Dekret biskupa na księdza głoszącego nauczanie katolickie, sprzeciwiającego się niekatolickim poglądom Franciszka

luis-carlos-uribe-medina-perfil

Padre Luis Carlos Uribe

Dekret w całości w prostym tłumaczeniu zamieszczam poniżej. Diecezja Pereira w Kolumbii. Ksiądz katolicki Luis Carlos Uribe Medina sprzeciwia się Franciszkowi w sprawach możliwości przyjmowania Komunii św. przez rozwodników w nowych związkach. Biskup diecezji go dyscyplinuje. W dekrecie nie przytacza się w konkretach tego, co biskup uważa za niekatolickie w nauczaniu księdza, ale jak podają źródła, sprawa dotyczy wspomnianej wyżej kwestii. Zasadniczy powód zdyscyplinowania księdza – sprzeciwia się „Wikariuszowi Chrystusa”. Nie chce Komunii dla grzeszników, zanim nie przystąpią oni do spowiedzi.

Jak widać, odstępstwo od wiary obejmuje coraz szersze kręgi w „Kościele oficjalnym”. Po Argentynie, Niemczech, Malcie, po diecezji rzymskiej, niektórych biskupach z Filipin kolejni biskupi odłączają się w praktyce od nauki katolickiej. Amoris Laetitia w natarciu. Franciszkowi w to graj.  Módlmy się za duchownych, by mieli siłę głoszenia prawdy.

DEKRET nr 1977
z 16 stycznia 2017
w sprawie suspensy księdza

BISKUP DIECEZJI PEREIRA

Mając na uwadze, co następuje:

 1. Ojciec Luis Carlos Uribe Medina publicznie i prywatnie zaprzeczał doktrynalnemu i duszpasterskiemu nauczaniu Ojca Świętego Franciszka, przede wszystkim odnośnie do sakramentów małżeństwa i Eucharystii.
 1. Dzisiaj, 16 stycznia 2017 roku, Jego Ekscelencja Biskup wezwał ojca Luisa Carlosa Uribe Medinę, by wyjaśnił on swoją postawę doktrynalną wobec nauczania Ojca Świętego. Odbyło się to w obecności czterech diecezjalnych księży.
 1. Podczas rzeczonego spotkania ojciec Luis Carlos Uribe Medina podtrzymał swój sprzeciw wobec Ojca Świętego Franciszka. Dlatego też Jego Ekscelencja Biskup oraz towarzyszący mu duchowni podjęli stanowczą decyzję, by wyżej wspomniany ksiądz publicznie odseparował się od wspólnoty z papieżem i Kościołem.
 1. Kanon 1364 paragraf 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego stwierdza, że „odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa”. Paragraf 2 stwierdza, że „jeśli tego domaga się długotrwały upór lub wielkość zgorszenia, można dołączyć także inne kary, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego”. Co więcej, zważywszy na kan. 194, par. 1 nr 2, z mocy prawa zostaje on pozbawiony swych funkcji kościelnych. Podobnie, kanon 751 mianem schizmy określa „ odmowę uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo”.
 1. 2 stycznia 2017 roku ojciec Luis Carlos Uribe Medina bez powiadomienia swojego biskupa czy innej władzy diecezjalnej opuścił parafię Santa Cecilia w Pueblo Rico [departament Risaralda].

ZARZĄDZA

ARTYKUŁ 1
Na ojca Luisa Carlosa Uribe Medinę nakłada się karę suspensy, oznaczającą zakaz sprawowania czynności kapłańskich.

ARTYKUŁ 2
Ojciec Luis Carlos Uribe Medina otrzymuje zakaz rozpowszechniania swoich poglądów, sprzecznych z wiarą katolicką i kościelną dyscypliną.

ARTYKUŁ 3
Wierni Kościoła Katolickiego nie powinni postępować według nauk wyżej wspomnianego księdza dopóki nie będzie on przestrzegać doktryny i nauczania wyłożonych przez Wikariusza Chrystusa.

ARTYKUŁ 4
Wiernych wzywa się do modlitwy za ojca Luisa Carlosa Uribe Medinę, aby powrócił do jedności z Kościołem.

