„Papież Franciszek wzywa luteran do odstawienia na bok doktryny, by móc współdziałać”

luteranieTytuł niniejszego postu na blogu to tłumaczenie tytułu powielanej dzisiaj przez wiele mediów angielskojęzycznych krótkiej notki prasowej z dzisiejszego spotkania Franciszka z luteranami. Niestety, tak się rzeczy mają – Franciszek stwierdził, że jako chrześcijanie doświadczamy jedności, gdy działamy na rzecz innych. Jakże płytka i krucha to jedność, która bazuje na jakimś społecznym zewnętrznym współdziałaniu! Choćbyśmy próbowali na siłę interpretować słowa Franciszka w duchu katolickim, wyjmując je z kontekstu wydarzeń, czy nie widzimy przy tym, w jakim kierunku dąży jego pontyfikat? Czy można byłoby bardziej misternie nadawać bieg sprawom, by z jednej strony próbować zachować twarz w oczach wiernych katolików jako ortodoksyjny katolik, a z drugiej prowadzić Kościół w kierunku fałszywego ekumenizmu? Przetłumaczona poniżej notka prasowa pokazuje, jak odbierane są działania Franciszka. Wydaje się, że on sam cieszy się z takiego wizerunku, bo swoimi słowami i działaniami go ewidentnie kreuje. Franciszek zdaje się mówić: prawda nie jest taka ważna – ważne, że razem robimy coś wspólnie, jakieś dobro na rzecz społeczeństwa…

Notka prasowa, powielana dzisiaj przez media, bardzo ładnie przedstawia sprawę. Choć media, które ją powielają, mają zazwyczaj niewiele wspólnego z katolicyzmem, to jasno dostrzegają to, czego nie chcą zauważyć właśnie media katolickie.

WATYKAN – Papież Franciszek wzywa luteran, by odłożyli na bok różnice w doktrynie i działali z katolikami troszcząc się o biednych, chorych, uchodźców – przedstawia swoją wizję większej wspólnoty w przededniu wizyty w Szwecji, która nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Franciszek przyjął w czwartek [dziś, 14.10.2016] około 1000 luteran. Grupa odwiedziła Watykan po pobycie w Niemczech, gdzie Martin Luter rozpoczął reformację protestancką, przybijając swoje 95 tez do drzwi Kościoła, by stawić czoła nadużyciom w Kościele katolickim. Tak jak jego poprzednicy Franciszek wychodzi do protestantów, prawosławnych i innych chrześcijan, by leczyć podziały wśród chrześcijan. Ale inaczej niż jego poprzednicy, Franciszek powiedział, że różnice teologicznie powinny zostać odłożone na bok (odstawione, pominięte), by chrześcijanie mogli współdziałać w takich dziedzinach jak pilne potrzeby społeczne, w tym troska o biednych i o środowisko.

Mam wrażenie, że Franciszek naprawdę zaczyna się rozpędzać. Po tym, jak sam oficjalnie wyraził zgodę na świętokradczą Komunię dla rozwodników, posuwa się coraz dalej w deformacji katolickiej doktryny. Biorąc jego słowa i wyrywając z kontekstu działań, możemy doszukiwać się dla nich katolickich interpretacji. Ale patrząc na to, w jakim kierunku w praktyce prowadzi Kościół, widzimy, że zamieszanie postępuje. A przecież prawdziwy ekumenizm nie deformuje prawdy.

Niestety, Franciszek zdaje się nie przywiązywać wagi do nauczania Kościoła. Zdaje się mówić: czy jesteś lefebrystą, czy zielonoświątkowcem, czy katolikiem, czy też ateistą mającym dobrą wolę – nie jest to tak ważne, bo dopóki sam nie zechcesz się mi przeciwstawić, jesteś mile widziany w moim towarzystwie i możemy razem zmierzać w jednym kierunku, prowadzę was wszystkich do nieba, niezależnie od tego, w co wierzycie, będziecie zbawieni, jeśli zatroszczycie się o biednych i o środowisko naturalne.

Czy trzeba przytaczać magisterium Kościoła, by wskazać, że jest to straszliwe przeinaczenie Ewangelii?

P.S. Jednej rzeczy nie skomentowałem – zdjęcia. Wkleję tutaj jeszcze dwa. Tak, ta czerwona statuetka z tyłu to Luter. I drugie zdjęcie – pielgrzymka do Rzymu do papieża z Lutrem. Czy potrzeba komentować?

A tutaj jest więcej zdjęć ^^^http://www.scuolaecclesiamater.org/2016/10/scandalo-in-vaticano-lutero-varca-il.html

Źródło: przykład jednego portalu: ^^^https://www.washingtonpost.com/national/religion/pope-urges-lutherans-to-set-aside-doctrine-to-work-together/2016/10/13/9d1cd6ce-9145-11e6-bc00-1a9756d4111b_story.html

282 uwagi do wpisu “„Papież Franciszek wzywa luteran do odstawienia na bok doktryny, by móc współdziałać”

 1. To co mnie szczegolnie dotyka, to powolne „grilowanie” katolików w piekielnym ogniu herezji. To taki efekt gotowania żaby. Powoli od zimnego stanu przez coraz cieplejsze, aż do stanu w którym większość z nas już z tego gara herezji nie ucieknie…
  Wolalbym osobiscie ostre cięcie , bo jest wtedy większy kontrast pomiędzy prawdą i kłamstwem. Niestety, to grilowanie rozłożone jest na lata. Wg KP na wiosnę tego roku skończył się okres Wielkiego Ucisku. Czy obecny stan to okres wielkiego przesladowania z wojnami włącznie? Tak to wygląda ale powolny rozwój destrukcji i zaciesniania prześladowań, przez swoje rozłożenie w czasie, jest o wiele trudniej przez większość wychwytywalny. Codzienna walka o egzystencję temu sprzyja.
  Mało jest refleksji w przestrzeni publicznej, jaką znajdujemy na niniejszym blogu. Polski kler uwiklany w finanse i apanaże milczy, choć wydaje się, że doskonale wie, jak bardzo herezje zagrażają KK.

  Polubienie

  • Właśnie tego nie rozumiem z tym Uciskiem. Podważa to prawdziwość KP. Wielki Ucisk to przecież czas największych prześladowań chrześcijan przez Antychrysta i Nierządnicę. Jeśli już miał miejsce to nijak ma się to do rzeczywistości. Nic tutaj nie pasuje.

   Polubienie

   • To, że nie rozumiemy do końca przesłania, nie oznacza, że jest ono falszywe. Raczej winniśmy więcej modlić sie o zrozumienie, i przygotowanie na już obecne dni sromoty, wielkiego przesladowania wojnami, kataklizmami, kryzysami bankowymi, po wojnie kryzysem rolno -zywnosciowym, wreszcie za wiarę w tradycyjno-pozytywne trwanie w nauce Dekalogu Chrystusa.

    Polubienie

   • Wielki Ucisk, to raczej przejęcie KK przez wrogie siły.
    Co zresztą przez prześladowania BXVI do tego
    się sprowadziło. Jeszcze nas czeka Wielka Kara.
    Dlatego zgadzam się z Tobą @Zorrro, że tylko
    w modlitwie jest nasz ratunek.

    Polubienie

   • @tk
    Wielki Ucisk to przecież czas największych prześladowań chrześcijan przez Antychrysta i Nierządnicę. Jeśli już miał miejsce to nijak ma się to do rzeczywistości.

    Jeśli przeczytałeś moją odpowiedź na posta Zorrro, to już wiesz, że Wielki Ucisk jeszcze się nie zakończył, a poza tym jest prawdopodobne, że czas największych prześladowań – jak pisał Zorrro – nastąpi po WU. W naszej szerokości geograficznej fizycznego prześladowania raczej nie doświadczymy. Zatem, jeśli zamierzasz podążać za PRAWDĄ odrzucając tym samym fałszywy kościół, przygotuj się głównie na cierpienie duchowe.

    KP 21.01.2012
    „Cała prawda Mojego nauczania zostanie przekręcona. Wszystko będzie kłamstwem. Prześladowanie z początku będzie rozwijać się powoli i subtelnie.

    KP 28.09.2013
    „Prześladowania o których mówię, to głównie prześladowania duchowe.”

    KP 27.11.2014
    „Moja szczerze umiłowana córko, wiele cierpień doświadczanych przez ludzi w najbliższych latach, będzie duchowych.”

    Polubione przez 1 osoba

  • @ Zorrro
   „Wg KP na wiosnę tego roku skończył się okres Wielkiego Ucisku.”

   Małe sprostowanie. KP nic nie mówi o końcu okresu Wielkiego Ucisku, jedynie o jego rozpoczęciu. Wiemy także, że w tym okresie będzie miało miejsce Ostrzeżenie, a skoro Ostrzeżenia jeszcze nie było, więc WU jeszcze się nie skończył.

   KP 20.07.2011
   „Jesteście w środku Ucisku, który został przepowiedziany w Piśmie Świętym. Druga część, Wielki Ucisk, rozpocznie się z końcem 2012 roku.”

   KP 18.08.2011
   „Ucisk zaczął się jakiś czas temu. Wielki Ucisk rozpocznie się pod koniec 2012 roku. Ten straszny okres łagodzony jest przez modlitwy Moich szczerze umiłowanych wyznawców. Będzie również złagodzony poprzez dokonane nawrócenia po tym, jak nastąpi Ostrzeżenie.”

   Okres, który zakończył się wiosną tego roku (dokładnie czerwiec 2016) jest nazwany w KP po prostu UCISKIEM.

   KP 20.07.2012
   „Moja szczerze umiłowana córko, okres Ucisku trwający trzy i pół roku rozpocznie się w grudniu 2012 roku. Będzie to okres, kiedy antychryst pojawi się, jako wojskowy bohater.”

   Nie wiem dlaczego powyższy fragment orędzia z 20.07.2012 został tak przetłumaczony. W oryginale jest

   “My dearly beloved daughter the three and a half years remaining in the Tribulation period commences in December 2012.”

   Moim zdaniem powinno być:

   „Moja szczerze umiłowana córko, pozostałe trzy i pól roku okresu Ucisku rozpoczną się w grudniu 2012 roku.”

   co zgadzałoby się z orędziami z 20.07.2011 i 18.08.2011.

   Wypada jeszcze dopowiedzieć w kwestii A|C, który to zgodnie z KP (orędzie z 20.07.2012) miał pojawić się jako bohater wojskowy. Otóż, jeśli ktoś uważnie śledził wpisy na blogu dzieckonmp, to mógł zauważyć, że jest dość prawdopodobne, że antychryst już się ujawnił (przed końcem 06.2016). Co prawda nie było to ujawnienie z wielką pompą jak wielu mogłoby oczekiwać, niemniej wiele z tych rzeczy na tym etapie może być dla nas zakrytych. Do jednoznacznego stwierdzenia, czy wskazana osoba to A|C brakuje jeszcze kropki nad „i”, którą jest jego znaczący udział w ustanowieniu pokoju między Palestyną a Izraelem.

   @tk
   „Właśnie tego nie rozumiem z tym Uciskiem. Podważa to prawdziwość KP… Nic tutaj nie pasuje.”

   Śledzę te Orędzia także pod względem wypełniania się zapowiedzianych proroctw i zapewniam Cię, że jak do tej pory nie ma w nich niczego co podważałoby ich prawdziwość.

   Polubione przez 1 osoba

   • Dzięki za podjęcie dyskusji. Wydaje mi się, że jednak się nie pomylilem. Znane są mi oba sposoby tłumaczenia rzeczonej tu KP. Zatem początek (Wielkiego) Ucisku to koniec 2012 i trwal do wiosny obecnego roku czyli 2016.
    Teraz mamy czas prześladowania jako rezultat W.Ucisku, bez określenia czasu jego trwania.
    @ada słusznie zauważyła że W.U. to przejęcie władzy w Watykanie przez masonerię.
    Czy te 3,5 roku to interwał znany z Księgi Daniela? Nie wiem. Może to rodzaj symbolu który stosowany jest w oredziach dla oznaczenia różnych czasów.
    U Daniela jest on związany z zaprzestaniem codziennej ofiary czyli Mszy Św. Jak na razie liturgia nie została zdeformowana i Msza św. ciągle jest ważna…
    Co do antychrysta: kiedy sie ujawnił dowiewmy się dopiero po latach, jak będziemy wiedzieli po owocach jego działania- kto nim jest

    Polubienie

   • @Zorrro
    Znane są mi oba sposoby tłumaczenia rzeczonej tu KP.

    Sięgnijmy zatem do oryginału

    KP 20.07.2011
    You are now, My children, in the middle of what is called the Tribulation, as foretold in My Holy Book. The second part, the Great Tribulation will commence as I have said, before the end of 2012. This is not meant to instil fear in you, My daughter, but to make you aware of the urgency for My children to pray for My help.

