Bp Schneider: Nieomylne nauczanie Kościoła potępia błędy Lutra

schneiderPapież brata się w Szwecji z heretykami. Ale to dopiero początek – w deklaracji podpisanej dzisiaj wspólnie z protestantami zapowiedziany został rok świętowania reformacji.

W mediach katolickich rozmaite opinie. Przytoczmy krótko jedną z nich, biskupa Schneidera: Mamy już nieomylną odpowiedź na błędy Marcina Lutra – Sobór Trydencki. Nauczanie Soboru Trydenckiego o błędach Lutra, powtarzam, jest nieomylne, „ex cathedra”. A komentarze papieża w samolocie nie są „ex cathedra” (wypowiedź dla Life Site News).

Franciszek docenia dary duchowe i teologiczne reformacji. Chciałbym zapytać, jakie to są dary? Największe rozdarcie Kościoła, pozbawienie milionów ludzi, może nawet miliardów, Boskiego Daru sakramentu Eucharystii i pobożności maryjnej. Rozliczne błędy przeciwko wierze i moralności. A jeszcze na dodatek Franciszek zdaje się wpisywać Lutra w poczet bohaterów wiary.

Do czego to wszystko zmierza w praktyce? Czy na słowach się skończy?

 

142 uwagi do wpisu “Bp Schneider: Nieomylne nauczanie Kościoła potępia błędy Lutra

 1. I jeszcze jedno do was dwoje, ale i do paru innych:

  Proponuję mały test.

  Zacytujcie z Pisma Świętego cytaty, które obrazują profil antychrysta, a ja zacytuję wam z Księgi Prawdy.
  Porównamy, może wtedy dostrzeżemy pewną subtelną różnicę.
  Chociaż nie wiem, czy zrozumiecie moje słowa.
  No to może inaczej-

  Może wtedy zrozumiecie po co była ta Księga dana światu i obiecana w Piśmie Świętym na koniec czasu!

  Polubienie

 2. @Beata
  Nie rozumiem w ogóle problemu. Blog się nie podoba, zakłada się konkurencyjny albo idę tam gdzie myślimy podobnie. Na „GW” nie bywam i żyję Nie ma przymusu bywania tu czy tam. Ja także np. nie mieszczę się w standardach @Gajowego Maruchy i tam nie bywam. Może on ma rację a może ja. Każdy trwa przy swoim i nie wchodzimy sobie w drogę. Jak nie mogę przekonać do swoich racji a linia blogu jest mi przeciwna to robi się „pa, pa” i po problemie. Takie „strząsanie prochu”. Wypowiedziałem swoje ostrzeżenie i dobra.

  @Zorrro
  Ale gdyby to była 100% pewna informacja o formalnej przynależności do masonerii to było by prościej. Niemniej podejrzewam, że formalnie członkiem masonerii Bergoglio nie jest.

  Polubienie

 3. Zrobili teraz jakiś kongres o prześladowaniu chrześcijan – w TVP Info pokazywali. W Polsce. No tak… ale Bergoglio wielbiący Islam nadal „papieżem”. No, to mogę podsumować to jako „p… kotka za pomocą młotka”. No to jest najdelikatniej wg. mnie. Towarzystwo wzajemnej adoracji.

  Polubienie

 4. Beato
  Czytalem KP bardzo dokładnie.Całościowo i pozniej fragmentami bardzo dokładnie,zdanie po zdaniu.

  Pomysł Twoj na wypisanie słów z KP i Pisma Świętego o profilu antychrysta
  oceniam jako dobry.

  Przeciez nigdy,przenigdy z zaden teologów,mistyków,ani Koscioł nie wypowiedział słowa,o tym że bedzie jeszcze jedna książka którą
  nam Pan Bóg przygotował na czasy ostateczne.
  Czy kiedykolwiek ktoś się spotkał z takim terminem,dopóki nie wypłyneły takie objawienia z Irlandii?Nikt nigdy o tym nie wspomniał.Ze bedzie kolejna księga od Boga.Tak ze jest to sciema ..

