący Federacji protestanckiej we Francji, Francois Clavairoly, działający w USA syryjsko-prawosławny arcybiskup Mar Dionysios Jean Kawak, prymas Kościoła anglikańskiego, abp Justin Welby oraz Anders Wejryd, luterański biskup senior Uppsali i jeden z współprzewodniczących Światowej Rady Kościołów. (…..)
  Również w Perugii odbyła się dziś uroczystość wręczenia patriarsze Bartłomiejowi doktoratu honoris causa tamtejszego uniwersytetu. Uczelnia kształci od wielu lat studentów z różnych krajów świata, zwłaszcza z krajów śródziemnomorskich i Ameryki Łacińskiej. Laudację wygłosił przewodniczący Wspólnoty św. Idziego, prof. Marco Impagliazzo, a „lectio doctoraslis“ Bartłomiej I. Przyznając honorowy doktorat włoska uczelnia pragnęła wyrazić uznanie patriarsze ekumenicznemu za jego wkład na rzecz dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego oraz zaangażowanie w „ochronę stworzenia“. (….)

  Po południu odbył się specjalny panel „Patriarcha Bartłomiej: 25 lat w służbie chrześcijan i świata“. Dyskusji przewodniczy prymas Kościoła Anglii, abp Justin Wdelby, a głos zabrał kard. Walter Kasper i prof. Andrea Riccardi. Wystąpił też wiceminister spraw zagranicznych Włoch, Masrio Giro oraz rabin David Rosen.

  W Asyżu jest ponad 500 przedstawicieli religii oraz polityki. We wszystkich wydarzeniach bierze udział 12 tys. osób. Według abp Sorrentino obecny Światowy Dzień Modlitw o Pokój będzie miał jeszcze bardziej profetyczny charakter, niż zainicjowany przez Jana Pawła II przed 30 laty w czasie zimnej wojny. Jego zdaniem teraz – cytując słowa papieża Franciszka – świat przeżywa „trzecią wojnę na raty“. A według przewodniczącego Wspólnoty św. Idziego, prof. Marco Impagliazzo, religie stają wobec problemów, które powstały na skutek globalizacji oraz terroryzmu i chodzi o zdystansowanie się od przemocy.

  W Asyżu obecnych jest sześciu laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Wśród nich: były prezydent RP Lech Wałęsa, Mairead Maguire z Irlandii, Jody Williasms z USA, jemeńska polityk Tawakkul Karman oraz Hacine Abassi i Amer Meherzi – dwóch przedstawicieli tzw. tunezyjskiego „kwartetu“, laureata ubiegłorocznej Pokojowej Nagrody Nobla.

  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,27499,asyz-trwa-30-modlitewne-spotkanie-w-intencji-pokoju.html

  Polubienie

 5. @ Korneliusz
  Mała korekta Korneliuszu
  . Tego nie wiemy czy na tym spotkaniu fałszywy prorok nie przywita antychrysta, ale również i ja sądzę, że raczej świat się jeszcze o tym teraz nie dowie.
  Natomiast informacja o abdykacji Bergoglio to zupełnie inny temat, linki znajdziesz łatwo, podobno zaplanowana jest ona na przełom października- listopada. Jak będzie zobaczymy.

  Zauważcie ile w powyższych fragmentach tego artykułu jest ważnych szczegółów podanych.

  „W spotkaniu pod hasłem: „Pragnienie pokoju. Religie i kultury w dialogu” współorganizowanym z franciszkanami oraz diecezją Asyżu uczestniczy ok. 500 przywódców religijnych i polityków z całego świata, a także 25 uchodźców”.
  Polityków obecnych jest wielu, a im może zostać zaprezentowany a/ch., będący jak przypuszczam jednym z zaproszonych gości.

  ” Innym tematem była kwestia „Religii i ubogich“.
  Pytanie tylko, czy chodzi o ubogich duchem, sadzę, że nie – bo na ten aspekt w KP kładzie Pan Jezus szczególny nacisk.

  Z kolei w panelach popołudniowych był omawiany temat ” Migracja i integracja”. Wystąpili w nim prof. Zygmunt Bauman (jako przedstawiciel agnostyków),

  Co dobrego wniesie agnostyk Bauman, który odrzuca wiarę w istnienie Boga ?