    KP 18.08.2011
    The Tribulation started some time ago. The Great Tribulation will begin at the end of 2012. This terrible period is being mitigated through the prayers of My dearly beloved followers. It will also be diluted through the conversion achieved after The Warning takes place.

    KP 20.07.2012
    My dearly beloved daughter the three and a half years remaining in the Tribulation period commences in December 2012.This is the period when the antichrist will emerge as a military hero.

    Te trzy fragmenty rozwiewają w moim przekonaniu wszelkie wątpliwości. Widać, że te dwa określenia Ucisk i Wielki Ucisk wskazują na dwa różne okresy częściowo nakładające się na siebie. Z pewnością musimy stwierdzić, że wedle KP Wielki Ucisk jeszcze się nie zakończył (nie było jeszcze Ostrzeżenia). Całkiem możliwe, że spotkałeś się z tłumaczeniem w którym ktoś nieopatrznie potraktował Tribulation jako Wielki Ucisk. Później nawet mogła nastąpić korekta, ale i tak pierwotny tekst poszedł w Polskę i pozostał do dziś w umysłach wielu czytelników KP. Zamieszanie powstałe na skutek błędów w tłumaczeniu nie stanowi jeszcze wielkiego problemu w obrębie osób wierzących w te Orędzia. Gorzej, jeśli wpadną one w ręce wrogów KP. Stąd tak mocno to podkreślam, by nie utożsamiać ze sobą tych dwóch okresów.

    Kilka słów o czasie trwania Wielkiego Ucisku.
    Istnieje hipoteza podzielana przez niektórych księży i teologów (między innymi chyba przez ks. Murzińskiego), że Wielki Ucisk zgodnie z księgą Daniela (Dn 9:27) będzie trwał 7 lat, czyli wypadałoby do grudnia 2019 roku. Po tym lub pod koniec WU (2018/19) nastąpi zapowiedziana przez proroka Daniela „Ohyda spustoszenia” i związane z tym wzmożone prześladowanie chrześcijan trwające prawdopodobnie około 3,5 roku. Zatem koniec czasów przypadałby mniej więcej na przełom 2022/23 roku. Żaden ze mnie biblista, więc nie mam na tyle kompetencji by podjąć się obrony tej tezy, ale – co ciekawe – posiłkując się KP i przyjmując pewne założenie można dojść do podobnych wniosków. W orędziu z 1 grudnia 2013 Maryja prosi nas o rozpoczęcie Nowenny Zbawienia i kontynuowania jej do końca czasu. Ogólnie okres trwania nowenny jest zawsze krotnością 9-ki (np. Nowenna Pompejańska – 54 dni = 6*9). W związku z czym jawi się nam pytanie: Czyżby Maryja dała nam tu pewną wskazówkę odnośnie końca czasu ? Przyjmując za jednostkę 1 rok i dalej licząc 9 lat od grudnia 2013 trafiamy na czas bliski temu jaki wynikałby z powyższej hipotezy. Oczywiście nie zapominajmy, że to tylko spekulacje i traktujmy je z przymrużeniem oka.

    Polubione przez 1 osoba

 2. Jezuita o. Aleksander Posacki SJ napisał na Facebooku:

  „Wbrew wielu katolikom KK nie uznaje dziś islamu za religię szatana, ale wielką religię, gdzie są ziarna prawdy i świętości. Dlatego św. Jan Paweł II całował KORAN jako świętą Księgę….”

  „Wbrew wielu katolikom”, czyli przeciw wielu katolikom „KK nie uznaje dziś islamu za religię szatana, ale wielką religię, gdzie są ziarna prawdy i świętości.”

  Prosta sprawa, albo Koran jest podyktowany przez archanioła Gabriela albo jest podyktowany przez demona. „Po owocach ich poznacie”, a jak wiadomo doskonale, owoce islamu są zgniłe (brutalne morderstwa, gwałty, pedofilia).

  Ks. Aleksander jako jezuita powinien doskonale wiedzieć, że założyciel jezuitów św. Ignacy Loyola bardzo chciał nawracać muzułmanów…

  Powinien również wiedzieć, że szatan jest ojcem kłamstwa, ubiera zło w płaszcz dobra, więc w Koranie, jeśli ktoś jest niezbyt rozważny, to może dopatrzyć się „ziaren prawdy i świętości”.

  Pewnie za długo o. Posacki miał do czynienia z demonami podczas egzorcyzmów. Najwyraźniej poważnie mu w głowie namieszały, no chyba że to typowa dla tego typu przypadków pycha, albo zwyczajny konformizm (NWO)…

  Dodam, że jeśli przyjąć katolicką metodologię badania objawień prywatnych, to islam z jego księgą Koranem oraz pedofilem, mordercą, złodziejem Mahometem, o którym nie ma ani jednego słowa u proroków w Starym Testamencie, kompletnie nie wytrzymują tejże metodologii, a więc jest to sprawa diabelska…

  Źródło:
  http://www.fronda.pl/a/dlaczego-jan-pawel-ii-pocalowal-koran-zaskakujace-wyjasnienie-egzorcysty,67816.html

  Polubienie

   • „…w ostatnich latach prześladuje się uczonych mnichów za to, że odkryli, iż owym Archaniołem Gabrielem, który rzekomo ukazywał się Mahometowi i dyktował mu tekst Koranu, był po prostu uczony rabin z Mekki.”

    Ciekawa informacja, choć w sumie, można było się tego spodziewać…

    Polubienie

  • Uważam,że wtedy jeszcze tzn.przed poddaniem się w posłuszeństwie odsunąć od świata zewnętrznego o.Posacki rozróżniał dobro od zła.Od momentu,kiedy odsunięty został,kiedy w murach klasztoru przebywał po ostatnim egzorcyzmie,to coś się tam stało,bo jest jakby oderwany od rzeczywistości.Nie zna realiów i zachowuje się tak,jakby kazano jemu tak mówić.Dlatego nie podchodzę do tego poważnie,bo wypowiedz jest niepoważna.Poza tym nie mam pewności czy to jest prawda.

   Polubienie

  • „Nie ten odchodzi od Kościoła Katolickiego, kto wiernie trzyma się Objawienia Bożego, zawartego w Piśmie Świętym i Tradycji, które Kościół Katolicki przez wieki wiernie przekazywał.
   Ten odchodzi od Kościoła Katolickiego, kto zdradza Objawienie Boże, zawarte w Piśmie Świętym i Tradycji, które Kościół Katolicki przez wieki wiernie przekazywał.
   Kto dopuszcza się herezji, schizmy bądź apostazji, sam wyłącza się z Kościoła Katolickiego.
   Katolickie oczywistości.” – Ks.Bałemba

   Ecclesia ibi est, ubi fides vera est.
   Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara.
   (św. Hieronim, Doktor Kościoła)

   Polubienie

 3. Z neta

  Od wczoraj czekałem na to, że tą ważną informacje usłyszaną właśnie wczoraj w popołudniowej (codziennej) audycji (od. g. 18.40) „Aktualności Radia Watykańskiego” w pierwszym Programie Polskiego Radia przekażą „dobrze poinformowani” Powiew ze Wschodu czy też Beata, ale „nie doczekałem się” do chwili obecnej. Zatem przytaczam ją (choć może już jest znana dla zaglądających na ten blog). Otóż usłyszałem z komentarzem, że został wydany w Hiszpanii i zatwierdzony przez tamtejszy Episkopat nowe (trzecie) wydanie Mszału Rzymskiego (będzie ono używane w liturgii od pierwszej niedzieli przyszłorocznego Wielkiego Postu), zmieniające słowa konsekracji wina w Krew Pańską z „wylana za wielu” na „wylana za wszystkich”.
  Zdaniem biskupów “nie było to tłumaczenie tekstu „konsekracji”, ale interpretacja, jakiej dokonano po Soborze”. Nowe tłumaczenie, wierniejsze biblijnemu tekstowi w języku łacińskim, “posiada większą głębię”, ponieważ “obejmuje tych, którzy są obecni na mszy i tych wszystkich, którzy mogą na nią przyjść”,
  Nowy Mszał wejdzie obowiązkowo w użycie we wszystkich hiszpańskich diecezjach w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Biskupi zachęcają kapłanów, aby zorganizowali katechezy na temat Eucharystii i wyjaśni wiernym sens wprowadzonej zmiany.
  Można o tym poczytać na str.:
  http://episkopat.pl/hiszpania-nowe-wydanie-mszalu/ lub
  http://pl.radiovaticana.va/news/2016/10/19/hiszpania_nowe_wydanie_msza%C5%82u/1266339 cdn

  Polubienie

 4. Potwierdzone oficjalnie!!!!!!!!!
  Hiszpania: nowe wydanie Mszału
  W siedzibie episkopatu Hiszpanii zaprezentowano nowe wydanie Mszału Rzymskiego. Będzie ono używane w liturgii od pierwszej niedzieli przyszłorocznego Wielkiego Postu.
  III wydanie Mszału Rzymskiego kontynuuje dzieło odnowy liturgicznej rozpoczęte po Soborze Watykańskim II (I wydanie -1970; II – 1988). Teksty mszalne cechuje większa wierność oryginałowi i precyzja. Zadbano również o piękno języka. Rozbudowane rubryki mają na celu wyjaśnienie i zrozumienie przebiegu celebracji.

  Bez wątpienia największa zmiana dotyczy słów konsekracji. Wyrażenie “za wielu” (pro multis) zastąpi używane dotychczas w jęzku hiszpańskim “za wszystkich ludzi” (por todos los hombres; pro omnibus). Zdaniem biskupów “nie było to tłumaczenie tekstu „konsekracji”, ale interpetacja, jakiej dokonano po Soborze”. Nowe tłumaczenie, wierniejsze biblijnemu tekstowi w języku łacińsim, “posiada większą głębię”, ponieważ “obejmuje tych, którzy są obecni na mszy i tych wszystkich, którzy mogą na nią przyjść”, podkreślił abp Carlos Osoro.

  Nowy Mszał wejdzie obowiązkowo w użycie we wszystkich hiszpańskich diecezjach w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Biskupi zachęcają kapłanów, aby zorganizowali katechezy na temat Eucharystii i wyjaśni wiernym sens wprowadzonej zmiany.

  M. Raczkiewicz CSsR, Madryt/ rv

  http://episkopat.pl/hiszpania-nowe-wydanie-mszalu/

  Polubienie

 5. Oto za te „grzechy” „wyzwoliciele” Bliskiego Wschodu zamordowali Kadaffi

  1. Benzyna kosztuje mniej wody. 1 litr benzyny — 0,14 $
  2. Dla nowożeńców prezent 64 000 $ na zakup mieszkania.
  3. Edukacja i medycyna w pełni darmowe.
  4. Na każdego członka rodziny państwo płaci rocznie 1 000 $ dotacji.
  5. Zasiłek dla bezrobotnych — 730 $.
  6. Zamknął bazy wojskowe NATO.
  7. Pensja pielęgniarki — 1 000 $.
  8. Za każdego noworodka jest wypłacane 7 000 $.
  9. Na otwarcie prywatnego biznesu jednorazowa pomoc materialna — 20 000 $.
  10. Duże podatki i wymuszenia są zabronione.
  11. PKB na mieszkańca — 14 192 $
  12. Edukacja i staż za granicą — na koszt państwa.
  13. Sieć sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe produkty żywnościowe.
  14. Za sprzedaż produktów z przeterminowanym okresem trwałości — duże kary i zatrzymanie pododdziałami specpolicji.
  15. Część aptek — z bezpłatnymi lekami.
  16. Za fałszowanie leków — kara śmierci.
  17. Komorne(czynsz mieszkaniowy)- żadnego czynszu ( nie obecny)..
  18. Opłata za energię elektryczną dla ludności – żadnej opłaty
  19. Sprzedaż i spożywanie alkoholu są zabronione — „prohibicja”.
  20. Kredyty na zakup samochodu i mieszkania — darmowe.
  21. Nieruchomości usługi sa zabronione.
  22. Zakup samochodu do 50% płaci państwo, bojowcom ludowego pospolitego ruszenia – 65.
  23. Doszedłszy do władzy, wypędził z kraju miedzynarodowe korporacji.