  Pan Jezus ostrzegał wszystkich w ostatnich słowach jakie dał swemu
  Apostołowi Janowi ,zacytuję
  Apokalipsa 22.18-19
  „Oznajmiam każdemu,kto słucha słów proroctwa tej księgi,gdyby ktoś dorzucił
  do nich coś od siebie,dorzuci mu Bóg do plag,które są opisane w tej księdze.
  A jeśliby ktoś pominął coś ze słów tej księgi proroctwa,pozbawi go Bóg opisanego w tej księdze dostępu do drzewa życia i cząstki w Mieście Świętym.”

  Proponuje zebys zacytowala te profile o których napisalas z KP.

  Polubienie

 5. Księga Prawdy została wspomniana w Piśmie Świętym u proroka Daniela (Dn 10,21). Tam znajdują się odniesienia do tej tajemniczej Księgi.

  Archanioł Gabriel wyjaśnia Danielowi, że wszystko, co zostało mu objawione o przyszłości i końcu czasów, można znaleźć w Księdze Prawdy.

  Danielowi zostało powiedziane, by zapieczętował Księgę, ponieważ jest ona przeznaczona na inny czas – właśnie na koniec czasów.

  Treść Księgi Prawdy została objawiona także św. Janowi Ewangeliście, a on przekazał ją w Księdze Apokalipsy za pomocą symboli i proroctw, w tym Pieczęci.

  Obecnie Jezus Chrystus, Baranek Boży, łamie Pieczęcie.

  Polubienie

 6. Taka mysl,
  czemu taki ksiadz jak Paweł Mierzyński,który tyle mówi tyle prawdy
  o tym co się dzieje w kościele i że zyjemy w czasach apokaliptycznych,
  ani razu nie posługuje się cytatami z KP./polecam jego wykłady na youtube/
  ani innymi cytatami z innych objawien
  Bo wystarczą mu proroctwa z Nowego i Starego Testamentu, analizuje sytuację jaka jest w kosciele do proroctw z Nowego i Starego Testamentu.
  Tam jest cała prawda podana od Boga.

  Polubienie

  • @Tomasz
   Chyba niedokładnie słuchałeś ks. Murzińskiego. Wyraźnie zaznacza, że odwołuje się tylko do tekstów uznanych doktrynalnie w KK. Ale i tak nie wymienia nazwiska Bergoglio. Nawet ci co mają odwagę powiedzieć jasno o herezji nie odnoszą się bezpośrednio do współczesnego źródła tej herezji ze szczytów KK. To tym bardziej nie będą odnosić się do KP.

   I taka ogólna uwaga po raz wtóry.
   To jest jednak zastanawiająca ta walka z KP u osób przeciwstawiających się Bergoglio. Chyba chodzi jednak w sumie o Jana Pawła II, generalnie o SV II i posoborowych papieży. No bo innego powodu nie widzę. No ale to bardziej pasuje do Sedewakantystów i okolic. Ale żeby nie było: to jest moja uwaga nie objęta sankcją grzechu.

   Polubienie

 7. Czyli Był Stary Testament,był Nowy Testament a teraz mamy Najnowszy Testament?
  Mamy KP włączyc do Pisma Swiętego?I to będą trzy Księgi nalezące do Pisma Swiętego?Z tego tak to wynika.

  Polubienie

  • Przeciez Pan Bóg wspomina u Daniela, ze Księga Prawdy jest przygotowana na czasy ostateczne i dotyczy tych wydarzeń i nie ma w niej nic co odbiega od nauki Pana Jezusa a Ksiądz sie ja nie posługuje bo i Watykan jej zapewne nie zaaprobuje…..do czasu

   Polubienie

   • @Rafał
    Pod obecnym zarządem Watykan na pewno nie zaaprobuje. Nawet do czasu. Fałszywy prorok marnie kończy co jest opisane w Apokalipsie św Jana. I ci co za nim podążają.