  Wreszcie:
  „Ekumenizm miłosierdzia“, to temat panelu, któremu przewodniczył kard. Walter Kasper, były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

  „…Fałszywy prorok wprowadzi potężną wiarę ekumeniczną, co zadowoli każdego heretyka. Większość w kościele Mojego Syna zostanie oszukana, ale prawie połowa Jego wyświęconych sług odmówi złożenia ostatecznej przysięgi, która fałszywie zostanie nazwana przysięgą na Świętą Eucharystię. Święta Eucharystia i jej profanacja będą tkwiły w centrum wszelkiego niezadowolenia i niezgody. Następnie, gdy zostaną mu przypisane fałszywe cuda, wiele światowych sław otoczy fałszywego proroka, zabiegając o przychylność jego świty. I to właśnie wtedy zrobi on listę i będą oni im przyznawać doktoraty honoris causa w nowo odrestaurowanym kościele fałszywego proroka, który będzie tylko szkieletem poprzedniego kościoła. Wszyscy przyjmą swoje nagrody za wspaniałą działalność charytatywną, a przewodniczył im będzie oszust. Wszyscy będą sobie tak długo wzajemnie schlebiali, jak długo fałszywego proroka publicznie nie ogłoszą za żyjącego świętego — czego przyczyną będą tak zwane cuda, o których powiedzą, że dokonał on ich jako sługa Boży. W tym czasie on i antychryst kontrolować będą większość świata, ale Rosja i Azja nie będą w to zaangażowane, gdyż te dwa imperia powstaną przeciwko Nowemu Babilonowi, aż Rzym nie zostanie zniszczony.

  Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce, a kiedy zauważycie, że wykorzystują oni kościoły, aby z dumą głosić w nich swoją wielkość, swoje dzieła na rzecz miłości bliźniego, wówczas wyraźnie ujrzycie, że to pycha kieruje ich intencjami. Kiedy Rzym upadnie, dojdzie do jeszcze większego ucisku, ale będzie on krótkotrwały. Wtedy nastąpi czas powrotu Mojego Syna, Jezusa Chrystusa.

  Nie wolno wam lekceważyć tych proroctw. Gdy choć raz staniecie po stronie tej nowej, fałszywej wiary, jaka zostanie wkrótce ogłoszona, porzucicie Mojego Syna, Jezusa Chrystusa, i oddalicie się od Jego Miłosierdzia. W żadnym wypadku nie pozbawiajcie się waszego prawa do Życia Wiecznego dla kogoś, kto usiłuje poprowadzić was ku herezji.

  Wasza umiłowana Matka

  Matka Zbawienia” – 11 grudnia 2013

  Polubienie

 6. Ostatnio czytałem na gloriatv obiawienia niejakiego Adama człowieka zaakceptowane nawet przez bp Dzięge propagowane nawet przez samego o Rydzyka i wychodzę z założenia że nie którzy myślą że Matka Boża jest ślepa i głucha na działania frańciszka i nie widzi tego co ten opentany człowiek wyczynia z Kościołem i że to przez niego jest to całe zamieszanie dziwne że Matka Boża według niech niczego nie widzi a te upadki jego na Jasnej Górze przed obrazem Matki Bożej czyżby umknęło coś Pani Jasnogórskiej a ta cała psełdo encyklika Al i jej założenia tego też Matka Boża nie widzi i nie rozeznanje jak to łatwo powiedzieć biedny Papież bidok nie wie co robi módlcie się za niego

  Polubienie

  • Przyznam, że ja też czytałam orędzia Adama Człowieka i one
   jak najbardziej potwierdzają to, co przekazywane jest w KP.
   Dlatego uważam, że niektórzy, co je propagują są tak ślepi
   i głusi, że mi się wydaje to aż niemożliwe. Czasami, to mi się wręcz
   wydaje, że oni bardziej „rżną głupa” niż tego nie widzą. Ale
   może mi się tylko tak wydaje?

   Polubienie

 7. Pomyślałam ,że jeżeli FP ma rządzić Jedną Światową Religią,a jest też o tych 42 miesiącach mowa(one się skończyły),więc może być tak,że od Asyżu kończąc 42 m-ce , powstanie JŚReligia,czyli już OFICJALNE przejęcie będzie wszystkich religii świata.Do tej pory był w Watykanie,a teraz mogą ogłosić po Asyżu,że wybrali jego na światowego przywódcę duchowego i papiestwo zamienione zostanie(tak,jak chcieli masoni) w światowe przywództwo JŚR.Zobaczymy,ale ja tak to widzę.Mało tego,bo Antychryst na „bank” tam jest.Oni od dawna razem rządzą(a o tym się głośno nam nie mówi),teraz będzie to już niedługo nam pokazane.Lecz jest to tylko moje myślenie.Chyba już czas odmawiać trzy razy dziennie MK 158.
  pozdrawiam