  Tylko przy Мuamarym murzyni południa Libii zyskały ludzkie prawa.
  Za czterdzieści lat jego rządów ludność Libii wzrosła trzykrotnie.
  Śmiertelność dzieci spadła w 9 razy.
  Długość życia w kraju wzrosła z 51,5 do 74,5 lat.
  Kadaffi podjął decyzję wycofania z Libii światowego systemu bankowego i za jego przykładem chcieli pójść jeszcze 12 krajów arabskich.
  http://toomth.livejournal.com/5220734.html

  Polubienie

  • Kadafi pomógł Sarkoziemu,kiedy ten startował w wyborach.Wielu,którym on pomógł,to zrewanżowali się jemu w iście podły sposób.Poza tym ostrzegł Tony’ego Blaira przed atakiem islamistów na Europę. Świat dowiedział się o tym po opublikowaniu dokumentów przez brytyjski parlament. Brytyjczycy przyznali, że Kadafi był bardziej przenikliwy niż zachodni politycy.
   http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/muammar-kaddafi-opaca-prezydenta-francji_244795.html

   Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201601081802732-kadafi-libia-blair/
   A jak Libia wygląda po zabiciu jego?
   I jeszcze jedno pytanie,bo skoro ci jego nazwali tyranem,co dorwali się do władzy dzięki jego pieniądzom(mówię o tych w Europie,którym pomógł),to co oni sobą prezentowali i prezentują?
   Oni nie są tyranami??Ci sami sprowadzili nam muzułmanów do Europy.Aby było śmieszniej,to Kadafi uprzedzał przed tym ich,uprzedzał Tony’ego Blaira przed zagrażającym Europie islamskim ekstremizmem.

   Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201601081802732-kadafi-libia-blair/
   A tym czasem zrobili to sami,….zaprosili na własne życzenie,…w wiadomym już celu.
   Niesłychane!,jak fajnie jest nazywać kogoś tyranem.W takim razie,jak ich nazwać??
   A odkręcać tego nie chcą.Ja nie mówię o uchodzcach,mówię o tych,którzy nimi nie są.Wystarczy zobaczyć skąd przyjechali,nie wszyscy przecież są z terenów objętych wojną,weryfikacji nie było,mieli wszystkich wpuszczać,takie było polecenie.Dopiero,jak zaczęły się porządne kłopoty,to udawali,że coś myślą.Co!,…nie przewidzieli tego?,…bzdura!.Wracając do tematu,to bardzo po „ludzku” został potraktowany Kadafi,a był człowiekiem.Nie wnikam tu,czy był tyranem czy nie,…był człowiekiem.Wtedy Zachód umył ręce i wydał go,aby zrobili to po swojemu jego przeciwnicy.Zaznaczam,że nie patrzę na to tutaj w znaczeniu sympatii,patrzę jako człowiek,który nigdy nie chciałby mieć splamionego sumienia i rąk,tak rąk!,…bo to oni wydali jego,a na dodatek zważywszy,że wzięli od niego pieniądze,aby sobie byt poprawić.On został pozbawiony normalnego Sądu.W takiej sytuacji człowiek z twarzą odsuwa się od fleszy i kamer,tu po tym wszystkim tego jednak nie było.Świat zobaczył prawdziwe oblicze tej sytuacji,ale jak widać,nie każdemu jest dane mieć honor i twarz… oraz lustro.

   Polubienie

  • „…Śmierć Mojego syna Muammara Gaddafi, za którego duszę ty i bliskie ci osoby modliły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jest jednym z pierwszych proroctw*, które udowodnią światu autentyczność tych Orędzi. Jest to Mój znak dla ciebie, Moja córko, abyś pozbyła się wątpliwości, utrzymujących się w twoim umyśle…”(KP 20.10.2011, 15;15)

   Polubienie

 6. Orędzie Matki Bożej z La Salette z 1846 r. specjalnie dla nas! (Przeznaczone jest oczywiście dla wszystkich, a w szczególności dla nas).

  Zasady życia Apostołów Ostatnich Czasów:

  1. Umrzeć dla Jezusa.
  2. Być dzieckiem Maryi.

  Jeśli nie mamy z tymi dwoma punktami problemu, to jesteśmy na właściwej drodze 🙂

  Pozdrawiam M.Rekinka z Gloria.tv za to, że po raz kolejny wrzuca do sieci coś ważnego i wartościowego.

  https://www.gloria.tv/video/2HcJkSkdCBMk26zzNQJ7qhzYo

  Polubienie

 7. OFICJALNIE PODANE PRZEZ EPISKOPAT, niemniej jednak pokrętni i od tyłu. Na stronach obcojęzycznych jest powiedziane że zmiana jest z „wielu” na „wszystkich” al u nas przetłumaczono z „wszystkich” na „wielu”. Jednak czytając dalej można domyśleć się jak jest rzeczywiście „Nowe tłumaczenie, wierniejsze biblijnemu tekstowi w języku łacińsim, “posiada większą głębię”, ponieważ “obejmuje tych, którzy są obecni na mszy i tych wszystkich, którzy mogą na nią przyjść”

  Hiszpania: nowe wydanie Mszału
  W siedzibie episkopatu Hiszpanii zaprezentowano nowe wydanie Mszału Rzymskiego. Będzie ono używane w liturgii od pierwszej niedzieli przyszłorocznego Wielkiego Postu.
  III wydanie Mszału Rzymskiego kontynuuje dzieło odnowy liturgicznej rozpoczęte po Soborze Watykańskim II (I wydanie -1970; II – 1988). Teksty mszalne cechuje większa wierność oryginałowi i precyzja. Zadbano również o piękno języka. Rozbudowane rubryki mają na celu wyjaśnienie i zrozumienie przebiegu celebracji.

  Bez wątpienia największa zmiana dotyczy słów konsekracji. Wyrażenie “za wielu” (pro multis) zastąpi używane dotychczas w jęzku hiszpańskim “za wszystkich ludzi” (por todos los hombres; pro omnibus). Zdaniem biskupów “nie było to tłumaczenie tekstu „konsekracji”, ale interpetacja, jakiej dokonano po Soborze”. Nowe tłumaczenie, wierniejsze biblijnemu tekstowi w języku łacińsim, “posiada większą głębię”, ponieważ “obejmuje tych, którzy są obecni na mszy i tych wszystkich, którzy mogą na nią przyjść”, podkreślił abp Carlos Osoro.

  Nowy Mszał wejdzie obowiązkowo w użycie we wszystkich hiszpańskich diecezjach w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Biskupi zachęcają kapłanów, aby zorganizowali katechezy na temat Eucharystii i wyjaśni wiernym sens wprowadzonej zmiany.

  źródło Episkopat.pl

  Polubienie

 8. Kochani próbowałam przerzucić trzy razy, ale się nie udało, więc piszę.
  DOKONAŁO SIĘ!!! Proroctwa z Księgi Prawdy wypełniają się nadal na naszych oczach!

  Na stronie Episkopatu, ale i na innych stronach obcojęzycznych podano wiadomość, że w Episkopacie Hiszpanii zaprezentowano nowe wydanie Mszału Rzymskiego. Będzie ono używane w Liturgii od pierwszej niedzieli przyszłego Wielkiego Postu.
  Nasz Episkopat jakoś pokrętnie przetłumaczył, bo napisano że zmiana konsekracji dokona się ze słowa „za wszystkich” na słowa „za wielu”, a jest prawdopodobnie(proszę o tłumaczenie Pina Colade, żeby potwierdzić- jeśli może) dokładnie na odwrót.
  Będzie zmiana konsekracji ze słowa „za wielu” na słowa „za wszystkich”… Zresztą w artykule dalej jest powiedziane- „Nowe tłumaczenie, wierniejsze biblijnemu tekstowi,w języku łacińskim posiada większą głębię, ponieważ „obejmuje tych, co są obecni na mszy i tych wszystkich, którzy mogą na nią przyjść”

  Polubienie

  • „Nowe tłumaczenie, wierniejsze biblijnemu tekstowi w języku łacińsim, “posiada większą głębię”, ponieważ “obejmuje tych, którzy są obecni na Mszy i tych wszystkich, którzy mogą na nią przyjść” – podkreślił metropolita stolicy abp Carlos Osoro.”

   Nowe tłumaczenie Mszału „obejmuje tych, którzy są obecni na Mszy i tych wszystkich, którzy mogą na nią przyjść”, ale im się nie chce, albo mają lepszy pomysł na spędzenie czasu, np. w galeriach albo knajpkach.

   To ja dziękuję za taką głębię…

   Polubienie

   • Otóż Pan Bóg nigdy się nie myli.Diabeł bardzo pracuje nad tym,aby ludzie tak myśleli.Ja wolę wierzyć Słowu Bożemu.Skoro mówisz,że Bóg się myli w KP.,to Twoja rzecz.
    W takim razie Pismo Święte też się myli?.Katarzyna Emmerich w takim razie też nas okłamała?.Kiedy widzę codziennie takie dwuznaczności,to jak dla mnie są one w jakimś celu robione.Również taka ogromna zmiana,miłość żydów,ateistów do FP,to zapala mi się lampka.Dlaczego?,bo ci sami nawołują do rozluznienia nakazów i zakazów Boga.
    Ja też trzymam się Pisma Świętego,…ale i trzymam się Tradycji,bo bez niej nie ma spójności.
    Usilnie się pracuje,aby powstawała za każdym razem przy zmianach:DWUZNACZNOŚĆ.Przewrotni bardzo dbają o to,aby uzmysławiać ludziom,że to jeszcze nie ten czas,że to nie ta pora,kiedy rozwala się z rozmysłem i w pośpiechu wszystko,co otrzymaliśmy od Chrystusa,że to nie ten czas,że zbliżamy się do Paruzji.Ma to swój CEL,a jest nim odciąganie ludzi od przygotowania się i na Ostrzeżenie i na Paruzję.Nie przypominam sobie,aby taka dwuznaczność była za czasów Jana Pawła II,czy Benedykta XVI.Nic dziwnego,każdy pracuje tam,gdzie jego serce.Już teraz są dwa Kościoły,jeden Chrystusa i drugi FP.Ten drugi nie jest Resztą Kościoła.Już bardzo blisko,aby niedowiarki przejrzały na oczy,ale czy będą gotowe na Spowiedz(Ostrzeżenie),a potem na Paruzję?

    A poza tym,czy Prawda Objawiona nie jest Święta,od kiedy to tę Prawdę się reformuje.Nikt nie ma takiego zezwolenia od Boga.Ta Prawda jest ponadczasowa,a wszelkie zmiany z tym związane dokonuje szatan.
    @Chudy Księga Prawdy nie kłamie,kłamie człowiek,który dąży do celu przewrotnie,jest już tyle supłów zawiązanych,że ludzie się w tym wszystkim gubią i na dodatek liczą,że swoim rozumem przechytrzą szatana.Albo oddam swoją wolę Bogu,albo polecę w przepaść,bo moc szatana jest silniejsza niż wola człowieka.
    Jezu,ufam Tobie!

    Polubienie

   • Agnieszka Terlak na stronie Youtube z tym filmem napisała poniższe słowa.

    „Za życia ś.p ks.T. Kiersztyna SJ Parafia w Rabce dokonała intronizacji Pana Jezusa w tym czasie Masoneria chciała założyć tam lożę, ale główny mason , który miał odebrać kwiaty od dzieci nie dojechał, bo nagle zmarł, a radny który współpracował z masonerią dostał nowotwora i po przyjęciu sakramentów umarł, to jest Pan Jezus Król, więc nie ma się co obawiać bo jeśli będzie taka intronizacja jaką sobie życzy Pan to sobie poradzi z wrogami Kościoła”.

    Polubienie

 9. ludzie, skądeście wyciągnęli tę xięgę prawdy. kto to napisał, kiedy napisał? i proszę mnie nie odsyłać do źródeł w internecie. kto dał temu imprimatur i kto zaświadczy o nihil obstat?
  czekam na info.

  Polubienie

  • To jest bełkot jakiejś Irlandki stanowiący kontynuację diabelskich wydarzeń w Garabandal. W istocie nikt nie wie co to jest: diabelski bełkot, chwyt marketingowy lub bajanie kogoś chorego na głowę. Niestety niektórzy uznają to za księgę objawioną zastępującą Pismo Święte. I podobno w Piśmie Świetym jest napisane, że jakaś baba z Irlandii dopisze kolejna księgę 🙂 Jak im napiszesz, że sugerujesz kontakt z egzorcystą to będą pluli jadem dalej niż widzą.

   Polubienie

   • zauważyłem. podniecają się szatańskimi mamieniami zjawy z medżugorje i innymi tego typu produkcjami, zamiast pójść na KATOLICKĄ Mszę i jej porządnie wysłuchać. śmieszy mnie to, że właśnie ci co najwięcej krzyczą i plują jadem nigdy nie byli na Mszy prawdziwie katolickiej, ba, nawet jej nie znają. no cóż, szurów obecnie jest pod dostatkiem i każdy szuka sensacji, a o liturgii i historii Kościoła nie wiedzą NIC.

    Polubienie

   • WIELU PODAJE SIĘ ZA KATOLIKÓW,
    JEDNAK WASZ JĘZYK ZDRADZA WAS.

