Dekret biskupa na księdza głoszącego nauczanie katolickie, sprzeciwiającego się niekatolickim poglądom Franciszka

luis-carlos-uribe-medina-perfil

Padre Luis Carlos Uribe

Dekret w całości w prostym tłumaczeniu zamieszczam poniżej. Diecezja Pereira w Kolumbii. Ksiądz katolicki Luis Carlos Uribe Medina sprzeciwia się Franciszkowi w sprawach możliwości przyjmowania Komunii św. przez rozwodników w nowych związkach. Biskup diecezji go dyscyplinuje. W dekrecie nie przytacza się w konkretach tego, co biskup uważa za niekatolickie w nauczaniu księdza, ale jak podają źródła, sprawa dotyczy wspomnianej wyżej kwestii. Zasadniczy powód zdyscyplinowania księdza – sprzeciwia się „Wikariuszowi Chrystusa”. Nie chce Komunii dla grzeszników, zanim nie przystąpią oni do spowiedzi.

Jak widać, odstępstwo od wiary obejmuje coraz szersze kręgi w „Kościele oficjalnym”. Po Argentynie, Niemczech, Malcie, po diecezji rzymskiej, niektórych biskupach z Filipin kolejni biskupi odłączają się w praktyce od nauki katolickiej. Amoris Laetitia w natarciu. Franciszkowi w to graj.  Módlmy się za duchownych, by mieli siłę głoszenia prawdy.

DEKRET nr 1977
z 16 stycznia 2017
w sprawie suspensy księdza

BISKUP DIECEZJI PEREIRA

Mając na uwadze, co następuje:

 1. Ojciec Luis Carlos Uribe Medina publicznie i prywatnie zaprzeczał doktrynalnemu i duszpasterskiemu nauczaniu Ojca Świętego Franciszka, przede wszystkim odnośnie do sakramentów małżeństwa i Eucharystii.
 1. Dzisiaj, 16 stycznia 2017 roku, Jego Ekscelencja Biskup wezwał ojca Luisa Carlosa Uribe Medinę, by wyjaśnił on swoją postawę doktrynalną wobec nauczania Ojca Świętego. Odbyło się to w obecności czterech diecezjalnych księży.
 1. Podczas rzeczonego spotkania ojciec Luis Carlos Uribe Medina podtrzymał swój sprzeciw wobec Ojca Świętego Franciszka. Dlatego też Jego Ekscelencja Biskup oraz towarzyszący mu duchowni podjęli stanowczą decyzję, by wyżej wspomniany ksiądz publicznie odseparował się od wspólnoty z papieżem i Kościołem.
 1. Kanon 1364 paragraf 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego stwierdza, że „odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa”. Paragraf 2 stwierdza, że „jeśli tego domaga się długotrwały upór lub wielkość zgorszenia, można dołączyć także inne kary, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego”. Co więcej, zważywszy na kan. 194, par. 1 nr 2, z mocy prawa zostaje on pozbawiony swych funkcji kościelnych. Podobnie, kanon 751 mianem schizmy określa „ odmowę uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo”.
 1. 2 stycznia 2017 roku ojciec Luis Carlos Uribe Medina bez powiadomienia swojego biskupa czy innej władzy diecezjalnej opuścił parafię Santa Cecilia w Pueblo Rico [departament Risaralda].

ZARZĄDZA

ARTYKUŁ 1
Na ojca Luisa Carlosa Uribe Medinę nakłada się karę suspensy, oznaczającą zakaz sprawowania czynności kapłańskich.

ARTYKUŁ 2
Ojciec Luis Carlos Uribe Medina otrzymuje zakaz rozpowszechniania swoich poglądów, sprzecznych z wiarą katolicką i kościelną dyscypliną.

ARTYKUŁ 3
Wierni Kościoła Katolickiego nie powinni postępować według nauk wyżej wspomnianego księdza dopóki nie będzie on przestrzegać doktryny i nauczania wyłożonych przez Wikariusza Chrystusa.

ARTYKUŁ 4
Wiernych wzywa się do modlitwy za ojca Luisa Carlosa Uribe Medinę, aby powrócił do jedności z Kościołem.

Podano do wiadomości.
Pereira, Risaralda, 16 stycznia 2017 roku

 

PS. z 2 lutego 2017 r. Biskup jednak zmienił swoje zdanie i cofnął dekret, opowiadając się przeciwko niekatolickim interpretacjom Amoris Laetitia. Informacja po angielsku tutaj.

 

 

Tłumaczenie z angielskiego. Dziękuję za tłumaczenie.
Źródła: ^^^http://rorate-caeli.blogspot.com/2017/01/urgent-bergoglian-doctrine-persecution.html ^^^http://adelantelafe.com/exclusiva-suspendido-divinis-sacerdote-colombia-discrepar-francisco/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

247 uwag do wpisu “Dekret biskupa na księdza głoszącego nauczanie katolickie, sprzeciwiającego się niekatolickim poglądom Franciszka

  • To nie jest moje jedyne zdanie !. Ja nigdy nie napisałem że to jest blog adwentystów, Mam zastrzeżenie do administracji że jesteście tacy tępi i nie potraficie tego wyłowić.a jeszcze ich bronicie

   Polubienie

   • Tadeusz Piatek , 27 Styczeń 2017 at 20:14

    „Żegnam i proszę nie odpowiadać mi na ten mój wpis i wykreślić mnie tak żeby po mnie w tym blogu śladu nie pozostało.”

    Tadeuszku jak tam idzie czytanie Księgi Prawdy?
    Już myślałam, że nie będę miała przyjemności zapytania cię o to!
    A tu taka niespodzianka!!!
    Jak widzisz my dostosowaliśmy się do twojej prośby, ale to ty mój drogi sam nie wiesz czego chcesz!
    Zdecyduj się proszę na coś konkretnie – albo, albo !
    I proszę daruj więc nam tępakom naszą głupotę i z serca proszę – nie męcz się przebywaniem z takimi tłumokami jak my.
    Jest tyle blogów, bez wątpienia znajdziesz taki, w którym tematyka i komentarze będą odpowiadały poziomem intelektualnym jakiego oczekujesz od innych.
    Życzę owocnego poszukiwania!
    Obiecuję ci, że tym razem dostosuję się do twojej prośby!

    Polubione przez 1 osoba

   • Tak jest podtrzymuję prośbę. Bo na innowierców mam obowiązek reagować, tak długo jak długo na moim komputerze pojawiać się będą takie informacje. Żegnam państwa z poważaniem że tym razem dotrzymacie słowa.
    .

    Polubienie

   • @Tadeusz Piatek
    Ej, „Strażniku Teksasu”. W Twoich ustach określenie nas tępakami brzmi jak słodka melodia. Ja osobiście zacząłbym się martwić gdybyś zaczął nas chwalić. Proponuję, skoro z naszą tępotą nic nie można zrobić, abyś przeniósł się portal Adwentystów albo Świadków Jehowy i tam spróbował swych sił. To akurat jak mniemam będzie wreszcie poziom odpowiadający Twym aspiracjom.

    Polubione przez 1 osoba

 1. Dziś rano zobaczyłem jak czworo Chińczyków(?) obfotografowuje zewnętrzny (od strony ulicy) ogródek przy domu zgromadzenia zakonnego. Moim ledwoco angielskim poinformowałem ich, że to katolickie. Zrozumieli. I tak sobie pomyślałem, od strony czysto ludzkiej, że przedstawicieli kultury, która ma tysiące lat zainteresował ten ogródek. Niewielki. Nawet ładny, ale nie o to chodzi. Jeśli pozbędziemy się tradycji, tego co stanowi naszą przeszłość, naszą wartość to co nam pozostanie w oczach tych tradycyjnych kultur? Czy ktoś nas będzie szanował? Ludy Bliskiego Wschodu i Afryki mają w głębokim niepoważaniu Europejczyków bo ci oprócz techniki nie mają nic. Nie mają korzeni. Ci którzy korzystają z ich I-Phonów kopią twórców tych I-Phonów po tyłkach bo w ich oczach nie przedstawiają żadnej wartości. Dla nich są niczym bo nie niosą ze sobą i w sobie żadnych treści. Poza techniką. Ale czy technika może zbawić?

  Polubienie

 2. Bóg przygotował w tym roku wiele prezentów dla Swoich dzieci, Matka Boża na ten rok jubileuszowy wyprosiła mnóstwo łask dla ludzkości i miłosierdzie Boże, tylko trzeba skorzystać, wiele będzie zadziwionych. Szatan z kolei przygotował dla ziemi i ludzi wiele zniszczeń, rewolucji i mrocznych niespodzianek, bo w tym roku również mamy jubileusz 300 lat masonerii, 100 lat rewolucji masonsko-bolszewickiej.

  Polubienie

  • Szczerze Ciebie popieram, nie jesteś sam w tej opinii. Prawdę powiedziawszy to ten blog mi się podoba ,tylko wypowiedzi innowierców wyprowadzają mnie z równowagi. Więcej modlitwy do Ducha Świętego o światłość i o nie wprowadzanie zamieszania w duszach czytających.