  Polubienie

  • Otóż to.Bóg na wygnaniu,bo człowiek żądny władzy całkowitej i żądny wyniesienia nad Boga, już nie ma hamulców swego ego,chce wszystko mieć na własność i stał się TYRANEM i bogiem. Za namową szatana podłechtany przez pychę,toczy walkę ze Stwórcą,bo ugniatają go Dekalog i nakazy i zakazy Stwórcy.Stał się ,jak Lucyfer.A ci,co tak donośnie krzyczą-czytaj Pismo Święte,po co ci jakieś tam Księgi Prawdy i objawienia prywatne,po co Medjugorje,Garabandal,Fatima czy La Salette,czytaj Pismo Święte!.
   To właśnie ci sami je w ogóle nie przeczytali,nic nie wiedzą,bo tej wiedzy nie szukali,nie znają zakończenia,chcą mieć spokój.Mówią: co ma byc to będzie.Skąd ja to znam?,bo sama tego słucham często.Mówią Bóg jest Miłosierny i taki nie będzie.No właśnie! i wtedy przypomina mi się,co Pan Jezus powiedział,kiedy był przez Piotra pocieszany.Oni nie wierzą,zapomnieli o Sprawiedliwości Bożej,zapomnieli także,że Pismo Święte JEST ŚWIĘTE i się wypełni.Zatykają uszy i złoszczą się,….ale to się nazywa LĘK przed Prawdą.

   Polubione przez 1 osoba

 8. „Fałszywy prorok wprowadzi religię bez krzyża. Religia bez Przyszłego Królestwa. Religia, która zniszczy religie. Kościół będzie falsyfikatem/kościołem fałszywym. Kościół Chrystusa (Kościół katolicki) będzie jednym. A Fałszywy Prorok stworzy ten drugi. Fałszywy kościół będzie ziemski, ekumeniczny i globalny. Będzie to luźna federacja kościołów. A religie będą tworzyć pewnego rodzaju globalne stowarzyszenie, światowy parlament kościołów. Zostanie on opróżniony z wszystkich boskich treści i będzie mistycznym ciałem Antychrysta. Mistyczne ciało dzisiejszej ziemi będzie miało swojego Judasza Iskariotę i to on będzie tym Fałszywym Prorokiem. Szatan zwerbuje go spośród naszych biskupów”.
  bp. Fulton J. Sheen

  Polubienie

 9. Przeczytałam dzisiaj jeszcze raz Orędzia KP z m-ca maja(warto było,jak znalazł na nasze obecne rozterki-polecam) 2014 i część z czerwca.Natrafiłam w jednym z nich,na takie Słowa Matki Zbawienia:”Tych z was, którzy są w stanie, proszę, ofiarujcie tak często, jak tylko możecie, Msze za Bożego proroka, Marię Bożego Miłosierdzia, i za wszystkie sługi Boże, tak aby poprzez Miłosierdzie Boga wszystkie dusze zostały z Nim zjednoczone w Jego Królestwie na wieki.
  Wasza umiłowana Matka” 08.06.2014

  Polubienie

 10. Co się wydarzyło wczoraj w Asyżu? Pod hasłem modlitwy o światowy pokój zebrali się przedstawiciele różnych religii, poustawiali swoje oltarzyki i każdy modlił się do swojego bóstwa.
  Jakże przypomina to oltarzyki 400 naloznic Salomona, tego, który otrzymała dar mądrości. Mimo tego nie odrzucił obcych bogów, przeciwnie wprowadził ich w obręb swego palacu władcy, w imię tak zwanej tolerancji.
  Dziś nie idzie nawet o tolerancję, bardziej o wyznaczenie nowego kroku falszywego ekumenizmu ku JEDNEJ SWIATOWEJ RELIGII
  Co do podpisanej abdykacji bp Rzymu to kontrakt z masonerią ma podpisany na 5 lat podobnie jak wyznaczyli to BXVI-mu. Benedykt jednak nie zamierzał abdykowac i rozpoczęto wobec niego wszelką obstrukcje i prześladowania.
  Sądzę, że obecnie F. dociagnie jeszcze rok a jego już podpisana abdykacja jest rodzajem PR-u. Zobaczcie jak nie zależy mi na władzy?
  Czy rzeczywiście? Zadania jeszcze nie wykonał. Nie zmienił litirgii, nie ujawnił Chrystusa (falszywego – wg KP i x Gobbiego) czyli antychrysta.
  Czy zrobi to on, czy już kolejny wysłannik masonerii na bp Rzymu?
  Gra się toczy wewnątrz ciemnego jądra Watykanu…nam pospolstwu sprzedają obrazki medialne pełne słodkiej „miłości” i troski o światowy pokój.
  To typowa metodologia władców piekla: sprzedać zło schowane za parawanem dobra.