Podano do wiadomości.
Pereira, Risaralda, 16 stycznia 2017 roku

 

PS. z 2 lutego 2017 r. Biskup jednak zmienił swoje zdanie i cofnął dekret, opowiadając się przeciwko niekatolickim interpretacjom Amoris Laetitia. Informacja po angielsku tutaj.

 

 

Tłumaczenie z angielskiego. Dziękuję za tłumaczenie.
Źródła: ^^^http://rorate-caeli.blogspot.com/2017/01/urgent-bergoglian-doctrine-persecution.html ^^^http://adelantelafe.com/exclusiva-suspendido-divinis-sacerdote-colombia-discrepar-francisco/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

247 uwag do wpisu “Dekret biskupa na księdza głoszącego nauczanie katolickie, sprzeciwiającego się niekatolickim poglądom Franciszka

 1. 1.) Ojciec Luis Carlos Uribe Medina publicznie i prywatnie zaprzeczał doktrynalnemu i duszpasterskiemu nauczaniu Ojca Świętego Franciszka, przede wszystkim odnośnie do sakramentów małżeństwa i Eucharystii.

  4). Kanon 1364 paragraf 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego stwierdza, że „odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa”… Podobnie, kanon 751 mianem schizmy określa „ odmowę uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo”

  I informacja: W diecezji rzymskiej wprowadzono tzw. Komunię Świętą dla rozwodników.

  Jak dla mnie sprawa jest jasna: albo z „Franciszkiem” albo przewiko niemu. Innego wyboru nie ma. I dopóki duchowieństwo w Polsce jasno nie określi się „przeciwko” to będę twierdził, że to nie mój Kośiół. Wrócę jak duchowni „pójdą po rozum do głowy” i w końcu zdadzą sobie sprawę z własnych wyborów. Nie tylko to, że sami odchodzą od nauczania Chrystusa ale i innych w to ciągną. Zatem życie będzie nie do zniesienia jak się to umocni. I to w dodatku w kraju w którym duchowni tak się szczycą Janem Pawłem II, którego nauczanie Bergoglio też przekręca.

  Polubienie

  • Ps
   Ciekaw jestem jak tzw. tradycjonaliści chcą rozmawiać z duchownymi i walczyć z herezją w KK, skoro odrzucają św. Jana Pawła II? Założenie swojego „kościoła” raczej niczego nie ułatwia. Zresztą teraz to robi Bergoglio i twierdzi, że: on to Kościół.

   Polubienie

   • Ps’
    Jeszcze polskie duchowieństwo – o obcych nie myślę już – ma szansę „wyjść z tego z twarzą”. Mogą jeszcze przez chwilę mówić: wiedzieliśmy, że problem ale czekaliśmy na odpowiedzi na „List 45” – powiedzmy, że mniej znany – i na ustosunkowanie się do „Dubia”. Im dłużej będą czekać tym trudniej będzie uwierzyć w to tłumaczenie. Zostanie tylko kompromitacja.

    Polubienie

   • Kpisz, czy nie rozumiesz pewnych rzeczy? Piszesz św. JP II. Kto Go kanonizował? Bergoglio. Więc jeśli uważasz, że Bergoglio nie jest papieżem to ta kanonizacja jest NIEWAŻNA. Nie podchodź loluś do tego emocjonalnie tylko teologicznie. Mało wiesz, dużo szczekasz. Co widać.

    Polubienie

 2. Ten Ksiądz to mój bohater!Oby więcej było takich, co bronią nauki Chrystusa! Franca niech idzie do diabła!

  Bernard może już usunąć z tytułu bloga słowo „czy”. Teraz mamy potwierdzenie, że Franca to fałszywy prorok.

  Nie wiem jak Wy, ale ja czuję sie coraz bardziej osamotniona w Kościele-to już nie jest mój Kościół. Coraz więcej ohydy. Boli serce…

  Polubienie

   • @Bernard
    No masz rację. Ale problem w tym, że jego tam nie trzeba wysyłać. On go nam przyprowadza. Bo czymże jest szerzenie herezji?