   Polubienie

   • @Wiktoria
    nie widzisz,że to manipulant.Przez Pieczęć Boga Żywego on nazywa takich,jak my adwentystami.Ciekawe jakie Pismo Święte czytał,o ile w ogóle czytał.Parę dni temu posyłał takich jak my do Spowiedzi,ale użył do tego słów na pożegnanie wtedy ohydnych,związanych z „ciepłym moczem”(zapewne już się z tego wyspowiadał),najwyrazniej Admin usunął jego paskudne słowa,bo ich już nie ma.Skoro wchodzi nadal pezpardonowo i się nie wstydzi,ale za to nadal mówi półsłówkami,to dialog jest niemożliwy z taką osobą,która jątrzy,judzi,kłamie i nie ma zamiaru wyjaśnić swoich słów.Więc jaki on katolik??
    Duch jezabel:dominacja,manipulacja i kontrola
    Polecam Ci @Tomaszu,albo może @Macieju??(wszystko do sprawdzenia przez Admina-ile masz nicków),zamiast się zajmować manipulacją i kontrolą tutaj oraz kłamstwem i przewrotnością,zadbaj o przygotowaniem się do Ostrzeżenia-SIEBIE,dbaj o swoją duszę i nie kłam więcej,bo ojcem kłamstwa jest szatan.
    A tak na przyszłość,skoro jesteś taki do „przodu”,to jak się mówi A,należy powiedzieć Z.Wtedy jest wszystko jasne i klarowne.Wydaje Ci się,że coś wiesz,a jednak „guzik” wiesz.
    Ktoś niekonkretny jest niewiarygodny,no chyba,że robisz tu celowo nieporozumienia,ale bez konkretnego zadania sobie trudu, a to nazywa się pomówienie i oszczerstwo w moim słowniku.To,co powypisywałeś w sprawie Pieczęci Boga Żywego,powtarzając się,to równiez po czasie wróciłeś do wcześniejszych tematów i tak również kilkakrotnie zrobiłeś te same zarzuty oszczercze.Teraz wyjaśnij,stań w Prawdzie,bo to jest plotka.Jak na mężczyznę,to nawet nie przystoi.

    Polubienie

   • Szanowna pani Wiesiu.
    Mówię dość tej diabelskiej manipulacji którą sprowadzacie ludzi na diabelskie manowce. Zdecydowałem się wam odpowiedzieć tylko dlatego abyście zobaczyły na jakim dnie duchowym się znalazłyście. „PIECZĘĆ BOGA ŻYWEGO” proszę sobie poczytać co na ten temat mówią egzorcyści : Ks. Sławomir Plusa z Radomia, oraz Ks Adam Skwarczyński. Komu mam wierzyć wam nawiedzonym, czy kapłanom katolickim w dodatku egzorcystom. Szatan we współczesnym świecie stosuje niezwykle inteligentne i perfidne manipulacje którym wy ulegacie. Jak czytam i w tym udział bierze siostra zakonna- czy dobrze napisałem? Proszę o autorytet tej DIABELSKIEJ książki a wówczas rozpoczniemy dyskusje. Nie podaję wam linki do tych wypowiedzi kapłanów, tylko dlatego abyście sobie zadały odrobinę trudy a nie ulegały sekciarskim manipulacjom. Zachęcam do poszukiwania.

    Polubienie

   • @Panie Tomaszu,@Macielu,@Katoliczko Barbaro,@Katoliczko itd.
    mnie nie interesuje co mówi człowiek,ale BÓG>Dla mnie ksiadz nie jest Bogiem.Tym bardziej nikt ,poza Bogiem Samym.Ci księża nie przeczytali Księgi Prawdy,lecz powielają słowa osób,które celowo wprowadzają w błąd.Jak ktos przeczyta to ma prawo się wypowiadać.Śmiem twierdzić,że jesteście z WOWiT bloga,od początku walczycie z Bogiem.Dlatego dopóki nie wskażecie argumentów i przeciwskazań,to nie macie prawa się wypowiadać.A jakby księża chcieli rozmawiać w tej sprawie ze mną,to mnie znajdą.Jestem przygotowana.Wy walczycie z Samym Bogiem,a nie z nami.Zuchwałość niesamowita.Kiedy znajdujecie czas na Modlitwę,skoro kłamliwie non-stop działacie tutaj na czyjeś polecenie.Księża każą wam kłamać?,czy Pan Bóg,którego się nie boicie,jak widać.Powiem najdelikatniej zabieraj swoje zabawki i swój”ciepły mocz”i znajdz sobie zajęcie.Tu nie przedszkole,a ludzie dorośli,agentura niech zajmie się przygotowaniem do spotkania w Mały Sąd,wtedy opadnie zasłona z oczu.A księżmi się nie zasłaniajcie,bo to wy ich wprowadziliście w błąd i za to odpowiecie.A wiecie,że każdy wasz ruch,też jest kontrolowany przez Pana Boga??
    Wstydu nie macie i Boga się nie boicie!

    Polubienie

   • I wreszcie wycisnąłem z Ciebie kim i czym jesteś, skoro księża egzorcyści nie są żadnym autorytetem. A może Ty jesteś autorytetem? Pan Jezus Ci się objawia? I kto tu mądry mi teraz odpowie że diabła nie można zdemaskować? Dziewczyno opamiętaj się co mówisz a może ktoś MĄDRY znajdzie się na tym forum aby jej uświadomić i wytłumaczył gdzie się znalazła i co się z nią dzieje. Czy tu już myślących nie ma na tym blogu i nie sprawdził kto wydał tę książkę?Wyręczę was z poszukiwania bo jeszcze zrezygnujecie i grzech wasz będzie moim grzechem. Odpowiadam ” adwentyści” celowo napisałem z małej litery

    Polubienie

   • Wyciskać to Ty sobie możesz cytrynę.Lepiej abyś milczał,aniżeli zgrzeszył przeciwko Duchowi Świętemu,i nie pozwalaj sobie,bo moja cierpliwość też ma granice jak ktoś kłamie w sprawach Bożych.Swoje wywody w mojej sprawie zachowaj dla siebie i uważaj co mówisz,bo za każde oszczerstwo jest odpowiedzialność,powinieneś/powinnaś o tym wiedzieć jeżeli jestes osobą dorosłą..Twoje patrzenie na świat mnie nie interesuje,nie interesuje mnie także co o mnie myślisz.Masz problem z oceną innych, nawet Pana Boga.A skoro szastasz językiem,to przeczytaj,co o tym jest z Liście Św.Jakuba :
    http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1046
    ZAJMIJCIE SIĘ SOBĄ,A NIE NAMI!

    Polubienie

   • Wiesiu, zejdż na ziemię i dyskutujmy o faktach a nie prywatnych filozoficznych wywodach, bo nawet nie masz pojęcia co to jest oszczerstwo. Ale z drugiej strony dyskusja z Tobą staje się bez owocna jałowa i niczego ani nowego ani dobrego nie wnosi, żal mi Ciebie tylko tyle Ci powiem na koniec.

    Polubienie

   • „Moi dzielni uczniowie, musicie maszerować naprzód i próbować blokować zło, które was
    otacza. Jeśli będziecie zajmować się tymi, którzy są zdesperowani, aby zatrzymać tę
    Misję, zawiedziecie Mnie.
    Możecie zapytać, dlaczego ci ludzie są tak zdesperowani, aby zablokować Moje Słowo?
    Odpowiedź jest następująca: tak było zawsze gdzie Ja chodzę, gdzie Ja mówię i gdzie Ja
    Jestem obecny.
    Wyruszajcie i trzymajcie się blisko Mnie. Moja Moc okryje was i będziecie chronieni. Ale
    nie odrywajcie ode Mnie waszego wzroku, ponieważ jest wielu, którzy będą wam grozić,
    obrażać was, próbować spowodować wasze potknięcie.
    Kiedy usłyszycie aroganckie, ale
    chaotyczne, werbalne tyrady rzucane na was, będziecie wiedzieć, co robić.
    Im bardziej wasi przeciwnicy są zdeterminowani w próbach przekonania was, że to nie
    Jestem Ja, Jezus Chrystus, Król ludzkości, który teraz z wami rozmawia, tym bardziej
    wtedy poznacie, że Ja Jestem rzeczywiście obecny pośród was.
    Idę z wami, gdy jesteście blisko Mnie. Wasze milczenie i odmowa zajmowania się tymi
    szyderstwami, zachowają was silnymi. Niech ci, którzy wykrzykują zniewagi i wyszydzają
    Moje Święte Słowo, robią to, co robią. Módlcie się mocno za nich, ponieważ potrzebują
    waszej pomocy. Pomyślcie o tym w ten sposób. „13.12.2012, 18:11