    „Nigdy nie odrzucajcie Moich proroków, gdyż wtedy odrzucacie Mnie.
    Krzywdząc czy zniesławiając Moich proroków, czynicie to samo Mnie.
    Bo to właśnie Mój głos z Nieba obrażacie.
    W razie wątpliwości, znacznie lepiej jest, jeśli w ogóle nie będziecie się odzywać zachowując milczenie.
    Teraz jest czas, gdy proroctwa się sprawdzają.
    Wielu upadnie na kolana ze wstydu i żalu, kiedy zobaczą, jak odrzucenie przez nich Moich orędzi danych przez Moich proroków końca czasu, rozdarły Mnie na pół.
    Jak ich potępienie i szyderstwa uczyniły pośmiewisko z Mojego świętego słowa.
    Ta prawda była dla nich zbyt gorzka do przełknięcia, a za to kłamstwa fałszywych proroków i wróżbitów dawały im płytkie pocieszenie, którego szukali.
    Jak daleko Moje dzieci odpadły ode Mnie.
    Jak bardzo są niewdzięczne.”

    „Dzieci, nigdy nie będę was zmuszał, abyście Mnie kochali. To jest wasz własny wybór, a miłość może pochodzić oczywiście tylko z serca.
    Wyciągam teraz Moją miłosierną dłoń. Jeśli Mnie znacie, rozpoznacie Mnie.
    Jeśli twierdzicie, że Mnie znacie, ale odrzucacie Mój gest miłości i ochrony, to naprawdę w ogóle Mnie nie znacie.”

    „Wy, którzy rzucacie oszczerstwa na Moje orędzia powinniście się wstydzić.
    Jednak wy ubóstwiacie fałszywych proroków i oddajecie im pokłon.
    Pytam was, któremu Bogu się kłaniacie?
    Wiecie, kim jesteście. Nadszedł czas, aby stawić czoła prawdzie.
    Jesteście albo za Mną albo przeciwko Mnie. Jeśli nie potraficie Mnie rozpoznać, to jesteście straceni…
    Wzywam wszystkie Moje dzieci do słuchania.
    Proszę was, otwórzcie oczy zanim będzie za późno.
    Wasz ukochany Ojciec
    Bóg Najwyższy”

    Polubienie

   • Chudy napisał:
    „podniecają się szatańskimi mamieniami zjawy z medżugorje i innymi tego typu produkcjami, zamiast pójść na KATOLICKĄ Mszę i jej porządnie wysłuchać”
    Rozumiem że nie wierzysz w objawienia z Medjugorje. Ale czy ty wiesz ile tam odbywa się i odbyło sie katolickich mszy w ciągu tych kilkudziesięciu lat???? Zaprzeczyłes sam sobie w jednym zdaniu. Wydaje mi się że ty nie wiesz co się dzieje w Medjugorje…

    Polubienie

  • @ Chudy

   Chudy, Wiesia dała ci już odpowiedź tylko ty chyba nie czytasz jej komentarzy, bo w tak głupi sposób domagać się odpowiedzi po raz wtóry, chociaż czarno na białym masz napisane, to… nieważne

   Skoro nie dotarło do ciebie , że odesłała cię do Pisma Świętego, to ja dopowiem ci gdzie możesz znaleźć interesującą cię informację w szczegółach:

   Biblia:
   Księga Daniela 10, 21a
   Księga Daniela 12, 4

   Księga Apokalipsy :
   Rozdział 5
   rozdział 10

   A teraz Chudy sprawdź proszę sobie te rozdziały, tzn, przeczytaj dokładnie i domyśl się Kto i kiedy ją napisał?

   Polubienie

   • Panowie WojtekP i Chudy trochę , albo odrobinę pokory sugeruję, bo za każde słowo odpowiecie przed Bogiem, któremu kłamstwo rzucacie w twarz.
    I ocenę innych, proponuję także, zostawcie nikomu innemu jak tylko Bogu, bo to Jego domena nie wasza.

    A drugie panie Bernardzie proszę nie pozwalać, aby na blogu katolickim ktokolwiek o Matce Bożej pisał w tak wulgarny sposób, szatańskim językiem.

    Polubienie

   • to nie jest odpowiedź na moje pytanie. pytam więc jeszcze raz: kto dał temu IMPRIMATUR? jeśli nikt (a zapewne tak jest) to jest to wolna interpretacja, która nie jest warta funta kłaków.

    Polubienie

   • a kto ci powiedział, że zjawa vel gospa to NMP? znasz się na Mariologii, masz wykształcenie w tym kierunku? nie sądzę. „Po owocach ich poznacie” znasz to? a jakie są „owoce” ? czym ci kapłani i siostry zakonne różnią się od Lutra? sex i szmal jest dla nich najważniejszy, a gospa służy tylko zarabianiu grubego szmalu. to są zgniłe owoce.

    Polubienie

 10. Zwolenników Medjugorje proszę o wyjaśnienie dlaczego na oficjalnej stronie tego sanktuarium ocenzurowano Matkę Boską.
  Nie można znaleźć najwcześniejszych orędzi, w których Gospa np. stwierdza, że wszystkie religie są równe ?

  Polubienie

  • Życzę Ci @Robercie abyś w końcu zaczął martwić się o stan swego SUMIENIA,zanim zabierzesz się za innych,a tym bardziej tych,którzy niestety TUTAJ I TERAZ nie mogą ci się wytłumaczyć.Życzę nam wszystkim POKORY,bo w Niebie są wszystkie grzechy oprócz PYCHY.

   Polubienie

   • co? prawda w oczy kole? a ignorancja wychodzi na jaw? lubię takich dyskutantów, którzy wszystko wiedzą najlepiej, a jak słoma z butów wyłazi to wtedy serwują wytarte frazesy. porozmawiaj Wiesiu z xiędzem na spowiedzi o „księdze prawdy” gwarantuję że cie zgani i da odpowiednią pokutę.

    Polubienie

   • Martw się o swoją spowiedź i swoje grzechy, bo każdy odpowie za swoje grzechy. Nie staraj się być czyimś sumieniem. Chcesz kogoś nawracać to zacznij od siebie

    Polubienie

   • ja kolego mam dobrego spowiednika. normalnego xiędza katolickiego WIERNEGO Doktrynie Katolickiej. moje sumienie jest dobrze kształtowane i nie poświęcam czasu szukaniu sensacji w jakichś szmatławcach rypu księga prawdy, czy mamienia zjawy z medżugorje. wam jak widać nie wystarcza kkk, Tradycja i Katolicka Msza Święta. potrzebujecie sensacji, bo to was nakręca. szkoda mi was. ja was tylko upominam, żeby rozeznawać wszystko zgodnie z Doktryną, a nie szukać odpowiedzi w jakichś mało ważnych śmieciach. niczym nie różnicie się od jehowców i mormonów.

    Polubienie

   • Arcybiskup Fulton J. Sheen

    Sumienie społeczne zajmuje miejsce sumienia indywidualnego. To dlatego zwolennicy nowego szatańskiego mistycyzmu sądzą, że obwiniając innych zdejmują ciężar winy z samych siebie i że pozbywając się pewnych osób winnych niesprawiedliwości zdejmują z samych siebie winę za swoje własne niesprawiedliwości. To również dlatego w każdym systemie totalitarnym wielka namiętność dla reform społecznych idzie w parze z totalnym brakiem zainteresowania dla osobistej przemiany. Ci, którzy zajmują się wyciąganiem belki z oka bliźniego, nie muszą martwić się o źdźbło we własnym oku. Polityka staje się zatem nową teologią.
    Źródło: „Communism and the Conscience of the West”, 1948r., str. 171.

    „Jedną z najbardziej niepokojących wad, które dotknęły Moje dzieci na tym świecie, jest narcyzm, miłość własna. Ta zaraza dominuje na każdym poziomie społeczeństwa i jest jedną z ulubionych metod diabła aby wprowadzić do dusz Moich dzieci jego demony. Można zobaczyć jak ludzie ci są dumni i wychwalają się tak, że inni oddają im cześć. Na pierwszym miejscu jest ich miłość własna, a jeśli to nie wystarcza, pragną uwagi i uwielbienia od innych…”
    „Ja Jestem tu zawsze i przebaczę wam każdy grzech, z wyjątkiem wiecznego grzechu bluźnierstwa przeciwko Duchowi Świętemu.Poprzez głoszenie, że Głos Ducha Świętego, to głos złego ducha, jesteście winni bardzo wielkiego bluźnierstwa, które jest uznawane za grzech niemożliwy do odpuszczenia.
    Musicie prosić Boga, aby wam teraz przebaczył, ponieważ jeśli dalej będziecie z premedytacją prowadzić kampanię w celu powstrzymania głosu Ducha Świętego, Głosu Trójcy Świętej i twierdzić, że jest to głos złego ducha, ani nie będzie wam to wybaczone, ani też nie będziecie mogli otrzymać takiej możliwości, gdyż to jest grzechem ciężkim.
    Wasz kochający Zbawiciel Jezus Chrystus”

    Polubienie

   • @ Wiesia , 21 Październik 2016 at 21:26

    – Życzę Ci Robercie abyś w końcu zaczął martwić się o stan swego SUMIENIA,zanim zabierzesz się za innych …

    Ty sobie jaja ze mnie robisz Wiesiu ? Jak to ja niby ,,zabrałem się za innych” ? Napisałaś, że sobie nie przypominasz, więc Ci przypomniałem, albo ewentualnie Cię poinformowałem o smutnym fakcie.

    Polubienie

 11. @Chudy
  Masz inne zdanie…twój wybór, dlaczego jesteś tak agresywny wobec tych którzy odkryli prawdę w Mdiugorie czu KP? Masz jakieś lęki?
  Jeśli uważasz że się mylimy, pomodl się za nas i pozwól iść za wskazaniami serca a nie dominacji rozumu….
  Czas pokaże czy tkwimy w błędach. Na razie zapowiedzi sie sprawdzają…

  Polubienie

  • tak się sprawdzają jak wróżby wróża macieja z telewizji. wszystko można dopasować jak się chce żonglować słowami i niewiedzą. piszecie o zmianach w Mszale i we Mszy. haha. cały novus jest zmianą, tylko wy nie znacie Mszy Katolickiej. kto z was był na Mszy, a kto chodzi na NOM. sami siebie oszukujecie. ale to wy będziecie z tego rozliczani.

   Polubienie

   • Nie wystarczy nauczyć się na pamięć,w tym momencie świadczysz ,swoja postawą świadczysz do kogo należysz.Na tym polega Nauka Pana Jezusa.Wiedza to nie wszystko,po duchowości się poznaje kto jest czyj.Możesz mnie obrażać,jestem na to gotowa.Twoje słowa świadczą nie tylko o twojej kulturze osobistej,ale właśnie o duchowości,dlatego musisz nad tym bardziej popracować…..,zanim wezmiesz się za ocenę innych dusz..

    Polubienie

   • Dzieki Korneliusz i wzajemnie 🙂

    Chudy zanim zaczniesz coś krytykować to moja rada zapoznaj sie z tym i wtedy oceniaj….Kiedys Pan Jezus chodził po ziemi i nauczał i co o nim mówili wtedy jak go oceniały tęgie głowy znające Pismo….Jesli w KP jest mowa głownie o ratowaniu dusz, modlitwie ,różańcu itd itp to raczej chyba jest to zgodne z KK

    Luknij tu

    http://ostrzezenie.net/wordpress/2014/11/13/jedynym-celem-objawien-prywatnych-jest-ratowanie-dusz/

    P.s. zly nigdy nie byłby w stanie namawiac do takich rzeczy..

    Polubienie

 12. Dzieki Korneliusz i wzajemnie 🙂

  Chudy zanim zaczniesz coś krytykować to moja rada zapoznaj sie z tym i wtedy oceniaj….Kiedys Pan Jezus chodził po ziemi i nauczał i co o nim mówili wtedy jak go oceniały tęgie głowy znające Pismo….Jesli w KP jest mowa głownie o ratowaniu dusz, modlitwie ,różańcu itd itp to raczej chyba jest to zgodne z KK

  Luknij tu

  http://ostrzezenie.net/wordpress/2014/11/13/jedynym-celem-objawien-prywatnych-jest-ratowanie-dusz/

  P.s. zly nigdy nie byłby w stanie namawiac do takich rzeczy..