    Polubienie

  • Musisz jeszcze uwzględnić, że KP jest pochodną Garabandal. Ciągłość przyczynowo – skutkowa. Demoniczność w 100%.
   Z wieloma uczestnikami tego forum jest jeden problem – nie przyjmują żadnych argumentów i odrzucają fakty.

   Polubienie

 8. Dajcie spokój z tą Księgą Prawdy. Całą Prawdę o czasach ostatecznych mamy w Ewangelii i Apokalipsie. Nie wystarcza to wam? Już powstają z powodu tej Księgi małe kłótnie na blogu, bo jest cytowana w nadmiarze i przyjmowana przez niektórych jako prawda absolutna.

  To, że jest jakiś zapis w Księdze Daniela, że „Księga prawdy jest przygotowana na czasy ostateczne” nie znaczy wcale, że to, co cytujecie jest akurat tą księgą o której mowa w Księdze Daniela. Nie oznacza też, że jakaś taka księga będzie napisana/została napisana. Może wzmianka o tej „Księdze” jest tylko taką przenośnią u Daniela?

  Zbyt dużo jest niewiadomych i wątpliwości co do autentyczności i AUTORA/ki tej „Księgi Prawdy”.
  Każdy mógłby sobie napisać swoją „księgę prawdy” i podszywać ją pod zapowiedzianą u Daniela.
  Żaden poważny teolog na nią się nie powołuje, ani ks.Murzinski, ani ks.Guz, ani ks.Chrostowski – nikt. Największe poważanie ma tylko tu, na tym blogu, nie wiadomo dlaczego?

  Polubienie

  • @ ana , 05 Listopad 2016 at 14:16

   Dokładnie.
   Powtórzę jeszcze raz co kiedyś wspomniałem. Kościół z reguły posługuje się świadectwem. Ktoś konkretny głosi Prawdę słowem lub czynem i to osobiście poświadcza. Czasami takim świadectwem jest męczeństwo.
   Przepowiednie anonimowe są więc co najmniej wątpliwe.

   Polubienie

  • @ana, @Robert – taaaa, dla was wszystko jest wątpliwe.
   Zachowujecie się jak niewierne Tomasze.
   Mimo że większość treści orędzi się spełnia wy mówicie: „Zbyt dużo jest niewiadomych i wątpliwości co do autentyczności i AUTORA/ki tej „Księgi Prawdy””
   Śmiechu warte.

   Polubienie

   • Zigi , 05 Listopad 2016 at 14:33

    – @ana, @Robert – taaaa, dla was wszystko jest wątpliwe.

    Właśnie przeciwnie, mówimy, że NIE WSZYSTKO jest wątpliwe i wolimy trzymać się rzeczy pewnych.
    Natręctwo co niektórych Księgowców tylko mnie w mojej ostrożności utwierdza.

    Polubienie

   • Maria od Bożego Miłosierdzia Ltd.,
    Działalność: wydawnictwo, specjalizacja: literatura fantastyczno – religijna
    Dublin Street
    Regon
    NiP

    Polubienie

 9. Iolo
  I to o chodzi ,zeby odwoływać sie do tekstów juz uznanych,
  Widać że ksiadz Mierzyński wie co robi,jest ostrożny i mądrym człowiekiem.Wystarczy mu wiedza,dana nam wszystkim przed wiekami.
  Jakby zaczął mówić ,ze w KP napisane to i to lub to i tamto ,to po prostu wyszedł by na niewiarygodną osobę.