    „Kiedy Moje Słowo, dawane prawdziwym wizjonerom i prorokom, staje się znane światu,
    przyciąga natychmiastową krytykę. Dlaczego tak jest? To dlatego, że to Jestem Ja, wasz
    Jezus, którego Święte Słowo zawsze będzie kwestionowane i krytykowane, zanim
    zostanie potępione przez grzeszników jako herezja.
    Ludzkie rozumowanie, choć ważne w roli rozróżnienia, odgrywa bardzo małą rolę w
    rozpoznawaniu Mojego Słowa.
    Miłość, którą Moje Słowo budzi w duszy wolnej od złych zamiarów, czystej i pokornej, nie
    może być, ani nie będzie odrzucona. To przez takie dusze mogę udzielić daru zdolności
    rozpoznania Mnie. Dusze te, wraz z prorokiem wybranym przeze Mnie do przekazywania
    Mojego Słowa, będą musiały przyjąć Mój Kielich cierpienia.
    Proszę was, abyście oderwali się od światowych atrakcji i poświęcili Mnie,
    ponieważ droga, kiedy podążacie za Mną, jest bardzo trudna i samotna.
    Jeśli jesteście w Moje Imię prowokowani, lub gdy głosy Moich prawdziwych proroków są
    wyszydzane i jest twierdzone, że nie są od Boga, mówię wam to.
    Nie zaszczycajcie takich ataków odpowiedzią jakiegokolwiek rodzaju. Zachowajcie
    milczenie w waszym cierpieniu.
    Głos Boga zapanuje teraz na całym świecie i nie pozwoli nikomu odwieść was od Prawdy,
    która jest tak bardzo ważna, abym mógł wziąć was, biednych, bezbronnych grzeszników
    w Moje Święte Ramiona, aby was ukoić.
    Przynoszę wam Pokój. Kłótnie, krytyka i publiczne pokazywanie władzy przez tych, którzy
    z jednej strony głoszą Moje Słowo, a z drugiej strony w Moje Imię potępiają innych, nie mogą być akceptowane. Taki rodzaj zachowania nie jest od Boga. Pochodzi on od ducha
    zła.
    Pamiętajcie, że to nie są Moi prorocy, których ranicie. To Jestem Ja, kogo urażacie.
    Jesteście winni marnowania czasu i szkodzenia w Pracy Ducha Świętego. Nie zostanie
    wam dozwolone poświęcenie dusz tych, których ośmielacie się wprowadzać w błąd w
    Moim Imieniu.
    Wy, którzy grzeszycie przeciwko Mnie, zapobiegając w tych czasach wysłuchiwaniu
    Bożego Słowa, zostaniecie odrzuceni. Znużona jest Moja cierpliwość. Moje zmartwienia
    są dotkliwe. Mój ból jest straszliwy. Próbujecie zwieść Moich wyznawców, których rola w
    kierowaniu Mojej Reszty armii jest najważniejsza. Za to zostaniecie ukarani.
    Błagam was, poproście Mnie, abym przyszedł do was, tak abym mógł dać wam pociechę,
    gdyż – nie popełnijcie błędu – jesteście duszami, które przeżywają trudności, a wasze
    grzechy są Mi znane.
    Wasza arogancja obraża i uraża Mojego Ojca. Wasza gotowość do poświęcenia
    własnych dusz, z powodu waszej ambicji bycia postrzeganym jako Moi inteligentni i
    autorytatywni rzecznicy, jest wstrętna w Moich Oczach.
    Uroczyście zapowiadam – Dla zdrajców Mojego Świętego Słowa posyłanego przez
    Bożych proroków, zakończy się to Gniewem Mojego Ojca. Wasze kara będzie szybka.
    Wasz czas jest ograniczony. Macie jednak krótki czas na dokonanie wyboru, któremu
    mistrzowi naprawdę służycie.”
    Wasz Jezus -12.12.2012, 23:54

    Polubienie

 3. Czas coraz bardziej przyspiesza:

  Kardynał Walter Kasper zapowiada: będzie pojednanie z protestantami. Komunia to nie problem
  Data publikacji: 2017-02-01

  Zdaniem niemieckiego kardynała Waltera Kaspera ponowne zjednoczenie Kościoła jest w bliskim czasie możliwe. Nie chodzi tu jednak o powstanie Kościoła, „w którym wszystko byłoby ujednolicone”. „Idzie o jedność w zgodnej różnorodności, w której trzeba będzie respektować narosłe w historii formy”.

  Taką ocenę kardynał przedstawił w minioną sobotę, 28 stycznia, przemawiając w niemieckim Coburg (archidiecezja bamberska).

  http://www.pch24.pl/kardynal-walter-kasper-zapowiada–bedzie-pojednanie-z-protestantami–komunia-to-nie-problem,49150,i.html#ixzz4XQkFWyNo

  Ważne ! Szatański Chabad Lubavitch zawezwał moshiacha-Antychrysta

  Na głównym, rosyjskojęzycznym portalu Chabad Lubavitch, http://www.moshiach.ru, opublikowano sensacyjną wiadomość o tym, że rabini Chabadu dnia 22 stycznia 2017 roku odczytali rezolucję domagającą się natychmiastowego ujawnienia moshiacha-Antychrysta i ogłoszenia: „Niech żyje nasz Rebe, mentor i nauczyciel, nasz Król Moshiach na wieki wieków”.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wazne-szatanski-chabad-lubavitch-zawezwal-moshiacha-antychrysta-2017-01

  Proroctwo Daniela o Siedemdziesięciu Tygodniach
  24 Ustalono siedemdziesiąt tygodni 6
  nad twoim narodem i twoim świętym miastem,
  by położyć kres nieprawości,
  grzech obłożyć pieczęcią
  i odpokutować występek,
  a wprowadzić wieczną sprawiedliwość,
  przypieczętować widzenie i proroka
  i namaścić to, co najświętsze.
  25 Ty zaś wiedz i rozumiej:
  ++++++Od wyjścia nakazu aby przywrócić i odbudowa
  Jerozolimę, do [ ukazania się] pomazańca – księcia
  ++++++ , siedem tygodni.
  i sześćdziesiąt dwa tygodnie;
  zostaną odbudowane dziedziniec i wał,
  w czasach jednak pełnych ucisku.
  26 A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach
  Pomazaniec zostanie zgładzony
  i nie będzie dla niego7…

  Siedemdziesiąt tygodni

  W komentarzach biblijnych przyjęto, że tydzień to rok – czy naprawdę a/ch rządził by 70 lat?
  Ale jeśli tygodnie oznaczają miesiące, wtedy dziwnym trafem, dokładnie pasuje to do poniższych wiadomości, od czerwca 2016 do stycznia – mamy 7 miesięcy i w lutym rozpoczyna się proces pokojowy, nad którego przebiegiem będzie czuwał Kushner.
  Kushner przypuszczam będzie tą osobą przy niebagatelnej pomocy Trumpa, która najprawdopodobniej wprowadzi na scenę światową a/ch.

  ” Naczelny Rabin David Lau , powszechnie uważany za umiarkowanego, oszołomiony wiele czerwcu ubiegłego roku, gdy w wywiadzie na telewizyjnym kanale Knesetu, wezwał do budowy świątyni żydowskiej na Wzgórzu Świątynnym.

  „Nie ma miejsca dla Żydów, nie ma miejsca dla chrześcijan, jest miejsce dla każdego”, rabin Lau powiedział zszokowany publiczności.

  https://www.breakingisraelnews.com/80891/will-2017-see-synagogue-temple-mount/#GZ4S19gh6aIseaWo.99

  Trump: Jared Kushner będzie „pośrednik MIDEAST spokoju” dla Białego Domu
  16 stycznia 2017 08:20

  Kushner ma żadnego wcześniejszego doświadczenia dyplomatycznego, ale kierowane politykę zagraniczną Trumpa całej swojej kampanii prezydenckiej, a następnie przejście prezydenckich.

  WASHINGTON – Służąc jako starszy doradca w Białym Domu, Donalda Trumpa son-in-law, Jared Kushner, będzie dążyć do „pośrednik porozumienia pokojowego na Bliskim Wschodzie”, prezydent-elekt powiedział w weekend.

  W wywiadzie dla The Times of London, Trump powiedział, że Kushner, mąż Ivanka Trump, by wziąć na siebie zadanie negocjowania pokoju między Izraelczykami i Palestinians- umówić Trump wcześniej płynął ze względu na fakt, że Kushner „zna region, wie ludzie, wie, że gracze „Trump opisany w poprzednim wywiadzie.

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.jpost.com/&prev=search

  Polubienie

 4. ….a Papcio nie koryguje, bo przecież jest mu to na rękę!!!
  „Niemieccy biskupi w awangardzie rewolucji. Nad Renem rozwodnicy będą mogli przystąpić do Komunii Świętej”
  To już oficjalne – niemieccy biskupi będą udzielać Komunię Świętą również osobom żyjącym w stanie permanentnego grzechu ciężkiego. Hierarchowie z tego kraju zapowiadali to już w licznych wystąpieniach medialnych w 2015 roku, a więc tuż po zakończeniu synodu ds. rodziny. Teraz przeszli od słów do czynów – opublikowali list pasterski, w którym potwierdzili, że rozwodnicy żyjący w nowych związkach będą mogli przystąpić do Komunii Świętej.(…..)