  Polubienie

 13. Dzieki Korneliusz i wzajemnie 🙂

  Chudy zanim zaczniesz coś krytykować to moja rada zapoznaj sie z tym i wtedy oceniaj….Kiedys Pan Jezus chodził po ziemi i nauczał i co o nim mówili wtedy jak go oceniały tęgie głowy znające Pismo….Jesli w KP jest mowa głownie o ratowaniu dusz, modlitwie ,różańcu itd itp to raczej chyba jest to zgodne z KK

  Jedynym celem objawień prywatnych jest ratowanie dusz
  Orędzia Ostrzeżenia

  czwartek, 13 listopada 2014, godz. 23.20

  Moja wielce umiłowana córko, Bóg, poprzez objawienia prywatne, daje Swoim dzieciom lepsze zrozumienie tego, co jest zawarte w Piśmie Świętym. Jeżeli Bóg decyduje się przyznać Swoim dzieciom dodatkowe Dary, to jest to Jego Przywilej. Gdyby nie takie Dary jak Święty Różaniec, to dusze zostałyby dla Niego utracone.

  Wy, Moi umiłowani wyznawcy, musicie zrozumieć, że jedynym celem objawień prywatnych jest ratowanie dusz poprzez nawrócenie. Modlitwy są zawsze częścią objawień prywatnych — i po tym poznacie, że pochodzą one z Nieba.

  Nie musicie Mnie teraz słuchać, bo wszystko, co Bóg chciał, abyście wiedzieli, znajduję się w Najświętszych Ewangeliach. Niestety, bardzo niewielu z Moich wyznawców pojęło zawarte tam lekcje. Prawda zawarta jest zarówno w Starym, jak i w Nowym Testamencie. Zamiarem Boga było już zawsze, aby interweniować w świecie poprzez objawianie Prawdy duszom wybranym — co jest środkiem, służącym lepszemu zrozumieniu tego, co jest potrzebne, aby ocalić wasze dusze. Jest to także środek, za pomocą którego ostrzega On Swoje dzieci, kiedy są one prowadzone na manowce przez Jego wrogów.

  Księga Mojego Ojca zawiera Prawdę i nigdy nie może być do niej nic dodane ani nic usunięte. Ani nie może być ona w jakikolwiek sposób zmieniana. Obecnie jest Moim Obowiązkiem propagowanie zawartości Apokalipsy św. Jana, aby pomóc wam zrozumieć, że zrealizuje się każde proroctwo w niej zawarte — bo Słowo zostało ustanowione.

  Zawartość tej Księgi sprawia, że jej lektura jest trudna, ponieważ zapowiada ona ostatnią zdradę Mnie, Jezusa Chrystusa, przez tych, którzy twierdzą, że rządzą Moim Kościołem. Niech Prawda zostanie usłyszana, bo jest ona zapisana, a co jest zapisane przez Boga, to jest święte i nietykalne.

  Wasz Jezus

  P.s. zly nigdy nie byłby w stanie namawiac do takich rzeczy..

  Polubione przez 1 osoba

 14. Te wasze wściekłe ataki nie są niczym innym jak dowodem na prawdziwość KP i objawień w Medjugorie.

  Szatan nigdy nie zadaje sobie trudu, aby walczyć z czymś co jest fałszywe, on wie, że to Słowo Boga i dlatego przez ludzi w tak powtarzalny sposób co chwilę atakuje.

  Zalecam drodzy panowie po raz wtóry, pomyślcie o zbawieniu swojej duszy, a nas jak to zaproponował Zorrro pozostawcie w swoich modlitwach.
  I tym samym i nam i sobie przysłużycie się Bogu.

  Życzę wam pokoju ducha i Bożego wyciszenia

  Polubienie

 15. Jeżeli dobrze pamiętam to jedyną władzę w uznawaniu tego co pochodzi, a co nie pochodzi od Boga ma Kościół Katolicki. A zatem jeżeli pomimo faktu, że Urząd Nauczycielski KK (za czasów poprzednich Papieży) jednoznacznie stwierdził że wydarzenia w Madjugorie, Garabandal, Vasula mają charakter demoniczny, Wy drodzy forumowicze dalej jesteście ich wyznawcami to pozostało tylko jedno – EGZORCYZM.
  Zresztą z waszych wpisów jasno wynika, iż utraciliście zdolność oceny i analizy tego co wyznajecie. Już jesteście sprowadzani na drogę odejścia od KK. Co z tego wyniknie w kolejnych latach to się okaże …….
  W Piśmie świętym zostało napisane: kto doda lub odejmie cokolwiek będzie ukarany. Pomyślcie zatem – wniosek jest jeden żadne księgi prawdy i inne gówna nie mogą nic dodawać. Logiczne ?

  Do Bernarda – najwyższy czas zamknąć bloga. Idea była słuszna, niestety wyszło jak wyszło. Blog miał być miejscem wymiany informacji, a stał się miejscem spotkań sekty księgi prawdy

  Polubienie

  • Pokój Wam!
   Władzę ma Pan Bóg.
   Od którego Kościoła władza jest ważna w Oczach Boga?
   Od tego ,który podlega Bergoglio??
   Prowadzicie tutaj dyskusje w taki sam sposób,w jaki prowadzi się na blogu Maruchy.Nie każcie mi myśleć,że blog Bernarda został opanowany przez ludzi pokroju z tamtego bloga.Tam podważa się Świętość Faustyny i innych Świętych,a robią to byli ubecy,PZP-owcy i inni „znawcy” obcych wywiadów.Oni o nihil obstat mówią?!,..a przepraszam od kogo oni to nihil obstat mają?
   Tak,jak powiedziałam, Katolika poznać po jego języku,po wyrazach,po”kłamstwach”,po „arogancji”,po przypisywaniu sobie jakiejś tam „władzy”.Ta wasza władza i wy otworzycie szeroko oczy,kiedy Pan Bóg wam ją zabierze.Wy „tradycjonaliści” kompletnie nie wiecie,co to siać dobre ziarno.Po tym was rozpoznajemy.Przychodzicie,aby na zasadzie gdzie dwóch się bije korzystać dla siebie w nieszczęściach ludzkich,aby wprowadzać zakłamanie i fałsz.To się skończy kiedyś,a skoro nie chcecie pracować nad sobą,a nad innymi,to przyjdzie wam za to też zapłacić.My chcemy wam pomóc,lecz wy swoją arogancją wszystko niszczycie,myśląc,że jesteśmy tak głupi i ślepi.Prawdziwy Katolik jest pobożny nie tylko w słowach,…..ale uczynkach.Nadęte „ego” i własne „ja” pokazuje,że z innej owczarni jesteście.Wiara bez Tradycji jest martwa i to w jaki sposób podchodzicie do nas odsłoniło wasze cele.Przesiadujecie na katolickich blogach,i niczym przebierańcy sądzicie innych,a cudze grzechy was tylko interesują,zaś swoje chowacie,ale pod widocznym płaszczem buty..Serca z kamienia pouczają o dobrej Spowiedzi,mówią o słomie wychodzącej z butów, kompletnie mnie nie znając.Odbieram to, jako chęć wydobywania ze mnie informacji:kto,gdzie,kiedy,jakby nie znając Nauki Chrystusa.Jakby naszą winą było,że sobór watykański drugi był naszą winą.Nawet to,że mówicie o F1-FORMUŁA JEDEN.Stąd wiem,że nie jesteście z Polski,stąd wiem,że nie jesteście Katolikami,stąd wiem,że udawanie pobożności w chełpliwy sposób nie pochodzi z Winnicy Pana Boga.Jak wam nie wstyd!Bez zażenowania idziecie w zaparte,
   czy wy Boga się nie boicie?!
   Zajmijcie się sobą,Bóg nam dał wolną wolę,a wy chcecie nam ją zabrać?!Kim wy jesteście,że oceniacie innych,kiedy sami swoją mową udając Katolików ze Środowiska Tradycji Łacińskiej pomiatacie ludzmi i pokazujecie swoją wyższość.To jest Nauka Boga?,…to was zdradziło.Odejdzcie w Pokoju,bo niedługo zabraknie wam czasu na przygotowanie do większej Spowiedzi,przy której sami,nadzy i bez zawoalowania staniecie, rozliczając się ze swoich uczynków.
   Tradycjonaliści,….a tego nie znają??
   http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=298&werset=12#W12

   Polubione przez 2 ludzi

 16. Chłopcy dobrze się uśmiałam z waszych komentarzy, życzę wam wszelkiego dobra.
  O mnie się nie martwcie, bo takiego spokoju ducha jak obecnie nie miałam wcześniej od lat.
  Kocham Boga całym sercem, duszą i jestestwem.

  Na koniec pamiętajcie o pewnym szczególe o którym chyba zapomnieliście:

  Dekret Papieża Pawła VI

  Na mocy Dekretu Kongregacji Doktryny Wiary z 15 listopada 1966 r., podpisanego przez papieża Pawła VI, zostały zniesione kanony 1399 i 2318 w obowiązującym dotychczas prawie kanonicznym, tym samym zezwalając na drukowanie i publikację nowych pism i książek dotyczących prywatnych objawień, wizji, proroctw, cudów bez imprimatur władz kościelnych.

  Papież Urban VIII, zmarły w 1644 r., podkreślał: „W przypadkach związanych z objawieniami prywatnymi lepiej jest wierzyć niż nie wierzyć, bowiem jeśli wierzycie, a rzecz okaże się fałszywa, otrzymacie wszelkie błogosławieństwa, tak jakby były one prawdziwe. Uwierzyliście bowiem, że są one prawdziwe”.

  Polubienie

  • Oj i niestety źle się stało, że Paweł VI wydał taki dekret w 1966 roku. Stąd tyle dezorientacji i zamętu i Prawda miesza się z fałszem.
   Ja pierwszy raz tu na blogu spotkałam się z tą Księgą Prawdy. Najpierw w nieświadomości swojej sądziłam, że to co cytujecie, to jakaś nieznana mi część jakiejś księgi Starego Testamentu… Pierwsze wątpliwości wzbudzało od razu to, że KP jest taka obszerna, niesłychane gadulstwo Pan Jezusa, niespotykane w żadnym prawdziwym dotychczasowym objawieniu. Niemal każdego dnia, tygodnia wygłaszał nowe przesłanie, wszystko dokładnie zanotowane przez adresatkę, co do daty i godziny…Już samo to budzi rezerwę, nie sądzicie? A poza tym, autorka tych „objawień” jest jakaś anonimowa, a przecież każde uznane objawienie nie miało tak ukrytych adresatów, jak ta owa Maria….
   A na stronie owej Księgi Prawdy nie mogłam nic znaleźć o autorce! To jest bardzo bardzo dziwne, jakby to był jakiś anonim, a nie realna osoba.

   Kiedyś Kościół Katolicki dbał o czystość wiary i doktryny i strzeżenie jej przed zaśmiecaniem przez fałszywych proroków i wizjonerów. Wcześniej każde domniemane objawienia Maryi, Jezusa i innych świętych były dogłębnie badane, by nie ulec oszustom i ludziom chorym psychicznie, którym się zdaje, że mają objawienia z Nieba. Jakiekolwiek publikacje o objawieniach mogły nastąpić, gdy Kościół miał pewność co do ich prawdziwości. A teraz – jak widać – każdy może głosić i publikować co się mu tylko podoba.
   To prowadzi do niezdrowego zamętu wśród katolików, co widać tu na blogu, ale sam Pan Jezus powiedział, że przed końcem czasów „…powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą…”!;
   Czy nie można zaniechać publikowania cytatów z tej KP? Przecież mamy uznane objawienia z Fatimy, La Salette, z Akito, a nawet sama Apokalipsa i Pismo Święte jest wystarczające do badania znaków czasu.

   Polubienie

   • @ana
    „Kiedyś Kościół Katolicki dbał o czystość wiary i doktryny i strzeżenie jej przed zaśmiecaniem przez fałszywych proroków i wizjonerów.”

    Zacytuję Papieża Urbana VIII (o objawieniach prywatnych); papieża żyjącego w okresie w którym – jak mawiasz – Kościół Katolicki dbał o czystość wiary i doktryny.

    „W przypadkach związanych z objawieniami prywatnymi lepiej jest wierzyć niż nie wierzyć, bowiem jeśli wierzycie, a rzecz okaże się fałszywa, otrzymacie wszelkie błogosławieństwa, tak jakby były one prawdziwe. Uwierzyliście bowiem, że są one prawdziwe”

    Polubienie

   • Skoro mowa o merytoryczności, przyjrzyjmy się zatem wypowiedzi użytkowniczki Ana, a żebyśmy mieli większą jasność do czego się odnosimy pozwoliłem sobie na wypunktowanie jej zarzutów rzekomo podważających prawdziwość Księgi Prawdy. Zatem mamy

    1. KP jest taka obszerna,
    2. niesłychane gadulstwo Pan Jezusa,
    3. niemal każdego dnia, tygodnia wygłaszał nowe przesłanie,
    4. autorka tych „objawień” jest jakaś anonimowa,
    5. na stronie owej Księgi Prawdy nie mogłam nic znaleźć o autorce.