  Polubienie

  • Tomasz, po prostu KP nie jest jeszcze na tyle znana, żeby się do niej odwołać.
   Wszyscy są OSTROŻNI i mamy to co mamy.
   Bergoglio rozwija się w pełnej krasie. Katolicy śpią, Światowa Religia (NWO) rośnie w swych posadach. Po co cokolwiek robić?
   Po co informować? Lepiej czekać i przyglądać się co z tego wyniknie, LEPIEJ BYĆ OSROŻNYM. Masakra.
   Przecież, gdyby katolicy byli świadomi, nie tylko niedzielnie zmęczeni na mszy w niedziele, gdyby rozumieli, nie byłoby tak cicho o wiadomych działaniach Bergoglio.
   Można by było powołać się na KP nawiązując wprost do faktów z KP jak tych rzeczywistych, zauważonych w realu. A tak kto to widzi, skoro księża śpią. Każdy boi się wychylić i koło niemocy się zamyka. Masakra.

   Polubienie

   • @Zigi
    Wystarczy zobaczyć,że ponad 2000 lat temu,jak Pan Jezus został ukrzyżowany i co??Niby Nauka przyjęta,Kościół jest,hierarchia jest,ale jest KŁAMSTWO.Bo Nauczanie poszło do lamusa,a jest nauka własna ludzi przebranych i to wśród hierarchii,jak i ludzi podszywających się pod wierzących,a odzywki pokazują ducha,brak pokory,brak szacunku,brak ćwiczeń duchowych- wychodzą na każdym kroku.Wiedza sama jest niczym bez duchowości,niczym!.Wielu tu mówi,że to,czy tamto jest nieuznane przez Kościół.A Nauka Chrystusa jest niby uznana??,gdyby była,to ludzie dbali by o dusze swoje,a hierarchia uczyła by sacrum,a nie profanum.Więc wszystko,co dostaliśmy od Pana Boga obecnie jest niszczone i to z pełną premedytacją i kłamstwo nazywa się prawdą.Jesteśmy przed Paruzją i zwyrodnialstwo wychodzi na zewnątrz i z ust i z czynów.KP nie będzie uznana ,aż do końca.Kto naprawdę ją czytał to wie,tak,jak nie uznaje się GRZECHU.Usta pełne pustych słów i sloganów zostały.Skoro nikt się nie boi podpaść Duchowi Świętemu!,to mamy już czas,kiedy ludzie utracili miłość i opadła zasłona ciemności.Owoce widać wszędzie.