  Polubione przez 1 osoba

  • RYCERKACHK , 21 Wrzesień 2016 at 09:11

   Ciekawe, czy król Jan Kazimierz obierając Maryję na Królową
   Polski miał biblijną podstawę, żeby to zrobić? A swoją drogą
   widać z tych wypowiedzi, że oni panicznie boją się podporządkować
   prawu Chrystusa Króla. Chyba czują, że nie byliby już najważniejsi.
   A ponadto musieliby stanąć w prawdzie i odważnie sprzeciwić
   się FP. A tyle odwagi to oni już nie mają. Zdecydowanie preferują
   święty spokój. I tak manipulują, kręcą i oszukują te biedne owieczki.

   Polubienie

   • A ja myślałam,że to chodzi o to samo i tych samych,którzy krzyczeli,aby pousuwać Krzyże,a między innymi i z Oświęcimia,czyżby GW i te inne kapelusze położyły łapska na Kościół w Polsce? To wyjaśniało by fakt nerwów księży,kiedy w pozycji klęczącej przyjmuje się w niektórych Kościołach Pana Jezusa.Normalny Katolik zdziwi się,a nienormalny jeszcze zaatakuje.
    Crux Ave!

    Polubienie

   • Umiłowani Kapłani kogo się boicie? Chazarów? A Pana Boga w Trójcy Jedynego już NIE?
    A rzekomo Prawda nas wyzwoli,czy nie Tak?
    Któż jest jak BÓG?!

    Polubienie

 11. KP. 16.03.2013
  „…Czas przybycia fałszywego proroka zbiegnie się z wypowiedzeniem wojen na całym świecie. Wojny te będą wybuchały natychmiast, a ludzie będą się kulić ze strachu, gdy konsekwencje staną się jasne. Wojny zakorzenią się i rozwiną jak burze na pustyni, gdzie będą nabierać tempa i łapać jak złodziej w nocy tych, którzy czują, że ich pokój jest zagwarantowany.

  Tak wiele krajów się w nie zaangażuje, że wszystkich to zaskoczy. Wkrótce antychryst da się poznać w samym środku rzezi. Dezorientacja, strach i utrata upraw pogorszą problem. Niedługo po tym, Trzecia Pieczęć zostanie ujawniona, gdy człowiek będzie walczył o jedzenie, gdy wśród ludzi zapanuje głód. Ludzkość pozbawiona żywności, wygłodzona duchowo i bez pomocy, chwyci się czegokolwiek lub kogokolwiek, kto zaoferuje wytchnienie.

  Scena zostanie przygotowana na przybycie i ogłoszenie światu antychrysta. W tym czasie ludzkość dozna takiej ulgi z powodu człowieka pokoju, który zaoferuje tak wiele nadziei, że staną się jego dobrowolnymi niewolnikami. Upadną przed jego wyszukanym planem restrukturyzacji świata i zjednoczenia wszystkich narodów. Powie im, że ten plan jest dla dobra wszystkich i aby uwolnić świat od terroryzmu. Wrogowie, o których powie, że z nimi walczy, a nad którymi będzie miał władzę, będą niewinnymi ofiarami, które posłużą mu do oszustwa, które przedstawi światu.

  Gdy pokój lub coś, co będzie przypominało rozejm, zostanie przywrócony, wtedy nastąpi kolejny etap zjednoczenia wszystkich narodów, wszystkich religii, wszystkich krajów w jedno. Nastąpi to wtedy, gdy związek między fałszywym prorokiem i antychrystem stanie się wyraźny.

  Polubienie

 12. @Ada
  Ten czas nieublagalnie szybko sie zbliża. Mam wrażenie że dzielą nas od niego nie lata, ale miesiące…
  Zbrodnia na żywym nauczaniu Chrystusa dokonuje się na naszych oczach…A kapłani poza nielicznymi, milczą. Nawet moje ukochane R.Maryja wydaje sie przeszło na stronę zbrodniarzy…
  Do tego taniec ogłupiania wokół intronizacji nabiera mocy. Uzasadnienia są iście szatańskie, a wszystko by tylko nie dokonano jej.
  Czyżby x.Natanek miał sprawdzone informacje, że intronizacji 19 listopada nie będzie?