  Read more: http://www.pch24.pl/niemieccy-biskupi-w-awangardzie-rewolucji–nad-renem-rozwodnicy-beda-mogli-przystapic-do-komunii-swietej,49174,i.html#ixzz4XSG4Zs3U

  Polubienie

 5. Mial byc bohaterem wojskowym,i pochodzic ze wschodu…,,wedlug KP..
  Takze ten czlowiek nie ma nic wspolnego z wojskiem, a pochodzi z USA
  /tam sie urodzil i tam mieszka/
  A jak wiemy Stany Zjednoczone to . półkula zachodnia…

  Polubienie


 6. https://infovaticana.com/
  (tłumaczenie transl.)
  Müller odpowiedział ‚dubia „i potępia” twórcze „interpretacje niektórych biskupów około Amoris Laetitia
  W wywiadzie dla Il Timone, wyjaśnia: „Nie można powiedzieć, że istnieją okoliczności, w których zdrada nie jest grzechem śmiertelnym”, kończące się debaty na temat Amoris Laetitia.

  Müller odpowiedział na dubia Caffara, Meisner kardynałowie Burke i Brandmüller w obszernej rozmowie, że

  dziś publikuje czasopismo „Il Timone”, prowadzoną przez dyrektora Riccardo Cascioli i Lorenzo Bertocchi i pobiera Sandro Magister.
  W wywiadzie, kardynał nie wspomnieć o „dubia”, ale mówi „verbis apertis” właśnie czterej kardynałowie

  Pytali zostać wyjaśnione.I nie zatrzymują castigating tych biskupów, którzy z jego interpretacyjnej „sofistyka” – tak mówi – „. Ryzyko, że niewidomy prowadzić niewidomego ręcznie” zamiast kierowania ich wiernego bieg

  Oto najważniejsze fragmenty wywiadu.

  P. – Czy dasz sprzeczność między tradycją i osobistego sumienia?

  R. – Nie, to niemożliwe. Na przykład, nie można powiedzieć, że istnieją okoliczności, w których zdrada nie jest grzechem śmiertelnym. Dla doktryny katolickiej jest możliwe współistnienie śmiertelnego grzechu i łasce uświęcającej. Aby przezwyciężyć tę absurdalną sprzeczność Chrystus ustanowił wiernych do sakramentu pokuty i pojednania z Bogiem i Kościołem.
  P. – Chodzi o to, że jest wiele dyskusji na temat debaty o adhortacji posynodalnej „Amoris laetitia”.

  R. – w „Amoris Laetitia” jest jednoznacznie interpretowane w świetle całej nauki Kościoła. […] Nie podoba mi się, że nie jest prawdą, że wielu biskupów radzą „Amoris Laetitia” na swój sposób zrozumieć nauczanie Papieża. To nie jest zgodne z doktryną katolicką. Nauczanie Papieża jest interpretowane tylko przez niego samego lub za pośrednictwem Kongregacja Nauki Wiary. Papież interpretuje biskupi nie są biskupi, którzy muszą interpretować papieża, byłoby to obalenie struktury Kościoła katolicki. Dla wszystkich, którzy mówią zbyt wiele, polecam najpierw studiować doktrynę [rad] na papiestwa i episkopatu. Jako nauczyciel słowa, biskup powinien być pierwszym być dobrze przeszkoleni, aby uniknąć ryzyka, że ​​ślepy ślepego kierownica.
  P. – Wezwanie Jana Pawła II „Familiaris consortio” przewiduje, że pary, którzy rozwiedli się i ponownie wyszła za mąż i nie mogą być rozdzielone, aby uzyskać dostęp do sakramentów muszą zobowiązać się do życia w wstrzemięźliwości. Czy to nadal aktualne to zobowiązanie?

  Czytaj resztę tego bloga Sandro Magister.

  FacebookTwitterCorreoWhatsApp

  Polubienie

 7. Tak sobie czytam wpisy i co widzę – kolejny atak, tym razem Tadeuszka.
  Nie odpuszcza sobie, a tyle obiecywał.
  Standard.
  Znalazł się kolejny, któremu się wydaje,że posiadł prawdę absolutną.

  Gorliwość wasza i samozaparcie, graniczące z uporem maniaka, w nawracaniu nas jest godna największego podziwu.
  Tyle ludzi, którzy się przewinęli- tych nawracających nas- grzeszników, można chyba liczyć już w dziesiątkach.
  A Prawda i tak się obroni!!!

  @ Tadeuszek

  Po raz ostatni ci odpowiadam Tadeuszku i zniżę się do twojego poziomu tym razem, cytując twoje słowa.
  Zrób to co obiecywałeś.
  ” Olej nas swoim ciepłym moczem” – tylko zrób to w ciepłym miejscu, żebyś zapalenia pęcherza nie dostał i nie wracaj więcej do nas” heretyków” !!!

  Polubienie

  • A dlaczego @Beatko egzorcyści nie wiedzą najważniejszej rzeczy,czyli kim jest FP??!
   Od początku są ataki na KP właśnie za FP,a teraz co?!nie widać co głosi??
   Zakonnica Lucía Caram ,o której pisałaś tutaj parę dni temu,wypowiedziała się w sprawie Dziewictwa Maryi publicznie.Otóż były już przeprosiny,ale jakie przeprosiny to były?!
   Bo dla mnie to nie są przeprosiny,a potwierdzenie tego,że nie wierzy,że Maryja będąc na ziemi od początku aż do końca była Dziewicą.Maryja jest Dziewicą.A kto uważa inaczej ten jest kłamcą i bałwochwalcą.Przykre to słyszeć z ust takich osób.
   https://infovaticana.com/2017/02/01/lucia-caram-pide-perdon-palabras-la-virgen-maria/

   Polubienie

  • Dopóki na stronie głównej nie będzie napisu że jest to blog ADWENTYSTÓW DNIA SIÓDMEGO, bo jest!!! tak długo będę walczył z innowiercami. Macie prawo mieć taki blog i nic mi do tego, tylko że wy podstępem uwodzicie ludzi na szatańskie manowce.

   Polubienie

   • Dlaczego miałbym dać sobie spokój? Zapomnieliście już jak cała armia sekciarzy z tego forum mnie obskakiwała i straszyła, składała propozycje? Postępowaliście jak Jehowici bo uznaliście Ooooo, jest nowy żywiec do obrobienia ! Zapomnieliście już jak włączali się administratorzy i wspieraliście nie mnie a sekciarzy? Będę walczył zwami tak długo ja długo nie zdejmiecie szatańskiej maski i nie przyznacie się kim wy jesteście i do tego polewał ciepłym moczem. Bo ja was zdemaskowałem, podałem dowody na SEKTĘ a wy dalej swoje i „gówno” mi zrobicie bo prawda się sama obroni. Będę walczył z wami co byście nie porywali nie świadomie innych dusz dla szatana, jak to ze mną chcieliście zrobić.Przyznajcie się jaką jesteście sektą JEHOWA czy ADWENTYŚCI dnia siódmego? te dwie sekty maja jednakowy program walki z Kościołem Katolickim a najbardziej z duchowieństwem i papieżem i to to wszystko widać tu jak na dłoni. A PIECZĘĆ SZATANA ŻYWEGO jest tego najlepszym dowodem, bo to jest wasze znamię znamię BESTII.Dlaczego miałbym dać sobie spokój? skoro forum jest wolną wymianą myśli i poglądów katolickich? to jakim wy blogiem jesteście co mnie katolika zwalczacie?

    Polubienie

 8. Kolumbia: Ksiądz wierny doktrynie Kościoła przywrócony do posługi kapłańskiej

  Biskup Rigoberto Corredor Bermúdez przywrócił do kapłańskiej posługi niedawno suspendowanego księdza, który odmówił udzielania Komunii świętej cudzołożnikom.

  W sprawie nastąpił jednak zasadniczy zwrot. Portal OnePeterFive.com przytoczył treść listu podpisanego wspólnie przez obu duchownych. Zgodnie z zawartą tam informacją, wraz z ostatnim dniem stycznia ksiądz Uribe Medina wznawia posługę kapłańską.

  „Ja, niżej podpisany kapłan diecezji Pereira, Luis Carlos Uribe Medina, po braterskim dialogu z moim biskupem, Rigoberto Corredor Bermudezem, dobrowolnie deklaruję, że chcę pozostać w posłuszeństwie i szacunku wobec Ojca Świętego Franciszka oraz mojego biskupa diecezjalnego, w ramach doktryny oraz Tradycji apostolskiej Kościoła” – przeczytać można w liście.