    Polubienie

  • @Tomasz
   Ja nie korzystam z KP w rozmowach o Bergoglio i to niezależnie od ks. Murzińskiego. Chodzi w sumie o to, że można te sprawy rozpoznać w oparciu o to, co w KK do tej pory jest uznawane za kanon. Co to oznacza? Że ci którzy odrzucają prawdę o herezji nie mają wytłumaczenia, „jakimiś tam objawieniami”, że to „może od szatana” itp. Ks. Murziński robi to świetnie na swój sposób. A ja mam swój. I mi się sprawdza. Ale jednocześnie nie kwestionuję KP, nie dlatego by się nie narazić zwolennikom tylko, że nie widzę w tym problemu.
   Zresztą z moim sposobem argumentowania – na ile pozwala przyjęta formuła portalu – można się zapoznać na „ndie.pl”. Też tam występuję jako „lolo” ale z dopiskiem. Podaję to nie dlatego by się polecać tylko dlatego, że jest to dowód zastosowania przeze mnie mojego sposobu. I robię to zanim zapoznałem się z wypowiedziami ks. Murzińskiego. Nie uważam, że on „zerżnął” ze mnie. Po prostu doszliśmy niezależnie od siebie do tych samych wniosków. W związku z tym jestem w o tyle wygodnej sytuacji, że oficjalne stwierdzenie ważności czy nieważności KP nie ma wpływu na moje postrzeganie problemu Bergoglio i z niczego, w przypadku oficjalnego ogłoszenia herezji, nie muszę się wycofywać. Inna sprawa – zakładając iż jakimś przypadkiem w Watykanie do głosu doszli wierni Chrystusowi i stwierdziliby też, że KP fałszywa – to na ile to ogłoszenie byłoby wiarygodne skoro dotyczy Bergoglio i czasu obecnego odstępstwa? No bo, że dla bergoglianistów jest ono fałszywe to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nawet bym się zdziwił gdyby było inaczej.
   Problem w tym, że od czasu Reformacji mamy coraz silniejsze osłabianie roli KK w świecie. Nie jest to żaden „dorobek” SV II. To trwa od dawna. Zatem współcześnie nie bez przyczyny kard. Karol Wojtyła mówił o potężnych ośrodkach antyewangelizacyjnych, których obecność dzisiaj skutkuje stwierdzeniami o fałszywości Fatimy dochodzącymi z samego serca Kościoła. Mamy stopniowy upadek znaczenia KK, który zdołał przerwać na chwilę JP II. I to wg. mnie wielki dar dla Polski na dzisiejsze czasy. No pomyślmy… Idą prześladowania… i jak w konspiracji, gdzieś w piwnicach, jakichś pokoikach, gdy czas nagli i tylko np. 20 min za zasłoniętymi oknami, odprawiać ryt trydencki? Kiedy potrzebny Najświętszy Sakrament a kapłana niet a Pan Jezus gdzieś ukryty w tajemnicy dostępnej dla nielicznych… Ale może się trafi świecki szafarz… Miejmy nadzieję, że w Polsce do tego nie dojdzie, ale Polska to nie świat cały. Albo są tylko współpracownicy niekatoliccy, podążający za prawdą i trzeba się z nimi jakoś dogadać by konspiracja się udała… Co, będziemy do siebie strzelać bo my katolicy a oni nie… Budujemy mur?
   Ryt trydencki jest uroczysty i podniosły. Ale ma jedną wadę. Nie nadaje się za bardzo do zastosowania w konspiracji, w ograniczonym czasie czy miejscu. On jest dobry na czasy spokoju a jeszcze lepiej dominacji KK. A tego nie mamy i raczej mieć nie będziemy w najbliższym czasie. Jeśli wcześniej nie pomrzemy w imię Chrystusa. Ciekawe czy na Bliskim Wschodzie toczą boje o ryt trydencki, co? Zwłaszcza gdy mają do wyboru wierność Chrystusowi albo śmierć.

   Co do Garabangal podałem o. Pio. Co byście zrobili gdyby przyszło się Wam z nim dzisiaj spotkać i dane Wam by było usłyszeć to co powiedział wtedy o tym objawieniu? Stoi to w jawnej sprzeczności z tym co sformułował ks. Józef Warszawski. No, jest problem. O Pio jest świętym KK a ks. Józef był Jezuitą. Np. ks. Malachi Martin od Jezuitów sobie poszedł i wystawił im takie świadectwo, że nie wiem czy ks. Warszawski wiarygodny, czy może być uznany za wiarygodnego w takim układzie? Zatem jak widać, problem. Te „wojenki” z odrzucaniem faktów, jak to ujął kolega @WojtekP nie są takie proste. Jeśli już tak na to patrzeć to dotyczy na pewno nie tylko jednej strony. Przypomnę: obecnie odrzucana jest Fatima. Przez dostojników Kościoła. Obowiązku sięgania po KP nie ma, ale i też to co można udowodnić bez KP w KP jest. To co warto „drzeć koty o KP”? Bo może jednak słuszne jest to moje przekonanie, że walka z KP będzie zbliżać do Bergoglio?

   Polubienie

 10. Co to znaczy,ze jesteśmy niewiernymi Tomaszami?
  Że nie wierzymy każdemu duchowi?

  Mateusz „Przyjście Chrystusa” 24-24

  „Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda,by w błąd wprowadzić jeśli to możliwe,także wybranych”

  Mateusz 10-16
  „Bądzcie więc roztropni jak węże,a nieskazitelni jak gołębie”.