    A tak właśnie sobie porozmawiałem chwilę z jedną osobą konsekrowaną. No, z siostrunią, taką znajomą. Ona ma zbliżone stanowisko do mojego co do Bergoglio. No i ja jej mówię, że właściwie to duchowieństwo opowiadając się za Bergoglio samo zwalnia mnie z Mszy Świętej, ze spowiedzi w ogóle z bycia w kościele i w Kościele. Popatrzyłą na mnie z lekkim przerażeniem w oczach ale zrozumiała. No bo właściwie kiedy mówię, że „to nie mój Kościół” – ten „pod wezwaniem” Bergoglio – to na to samo wychodzi gdy jestem w tym „kościele” od strony praktyki. Jak robię bunt i w tej hucpie z uznaniem „papieża Franciszka” nie chcę uczestniczyć to jednocześnie gdy się zgodzę na hucpę, nie muszę uczestniczyć, a nawet będę miał formalną pieczęć przyzwolenia na zrezygnowanie z praktyk religijnych. No bo przecież i tak jestem zbawiony. Duchowni wierni swoim wyborom „za” Bergoglio nie mogą mnie napiętnować za mój sprzeciw wobec niego. A w tej chwili tylko jednen ksiądz na świecie jasno i wyraźnie określił się przeciwko bergogliańskiemu „kościołowi”. Mam trochę do niego daleko. W bergogliańskim „kościele”, w tym w którym w trakcie Mszy Świętej wymienia się „papieża Franciszka” nie ma pojęcia grzechu ciężkiego. Nawet w ogóle grzech nie istnieje w sensie odzielenia od Boga. Co najwyżej jako narażenie sie organizacji w sensie zewnętrznym. Jak za komuny.

    Moje poglądy są moimi, nie obowiązują nikogo. Ponadto nie mam wykształcenia teologicznego ani nawet filozoficznego. Byłem kiedyś w zakonie, który opuściłem po 1,5 roku.

    Polubienie

  • Droga Kasiu, masz rację ,ja tez cierpię z powodu zachowań jak i głoszonych nauk papieża Franciszka, ja też jestem zgorszony i zasmucony, bo to jest mój ukochany kościół a tu takie herezje. Kierując się troską o Twoje zbawienie, masz się wyspowiadać za te dwa słowa. Bardzo Ciebie o to proszę. Możesz krytykować, wyrażać swoją opinię ale pewnych rzeczy nam wypowiadać nie wolno. Kasiu ja się nie ustanie modlę za niego aby go Duch Święty oświecił o co i Ciebie bardzo proszę ,,, nie ustawajmy w modlitwie za papieża, bo takiej sytuacji w kościele chyba jeszcze nie było.

   Polubienie

   • @Tadeusz Piatek
    Cóż za troska…
    „Kasiu ja się nie ustanie modlę za niego aby go Duch Święty oświecił o co i Ciebie bardzo proszę”

    Ja zatem ma pytanie w kwestii formalnej. Herezja – a tę robi Bergoglio, którego prawomocność wyboru jest też problematyczna – jest sprzeciwem wobec Ducha Świętego. Zatem w tym konkretnym wypadku jak zinterpretować te słowa w tym konkretnym wypadku:
    „Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.” (Mt 12:32; BT)
    I drugi tekst – bo wygląda na to że Bergoglio jest fałszywym prorokiem, takie przynajmniej jest moje przekonanie:
    „A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.” (Ap 20:10; BT)

    To co wiemy na pewno to to, że fałszywy prorok jest konkretną osobą a nie wydumaną fatamorganą. Koniec jej jest jasno określony. I nie ma tam miejsca na Ducha Świętego.

    Polubienie

   • Chciałbym się zgodzić z Tobą, ale musisz wiedzieć że my do końca nie wiemy czy to my mamy racje, czy nie błądzimy w grzechu pychy. Zadziwia mnie Twoja pewność w tym co wypowiadasz. Bo widzisz, ja się spowiadam z nie posłuszeństwa papieżowi choć mamy obowiązek i spowiednicy nie skarcili mnie za ten grzech, ba nawet nie pouczali. Jeden tylko nakazał mi się modlić do Ducha Świętego. Kasiu poczekajmy nie śpieszmy się a śledzmy dalej wypowiedzi papieża i nie tylko papieża ale mądrzejszych od nas. Powściągliwość jest Bożą cnotą.