  Rozgłośnia Rosa Mistica Kolumbia powołując się na rozmowę z osobą z otoczenia księdza Uribe Mediny tak skomentowała postawę biskupa: „Jak się wydaje, odrzucił interpretację adhortacji „Amoris Laetitia” autorstwa kardynała Christopha Schönborna na rzecz ortodoksyjnego spojrzenia na małżeństwo i Eucharystię”.

  Przywrócony do posługi kapłan powiedział swoim współpracownikom, iż biskup „rozpoznał swój błąd, przyjął argumenty księdza oraz ogłosił, że zakazuje w swojej diecezji udzielania Komunii Świętej rozwiedzionym żyjącym w nowych związkach oraz w tak zwanych wolnych związkach. Zadeklarował też wierność tradycyjnej katolickiej doktrynie”.

  Źródło: LifeSiteNews / onepeterfive.com

  http://www.pch24.pl/kolumbia–ksiadz-wierny-doktrynie-kosciola-przywrocony-do-poslugi-kaplanskiej,49180,i.html#ixzz4XVfoEBn8

  Polubienie

  • Jak widać – nie Bergoglio winien całemu zamieszaniu a kardynał Christoph Schönborn.
   jak by to on był autorem AL.
   Cóż szatan zawsze działa tak, aby się nie ujawnił, aby nie odkrył swojego oblicza, od zawsze wysługuje się innymi.

   Polubienie

  • @Beata
   „Ja, niżej podpisany kapłan diecezji Pereira, Luis Carlos Uribe Medina, po braterskim dialogu z moim biskupem, Rigoberto Corredor Bermudezem, dobrowolnie deklaruję, że chcę pozostać w posłuszeństwie i szacunku wobec Ojca Świętego Franciszka oraz mojego biskupa diecezjalnego, w ramach doktryny oraz Tradycji apostolskiej Kościoła

   Chyba tak długo tego posłuszeństwa nie utrzyma, biorąc pod uwagę tendencje u „Franciszka”… Osiągnął tyle, że do Komunii Świętej dla rozwodników zmusić go teraz nie mogą ale niewykluczone, że znajdą się inne haki albo jaki „zbiorowy samobójca” lub inne atrakcje bo przecież taki „wrzód na zdrowym ciele narodu” to urąga „sprawiedliwości społecznej” i jaki to „przykład dla pospólstwa”… Niemniej gdyby wszyscy kapłani byli tak zdecydowani to herezja dawno by upadła. Ale problemem jest wg. mnie przede wszystkim prawowierność wyboru kard. Bergoglio na papieża i późniejsze jego twierdzenia z AL 297 na czele. A tu masz… nawet część egzorcystów zachwycona „Ojcem Świętym Franciszkiem” i jego herezją a inna część (np. ks. Glass, Narodowy Dzień Pokuty) herezję nazwie po imieniu – „herezja powszechnego zbawienia – ale autora nie wymieni, co najwyżej ogólnikowo: „na szczytach Kościoła”. I bądź tu mądry i polegaj na duchowieństwie… Wszystkich szczebli i różnych zajęć. A podobno sama sól ziemi. Czarnej.

   Polubienie

 9. Zamieszanie i jeszcze raz zamieszanie. Ciekawa jestem ile w tym prawdy?….. Czy aby Kolumbijski ksiądz, nie został zmuszony do przytaknięcia Franciszkowi, pod przymusem na przykład, zastraszenia?
  Nie zmienia się zdania od tak (będąc wiernym nauce Chrystusa), a ty patrzcie, bo ja własnym oczom nie wierzę, po tym co przeczytałam – „dobrowolnie deklaruję, że chcę pozostać w posłuszeństwie i szacunku wobec Ojca Świętego Franciszka oraz mojego biskupa diecezjalnego”. Mój rozum podpowiada mi, że owy kapłan został „sowicie” zastraszony.

  Polubienie

  • @Eliza
   Ale zróć uwagę na to: „chcę pozostać”. „Chcę” ale kto wie czy będę mógł… no i to dalsze: „…w ramach doktryny oraz Tradycji…” A jak „nasz drogi papież Franciszek” Tradycji pokaże gest naszego skoczka o tyczce? Zresztą i tak pokazuje no chyba, że jedność z FSSPX uznamy za wzorcową. Choć jak o tym czytam to mi się przypomina słynny skecz Laskowika i Smolenia jak to się anioł (Laskowik) z diabłem (Smoleń) wymieniali fantami czyli zamiana skrzydełek na różki. No i na końcu stanęło że anioł dostał dwa różki za jedno skrzydełko. Anioł szczęśliwy śmieje sie z diabłą, że ten nie ma rogów a diabeł mu na to: a spróbuj teraz polecieć…

   Polubienie

 10. Co do tego śmiesznego tworu zwanego Unią, ja powiedziała bym raczej…. gniazdem upadku nieprawości i zgnilizny moralnej, reprezentowanej przez masonerię Europy, nie chce mi się nawet wypowiadać, bo mam wrażenie, że diabeł im już mózgi wypalił do reszty, podporządkowując sobie ich wolę.
  Ale…, jak sobie jakaś dziwaczna chłopina , przerobiona na dziewuchę chce zachodzić w nie wiadomo co (bo już nie wiem jak to nazwać), to niech chociaż ludziki Unii, się nie błaźnią i niech nie stawiają siebie ponad Panem Bogiem, ustanawiając bluźniercze prawa, bo mogą zostać powaleni jednym tchnieniem Boga, nawet nie wiedząc kiedy. Ich bezczelność sięga już chyba samego zenitu. Świat oszalał i dosięga głębin coraz większych nieprawości… Czy są na świecie, jeszcze normalni ludzie na stanowiskach władzy?

  Polubienie

  • @Eliza
   Ach ci „uchodźcy”… Zwłaszcza oni. Jeszcze trochę wincyj „uchodźców” i wreszczie w Domu św. Marty będzie można postawić minaret.

   Polubienie

   • Tak Lolo- ci uchodźcy są oczkiem w głowie Franciszka (uchodźcy i ubodzy). Ciekawa jestem jak ci uchodźcy zaatakują „niewiernych” w Rzymie- ciekawe, co wtedy powie Bergoglio?

    Polubienie

   • @Eliza
    Ha, ha, ha… Jak to co? Po rozeznaniu zgodnie z nową troską duszpasterską o ubogich i zgodnie z logiką miłosierdzia zaczniemy mówić Allahu Akbar bowiem jak powszechnie wiadomo w kręgach zbliżonych do Domu św. Marty w zgodzie z nowym zapisem liturgicznym لَا إِلٰهَ إِلَّا الله مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله (po staremu: lā ʾilāha ʾillā-llāh, muḥammadun rasūlu-llāh).

    Polubienie

  • Ps
   Wreszcie bez niedomówień radość amorów przeto wielka. Idę se umówić „dziewczynkę” do poduszki na jutro. Abp. Jędraszewski chyba nic nie będzie miał przeciwko temu… W końcu Kraków ma sporo lokali „pierwszej pomocy” w problemach ucuciowych.

   Polubienie

   • Ps’
    Jedno dla mnie jest pewne: bez wypowiedzenia posłuszeństwa „Franciszkowi” nie jest możliwe sprzeciwienie sie Komunii Świętej dla rozwodników. To jest zintegrowane. Jedno wynika z drugiego. Biskup kolumbijski miał w tym sensie – można powiedzieć – nieomylną intuicję i całkowitą rację – jeśli uznaje Bergoglio za ważnego papieża, a uznaje – nakładając suspensę na kapłana sprzeciwiającego się tej praktyce sakrametalnej i ogłaszając go heretykiem. Nie można pogodzić dwóch przeciwstawnych stanowisk. Nie rozpatrywałem tu wierności nauczaniu Chrystusa zawartemu w Ewangeliach tylko postawę doktrynalną. Zatem pozostaje zapytać co na to nasze duchowieństwo bo stanowisko zostało jasno określone.

    Polubienie

 11. Tadeusz a o czym w apokalipsie jest napisane?

  71 Potem ujrzałem czterech aniołów
  stojących na czterech narożnikach ziemi1,
  powstrzymujących cztery wiatry ziemi,
  aby wiatr nie wiał po ziemi
  ani po morzu, ani na żadne drzewo.
  2 I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca,
  mającego pieczęć Boga żywego.
  Zawołał on donośnym głosem do czterech aniołów,
  którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu:
  3 «Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom,
  aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego»2.

  Polubienie

  • Jest to werset wyrwany z kontekstu Księgi Apokalipsy, którym w nauczaniu posługują się Jehowici. Księga Apokalipsy jest pisany bardzo trudnym,,, ale łatwo do z interpretowania językiem dla ludzi prostych, bo czytają dosłownie tak jak pisze, aby siać strach grozę i panikę.Dyskutowałem i ten temat z księżmi i co niektóry powiadał mi wprost, że to był temat najtrudniejszy w seminariach, bo dnia ani godziny nikt nie zna nawet Syn mój i przestańmy sobie głowę zakrzątać bzdurami, jakimś końcem świata ,przyjściem Pana Jezusa. Rozmawiałem nie raz nie dwa z młodzieżą co sekty pomieszały im w głowach tak jak tu na tym blogu,tylko ja miałem łatwiej bo to oni szukali pomocy. Ze mną jak było? jak mnie obskoczyli ,nic tylko się ewakuować się, no pod warunkiem że kupię książkę SZATAŃSKIE WERSETY.

