O komentarzach na tym blogu

group-clipart-small-group-discussion-clipart-1Drodzy komentujący, w ostatnim poście musiałem wykasować chyba kilkadziesiąt komentarzy. Nie dajcie się, proszę, wciągać w głupie przepychanki słowne. Zachęcam wszystkich do dyskusji, ale zasady obowiązują (są podane pokrótce tutaj). Bardzo cieszę się, że pojawiają się komentarze, ale niech one ubogacają bloga – ciekawe informacje, własne opinie, merytoryczne dyskusje…
Zły nie śpi i chce rozwalić wszystko, co jest jest szukaniem prawdy.
Poczciwych użytkowników tego bloga zachęcam do niekomentowania pod wpisami wulgarnymi albo takimi, które wszczynają przepychankę słowną. Nawet jeśli mnie nie ma przez dwa czy trzy dni i nie nadążę za przeglądaniem komentarzy, to jak wrócę, pokasuję to, co nieokrzesane, rozjątrzające albo wprost ad hominem. Trollów nie brak, a czasami niektórym też brak rozgarnięcia albo dadzą się sprowokować. Gdy kasuję dany komentarz – na przykład kpiący z bliźniego albo sugerujący, że pójdzie do piekła – to przepadają wszystkie komentarze pisane pod nim jako odpowiedzi do niego.
Proszę o dyskusję merytoryczną. Zachęcam, by wracać do tematu głównego, czyli Franciszka, a nie roztrząsać trzeciorzędne szczegóły z wątków pobocznych.
W przypadku kilku komentujących musiałem teraz tymczasowo zastosować automatyczne wstrzymanie komentarzy, jeśli będzie wszystko w porządku, wznowię je.
Nie dyskutujemy o sobie nawzajem na blogu, tylko o sprawach merytorycznych!
We wszystkich wątpliwościach zawsze można napisać do mnie maila. Zwykle odpowiadam w przeciągu dwóch dni.
Pozdrawiam serdecznie,
Bernard

30 uwag do wpisu “O komentarzach na tym blogu

 1. Wygrał TRUMP. I to jest wspaniała wiadomość. Dla wszystkich, którzy zdają sobie sprawę jakim niebezpieczeństwem dla cywilizacji chrześcijańskiej jest światowe lewactwo. Po stronie tego lewactwa stoi również F., który z racji swojej funkcji głowy KK powinien stanąć zupełnie gdzie indziej, ku ogromnemu pomieszaniu zwykłych wiernych takich jak my.
  Pamiętam jak w czasie kampanii Trump „ściął się” z F. w sprawie przyjmowania emigrantów (Trump jest przeciw przyjmowaniu uchodźców). Skoro Trump jest po przeciwnej stronie barykady niż F., to znaczy że jest dobrze. Oby odnowił się duch chrześcijańskiej Ameryki opartej na biblijnych, konserwatywnych wartościach.

  Polubienie

 2. Zauważyłam, że w ramach „czystki” pod poprzednim tematem wykasowano również kilka moich postów, chociaż nikogo nie obrażały, a stanowiły raczej głos rozsądku przywołujący do zajęcia się tym co stanowi podstawę naszej wiary, zamiast dziwnymi objawieniami.
  Piszę niewiele, ale nawet to niewiele wykasowano.
  Zostawiono natomiast kilometrowe elaboraty ludzi pozbawionych swojego zdania i wklejający bezrozumnie teksty channelingowe.
  Bernard powinien zmienić nazwę tego bloga, bo albo opieramy się na Piśmie św i Tradycji katolickiej (czyli jesteśmy katolikami), albo jako największą świętość i źródło wszelkiej mądrości podajemy nieuznane objawienia, choćby nawet nosiły pozory prawdy i wydawały się ludziom prawdziwe. Bo jakie jest kryterium ich prawdziwości?? Tylko zgodność z Pismem i Tradycją.

  Polubienie

  • 🙂 Bernard ,,poleciał, po paśmie. Zrobiło sie jak na stadionie.
   Bernard, przywróć moje komentarze, Prawda jest tylko Jedna – od siebie dodam,warto Jej zaufać,nawet jeśli jest bolesna w przyjęciu – nie zawiedziesz się, jak to jest niejednokrotnie w przypadku ludzkich ,,prawd,,

   Polubienie

   • Nie maiłem czasu szczegółowo przeglądać postów, tylko wyrzuciłem całą nieprzyjemną szarpaninę. Wrzuć jeszcze raz w nowym wątku – bo jak skasowałem nieprzyjemne oskarżanie się i wyzywanie, to pewnie i to wyleciało jako odpowiedź do czyjegoś postu – i jeśli nie będzie spamowania albo oskarżania innych użytkowników, a tylko sprawy merytoryczne – czy w prawo czy w lewo, czy to liberalne, czy konserwatywne – to jak najbardziej zatwierdzę.