    Polubienie

   • @Tadeusz PIatek
    Owszem teoretycznie nie wiemy, bo na czole nie ma nikt napisane. Natomiast jest KP, na którą się nie powoływałem. Jeśli jest Księgą daną w czasach ostatecznych to należy ją uwzględniać. Ale to powiedzmy kwestia dyskusyjna w tym sensie, że autorytatywnie nikt w tej chwili z hierarchii nie potwierdzi jej prawdziwości z przyczyn oczywistych, więc pozostaje wiara.

    Natomiast ja odwołałem się do tego co widać i co uznane w KK. Otóż herezja jest odstępstwem od Prawdy. Jest zaprzeczeniem Duchowi Świętemu. Były tu np, cytowane słowa wizji o tym co się dzieje z Marcinem Lutrem – piekło i to głęboko. Inną taką wizją jest wizja Iszo z Kanaku (chyba tak) o Mahomecie, że też siedzi tam głęboko w piekle. Są to dwie potężne herezje, jedna ongiś podzieliła Kościół a druga obecnie zagrażą Kościołowi w sposób istotny w czym Bergoglio można powiedzieć jej pomaga. Zresztą zagraża Kościołowi przez wpływ tamtej na społeczeństwa Zachodu. I tu dochodzę do osoby Bergoglio.
    W jego przypadku mamy uporczywe trwanie w herezji. Zwracano mu formalnie z uwzględnieniem procedur kościelnych uwagę przynajmniej dwa razy. Pierwszy raz to „List 45” z wiosny tego roku z wyszczególnionymi twierdzeniami heretyckimi i ocierającymi się o herezję, a drugi raz to słynne „Dubia”. Zatem trudno mówić o nieświadomości odstępstwa. Na tym blogu ponadto jest wiele dowodów odstępst liturgicznych jeszcze gdy był hierarchą diecezjalnym, a także dochodzą głosy o znacznie wcześniejszych charakterologicznych problemach. Zatem w oparciu o te dane można powiedzieć, że jak dotąd mamy trwałe sprzeniewierznie się Duchowi Świętemu, które owocuje obecnie potężną herezją w łonie Kościołą i herezja ta narasta. Zatem można powiedzieć, że jest czyniona z premedytacją, w pełni świadomości.
    Do tego można dodać słowa Pana Jezusa o posłaniu „niszczyciela” jeżli lud będzie trwał w uporze grzechu. Pan Jezus mówił o „synu zatracenia” co oznaczało w zasadzie wyrok za życia.

    Mogę zatem powiedzieć tak: świadom tych rzeczy zostawiam Bergoglio wyrokom Boga, bowiem z mojego punktu widzenia jest człowiekiem prowadzonym przez szatana i modlę się za tych co są podani jego odziaływaniu. Bergoglio może tyle ile mu Bóg pozwoli a w wymiarze ludzkim tyle na ile ludzie będą mu posłuszni. Nie mógłby nic gdyby go nie słuchano.

    Polubienie

   • Ja to wszystko co piszesz bardzo dobrze znam i wiem. Kto ma orzekać czy papież jest heretykiem, Ty ,Ja? i kto jeszcze? , wg. mojej wiedzy ja też tak uważam że jest heretykiem, ale apeluję o ostrożność i wzywam do modlitwy za niego, no i proszę o cierpliwość ,poczekajmy jeszcze na rozwój wydarzeń.

    Polubienie

   • Ps.
    A przede wszystkim nie uznaję go za papieża bowiem są informacje o wadliwości przebiegu wyboru. A do tego dochodzi herezja dyskwalifikujaca go tym bardziej jako papieża o czym wypowiadali się święci Kościoła Katolickiego.

    Polubienie

  • Zmartwychwstały ukazuje się Apostołom

   19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. Jan.20
   Rafał, rozumiesz teraz już, Kogo demon nie może przejąć lub pochłonąć ? Dusze ludzkie jednak może a Wy nie znacie Pisma Świętego za to operujecie wątpliwej jakości orędziami herezjami, które Was prowadza na manowce, stwarzając ułudę prawdy, iluzjonistyczną nadzieję na jakieś nowe czasy w nowym ciele i że Pan Bóg ,,posprząta,, za ludzi . Oprócz znaku Jonasza, żaden znak nie będzie Wam dany.