   Polubienie

  • A co Ty i Wy się uważacie za SŁUGI BOGA ŻYWEGO? toż to herezja w najgorszym wydaniu, przestań blużnić przeciwko Panu Bogu o opieczętowaniu.

   Polubienie

   • A co Ty chciałeś mi przekazać ,powiedzieć, poprzez ten wyrwany z kontekstu tekst Pisma Świętego? Pisz jaśniej a nie będzie nieporozumień.

    Polubienie

   • @Tadeusz Piatek
    Jak tak Ciebie czytam to przypomina mi się film „Maska” z Jimem Carrey’em gdy bohater grany przez niego mówi „namolny” chyba do czarnego charakteru. Dawnom żem oglądał to i dokładnie nie pamiętam. Ale namolny jesteś…
    Oj, ortodoksa się znalazł. Już jezdem przerażony. Zatrudnisz jeszcze egzorcystę może? Ty co, Urząd Nauczycielski KK? Jakieś pełnomocnictwo od „papieża Franciszka”? Jakieś kary czy „zbiorowy samobójca” nas odwiedzi? Bo wiesz im dłużej się przyglądam temu co dzieje się w ramach bergogliańskich „reform” tym bardziej KP mi się sprawdza a została zakończona w 2015 roku 6 maja. To już niedługo będzie dwa lata od zakończenia przekazów. Czyż nie jest to interesujące? Ale jak wiesz nie odwołuję się do KP przy dowodzeniu herezji Bergoglio i jego sług a właściwie sług szatana (herezja). Zatem wg. mnie (mówię tylko za siebie) kto walczy z KP staje także przeciwko Temu kto tę Księgę dał czyli przeciwko Bogu. Wy macie taką strategię, że tak walczycie z Bergoglio by Bergoglio dalej królował. Nie podoba się blog robę „pa-pa” i idę sobie. To ciekawe: tyle miejsca w internecie i tu grupka prywatnie sobie pisze o KP, nikogo do czytania tego nie zmusza i takie zaangażowanie w walkę z tym… Hmm, bardzo zastanawiające. Jak to napisał Ch. Ferrrara: „Fałszywi przyjaciele Fatimy”. Tak i Ty, i Twoi towarzysze: fałszywi wrogowie Bergoglio.

    Ale dobra zajrzyjmy sobie do Pisma Świętego by nie było, że tak sobie coś tam marudzę…
    Więc tak:
    Chrystus nie jest Bogiem Żywym obecnym w Komunii Świętej? No to tak krótko z tym służeniem zatem:
    1). „Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego.” (Ap 7:3; BT)
    2). „Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.” (Mt 12:50; BT)
    Pytanie: czyż sługą nie jest ten kto pełni wolę swego pana (w tym wypadku Pana bo pełni wolę Boga, wierność prawdzie i w związku z tym Prawdzie)?
    3). „Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.” (J 14:11-15; BT)
    4) „Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.” (Łk 17:10; BT)

    Ale towarzyszu Piatek, co… trzeba się wykazać bo zwolnią ze służby? I jak widzę „słuszną linię ma nasza Partia”. Swoją drogą jak tam rodzina? Wszyscy zdrowi? Mama, tata, żona mąż (no tu zgodnie z nowym tryndem trzeba tak uwzględnić) dzieci, siostry, bracia, babcie, dziadkowie. Nie wiem jaki jest Twój stan rodzinny i cywilny, ale wymieniłem najbliższych krewnych tak by nikogo nie pominąć, by mi nie zarzucono żem nieuprzejmy. Pytam się tak bo się tak deklarowałeś z tym „olaniem nas ciepłym moczem” i nawet to zdaje się wykrzyczałeś a tu widzę kapie tylko i jakoś przedrzeć się nie może. Ty się troszczysz o nas jak twierdzisz więc należy Ci się jakaś wzajemność z naszej strony i to co piszę podyktowane jest troską, bo życie trudne a choroba to nic dobrego zwłaszcza w tych czasach. Stres dodatkowy, nerwicy można dostać… A ja sobie oglądam od czasu do czasu proglamy telewizyjne i tam jest jest taka reklama, że na te dolegliwości urologiczne to „Prostamol Uno”… Sprawdziłem, kosztuje to 55 pln to chyba za te nadgodziny u nas to będziesz sobie mógł pozwolić na taki zakup 60 tabletek? No jeszcze jest brzoza i też podobno pomaga na te dolegliwości urologiczne ale dokładnie nie wiem. Co prawda znałem starszą panią co to stosowała – z tą brzozą – ale to raczej nie dolegliwości męskie.

    Polubienie

   • „Zatem wg. mnie (mówię tylko za siebie) kto walczy z KP staje także przeciwko Temu kto tę Księgę dał czyli przeciwko Bogu”.-Iolo

    Wiekszej glupoty dawno nie słyszałem. Skad wiesz człowieku kto tą ksiazke dał?
    Masz 100 procentowa pewnosc ze to Bog ?A nie jakas organizacja,czlowiek,czy demon?

    Polubienie

   • @Tadeusz Piatek
    No wiesz np. w każdej Mszy Świętej kapłani zarówno sprawujacy ją wg. NOM jak i Tridentum wypowiadają „papież Franciszek” wg. zasad kanonu. I teraz pytanie: to jest czy to nie jest Kościół Katolicki i kto jest katolikiem? Bo ja mówię o Bergoglio fałszywy prorok a prościej heretyk i nie-papież, a on twierdzi o sobie i całe duchowieństwo w sumie, o nim, że jest katolikiem i naucza z piedestału Urzędu Piotrowego.
    Natomiast co do objawień, każde z nich było zawsze kwestionowane. Nawet dzisiaj są tacy w KK co kwestionują Fatimę mocą swojego urzędu, nie wspominając o Medjugorie, które do tej pory nie doczekało się wiążącego orzeczenia Magisterium KK – o ile wiem zostało to odesłane do decyzji „papieża” Bergoglio. Tak samo jest np. z Garanbagal, o których wypowiedział się jeden jakiś oficjel, że szatańskie a o. Pio twierdził, że ortodoksyjne. Co do KP nie ma wiążącego orzeczenia KK. Zatem Twoje anatemy obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Moje twierdzenia co do KP nie wynikają z tego, że wchodzę z butami do Twojego domu” tylko z tego, że Ty to robisz odsądzając mnie i innych od czci i wiary. Powtórzę. Internet rozległy a tu jeden blog i takie zainteresowanie i namolność. Nie czytałeś o tym, że jak nie usłucha świadków i Kościoła to niech ci będzie jak poganin i celnik (por. Mt 18:17). No to pozwól nam być takimi jak chcemy. My sobie będziemy żyli z KP a Ty i Twoi towarzysze bez KP. Ostrzegliście nas a myśmy to przyjęli do wiadomości jakie macie zdanie i zobaczymy kto na czym lepiej wyjdzie. Ostateczne słowo zawsze należy do Boga. Ja na Wasze blogi nie wchodzę i nie nawracam Was na siłę.

    Macie wszyscy (Ty i Twoi towarzysze) jeden wspólny rys. Nie ustosunkowujecie się do argumentów. Jak Świadkowie Jehowy. Zupełnie jak sekta.

    Polubienie

 12. http://www.m.pch24.pl/papiez-powolal-komisje-do-zbadania-instrukcji-liturgiam-authenticam-i-decentralizacji-kosciola,49182,i.html

  To podstępny lis….

  Fałszywy Prorok!! Zacznie on wprowadzać wiele zmian w kościele, tak że doprowadzi do zjednoczenia z innymi kościołami. Zmiany te nie będą jednak pochodzić od Boga i będą co raz bardziej oddalać od Boga Kościół Katolicki. Najpoważniejszym zagrożeniem będzie zniesienie Najświętszego Sakramentu, stanie to się stopniowo i prawie niezauważalnie, przez zmianę kilku słów w Liturgii Eucharystycznej, zmiana ta spowoduje, że Pan Jezus przestanie być obecny podczas mszy. Następnie zacznie się umniejszanie znaczenia tego sakramentu, powiedzą że to tylko symbol, że to tylko pamiątka. Zostaną także zniesione inne sakramenty, które z kolei zastąpią pogańskie odpowiedniki.

  Polubienie

  • @Rafal
   Tak sobie pomyślałem, że każdy kto Bergoglio nie uzna jako heretyka bedzie podatny na te manipulacje. To nic odkrywczego ale piszę to tak dla porządku.