  Polubienie

  • Zorrro , 21 Wrzesień 2016 at 12:51
   Też odnoszę takie wrażenie.
   Ponieważ wielcy tego świata są pod panowaniem i wpływem
   szatana i antychrysta, to jak my sami możemy się przed tym
   demonicznym złem obronić? Nie mamy najmniejszych szans.
   Tylko Bóg może tego dokonać, tylko z Bogiem możemy
   pokonać zło. Dlatego ta intronizacja ma takie znaczenie.
   Jeśli nasz Naród ma odeprzeć to zmasowane natarcie piekła
   to tylko z Chrystusem Królem Polski możemy tę szatańską
   armię zatrzymać.

   Polubienie

 13. O ZWYCIĘSTWO RESZTY KOŚCIOŁA
  Jezu, Królu i Zbawicielu świata, Tobie przysięgamy naszą cześć, naszą wierność i uczynki, by wszystkim głosić Twoją Chwałę.
  Pomóż nam nabrać siły i zaufania, by powstać i głosić Prawdę w każdym czasie.
  Nigdy nie pozwól nam słabnąć ani opóźniać się w marszu do zwycięstwa i w naszym planie ratowania dusz.
  Ofiarujemy nasze oddanie się, nasze serca i wszystko, co posiadamy, abyśmy byli wolni od przeszkód, gdy będziemy dalej podążać ciernistą drogą ku Bramom Nowego Raju.
  Kochamy Cię, najdroższy Jezu, nasz umiłowany Zbawicielu i Odkupicielu.
  Łączymy się w ciele, umyśle i duchu w Twoim Najświętszym Sercu.
  Wylej na nas Swoją Łaskę Ochrony.
  Okryj nas Swoją Najdroższą Krwią, abyśmy zostali napełnieni odwagą i miłością, by powstać i głosić prawdę o Twoim Nowym Królestwie.
  Amen.
  ======
  WIERNOŚĆ ARMII JEZUSA CHRYSTUSA
  Trwamy zjednoczeni z Twoim Najświętszym Sercem, drogi Jezu.
  Głosimy z mocą prawdziwe Słowo Boże.
  Pójdziemy na krańce ziemi, by szerzyć Prawdę.
  Nigdy nie przyjmiemy żadnej nowej fałszywej doktryny w Twoje Imię, innej niż ta, której Ty sam nas nauczyłeś.
  Pozostajemy szczerzy, wierni i niezłomni w naszej wierze.
  Tych, którzy Cię zdradzają, będziemy traktować z miłością i współczuciem, w nadziei, że powrócą do Ciebie.
  Wobec tych, którzy nas prześladują w Twoje Imię, będziemy stanowczy, ale cierpliwi.
  Przejdziemy zwycięsko całą drogę do Twojego Nowego Raju.
  Obiecujemy, że przez nasz ból i cierpienie przyprowadzimy Ci te wszystkie zagubione dusze, które są spragnione Twojej Miłości.
  Prosimy, przyjmij nasze modlitwy za wszystkich grzeszników na świecie, abyśmy mogli stać się jedną rodziną, zjednoczoną w miłości do Ciebie, w Nowej Erze Pokoju.
  Amen.
  Jezus: „Moja Armia powstała. Będzie się rozwijać i rozszerzać wszędzie, przyprowadzając ze sobą wiele dusz, za którymi tęsknię. Tej Armii zostały udzielone przeze Mnie wielkie Łaski i przez Moc Ducha Świętego będzie podtrzymywać płomień chrześcijaństwa i będzie nieść Pochodnię Prawdy aż do ostatniego dnia. Będzie niosła Światło Boga do najciemniejszych zakątków i milionom otworzy oczy na prawdziwe Słowo Boże, kiedy odstępstwo będzie pożerało Mój Kościół na ziemi. Udzielam jej tej Modlitwy Krucjaty, aby pomóc jej złożyć Mi przysięgę wierności”.
  ======
  MODLITWA ZA DUCHOWIEŃSTWO, ABY POZOSTAŁO NIEZŁOMNE I WIERNE ŚWIĘTEMU SŁOWU BOŻEMU
  O drogi Jezu, pomóż Twoim wyświęconym sługom rozpoznać podział, który ujawnia się w Twoim Kościele.
  Pomóż Twoim wyświęconym sługom pozostać niezłomnymi i wiernymi Twojemu świętemu Słowu.
  Nigdy nie pozwól, by światowe ambicje przesłoniły im czystą miłość do Ciebie.
  Daj im Łaski, aby pozostali czyści i pokorni przed Tobą i czcili Twoją Najświętszą Obecność w Eucharystii.
  Pomóż tym wszystkim wyświęconym sługom, którzy mogą być letni w swojej miłości do Ciebie, prowadź ich i rozpal na nowo Ogień Ducha Świętego w ich duszach.
  Pomóż im rozpoznać pokusy stawiane przed nimi, żeby ich rozpraszać.
  Otwórz im oczy, aby w każdym czasie mogli widzieć Prawdę.
  Błogosław ich, drogi Jezu, w tym czasie i okryj ich Swoją Najdroższą Krwią, aby chronić ich od krzywdy.
  Daj im siłę do odparcia zwodzenia szatana, gdyby rozpraszał ich pokusą zaprzeczania istnieniu grzechu.
  Amen.