   Polubienie

 3. A mnie się szanowny panie Adminie bardzo podoba podkategoria zaszeregowania głównego wpisu, nie wiem czy odpowiednio ” fachowo” to ujęłam.
  Ale chodzi mi o te słowa:

  ” Przegnani przez Franciszka”
  Proponuję aby pozostawić to jako główny temat.
  Bo spodziewam się, że lista kapłanów będzie się powiększać.
  I aby można było szybko znaleźć odpowiednie artykuły, od razu kliknąć sobie w taki właśnie obecnie podtytuł –

  „PRZEGNANI PRZEZ FRANCISZKA” !!!

  Polubienie

 4. @ Tadeusz Piatek

  Tadeuszu , a ja się nie spowiadam, bo za papieża modlę się codziennie wielokrotnie, uwierz mi.

  (23) O bezpieczeństwo dla Benedykta XVI

  O mój Przedwieczny Ojcze, w Imię twojego Kochanego Syna, Jezusa Chrystusa, i przez cierpienie jakie zniósł, aby uratować świat od grzechu, modlę się teraz o ochronę Twojego Świętego Wikariusza, papieża Benedykta, Głowę Twojego Kościoła na Ziemi, aby on także mógł pomóc uratować Twoje dzieci i wszystkie wyświęcone sługi od dręczenia szatana i jego królestwa upadłych aniołów, którzy krążą po Ziemi, kradnąc dusze. Ojcze, chroń Twojego Papieża, aby Twoje dzieci mogły być prowadzone prawdziwą drogą do Twojego Nowego Raju na Ziemi.
  Amen.

  (38) Modlitwa o uratowanie Kościoła katolickiego

  O Najświętsza Matko Zbawienia, proszę o modlitwę za Kościół katolicki w tych trudnych czasach oraz za naszego kochanego papieża Benedykta XVI, aby złagodzić jego cierpienie. Prosimy cię, Matko Zbawienia, o okrycie wyświęconych sług Bożych twoim Świętym Płaszczem, by otrzymali łaski bycia silnymi, wiernymi i odważnymi podczas prób stojących przed nimi. Módl się także, ażeby opiekowali się swoim stadem zgodnie z prawdziwym nauczaniem Kościoła katolickiego. O Święta Matko Boża, daj nam, twojej Reszcie Kościoła na Ziemi dar przywództwa, abyśmy mogli pomóc prowadzić dusze do Królestwa twojego Syna. Prosimy cię, Matko Zbawienia trzymaj oszusta z dala od wyznawców twojego Syna, którzy dążą do ochronienia swoich dusz, by byli godni wejść przez bramy Nowego Raju na Ziemi.

  Amen.
  ————————————————————————————————————————-

  I jeszcze modlę prosząc o ochronę przed fałszywym prorokiem:

  (44) O siłę, by bronić swojej wiary przed fałszywym prorokiem

  Drogi Jezu, daj mi siłę, bym skupił się na Twojej nauce i głosił Twoje Święte Słowo w każdym czasie. Nigdy nie pozwól, abym uległ pokusie ubóstwiania fałszywego proroka, który będzie próbował przedstawić siebie jako Ciebie. Spraw, by moja miłość do Ciebie była silna. Daj mi łaskę rozeznania, abym nigdy się nie wyparł prawdy zawartej w Piśmie Świętym, bez względu na to, ile kłamstw zostanie mi przedstawionych, by nakłonić mnie do odwrócenia się od Twojego prawdziwego Słowa.

  Amen.

  Modlitwy Litanii Jezus do Ludzkości
  (1)
  Ochrona przed fałszywym prorokiem

  Najdroższy Jezu, uchroń nas od oszustwa fałszywego proroka.
  Jezu, zmiłuj się nad nami. Jezu, uchroń nas od prześladowań.
  Jezu, zachowaj nas od antychrysta. Panie, zmiłuj się. Chryste, zmiłuj się.
  Najdroższy Jezu, osłoń nas Twoją Najdroższą Krwią.
  Najdroższy Jezu, otwórz nasze oczy na kłamstwa fałszywego proroka.
  Najdroższy Jezu, zjednocz Twój Kościół.
  Jezu, chroń nasze sakramenty.
  Jezu, nie pozwól fałszywemu prorokowi podzielić Kościoła.
  Najdroższy Jezu, pomóż nam odrzucić kłamstwa przedstawiane nam jako prawdę.
  Jezu, daj nam Siłę.
  Jezu, daj nam Nadzieję.
  Jezu, wylej Ducha Świętego na nasze dusze.
  Jezu, broń nas przed bestią.
  Jezu, daj nam dar rozeznania, abyśmy podążali drogą Twojego prawdziwego Kościoła
  w każdym czasie, na wieki wieków.