   Polubienie

  • „Ten, kto manipuluje Liturgią, nie jest Moim autentycznym sługą, a jednak tak się dokładnie stanie. A jak postąpią Moi wyświęceni słudzy? Pochylą oni swoje głowy, wzniosą swoje ramiona w chwalebnym uwielbieniu dla nowej, fałszywej doktryny i wyprą się Wszystkiego, co Ja dałem światu. Ich miłość co spraw doczesnych, ich pragnienie, aby być podziwianym, oraz ich wyniosłe ambicje ogołocą ich z ich ślubów. Staną się zdrajcami i obrócą się do Mnie plecami. Wprowadzą miliony katolików w poważny błąd, a Moje Kościoły utracą swoją Świętość. Zaraz potem, gdy rdzeń Mojego Kościoła ulegnie profanacji, zgromadzą wszystkie inne wyznania chrześcijańskie i stworzą nowe sekty ekumeniczne, aby dokonać publicznego oświadczenia, przeczącemu istnieniu piekła. Następnie, opacznie, w kierunku dokładnie przeciwstawiającym się Prawdzie, wszystkim wyznawcom zostanie powiedziane, że to, co brane jest za grzech, zależy od punktu widzenia danej osoby, i dlatego też grzechu, ze względu na istnienie grzechu pierworodnego, nie można uniknąć. Z tego powodu się wam powie, że grzech nie jest niczym, o co należałoby się martwić.” — 04.04,2014

   Polubienie

 13. @ Lolo
  Lolo, ale się uśmiałam z twojego wpisu z 18.09 odnoszącego się do Tadeuszka
  Dobre, dobre, szczególnie ten Prostamol Uno !!!

  A na poważnie, najlepiej będzie, gdy chyba przestaniemy odpowiadać każdej osobie, gdy totalnie zignorujemy tych, którzy znów zaczną kolejne ataki.
  Ja w każdym razie mam taki zamiar.

  Polubienie

  • @Beata
   Propozycja interesująca. Rozumiem intencje. Wszystko zależy od sytuacji. Na pewno należy brać różne opcje pod uwagę i brać pod uwagę możliwość ataku. A co będzie, jeden Pan Bóg wie. A w tych słowach jest zawarta wskazówka co do sposobu postępowania w każdym zagrożeniu:
   „Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.” (Mt 10:19-20; BT)
   Nie zakładać z góry co się zrobi tylko pomodlić się by wiedzieć co czynić.

   Polubienie

 14. co to jest? Ręce mi opadają na takie sformułowania z ust „Głowy Kościoła”

  „Przed „pokusą przetrwania”, która czyni życie konsekrowane bezpłodnym przestrzegł papież Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił w bazylice św. Piotra w Watykanie w Światowym Dniu Życia Konsekrowanego. Wskazał, że pokusa przetrwania odbiera moc zakonnym charyzmatom, a także przemienia osoby konsekrowane w aktywistów wiary i „specjalistów od sacrum”.”

  http://info.wiara.pl/doc/3683541.Franciszek-Pokusa-przetrwania-czyni-zycie-konsekrowane

  Polubienie

  • @Eliza
   Jak już piszesz o tych dymach to nawet jest stosowny fragment:
   „w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu.”
   (Ef 2:2; BT)

   Polubienie

  • @RYCERKA CHK
   Ja już dawno doszedłem do wniosku, że jedyną dla mnie drogą dostania się do Nieba jest męczęństwo. To nie chęć wywyższenia ale jedynie konstatacja faktu, że tyle w życiu zawaliłem, iż tylko radykalne świadectwo zapewni mi zbawienie. I nawet się nie muszę już martwić o okazję, bowiem Bergoglio z całą pewnością do niej mnie doprowadzi. Wystarczy tylko trzymać się ustalonego kursu, bo nic nie zapowiada aby tyn trynd się zmienił. Czy jestem gotowy to oczywiście nie wiem, ale wiem, że innej drogi nie ma dla mnie… Oczywiście dopóki żyję. 😀

   Polubienie

 15. „Dusze księży w piekle” (za PCh24). Oczywiście nie tylko ich, ale niech nie mówią, że nikt ich nie uprzedzał skoro Ewangeliom nie wierzą. Co prawda są tam wymienieni kapłani z Zachodu ale kto powiedział, że ci z Polski zostaną pominięci? Zwłaszcza jak przyklaskują herezji i wprowadzają w błąd wiernych a tych, ktrórzy o niej mówią, zwalczają…

  Polubienie

 16. Wygląda na to, że powinniśmy siebie zaliczyć do szacownego grona heretyków!!!
  I wcale nie chodzi o uznanie Bergoglia papieżem !

  Nowsza Ewangelizacja : krytyka ekumenizmu to herezja.

  Katolicki kardynał oświadcza: „Ekumenizm nie jest herezją, ale herezją jest potępianie ekumenizmu!”. Wkrótce ogłoszą to także heretycy, którzy przejęli najwyższe stanowiska w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej!

  (…)
  Szef Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski, „biskup” Krzysztof Nitkiewicz, występując na konferencji prasowej w stolicy powiedział, że „Dialog doktrynalny zbliża wierzących różnych wyznań. Nie wiemy kiedy i w jakiej formie nastąpi jedność, naszym zadaniem jest modlitwa” – powiedział polski kardynał.
  Podkreślił także, że „ta jedność będzie w każdym przypadku jednością w różnorodności” i dodał, że dzisiaj nie brakuje przeciwników ruchu ekumenicznego, nawet w środowisku naukowym (co nie może cieszyć ludzi wyznania prawosławnego, rozumiejących szkodliwość zbliżenia z katolicyzmem w politycznym jak i w duchowym aspekcie).

  Polski kardynał Nitkiewicz jasno zakończył swoje wystąpienie: „Ekumenizm nazywają przyczyną kryzysu w Kościele i nawet herezją ale prawdziwą herezją jest potępienie ekumenizmu

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowsza-ewangelizacja-krytyka-ekumenizmu-herezja-2017-02

  Polubienie

  • ” Moja wielce umiłowana córko, nadchodzące czasy wytrącą świat z jego uśpienia, niezależnie od tego, którą religię, o ile w ogóle jakąś, ludzie wyznają, gdyż głos małego rogu* wzbudzi uwagę całego świata. Usadowiony na Tronie Piotra, ten oszust będzie głośno wykrzykiwał i dumnie głosił swoją propozycję, aby zjednoczyć wszystkie kościoły jako jeden. Obwołany współczesnym innowatorem, będzie oklaskiwany przez laicki świat, ponieważ uniewinni on grzech.

   Wprowadzi on nowe prawa, które nie tylko że będą stały w sprzeczności z Naukami Kościoła Katolickiego, ale i będą się sprzeniewierzać wszystkim prawom chrześcijańskim.” —– 25.02.2013

   ” Fałszywy prorok — ten, który pozuje na przywódcę Mojego Kościoła — jest gotów przywdziać szaty, które nie zostały skrojone dla niego.
   Zbezcześci On Moją Świętą Eucharystię oraz podzieli Mój Kościół na pół, a potem jeszcze raz na pół.
   Poczyni wysiłki, aby zdymisjonować tych wiernych naśladowców Mojego umiłowanego Świętego Namiestnika Papieża Benedykta XVI, wyznaczonego przeze Mnie.
   Wykorzeni on tych wszystkich, którzy są wierni Mojemu Nauczaniu i rzuci ich wilkom na pożarcie.
   Jego działalność nie stanie się od razu łatwa do przejrzenia, ale w niedługim czasie dadzą o sobie znać jej przejawy, kiedy zacznie on poszukiwać wsparcia wpływowych, światowych przywódców i tych na wysokich stanowiskach.

   Kiedy ta ohyda zapuści korzenie, zmiany będą już raptowne. Wkrótce potem zapowie on stworzenie zjednoczonego Kościoła Katolickiego — poprzez połączenie go ze wszystkimi wyznaniami i innymi religiami.

   Stanie na czele jednej światowej religii i będzie panował nad pogańskimi religiami. Działając na rzecz tak zwanych praw człowieka, opowie się on za ateizmem poprzez usunięcie z niego piętna, o którym powie, że jest ono na nim wyciśnięte. Wszytko, co w Oczach Bożych jest grzechem, będzie uznane za dozwolone przez ten nowy ekstra-Kościół.
   Każdy, kto odważy się mu przeciwstawić, będzie poszukiwany i karany. Ci kapłani, biskupi i kardynałowie, którzy mu się przeciwstawią, zostaną ekskomunikowani i pozbawieni swoich tytułów. Inni będą dyskryminowani i prześladowani, a wielu kapłanów będzie zmuszonych, aby się ukrywać.” — 08.03.2013

   Polubienie

 17. Kolejne kroki do ustanowienia pokoju na Bliskim Wschodzie:

  Niech papież zwoła wszystkich patriarchów wschodnich

  Z propozycją tą wystąpił zwierzchnik Asyryjskiego Kościoła Wschodu Gewargis III.