    Polubienie

  • Gdzie jest jakiś channeling? Jak ktoś wrzucił na boku, to trudno, różne rzeczy wrzucają, byle to nie był spam albo działanie trollingowe – nie mam czasu wszystkiego dokładnie badać. A jak skasowałem niechcący coś sensownego, to przepraszam. Jak zablokowałem wątek główny, bo tam było coś niestosownego, to wszystkie odpowiedzi do tego wątku też wróciły do moderacji i znikły z widoku publicznego. Zachęcam, by pisać osobny wątek z merytorycznymi rzeczami, a nie wdawać się w jakieś szarpaniny.

   Polubienie

 3. Wielka katastrofa planowana jest na 2017 rok. Oficjalny program zniszczenia Niemiec i plany o trzeciej wojnie światowej

  Apokalipsa się wypełnia i nikt nie będzie mógł jej zmienić. I trzeba być na nią przygotowanym i do tego, co się dzieje, i dziać się będzie. Jeśliby to nie było ważne, to Pan Bóg nie dawałby ludziom proroków i objawień, w tym Objawienie Świętego Apostoła Jana Ewangelisty. Pan Bóg uczy nas i wymaga od nas, abyśmy widzieli znaki ostatniego czasu.

  https://gloria.tv/article/cwQ8z8RPcxJ13N6nh14eefNQY

  Polubienie

  • Tak przygotowania idą pełna parą, ale w tym wszystkim zapomnieli o Bogu. Myślą że jak mają wszystko przygotowane 160 m pod ziemią dla wybranych, to nic im nie grozi. To się mocno zdziwią, gdy Pan Bóg przesunie płyty tektoniczne i spowoduje wielkie trzęsienia ziemi, a może zupełnie co innego, o czym my nie mamy najmniejszego pojęcia.

   Polubienie

 4. @Zigi
  A dlaczego miałby zrobić te wszystkie rzeczy, które są na rękę Rosji??
  Zaprzyjaźnić z KGBistą Putinem???? Ja cię, ale shit. Czy ktokolwiek w Polsce kiedykolwiek wierzył w KGBistę Putina (oprócz Tuska i jego kumpli??? Czy ktokolwiek spodziewa się po Rosji czegoś dobrego znając chociaż trochę historii tego kraju??? Ludzie, czy wy serio wierzycie że to ma sens, co wypisują w tym portalu „wolna-polska”??? Serio???

  Polubienie

  • Putin to taki sam mason jak Bush, Tusk czy Trump.
   Jednak Putin to przywódca narodu z którym za chwilę USA/Nato zacznie III wojnę.
   To źle, żeby te dwa państwa żyły w pokoju. Niech się bratają , co ci to przeszkadza?
   Czy ty nie rozumiesz, że ta wojna będzie sztucznie wywołana przez masonów?
   Kto się spodziewa czegoś dobrego po Rosji?
   A kto rządzi Rosją? Rosjanie? Przecież nie. Żydzi rosyjscy rządzą; jak tego nie pojmiesz to nigdy nic nie zrozumiesz. Widzisz jak dobrze się Tuskowi rozmawiało z Putinem w Sopocie?
   Rozumieli się bardzo dobrze. Kto to jest Tusk wiesz, dowiedz się kim jest Putin, bo tego nie wiesz, tylko ci się wydaje, że wiesz.
   Nie pojmiesz tego w życiu,a nie mówiłem.

   Polubienie

   • Ostrożnie z Trampem, nic nienwiemy o jego okultuzmie czy przynaleznoscią do masonerii. Wrecz odwrotnie. Establishment masonski FEDu jest bardzo zaniepokojony, że może w nim.miec wielkiego przeciwnika. Do tej pory amerykańscy prezydenci albo byli masonami albo im z czasem zaczęli masonerii, szczegolnie finansowej służyć.
    Tekst (Alex Jones) o planowanej wojnie i rozruchach w Niemczech ujawniony przez pewna niemkę na skraju życia(choroba raka), robi wrażenie, ale też nie można wykluczyć że to manipulacja z Łubianki.
    Inna sprawa, że zgadza się to z ronymi zapowiedziami mistykow w tym KP.
    O.Klimuszki mówił o stumetrowej fali jaka natrze na Polskę, zatem co zostanie z nizinnych Niemiec? Dziura pełna blota i ludzkich ciał?