  Amen.

  Polubienie

  • @Beata
   Moja krótka wymiana zdań z p. Tadeuszem mogła by się zakończyć właściwie po podaniu jednego tylko fragmentu Pisma Świętego:
   „Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.” (1J 5:16; BT)

   I niech teraz ktoś mi udowodni, że powinienem się modlić za Bergoglio, heretyka, któremu udowodniono uporczywe trwanie w herezji. Sam wybrał piekło bo jako hierarcha Kościoła Katolickiego nie jest możliwe aby nie był świadomy odstępstwa, które czyni. Jeżeli byłby nieświadomy z definicji nie może być papieżem a w ogóle go to dyskwalifikuje jako duchownego.

   Polubienie

  • Ja wolę się wyspowiadać i mieć czyste sumienie przed Panem Bogiem, dlaczego? bo boję się grzechu pychy. Skoro spowiednik nie mówi mi że to jest grzech, to ja wole się z niego wyspowiadać.

   Polubienie

   • Tadeusz Piatek , 26 Styczeń 2017 at 20:38
    „Skoro spowiednik nie mówi mi że to jest grzech,
    to ja wole się z niego wyspowiadać”.
    Skoro to nie jest grzech. to po co się z tego spowiadać ?
    Do Sakramentu Spowiedzi przystępujemy, aby się
    oczyścić z grzechów a nie na pogadankę towarzyską.

    Polubione przez 1 osoba

   • Filozofie, jak się spowiadasz to spowiednik rozlicza ,czy może inaczej daje Ci nauki z każdego grzechu ?. Przestań filozofować, bo diaboli zalatuje od Ciebie i przestań pouczać, no chyba że jesteś księdzem. Spowiednicy mają ten sam problem co my i nie czynią z konfesjonału katedry, ale Ty wiesz lepiej.

    Polubienie

  • @Rafal
   Może jestem uprzedzony ale jak ktoś wali takim „troskliwym” tekstem, w którym znajduję takie zdanie na przykład to mi się od razu zaczynają świecić wszystkie czerowne lampki:
   „Kierując się troską o Twoje zbawienie, masz się wyspowiadać za te dwa słowa.”

   Polubienie

   • Do diabła nie wolno wysyłać nikogo, nawet największego wroga grzesznika czy heretyka, należy się za nich modlić, a nie wysyłać do diabła. Tak, to jest moja braterska
    troska ,ale Ty możesz tę troskę „OLAĆ” Pan Bóg dał Ci rozum i wolną wolę ,decyduj, wybieraj….. paniał?

    Polubienie

   • @Tadeusz Piatek
    Najbardziej o moje zbawienie troszczy się ostatnio Bergoglio. Tak się troszczy, że już zadekretował, iż jestem zbawiony. No, nie fajny papież… dla mnie „papież” ale Szanowny Pan napisał bez cudzysłowu, więc ciągle zapewne ma „dysonans poznawczy”.
    Poza tym nie było mowy o każdym człowieku tylko o tym jednym egzemplarzu, że tak się wyrażę.
    Owszem jest to określenie delikatnie rzecz ujmując, niefortunne ale owego pana nie trzeba odsyłać do diabła. Bowiem jeśli wziąć pod uwagę „poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7:16; BT) Bergoglio z diabłem ma do czynienia na co dzień i to nie w sposób jaki się rozumie mając na myśli kuszenie. Np. masoni są sługami diabła, bowiem o masonerii mówi się, iż to jest kościół szatana. A oprócz tego istnieje coś takiego jak „Kościół Szatana” jako organizacja w łonie masonerii. Zatem samo sformułowanie „idź do diabłą” można też odczytać jako: wybrałeś diabła i nie chcesz tego zmienić to zostań z nim i nie bruźdź. Czyli to co Pan Jezus powiedział: „niech ci zostanie jak poganin i celnik” (por. Mt 18:17). Czyż w tych słowach nie brzmi wyrok skazujący… A nie zapominajmy o tym, że św. Paweł wydał szatanowi dwóch gagdków (1Tym 1:20). A jeszcze lepszy jest fragment, w którym Paweł pisze coś takiego:
    „Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego Jezusa, wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa.” (1Kor 5:4-5; BT)