  Polubienie

 11. Zigi.
  Napisalem o ks.Mierzyńskim,ze robi to w sposób mądry i wyważony.
  Zle to odebralęs.Pytanie ilu ludzi z nas było u swojego księdza z parafii,zeby o porozmawiac na ten temat.Ja nie byłem…

  Polubienie

  • @Tomasz
   Prawie wszyscy to znaczy nie wszyscy. Przeczytaj sobie Ap 17 z naciskiem na Ap 17:15. Zdaje się, że działasz w interesie Bergoglio. I określenie ilości dotyczy ilości ludzi w czasach ostatecznych a nie przez całą historię ludzkości. Oznacza to, że zwiedzenie będzie powszechne i dominujące. Chrystus mówi także, że zwiedzeniu gdyby nie Jego opieka ulegliby i wybrani. Zdaje się, że zacznę się zastanawiać czy Szanowny Kolega nie jest w tej grupie „prawie wszystkich”. Świetnie tę fałszywą przyjaźń opisuje Ferrara w „Fałszywych przyjaciołach Fatimy”. Tacy przyjaciele, że dziś sugeruje się, iż Fatima jest fałszerstwem. Tak i tu: tak walczy kolega z Bergoglio, że Bergoglio jeszcze bardziej potężny.

   Polubienie

   • Ps
    Ale żebym nie był tak ogólnikowy to liczby.
    Ludzkość obecnie liczy circa 7 mld (miliardów) osobosztuk. Powiedzmy z tego 50 mln (milionów) nie ulegnie zwiedzeniu, a może więcej a może mniej. I pytanie: dużo to czy mało 50 mln na 7 mld? 50 mln to więcej niż ludność Polski ale dużo mniej niż np. ludność USA. Więc 6 950 000 000 to będzie to „prawie wszyscy” czy nie będzie? Bo może się ostanie tylko 100 tys. Proponuję abyś się modlił o to by nie być wśród tych „prawie wszystkich”. To będzie znacznie bardziej korzystne dla wszystkich.

    Polubienie

 12. Wczoraj próbowałem przekonać delikatnie koleżankę do postępowania Bergoglio i powiem Wam, ze jest to naprawdę nie łatwe…..wielu jeszcze zupelńie niczego nie dostrzega…..

  Tomasz a to tez nie brzmi optymistycznie, szczególnie ostatnie zdanie….

  Dan. 12:12
  12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
  (BW)Mat. 24:15
  15. Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel – kto czyta, niech uważa
  (BW) cc
  Dan. 12:11
  11. Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.
  (BW)
  Mat. 24:21-22
  21. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
  22. A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
  (BW)

  Polubienie

  • @Rafał
   Nie poddawaj się. Ja mam wokół siebie sporo osób konsekrowanych i niech mi spróbują „zaszurać” ortodoksją Bergoglio… Żadna z nich nie wyjedzie mi zachwytem nad Bergoglioem bo sobie od razu zaczynamy „poważnie rozmawiać”. Wystarczy, że na początek pojadę AL i wyborami niemieckich biskupów… W końcu z samy Bergogliem „pod rękę”… Pamiętam jak jedna zakonniczka z niedalekiego klasztoru uciekała przede mną w trakcie ŚDM jak jej wyjechałem „heretykiem Bergoglio”. Cudne było… Teraz jak mnie widzi to tak dziwnie patrzy… No nie wiem, nawróciła się czy bardziej kocha Bergoglio? W końcu rok miłosierdzia i wszyscy zbawieni som. To taka pewność nieba, to jak to tracić? A tak to trzeba się pomęczyć „na tym łez padole”…

   Polubienie

 13. ten papiez woli zająć sie uchodźcami, reformacja i związkami jednopłciowym…..

  a na świecie takie rzeczy:

  Niemiecka zakonnica katolicka podczas konferencji nt losu chrześcijan w Syrii, którzy giną z rąk muzułmańskich fundamentalistów, mówi o szokujących faktach. Z jednej strony opowiada o torturach i gwałtach, o których już słyszeliśmy. Ale ujawnia również, że islamiści dokonujący rzezi chrześcijan, gromadzą ich krew w butelkach. Służy to sprzedaży każdej butelki za … 100 tys. dolarów, a nabywcami są radykalni muzułmanie z Arabii Saudyjskiej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s