    Polubienie

   • Nie mam czasu weryfikować jakiś trzeciorzędnych artykulików z opiniami i historyjkami… Z jednej strony, że Trump jakby w Illuminati, z drugiej strony, że chcą na niego zamach zrobić… Myślałem, że jak zachęcasz do przeglądania w internecie tego, co jest na kopy, to możesz poprzeć swoja tezę choć trzema linkami do rzetelnych źródeł, podając w skrócie, co tam jest powiedziane. Wrzucić w internet 666 i imię czy nazwisko kogoś zawsze można. Jana Pawła II też niektórzy traktowali jak masona. Nie wiem, jak jest z Trupem, ale byłbym daleki od orzekania o nim na podstawie tego, że ktoś gdzieś sobie coś wrzucił do Internetu.

    Polubienie

   • Co nie zmienia faktu, że to domysły… Najlepsze świadectwo dla Trumpa, że Franciszek w niego uderzał. Nic nie wiadomo, ale rzetelnych rzeczy niewiele. Na jednym z tych wideo Benedykt XVI też był chyba tam jako mason… Czas pokaże.

    Polubienie

 5. @Bernard
  Rozumiem, że chcesz utrzymać pewien porządek, ale tę dyskusję chyba za szybko usunąles. Mimo swoich wyraźnych wad, była jednak pewnym dokumentem odslaniajacym prawdziwe napięcia, jakie panują pośród wierzacych a związanych z przekazami z Nieba w obliczu wydarzeń głębokich deprecjacji KK za sprawą posługi Franciszka.
  Owszem, było tam trochę osobistych wycieczek ale niechaj wstydzą się ci, co nie znaja umiaru…
  Ostatecznie to o nich świadczy.
  Właściwie to oni najbardziej wygrali na Twoich cenzorskich zabiegach, bo teraz nie muszą się wstydzić swego skrajnego nieraz zacietrzewienia

  Polubienie

  • Nie wiem, czy prawdziwe napięcia, czy akcje trollowskie… Jak ktoś nie potrafi wypowiadać się merytorycznie, a tylko atakuje bliźnich, to niech lepiej sobie pójdzie gdzie indziej… Wolę mieć pod postami 10 sensownych komentarzy niż 100, w których ludzie piszą, że „tych chyba jesteś opętany”, „ty nie odziedziczysz Królestwa Bożego”, „g… idioto” itp. Takich szarpanin tutaj nie trzeba. Czasami jeden nasłany do rozjątrzania i dyskusja zmienia się idiotyczne przepychanki. Nauczmy się kultury.

   Polubienie

 6. Wracając do Trumpa – te filmiki to rodzaj mieszaniny podejrzeń i „kreatywnych” wybrykow nowobogackich. 66 piętro to raczej w liczbie pierwotnej 12- ku 3 – cyfry raczej unikane przez okultystow i masonów.
  Architektura nowobogackich wydaje się „rokokowo” spójną, ale to pozór. Projektant dokonał cytatów z różnych czasów historycznych i jest to raczej przerost formy nad trescią, ciagnacą sie od starożytnych porządków greckich przez hellenistyczny Rzym, aż po barok i jego ostatnią fazę rokoko.
  Jedyną prawdziwą spojnoscią jest materiał, marmur lub rodzaj polerowanego twardszego piaskowca. Malo prawdopodobme by był to tzw kunstmarmur.
  Sugestie że jest to architektura masońska bądź z masonskich założeń projektowana, jeśli w ogóle taka jest, są mocno nadciągane.
  Takie analizy można dokonać na większości eklektycznych wnętrz 19w i wcześniejszych.
  Przyznaję, że dla mnie, to skrajne bezguscie w którym człowiek czuje się nieswojo, obco ale to moje subiektywne odczucie.
  Znajdujaca się tam Księga Mahometa to rodzaj artefaktu, obok waz starogreckich i mówi raczej o wartości wnętrza niż preferencjach duchowych.
  Sam Trump jest protestantem, stąd 3cia żona. Ale to jeszcze nie dowód na masonskie uwiklania.
  Leki, obawy i agresja establishmentu światowej masonerii oraz wspomniane dziwne wobec Trumpa reakcje Franciszka, każą widzieć te stosunki jako pęknięcie w światowej ideologi NWO o jakiej Chrystus wspomina w KP.

  Polubienie

 7. Słuchałam pierwszego wystąpienia Trumpa po wyborze na prezydenta.
  Na pewno jest w jakichś powiązaniach, bo nie można dojść tak daleko w biznesie i polityce, ale jest z innej półki co lewactwo, więc lewacy wyją. F. jawnie i otwarcie popierał w czasie kampanii Clintonową, aborcjonistkę, feministkę, promotorkę wszelkiej lewackiej degrengolady moralnej, środowisk LGBT, uchodźców, itp. Dramat naszego Koscioła jest wielki.
  Zastanawiające, że Trump, świecki prezydent, po wyborze powiedział „Niech was Bóg błogosławi”, a „papież” F. po wyborze powiedział „Dzień dobry” i żadnych błogosławieństw, żeby czasem niewierzących nie urazić.
  Boże, w jakim my świecie żyjemy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s