  Zwierzchnik Asyryjskiego Kościoła Wschodu Gewargis III zaproponował, by papież Franciszek zwołał wszystkich patriarchów i innych zwierzchników Kościołów wschodnich na spotkanie, na którym przedyskutowaliby sytuację na Bliskim Wschodzie, wspólnie się modlili i poszukiwali rozwiązania problemów.

  Takie spotkanie mogłoby odbyć się „w Rzymie lub gdziekolwiek zechce” Franciszek. Byłby to – jego zdaniem – ważny „znak jedności”, a do jego dania „wzywa nas czas, który przeżywamy”.

  Swą propozycję katolikos-patriarcha Gewargis III złożył papieżowi podczas spotkania z nim w listopadzie ub.r. w Watykanie. Obecnie ponowił ją w wywiadzie dla portalu Vatican Insider. – Mam nadzieję, że papież Franciszek rozważy tę propozycję – stwierdził asyryjski patriarcha.

  http://ekumenizm.wiara.pl/doc/3678495.Niech-papiez-zwola-wszystkich-patriarchow-wschodnich

  Polubienie

 18. @lolo
  Zdanie, które najbardziej mnie przeraża- „Św. Jan Chryzostom chyba najlepiej to podsumowuje: „Myślę, ze niewielu księży, zostaje zbawionych,ale ci, którzy giną są liczniejsi”.

  Na samą myśl, że tyle dusz jest w piekle, że mogą być tam nasi znajomi, krewni, księża dostaje załamania. I chociaż wiem, że nie mogę, bo wszystko dzieje się za sprawiedliwością Bożą…… to jak myślę o nich…… i jak pomyślę o sobie, w jakiej ciemności kiedyś żyłam ja- czasem świadomie, czasem nieświadomie, czasem z przebłyskami myśli, czy aby tak można, bo Bóg uczy inaczej. Uświadamiam sobie wtedy, że przy nagłej śmierci, też tam mogłam skończyć, bo może byłam na prostej drodze do tego okrutnego miejsca, to jeszcze większa gorycz mnie ogarnia.
  Ja na szczęście jeszcze żyję i mam szanse na poprawę i ciągłe nawrócenie, ale przecież są tam dusze, i jest ich ogromna ilość i myślę o nich nie raz, i przytłacza mnie myśl, że już nic dla nich nie możemy uczynić, że to już na wieki tak pozostanie, że zmarnowali swoje życie tu na ziemi( może czasem nieświadomie), że nie ma odwrotu…. płakać to słabo powiedziane, ryczeć się chce.

  Polubienie

  • @Eliza
   Nie myśmy wymyślili reguły i każdy odpowiada za siebie ostatecznie. Ostrzegłaś? Ostrzegłaś. No to nie ma co bawić się w uprzejmości. NIE ZMUSIMY LUDZI BY CHCIELI BYĆ ZBAWIENI. Reguły znają a jak je odrzucają to co zrobisz? Popełnisz samobójstwo? Trzeba zaakceptować fakt wolnej woli i wolnego wyboru. Wszystko co możesz to pomodlić się za nich ale nie możesz wybrać za nich.
   Duchowieństwo polskie „rżnie głupa” na całego. Doskonale wiedzą, że jest herezja. Teraz? Po liście pasterskim biskupów niemieckich do wiernych? Nawet nie ma wymówki, że coś tam jeden z biskup z drugim lokalnie… Co więcej, nie ma reakcji Rzymu. To o czym tu gadać? Ja tam jestem przygotowany na zmianę swojej sytuacji bo przecież „w jednym domu” dwa przeciwstawne stanowiska nie mogą istnieć razem. I poinformowałem swoje otoczenie o tym. A co oni zrobią…
   Nie zbawimy świata. Troszczmy się o swoje zbawienie. Nie zadowolimy wszystkich. Bądźmy wierni prawdzie. To jest priorytet. I nie bawmy się w uprzejmości bo to i tak nic nie da. Nie chodzi o to by być ordynarnym ale o to by jasno i zdecydowanie wyrażać swoje stanowisko. I by go bronić. Strona przeciwna, ci którzy idą za kłamstwem będą też stosować metody kłamstwa. Tego można być pewnym. No bo jak inaczej mogli by obronić swoje stanowisko, które sprzeciwia się Prawdzie?

   Polubienie

   • Ps
    I jeszcze wrócę do AL 297:
    Nikt nie może być potępiony na zawsze bo nie jest logika Ewangelii!”
    To co, na czym opierał swoją naukę KK o piekle? Przez 2000 lat? Co, nagle „Franciszek” jako „jedyny sprawiedliwy” co to udało mu się właściwie odczytać i zinterpretować Ewangelie? No, wypisz wymaluj Świadek Jehowy… 2000 lat ludzie czytali te Ewangelie i nijak nie mogli załapać o co chodzi. No debile… A tu Big Frankie przyszedł i oświecił… Całe 2000 lat i trud wielu pokoleń do kosza.


    I nie ma odważnego by mu powiedział „spadaj”? No to te Wasze, drodzy duchowni doktoraty. profesury są g… warte, skoro nie potrafiliście właściwie odczytać Ewangelii. A Big Frankie potrafił. I co Misie-Pysie? Nadajecie się do podeptania. Byliście bezużyteczni i wprowadzaliście nas w błąd. I jeszcze czerpaliście z tego profity. Ha.

    Polubienie

   • @Wiesia
    Na takim interesującym – można tak powiedzieć – portalu „Masońska Agencja Informacyjna” („http://masonicpressagency.blogspot.co.uk/”) znalazłem takie cóś z dnia 13.03.2013 r. – dzień wyboru Bergoglio.
    Oryginał:
    Pope Francis is the first pope from Latin America, where countries have suffered due to the Catholic Inquisition. Today also marks 187 years since Pope Leo XII issued the Quo Graviora Papal Bull a document against Freemasonry.
    Tłumaczenie:
    Franciszek jest pierwszym papieżem z Ameryki Łacińskiej, gdzie kraje cierpiały z powodu Inkwizycji Katolickiej. Dziś również mija 187 lat gdy Papież Leon XII wydał Bullę „Quo graviora”, dokument przeciwko masonerii.

    Co prawda liczba lat się nie zgadza bo w Bulli podana jest data wydania 13. 09. 1821 r. ale interesujący jest sam fakt odniesienia do tego dokumentu i o ile dobrze zrozumiałem jest to podane jako „znak czasu” w sensie zwycięstwa masonerii.

    Polubienie

 19. Fragment:
  „Wszystkie dzieci świata, które kocham! Ponieważ świat pogrąża się w wielkiej degradacji i w coraz większych grzechach, staje w obliczu unicestwienia. Z tego powodu, ofiary i modlitwy was, którzy zostaliście wezwani i zgromadzeni przez moją małą duszę, są teraz najbardziej potrzebne, to jest czas, aby podjąć walkę. Żałujcie. Jeżeli ludzie nie ulękną się sprawiedliwego Gniewu Boga, nie zaakceptują przesłań miłości, które Mój Syn Jezus i Ja im dajemy, zignorują ostrzeżenia, straszna katastrofa naturalna spadnie na nich. Dlatego uzbrójcie się w modlitwy każdego dnia, tak aby ta tragedia wam się nie przydarzyła.

  Duchowni i świeccy, którzy za Mną podążają są bardzo nieliczni, mimo to ich akceptacja i praktykowanie przykazań miłości, dawanych przez Mojego Syna i Mnie poprzez moją ukochaną córkę, może bardzo się przyczynić do duchowego i fizycznego uleczenia świata. Dlatego szatan okrutnie pragnie sprowadzać katastrofy naturalne na ludzkość, aby zaprowadzić jak najwięcej dusz na wieczne zatracenie. Jakkolwiek, jeżeli Naju zostanie uznane, a duchowni i świeccy zaakceptują i wprowadzą w czyn przesłania miłości, dawane poprzez moją małą duszę, Gniew Boży ustanie, nowy dzień zajaśnieje i nastanie Królestwo Pana.
  Moje kochane dzieci. Ponieważ kielich Bożego Gniewu się przelewa, w krótkim czasie nadejdzie surowe napomnienie i wielu ludzi będzie się trząść ze strachu. Zapamiętajcie to, że nie ma już czasu, aby się wahać czy ociągać. W tym czasie, kiedy nadchodzą olbrzymie katastrofy naturalne, na niebie, ziemi czy morzu, pragnę abyście wy, którzy odpowiadacie Amen, oddali mi zupełnie waszą wolę, zanurzyli się i zjednoczyli w Najświętszych Sercach Jezusa i Moim, a także działali.”

  http://www.fronda.pl/a/cudowna-figura-matki-bozej-z-naju-plakala-krwawymi-lzami-maryja-placze-nad-swiatem-biegnacym-ku-wlasnej-zgubie-1,86813.html

  Proponuję jeszcze zapoznać się ze stosunkiem biskupa miejsca co do tych objawień. Akurat znalazł się jeszcze wtedy kardynał, który zdołał pochamowac jego zapędy w rzucaniu ekskomuniki.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.