  Polubienie

 14. Byc moze przyszły AC
  Wizyta w USA
  końcówka po prawej w jasnym garniturze

  Tutaj wcześniej jego mama u FP

  A tutaj bral udział w negocjacjach pokojowych Turcja IZrael Rosja

  29 sek po lewej

  Polubienie

 15. Podlasianka fragment
  „Obrazy dziejów Izraela pobudzały mnie do modlitwy za Żydów. Nie sądzę, aby moja wyobraźnia mogła
  mi wskazać wewnętrzne przeżycia, stan sumienia i prorocze natchnienie kobiety, o której istnieniu nawet
  nie wiedziałam.
  Kiedy płonęło getto warszawskie, patrząc przez okno na klatce schodowej domu, gdzie wówczas
  mieszkałam, pełna goryczy i litości modliłam się za ginących w płomieniach żydów.
  Zostało mi objawione przez wewnętrzne, czysto intelektualne jasne światło, że giną oni z powodu nienawiści,
  jaką żywią do chrześcijan. Gdyby Żydzi nie zginęli z rąk hitlerowskich, staliby się przyczyną wymordowania
  Polaków, gdy Polska zostanie opanowana przez komunistów.
  Nienawiść, jaką pałali ku Polakom, którzy ich przygarnęli, wygnańców bez ojczyzny, spowodowała, że
  Bóg w sprawiedliwości swojej, dopuścił, że sami padli ofiarą nienawiści Germanów. Gdy ujrzałam to jasno,
  nie mogłam prosić dla nich o ocalenie, lecz tylko o skruchę i nawrócenie ginących. Prosiłam też gorąco
  Pana Jezusa, aby te serca chore od nienawiści, serca wygnańców bez ojczyzny, mogły powrócić do
  miłości przez miłość do odzyskanej ojczyzny. W powrocie do Palestyny widziałam znak Miłosierdzia
  Bożego dla Żydów, dlatego też z wielką radością przyjęłam wiadomość o powstaniu Izraela i że Żydzi
  pracujący na roli, zmieniają się wybitnie na korzyść.
  Po raz drugi zjawił się prorok Eliasz ze św. Teresą z Avilla i ze św. Janem od Krzyża, na kilka dni przed
  15-tym października 1948r. Postać jego była niewidzialna, lecz słyszałam jego głos.
  Abraham, któremu złożyłam należny hołd, włożył na moją głowę ręce i udzielił błogosławieństwa. Jednocześnie
  światło Boże dało mi poznać, że czas nawrócenia Żydów jest bliski. Jednak żaden termin nie
  był mi podany. Od tego widzenia miłość moja do Żydów i pragnienie ich nawrócenia wzrosły.”
  w google wpiszcie wizje Podlasianki pdf.-koniecznie przeczytajcie
  Niech im Pan Bóg wybaczy tę nienawiść,daj Boże,aby się nawrócili i zastanowili nad tym,że kiedy wnoszą swoją nienawiść do Krzyża Świętego,na którym życie swoje również za nich oddał Chrystus,Syn Boży szkodzą przede wszystkim sobie samym.My Polacy jesteśmy gościnni,nie lubimy tylko,jak ktoś nami,w naszej Ojczyznie dyryguje i próbuje nam wyrwać nasze korzenie.Nie damy sobie wyrwać i zmienić wiary,ona jest wyryta w naszych sercach.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s