    Popularnie używa się „idź do diabła” kiedy ktoś pomysły ma rodem z piekła. Zatem niech idzie z tym pomysłami tam skąd je wziął. Na pewno o Bergoglio nie można powiedzieć, że jego pomysły pochodzą z Nieba. Jeżeli ktoś jest już z diabłem „za pan brat” to trudno go tam wysłać. Natomiast z czego to @Kasia będzie się na pewno spowiadać to sprawa jej i jej spowiednika. Tryb rozkazujący w takich sprawach bardzo jest zastanawiający. Poza tym jeszcze jak przypuszczam to to, że Bergoglio w odróżnieniu od Pańskiego punktu widzenia nie jest dla niej papieżem co w moim mniemaniu dowodzi u niej rozsądku w odróżnieniu od Pana.
    Żeby nie było niejasności. Dla mnie Bergoglio jest heretykiem, uzurpatorem. Nie jest papieżem tylko antypapieżem. Więcej, jest fałszywym prorokiem. Pańskie ewentualne niezadowolenie z tytułu przedstawianych na ten temat przeze mnie poglądów nie zrobi na mnie wrażenia, ponieważ w realu poglądy mam takie same i niezadowoleń z tego powodu przeżyłem już sporo. Jak dotychczas moje poglądy są stałe natomiast wyrażający niezadowolenie, niezadowolenia pozbywają się, zbliżając sie do mojego stanowiska. Swoje niezadowolenie przenoszą powoli na Bergoglio. Podejrzewam, że niedługo tak jak musiałem miarkować ich entuzjazm dla „papieża Franciszka” – który jest papieżem także dla Pana – tak teraz będę musiał tonować agresję pod jego adresem. Nie dlatego, że się mu nie należy tylko dlatego, że pomsta należy do Boga o czym informuje nas św. Paweł (por. Rz 12:19). Chociaż ja wiem czy warto cokolwiek w tej materii tonować? Sam w końcu uosobieniem spokoju w „tem temacie” nie jestem… chociaż nie tyle nawet ze względu na niego samego ile z powodu tych co patrzą w niego jak „w święty obrazek”. Pan pewnie posiada obrazek „naszego drogiego papieża Franciszka”… Bo wie Pan u mnie to tylko św. PIotr, św. Jan Paweł II i Benedykt XVI. Taki jakiś jestem nie-trendy

    Polubione przez 1 osoba

   • I po co ten filozoficzny wywód? Nie łatwiej było napisać ” a wsadż sobie pan swoją troskę w cztery litery ? i po zawodach. Widzę ze lolo, najlepiej wie już wszystko i nie ma sobie równego do polemiki. Pozdrawiam

    Polubienie

   • @Tadeusz Piatek
    Nadal Pan nie rozumie.
    1) Rozkazy wydawać to Pan może w służbach mundurowych. I uwaga @Bernarda w ogóle nie poruszyła mnie w odróżnieniu od Pańskiej.
    2) Nie podważył Pan moich argumentów, co nijak się ma do Pańskiego sformułowania o mojej wszechwiedzy. I jeśli już, to nie jest to filozoficzny a raczej ocierający się o teologię bo do spraw wiary się odnosi, choć ani do tego ani do tego nie mam uprawnień z racji wykształcenia. Proszę udwodnić mi brak logiki lub kłamstwo a nie robić za „urażone dziewczę”.

    Polubienie

 5. „…Obecnie kolejna część sekretu Fatimskiego musi zostać ujawniona — abym mogła ostrzec ludzkość, jakie konsekwencje pociągnie za sobą fakt, że zostanie zlekceważona Moja interwencja, mająca na celu udzielenie pomocy przy ratowaniu dusz.

  Kościół został opanowany od wewnątrz przez wrogów Boga. Oni — a jest ich dwudziestu, sprawujących kontrolę odśrodkowo — dokonali największego oszustwa. Gdy Ojciec Święty, ten, któremu przyznano Koronę Piotra, został ostrożnie usunięty, wybrali oni człowieka niepochodzącego od Boga.