    Przypomnę, że termin „merytoryczny” oznacza dotyczący treści sprawy, a nie jej strony formalnej. Proste pytanie:
    Czy któryś z tych punktów odnosi się do treści Księgi Prawdy ?

    Powiedzmy sobie uczciwie, wpis Any nie ma nic wspólnego z merytoryczną wypowiedzią na temat KP. Jedynie jest wyrazem jej subiektywnych odczuć, nic więcej. W zasadzie na tej samej linii argumentacji opierają się wszystkie tzw. „krytyczne analizy” KP. Niektórzy – co prawda chcąc wykazać dobre chęci – próbują konfrontować pewne treści KP z Wiarą katolicką, jednakże po uważniejszym wczytaniu okazuje się, że albo bazują na tekście zmodyfikowanym, tak by uzasadniał ich z góry założone tezy, albo – mają poważny problem z czytaniem ze zrozumieniem. Takim koronnym tego przykładem jest ks. Skwarczyński, który w swoim tekście podważał prawdziwość KP, gdyż – jak pisał – dopatrzył się w niej fragmentów mówiących o tym, że „Jezus po powtórnym przyjściu będzie stąpał po ziemi”. Cóż można rzec? Ręce opadają. Z całym szacunkiem dla tego kapłana, ale zakładając jego dobre intencje pozostaje nam wątpliwość co do jego dyspozycji poznawczych.

    Wracając do wypowiedzi Any. W tak wielkim skrócie, jej błąd polega na antropologizacji Boga, a konkretnie – Ana apriori wedle własnych wyobrażeń określa sposób komunikowania się Boga z ludzkością, tj. wyznacza mu granice objętości tekstu, częstotliwość, porę dnia itd. Chyba nie muszę nikogo przekonywać o niebezpieczeństwach duchowych jakie wynikają z przyjęcia takiej postawy.

    Polubienie

  • A dlaczegóż to nasza brednia was wyprowadza z równowagi??
   Wasza „wysokość” ,kiedy utemperuje swój język i zadba o swoją duszę nalezycie,to duch jezabel ją opuści,to odejdzie z was chęć dominacji i kontroli nad innymi.Bo wasze kłamstwo już dawno wyszło na wierzch.Kogo wy chcecie pouczać,nas??

   Polubione przez 1 osoba

   • Miałam na myśli wasze pouczanie, w takim wykonaniu,jak to prezentujecie.Rozmawiać można,można mieć swoje poglądy,lecz kiedy wkrada się,a wkrada nader często język nienawiści,to znak,że skończyły się argumenty,a wychodzi żółć,która zaraża.

    Polubione przez 1 osoba

   • Twoje wywody są charakterystyczne dla wszystkich członków sekt. Guru naucza, że będą krytykowani przez innych – barany wierzą, guru naucza że on jest prawdą – barany wierzą, inni kłamią są w będzie i idą ku zatraceniu – a barany wierzące w guru ku wiecznej światłości.

    I proponuję abyś zrobiła test – idź do egzorcysty

    Polubienie

   • 🙂 Tak ,….a niedługo powiesz o mnie,że jestem narzędziem szatana.

    Miłość mi wszystko wyjaśniła,
    Miłość wszystko rozwiązała –
    dlatego uwielbiam tę Miłość,
    gdziekolwiek by przebywała.
    A że się stałem równiną dla cichego otwartą przepływu,
    w którym nie ma nic z fali huczącej, nie opartej o tęczowe pnie,
    ale wiele jest z fali kojącej, która światło w głębinach odkrywa
    i tą światłością po liściach nie osrebrzonych tchnie.

    Więc w tej ciszy ukryty ja – liść,
    oswobodzony od wiatru,
    już się nie troskam o żaden z upadających dni,
    gdy wiem, że wszystkie upadną.

    (autorem jest mój patron- Św.Jan Paweł II I- i On i ja kochamy tego samego”GURU” 🙂

    Polubienie

   • Zastanów się @Wojtku,dlaczego tak strasznie walczysz z tym,kiedy wklejam to Słowo?,mówię walczysz,bo używasz języka,który w Oczach Boga nie jest chwalebny.Cz aby byc grzecznym,to koniecznie trzeba być idiotą?Przecież ostatnio bardzo rzadko wklejam te Słowa,a ty jednak twierdzisz inaczej.Nie musisz w nie wierzyć,już na ten temat tu była dyskusja,Admin tez się wypowiedział.Wystarczy,że sprawdzi.Gdybyś miał zastrzeżenia,to rozmawiał byś z Bogiem,a nie atakował to Słowo publicznie,pokazując swoją wyższość.Tak, wyższość,bo nie potrafisz bez arogancji rozmawiać.Argumentów nie podajesz,wysyłasz do egzorcystów,natomiast sam zachowujesz się jak tyran. Tyran,bo nie używasz języka miłości,ty drwisz,poniżasz,ośmieszasz,a czy to nie jest grzechem?Ty tego nie wiesz?.Nie znając warunków DOBREJ Spowiedzi,bo tak odbieram twoje wypowiedzi(za każdym razem)sam dajesz świadectwo takie,jakby ciebie to nie obowiązywało,jakbyś był moim publicznym kierownikiem duchowym,lepiej!,….moim sumieniem,lecz robisz to nieładnie.Zostałeś przez Pana Boga upoważniony do tego?.A dlaczegóż to tobie mam wierzyć?Mówisz o testach,komu te testy są potrzebne?egzorcystom?Ks.egzorcysta też jest tylko człowiekiem,tez się myli.Wszyscy odrzucający KP nie potrafią do dnia dzisiejszego powiedzieć dlaczego to robią. .Gdybyś przeczytał uważnie Pismo Święte,to zrozumiałbyś dlaczego Księga Prawdy jest taka ważna.Siał byś Słowo Boże,a nie swoje.Człowiek,który stara się być blisko Pana Boga wie,że pewnych granic nie można przekraczać.Przypomnij sobie,czy Chrystus będąc na ziemi był apodyktyczny?I jeszcze jedno,tylko Bóg wie,kto tu jest tak naprawdę opętany,czy niezbyt pochopnie stawiasz diagnozy innym niż ty?Wszyscy.z miłości będziemy sądzeni.
    Któż,jak BÓG!

    Polubienie

 17. Pan @chudy
  Pan @WojtekP
  Szanowny Pan @Robercik (jeszcze nie wiem)

  No tak, wystarczy uzbroić się w cierpliwość a szydło wyjdzie z worka. I wszystko w imię ortodoksji, najbardziej tradycjonalniejszej z najtradycjonalniejszych Tradycji. Kiedyś pamiętam jak taki tradycjonalista, ach przepraszam… Tradycjonalista, zaczął od wybrzydzania na Jana Pawła II i dojechał z potępieniem do kard. Wyszyńskiego, że uzurpator. No w ataku na Jana Pawła II celuje p. @Gajowy Marucha i portal „wolnapolska”. Ale nie o tym…

  Otóż jaka piękna konkluzja: zamknąć blog i to w imię ortodoksji. Przy okazji pozbędziemy się jedynego bloga, który zajmuje się tylko Bergoglio. Ach jak walczymy z postępem w Kościele w ramach ortodoksji, że postęp jeszcze większy…
  A swoją drogą chciałbym wiedzieć, kto ma dać wiarygodne imprimatur, skoro KP uderza w Bergogio i jego klikę? Biskupi, którzy uważają Bergoglio za ważnego i ortodoksyjnego papieża? Może powinien to zrobić kard. Reinhard Marx – pewnie bardziej pasowało by mu Marks – albo kard. Maria Michael Hugo Damian Peter Adalbert Graf von Schönborn?

  Może drodzy Tradycjonalni Tradycjonaliści odpowiedzą mi na pytanie, które zadałem ongiś p. @Gajowemu Marusze. Jeśli NOM jest bez wartości to dlaczego w trakcie Mszy Świętej sprawowanej w rycie trydenckim kapłan udziela wiernym Komunii Świętej wyjętej z Tabernakulum, która była konsekrowana w trakcie innych Mszy Świętych w rycie NOM i z innym kapłanem jako celebransem? I zadałem jeszcze pytanie: i ja mam się całą Mszę Świętą trydencką zastanawiać czy Ciało Chrystusa jest Ciałem czy może tylko opłatek bo nie wiem czy kapłan w NOM-ie był dobrze usposobiony? No odpowiedzi nie usłyszałem a dowiedziałem się, że jestem idiota i małolat. Pytanie wydaje mi się, że nie jest niejasne, czyż nie?

  Także drodzy Panowie Ortodoksi. Powinniście uczestniczyć w Mszy Świętej odprawianej po aramejsku, ewentualnie po grecku a najlepiej w rycie z pierwszej Mszy Świętej po Zmartwychwstaniu Chrystusa z Apostołami przy ołtarzu. Żeby nie było: nie mam nic przeciwko rytowi trydenckiemu.

  Zamknąć bloga… Ha, ha, ha… Setnie się ubawiłem.
  I na tym bym zakończył dyskusję ze swojej strony Panowie… „przeciwnicy” Bergoglio.
  Papatki.

  Polubione przez 1 osoba

   • Dlaczego od razu honorować SVII i NOM? Przecież Sobór nie był dogmatyczny, a jedynie pastoralny i żadnych nowych zasad/doktryn nie ustalił, ani nie mógł zmienić tych co obowiązywały przed soborem?

    Niedawno opublikowano takie oświadczenie biskupa Pozzo:
    „….Mówiąc o nauczaniu zawartym w dokumentach Soboru Watykańskiego II, abp Pozzo stwierdził, że niektóre jego elementy są wiążące w sumieniu, np. sakramentalność biskupstwa i uznawanie go za pełnię sakramentu święceń, prymat papieża i kolegium biskupiego z papieżem jako głową itd.
    Natomiast dokumenty o dialogu międzyreligijnym, ekumenizmie czy wolności religijnej nie stanowią doktryny ani orzeczeń ostatecznych. Są raczej instrukcjami i wskazówkami dla praktyki duszpasterskiej….”(…) Wskazał, że niektóre teksty soborowe nie mają charakteru doktrynalnego i dlatego nie są wiążące w sumieniu(!)
    http://gosc.pl/doc/3372142.Propozycja-papieza-dla-lefebrystow

    Czyli to wszystko, na czym opiera się całe posoborowe dążenie do bratania się z heretykami protestantami, wszelkie dialogi i modły z muzułmanami i innymi bałwochwalcami – ma za podstawę tylko … instrukcje(!) soborowe, czyli w zasadzie nic.

    Polubienie

   • @ana
    Czym jest imprimatur? Stwierdzeniem, że treść danej publikacji jest zgodna z nauczaniem doktrynalnym KK. Do czego jak do czego ale do uznania ważności rytu imprimatur jest konieczne. Jeżeli zatem rozmówca domaga się imprimatur w przypadku objawień prywatnych i wtedy uzna je za słuszne to tym bardziej powinien honorować imprimatur wcześniejsze dotyczące NOM. Oczywiście wiem, że pastoralny ale uznany za ważny w KK. To nie ja postawiłem sprawę imprimatur w stosunku do KP. Mnie akurat, co nie raz tu pisałem KP nie była potrzebna do rozpoznania znaków czasu. I we wszystkim co piszę czy mówię nie powołuję się na tę Księgę, unikając kontrowersji. Ale zapoznałem się z treścią i widzę opisaną sytuację naszego czasu. KP nie jest dogmatem wiary ale i też z dogmatami nie walczy.
    Co do ekumenizmu to zostało to znakomicie wyłożone w Deklaracji „Dominus Iesus” i nie ma to nic wspólnego z tym co robi Bergoglio czy jego sitwa. Nauczanie herezji w jednym punkcie będzie rzutować na wszystkie inne. Zatem trzeba przyjąć, że i tłumaczenia „ludzi Bergoglio” będą szły linią herezji by objąć herezją całość nauczania KK. Deklaracja „Dominus Iesus” stwierdza tylko to i aż to, że w innych religiach czy systemach myślowych są też elementy prawdy, dlatego że prawda nie ma granic. Dlatego np. św. Tomasz z Akwinu mógł korzystać z dorobku Arystotelesa i w ten sposób Arystoteles, poganin (nie Żyd), jest częścią doktryny Kościoła, naszego dziedzictwa. Proponuję to przeanalizować nie patrząc na to, że to prawie 800 lat historii, ale tak jakby to się działo dzisiaj. Natomiast pełnia prawdy jest w KK ale my ciągle ją odkrywamy. I w tym różnimy się od Islamu, który stwierdza, że do odkrywania już nic nie ma. Nie potrzeba nic badać, nie ma nic do zrozumienia. Mahomet podał i pozamiatane. Co prawda system fatw trochę temu przeczy ale kto by tam z muzułmanów przejmował się logiką?

    @WojtekP
    Biorąc pod uwagę język, którym się posługujesz rozmowa z Tobą jest bez sensu.
    Jedna tylko rzecz. Jeśli dektret Pawła VI jest bez sensu to w takim razie musisz przyjąć to co oficjalnie KK stwierdza. Wszystko. Także po SV II czyli ten dekret Pawła VI także. Albo odrzucasz SV II ale wtedy wiadomo Kościół był do SV II i wszyscy papieże od Jana XXIII włącznie to słudzy szatana i szkoda czasu na zajmowanie się Bergoglio bo to i tak ta sama liga. Zatem ten blog Ci do niczego nie jest potrzebny bo o ile wiem Administrator blogu honoruje papieży do Benedykta XVI. No, chyba że coś się zmieniło. Lepiej pójść do @Gajowego Maruchy.
    Jeżeli Księga Prawdy jest dziełem Boga to zaznanie spokoju ducha przez @Wiesię jest jak najbardziej zrozumiałe. Musisz podważyć prawowierność KP nie w oparciu o imprimatur, które w obecnym czasie, ze względu na panującą herezję, jest „szemrane”, tylko w oparciu o dowodzenie teologiczne wg. doktryny sprzed herezji.
    A najlepiej zmień bloga. Nie jest to nakaz, tylko po co masz się męczyć? Przeżywać męki, gryźć poduszkę w nocy z rozpaczy… U p. @Gajowego Maruchy też nie lubią Bergoglio a ponadto SV II też nie uznają i tego co po nim. Moja sugestia dotyczy też i innych o podobnym jak Twoje podejściu. Nie lepiej to żyć bez stresu? Skoro tu nie chcą się zmienić to „strzepnij proch ze stóp na znak przeciwko”. Ja tak zrobiłem w stosunku do „Gajówki” p. @Gajowego Maruchy i żyję szczęśliwy. Na Sądzie Ostatecznym każdy się dowie co było co. Bo zaczynam myśleć obserwując to ciągłe namiętne wpychanie się z negacją wszystkiego co się wiąże z SV II (także i posoborowych papieży) i KP, że wcale tu nie chodzi o prawdę tylko o zdyskredytowanie bloga i uderzenie w sprzeciw wobec Bergoglio. W tym wypadku byłaby to typowa działalność trolla.

    Polubione przez 1 osoba

 18. Heh …
  Z mojej strony nie ma żadnych apeli co do zamknięcia bloga. Jestem za tym by ten blog istniał. Możemy się naparzać w rozsądnych granicach, wymieniając poglądy w tej czy inne kwestii, ale ważne jest by posługiwać się argumentami. A z tym bywa różnie.
  Niech trwa dyskusja i niech lecą iskry. Może w tych bólach się coś zrodzi; nie od razu Rzym zbudowano. Osobiście wolę twardą debatę od słodziutkiego kręgu wzajemnej adoracji …

  Polubienie

 19. Mam jeszcze jeden problem odnośnie problemu „za wszystkich” – „za wielu”.
  Postawię pytanie inaczej: czy Chrystus umarł za każdego człowieka? Za mnie, za Ciebie, za nią, za niego? Czy może tylko za niektórych: za mnie tak ale za Ciebie już nie, lub na odwrót i ktoś jest wyłączony ze możliwości bycia zbawionym?
  „Za wszystkich” oznacza „za wielu”, ale „za wielu” niekoniecznie „za wszystkich”.

  Polubienie

 20. @WojtekP
  Beata napisała: „Życzę wam pokoju ducha i Bożego wyciszenia”
  1) Napisała „pokój” a nie „spokój” jeśli już się czepiać.
  2) Ze zdania wynika, iż o żadnym Buddyzmie nie ma mowy.
  3) „A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam.” (J 14:26-27; BT)
  4) Często składając komuś życzenia używa się sformułowań: życzę „pokoju Bożego”, „pokoju ducha”, „wewnętrznego pokoju” itd. Myślę sobie, że biorąc pod uwagę trzecie sformułowanie nie mamy na myśli budownictwa…
  5) W mistyce chrześcijańskiej używa się takich sformułowań jak wewnętrzny pokój i używa się też tego sformułowania w mistyce Wschodu. Uważasz, że ponieważ niektóre sformułowania są podobne to należy pozbyć się mistyki chrześcijańskiej? Tak jak używa się np. słowa „oderwanie” w różnych religiach.

  Polubienie

   • @WojtekP
    Mówi się spokój ducha w potocznej mowie i też się tak pisze. O ile wiem @Beata nie pisała traktatu teologicznego. Przygotuj się trochę a nie szukaj na siłę zarzutów.
    Byłem kiedyś w zakonie. Jeden z współbraci mnie nie lubił. No nie ma przymusu lubienia. I jak już nie miał się do czego przyczepić to się przyczepił do plamy na habicie. No niedługo przed moim odejściem – nie wiedział, że to zrobię, zresztą ja też wtedy jeszcze nie – zmienił zdanie o mnie i polubił ale ja niedługo potem odszedłem. Więc… nie czepiaj się „plam na habicie” bo zaczynasz reprezentować dziadostwo. Jest to moja subiektywna opinia nie pretendująca do stania się dogmatem wiary. Może być? Poprawne?

    Polubienie

 21. @WojtekP, Chudy i Inni

  „…wydarzenia w Madjugorie, Garabandal, Vasula mają charakter demoniczny…”

  WojtekP – niestety, jest duże prawdopodobieństwo, że możesz mieć rację. Piszę niestety, bo czytałem przed laty pisma Vassuli, byłem w Medjugorie i wolałbym, żeby te objawienia były prawdziwe.

  Co do Garabandal, Kościół katolicki uznał objawienia w Garabandal za fałszywe. Ja też je uważam za pochodzące od złych duchów, przykładowo z tego powodu, że lewitująca wizjonerka Conchita Gonzalez czasami z wielką siłą była rzucana na znajdujące się pod nią skały, innymi słowy, nie wyobrażam sobie, żeby Maryja Panna swoje duchowe dziecko ciskała na skalne podłoże… Natomiast Vassula Ryden mówiła o tych objawieniach, że są prawdziwe, co stawia od razu jej objawienia w złym świetle…

  Odnośnie KP ja osobiście nie jestem przeciw, ale jestem sceptyczny, ponieważ prorok Eliasz upominając króla Achaba wyzwał na pojedynek duchowy 850 proroków innych bóstw (demonów), więc prawdopodobieństwo, że osoby czytające KP mogą być mamione jest bardzo duże. Zalecam więc moim drogim Koleżankom i Kolegom roztropność. (Nie wiem, jaka jest prawda, gdyż nie czytam KP, za wyjątkiem fragmentów na tej stronie. W 100% będziemy pewni swoich ziemskich odczuć, wierzeń w niebie albo w piekle).

  17 Gdy Achab zobaczył Eliasza, powiedział mu: «To ty jesteś ten dręczyciel Izraela!» 18 A on mu odrzekł: «Nie ja dręczę Izraela, ale właśnie ty i ród twego ojca waszym porzucaniem przykazań Pańskich, a ponadto ty poszedłeś za Baalami. 19 Więc zaraz wydaj rozkaz, aby zgromadzić przy mnie całego Izraela na górze Karmel, a także czterystu pięćdziesięciu proroków Baala oraz czterystu proroków Aszery*, stołowników Izebel». (1 Krl 17-19)

  „Wy drodzy forumowicze dalej jesteście ich wyznawcami to pozostało tylko jedno – EGZORCYZM.”

  W tym przypadku byłbym bardzo ostrożnym. Znam dość dobrze temat egzorcyzmowania i wg mnie Osoby tutaj wypowiadające się nie potrzebują egzorcyzmów. Oczywiście modlitwa wstawiennicza dla nas wszystkich jest potrzebna i przy tej opcji bym optował.

  Parząc z boku, mam wrażenie, że jedna i druga strona chcą dobrze, więc proponuję wypalić fajkę pokoju i modlić się nawzajem, bo niewątpliwie jedna ze stron jest w błędzie…

  Podoba mi się, co powiedział Robert:
  „Osobiście wolę twardą debatę od słodziutkiego kręgu wzajemnej adoracji …”

  Przy okazji:
  http://www.filmweb.pl/film/Chudy+i+inni-1966-4558 – Chudy i inni – 1966

  @Lolo – taka ciekawostka specjalnie dla Ciebie 🙂 :
  http://www.filmweb.pl/film/Lolo-2015-729830 – Lolo – 2015

  Polubienie

  • @ Korneliusz , 22 Październik 2016 at 18:25
   Parząc z boku, mam wrażenie, że jedna i druga strona chcą dobrze, więc proponuję wypalić fajkę pokoju i modlić się nawzajem, bo niewątpliwie jedna ze stron jest w błędzie…

   Nie palę już ponad 13 lat ale modlić się przestać nie zamierzam 🙂
   Błędy i zbyt emocjonalne podejście do różnych kwestii czy osób mogą być po wszystkich stronach. Dla mnie nie jest pierwszoplanową kwestią świętość JP2, świętość abpa Lefebvre’a czy jakieś prywatne objawienia. Dzisiaj mamy taki kryzys władzy, że nie sposób definitywnie rozstrzygnąć tę czy inną sprawę. Prawda jest jedna i nie boje się o Nią.
   Należy jednoczyć się wokół pewników, a tymi są dogmaty i niezmienna doktryna Kościoła. I tak wśród rozbitków; tzw. resztek Kościoła Katolickiego jest pewnie i trochę Wojtylian, trochę Tradycjonalistów i pewnie ileś tam różnych Wspólnot rozsianych na całym świecie. Różne relacje mogą być między tymi rozbitkami. Dla niektórych odmiennych mentalnie grupek katolickim wyczynem może być przekazanie sobie znaku pokoju, ale dla innych może być to możliwość nieco cieplejszych relacji. Ważne by była dobra wola i troską o tego człowieka, nawet jak uważam go za naiwniaka, sztywniaka, oszołoma czy nawiedzonego sentymentalistę. Brakuje dziś autorytetów i przywódców, którzy pomogli by nam zachować zimną krew, by wysilić się do wzajemnej tolerancji i opanować emocję. Potrzebujemy tu na ziemi jakiegoś szlachetnego Hobbitka, jakiegoś Mądrego Przewodnika i kilku kompetentnych ludzi, którzy z Bożą pomocą przeprowadzą nas przez te ciężkie klimaty. Myślę, że Tacy się kiedyś pojawią.
   A tutaj na forum lekka naparzanka też ma jakiś sens. Możemy się trochę poszarpać, dać sobie czasami trochę po mordzie, ale bez nienawiści i bez szydzenia. Fajnie, że to Forum jest i niech się ono kreci.

   Polubienie

 22. Czegoś tak szokującego chyba w życiu nie widziałem, biedny Kościół katolicki, biedny papież Benedykt XVI !

  Współczuję narodowi niemieckiemu, idzie na zatracenie za swoimi wilkami w owczej skórze…

  Polubienie

  • @Korneliusz
   Ta wizyta była gdzieś omawiana. I okazało się, że taki jest protokół dyplomatyczny. Strona kościelna czyli papież przedstawia swoich i się z nimi nie wita, natomiast strona rządowa swoich i też się z nimi nie wita. Witanie wzajemne jest z „przeciwnymi” stronami. I tak jest na tym filmie. Powiedzmy „powitanie krzyżowe”.

   Co do filmu to może go oglądnę. Ale to romans (dla mnie strata czasu) i zdaje się niezbyt udany. Dobrze, że nie zaproponowałeś „Lolity”…

   Jeżeli jedna strona proponuje zamknięcie bloga to staje się to podejrzane. Obecna sytuacja w KK jest taka, że brak imprimatur dla KP nie przesądza o czymkolwiek jeśli chodzi o ortodoksję. Co więcej imprimatur może świadczyć o tym, że coś jest heretyckie. Dlatego kiedyś napisałem, że zostaliśmy postawieni w sytuacji heretyckiej, tzn. musimy sami decydować co jest a co nie jest nauką Kościoła. Stać się papieżami. Zatem twierdzenia kogokolwiek na tym blogu poza moimi własnym mogą mnie obchodzić tyle co zeszłoroczny śnieg i powiedzmy zdanie np. Twoje w kwestii KP może być dla mnie głosem szatana jak i oczywiście na odwrót. Co za kocioł… I to też świadczy o tym, że w „kościół” bergogliański jest herezją.
   Ale co do egzorcyzmów uważam, że masz rację. Najpierw trzeba udowodnić, że KP niesie ze sobą treści sprzeczne z wiarą katolicką, z prawdą. Jeśli natomiast jest zapowiedzianą w Piśmie Księgą to wszelkie zastrzeżenia co do kierowania się nią są bez sensu i może się okazać, że walczący z KP walczą z samym Bogiem.

   Rozpisałem się, ale gdyby nie ta propozycja likwidacji bloga to „nie ruszyłbym się z fotela”. Piszę gdzie indziej. Tam też zahaczam o Bergoglio i mi wystarcza. A sytuacja jest o tyle interesująca, że odwołuję się tylko do tego co oficjalnie w KK uznane i do znanych faktów.
   Pomyślności.

   Ps
   Przeciwnikom: nadal uznaję Jana Pawła II za świętego Kościoła Katolickiego. I nie zamierzam zmieniać zdania, a także i w tym, że Maryja jest WSZECHPOŚREDNICZKĄ.
   I co mi zrobicie? Ha.

   Polubienie

   • @Lolo – przyznam, że nie wziąłem pod uwagę protokołu dyplomatycznego, gdyż o nim nawet nie pomyślałem.

    Natomiast u nas w Polsce nigdy nie widziałem, żeby którykolwiek kardynał, biskup nie przywitał się z papieżem JPII. Poza tym papież Benedykt wystawiał rękę do każdego z kardynałów, biskupów, i niektórzy podali mu rękę, a większość nie. Zgodzisz się chyba, że wyglądało to żenująco…

    Polubienie

   • @Korneliusz
    Nie jestem w tym wypadku pewien czy Twoja linia jest słuszna. Ta ręka to raczej pokazująca kogo przedstawia. Ale nie przeczę temu, że hierarchia niemiecka Benedykta XVI nie lubi a uwielbia Bergoglio.

    Polubienie

 23. Proponuje wszystkim przeciwnikom i zwolennikom KP zająć się analizowaniem słów Pana Jezusa z Księgi Objawienia ,które spisał św.Jan Apostoł.
  Czemu tutaj ta księga nie jest cytowana ?

  Polubienie

 24. W Księdze Objawienia 22:18–19 dowiadujemy się, że wymierzono
  surowy wyrok każdemu, kto coś dodaje lub coś ujmuje ze słów tej
  księgi. W żadnej innej księdze Biblii nie ma tak poważnego
  ostrzeżenia. Pamiętajmy, że każdy fragment Słowa Bożego został
  nam dany „do nauki, strofowania, poprawiania i wychowywania
  w sprawiedliwości”, aby każdy z nas stał się „doskonały, do wszel-
  kiego dobrego dzieła w pełni przygotowany” (2Tm 3:16–17, UBG).
  Księga Objawienia została również dana nam po to, aby czynić nas
  doskonałymi. Tylko ci, którzy są w tym życiu zainteresowani
  dążeniem do doskonałości, uzyskają maksimum korzyści ze studio-
  wania każdego fragmentu Słowa Bożego.

  Polubienie

 25. Nie mogę przejść obok tego ze spokojem.

  Satanistyczna muzyka w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w Warszawie.
  Kardynałowie, biskupi warszawscy – hańba wam, groby pobielane!

  A 2Tm2,3 nieźle zeszło na manowce…

  Polubienie

  • Czy satanistyczna ? Samo ostre brzmienie nie musi być dla kogoś przyjemne ale to nie oznacza, że jest satanistyczne. Ważne jest to co śpiewa wokalista a tu niczego satanistycznego nie słyszę. Bardziej mnie bulwersuje fakt, iż w Świątyni gra się ciężkiego rocka. Kościół nie jest miejscem na świeckie koncerty.
   Ale skoro wbrew prawu pozwala się różnym wspólnotom walić w bębny podczas młodzieżowych Mszy to nie ma się się co dziwić, że ktoś innym razem wyskoczy z gitarą elektryczną.

   Polubienie

   • „Samo ostre brzmienie nie musi być dla kogoś przyjemne ale to nie oznacza, że jest satanistyczne.”

    @Robert – z formalnego punktu widzenia masz rację.

    Jeśli muzyka jest nieprzyjemna dla kogoś, to czy powinna być puszczana w kościele?

    Czy Bóg jest nieprzyjemny? Pan Jezus we wszystkich objawieniach prywatnych (zatwierdzonych przez Kościół) jest Miłością, Spokojem, Potęgą, zaprowadza porządek, wyciszenie w duszach penitentów. Nie świdruje zmysłów widzących, żeby ich wystraszyć, zszokować, rozdygotać, tak jedynie czynią demony.

    Przyznam, że inaczej bym tę muzykę odebrał poza kościołem, ponieważ uważam, że ciężki rock może wypływać z serca danych twórców.

    Polubienie

 26. http://rzymski-katolik.blogspot.com/2016/04/bp-schneider-neokatechumenat-to.html

  Bp. Atanazy Schneider:
  Neokatechumenat to protestancko-żydowska wspólnota wewnątrz Kościoła, jedynie z katolicką dekoracją.

  Nigdy nie byłem w Neokatechumenacie, więc pytam Was, jakie macie zdanie o tym ruchu?
  Od siebie powiem, iż patrząc z boku, dziwiłem się jakimś stopniom wtajemniczenia, że nie można z ulicy tak po prostu do nich wejść, gdyż nie posiadło się, jak podobno oni, odpowiedniej wiedzy…

  Polubienie

  • @Korneliusz
   Henryk Pająk opisuje jak w czasie jednej z pielgrzymek Jana Pawła II (chyba w 1997) wśród transparentów był i taki:
   NEOKATECHUMENAT KRAKÓW
   Napis jak napis. Ale obydwie literki w słowie „neokatechumenat” miały poprzeczkę łamaną w dół w środku. W słowie „Kraków” było jak tu jest napisane – prosto poziomo. Owo łamanie powodowało, że literka A wyglądała jak symbol masonerii. I H. Pająk zadał pytanie:
   dlaczego w słowie „neokatechumenat” literki A są inaczej napisane a w słowie „Kraków” inaczej?

   Polubienie

   • Ps
    Jeszcze jedno przy okazji.
    Jeżeli w trakcie Mszy Świętej w rycie trydenckim jest wymieniany Bergoglio jako ważny papież. (papież Franciszek) to wszelkie spory o NOM i ryt trydencki są stratą czasu, ze względu na to, że intencjonalnie jesteśmy za wiernością Panu Jezusowi a deklaratywnie przeciwko tej wierności. Znaczy się za a nawet przeciw.
    Zatem jak to określam: lepiej pójść na kawę a nie budować złudzenia wierności i ortodoksyjności. Powiedzmy… lepsiejszości.

    Polubienie

 27. Ksiądz Piotr Natanek:

  „Czyście powariowali, żebyście do komitetów protestanckich obchodów Lutra należeli? Przecież to jest oznaka jak jesteśmy chorzy, jak jesteśmy zniszczeni. Oni nas wyprowadzą na pustynię i będziemy trupami.
  Moi bliscy kapłani wrócili z rekolekcji kapłańskich, mówią mi, rekolekcje czysto protestanckie, kilkuset, ponad stu kapłanów trutych zachwytem nad protestantyzmem i nad teologią duchowości protestanckiej. Jaka duchowość? Przecież oni nie mają asystencji Ducha Świętego, bo nie korzystają z darów sakramentów, nie wypełniają życia Ewangelii.
  Realność naszego Kościoła, dopiero teraz widzę potężny dramat sprotestantyzowania Kościoła, jak wszystkimi możliwymi środkami wciskają nam protestantyzm, kiedy nam mówią, że ten autor to przywódca duchowy, on jest dobry do formacji wewnętrznej katolików, dzieci, ale przecież on nie ma asystencji Ducha Świętego, czy on korzysta z sakramentów?, nie. Jak on może być mistrzem, skoro protestanci nie są w stanie wychodzić na wyżyny życia mistycznego, to nie jest im dane.”

  Polubienie

  • KP 18.08.2013
   „Pod płaszczykiem odnowy i odbudowy Kościoła katolickiego, wszyscy duchowni z tego Kościoła zostaną wysłani na rekolekcje, aby zachęcić ich do przyjęcia nowego apostolatu. Stanie się to powszechne i będą im wiele mówić o tym, że celem tego jest zjednoczenie wszystkich na świecie w imię sprawiedliwości.”

   Zgodnie z prośbą Admina wklejam tylko fragment. Zachęcam do przeczytania całości.

   Polubione przez 1 osoba

   • Witaj @Thomas
    Szczęść Boże!
    „Ci, którzy oszukują w Moje Imię, będą przekonywać Moich wyznawców, aby dostosowali Prawa Mojego Kościoła poprzez przeprowadzenie referendum. Wszyscy zostaną poproszeni o zgodę na nowe praktyki, które sprowadzają się do dwóch rzeczy. Pierwsza to zniszczyć Moją Obecność w Eucharystii. Druga to przyjęcie grzechu, poprzez zachęcanie ludzi, aby okazać poparcie dla praw człowieka wobec tych, którzy nie wierzą w Jezusa Chrystusa.
    To referendum zostanie sfałszowane, a kłamstwa będą przedstawiane jako Prawda.”
    KP 31.07.2013

    Polubione przez 2 ludzi

   • Jeśli (a właściwie – kiedy) odbędzie się referendum w Kościele odnośnie niezmiennych praw Bożych, to będzie to ewidentnie oznaczało całkowitą herezję hierarchii kościelnej i automatyczne stanie się Kościoła – Nierządnicą… (Zgadzacie się z taką interpretacją czy nie?).

    Polubienie

   • @Korneliusz
    Zdaje się referendum już jest. I to w majestacie „doktryny”. Jedne episkopaty twierdzą, że miłosierdzie nie może czekać i Komunia Święta dla rozwodników „tak” a inne, że praktyka sakramentalna pozostaje niezmienna. Jak to nie jest demokracja – każdy (episkopat a w konsekwencji każdy wierny) robi co uważa za słuszne w oparciu o tę samą Adhortację – to ja nie wiem co może to być.
    Jeśli ktoś sobie myśli, że czasy ostateczne dopiero przed nami, kiedyś w przyszłości, to w takim razie jak miałby one wyglądać, patrząc na to co jest w tej chwili?

    Polubienie

  • „Palnę im (rządowi i episkopatowi) wykład, by zrozumieli w swoich kapuścianych głowach, że tu już mają Króla, a teraz chłopy na kolana i stanami idziemy, i prezydent Komorowski, uznaję Cię Jezu naszym Królem i za wolą naszych ojców oddaję Ci nasze państwo w Twoje władanie, witaj Władco u siebie, jestem do Twojej dyspozycji.” (6 min. 44 s.).

   Polubienie

   • Przykład bardzo nieprzyjemnego, nawet obraźliwego i pogardliwego, języka używanego (czasem) przez ks. Piotra („kapuściane głowy”) – przedziera przez te słowa jakieś poczucie własnej wyższości. Tak się nie powinno w ogóle określać biskupów, a tym bardziej w kazaniach. Można krytykować, ale jeśli już to z szacunkiem, a nie obraźliwie. Słuszna sprawa ta intronizacja, ale ile osób schodzi jakoś z prostej ścieżki, próbując coś zadziałać w tej mierze. Cały czas jest to aktualne.

    Polubienie

 28. „…to nie jest tak, że oni (Angela Merkel i władze niemieckie) są głupkami i nie wiedzą co zrobili. Oni to zrobili CELOWO, to było zrobione celowo, to tak ma być…”

  My w Polsce trąbimy o tym od dłuższego czasu, Niemcy się przebudzają, ale są pod pełną kontrolą amerykańskich służb (od II Wojny Światowej), czyli decydentów z Waszyngtonu, tj. masonów żydowskich, a dokładniej, lucyferystów żydowskich i ich pomocników, więc moim zdaniem Niemcy jako naród są skazani na zagładę ludzką (za podszeptami diabłów), ale przede wszystkim Boską (ze względu na Sprawiedliwość Bożą). Dosadniej mówiąc, mają „przerąbane”, zresztą nie tylko Niemcy… Modlitwa, post i umartwienie (m.in. nasze) dają nikłą nadzieję dla tych nieszczęsnych narodów…

  David Rockefeller:

  „Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek.”

  „Jesteśmy wdzięczni wydawcom „Washington Post”, „New York Times”, „Time Magazine” i innym wielkim publikacjom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach.”

  Źródło:
  https://pl.wikiquote.org/wiki/David_Rockefeller

  Polubienie

 29. Coraz większe upadlanie dziedzictwa katolickiego:

  Psisko nad piuską, pazury jakiejś baby na jego papieskiej sutannie i ramieniu, flaga przyjaciół komunistów oraz tatuaż „Coexist ” – jedność wszystkich religii świata…

  Oto Franciszek naszych dni…. smutnych dni…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s