  Szczegóły, które objawiłam, mówią, że w czasach ostatecznych będzie dwóch mężczyzn, noszących Koronę Piotra. Jeden będzie cierpiał z powodu kłamstw, które zostały spreparowane, aby go zdyskredytować, i które z niego praktycznie uczynią więźnia. Ten wybrany jako drugi doprowadzi nie tylko do zniszczenia Kościoła Katolickiego, ale i wszystkich kościołów, które czczą Mojego Ojca i przyjmują Nauki Mojego Syna, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela Świata.

  Może istnieć tylko jeden, autoryzowany przez Mojego Syna, zwierzchnik Kościoła na ziemi, i zwierzchnik ten musi pozostać papieżem aż do swojej śmierci. Ktokolwiek inny, kto twierdzi, że zasiada na tronie Piotra, jest oszustem. To oszustwo ma jeden cel, mianowicie wydanie dusz na pastwę Lucyfera; i dusze, które nie okażą w tym względzie więcej mądrości, będą miały mało czasu, aby się uratować…” KP 22.07.2013

  Polubione przez 1 osoba

 6. Tadeusz Piatek , 26 Styczeń 2017 at 21:30

  KSIĘGA PRAWDY, w której Jezus przekazuje treści
  Pieczęci zawartych w Księdze Objawienia, aby
  przygotować świat na Swoje Powtórne Przyjście.
  W pięciu tomach zawarte są Orędzia -Ostrzeżenia
  przekazane od Jezusa ,Maryi i Boga Ojca w okresie
  od 08.11.2010r do 06.05.2015r. aby ostrzec świat
  i pomóc szerzeniu nawrócenia, tak aby wszystkie
  Boże dzieci mogły zostać ocalone ze szponów antychrysta,
  który wkrótce pojawi się w świecie, a któremu drogę
  toruje właśnie Fałszywy Prorok (tzw. Franciszek Papież)
  To z tej Księgi większość tu piszących czerpie wiedzę
  na temat Fałszywego Proroka, ale nie tylko.
  Modlitwy, które zacytowała powyżej @Beata też
  są z KP. Wchodzą one w skład Krucjaty Modlitw
  i są nam dane z Nieba do odmawiania i obiecują
  nadzwyczajne Łaski. Tak więc nie pycha przez nas
  przemawia a wiedza zaczerpnięta z Prawdziwego
  Źródła.

  Polubione przez 1 osoba

  • @ Ada
   Ado dziękuję za poszerzenie.
   Dodam, tylko, że są to Orędzia od Trójcy Św., ponieważ od Boga Ducha Św. też mamy Orędzie.

   @ Tadeusz Piatek

   Tadeuszu zgodzę się z tobą, że to obiegowe powiedzenie- wysyłanie kogoś do diabła -powinno być wymazane z naszego życia. Zresztą nikomu nie wolno życzyć źle, bo zło w dwójnasób wróci do nas prędzej czy później.
   Ale nie każdy ma tego świadomość – myślę o osobie, Kasi, która to napisała.
   Pewnie wynikło to z jej wzburzenia emocjonalnego, w tamtym momencie. Ale, że to osoba tak jak ty nowa na forum, to tylko podejrzewam, że brakiem świadomości mogła się kierować.

   Zaręczam ci jednak, że to co ci napisaliśmy : Lolo, ja, Ada, Rafał, Wiesia i inni, którzy tu piszą, nie wynika z naszego braku pokory i przeświadczenia, ” że wiemy lepiej, bo..” – tak jak nam zarzuca Katoliczka, bądź Katoliczka Barbara, bądź inni, którzy wpadają raz na jakiś czas, po to aby siać zamęt, a z tego, że w pewnym momencie uwierzyliśmy Bogu i Jego Słowu z Pisma Św. i Księgi Prawdy.
   W nich mamy wszystko podane – to, co wydarzy się w czasie końca.
   A że Ks. Apokalipsy może otworzyć tylko Baranek Boży i tylko On może złamać Pieczęcie na niej położone, więc czyni to w zapowiedzianej w Księdze Daniela i Apokalipsie – Księdze Prawdy.
   Wydarzenia, które obecnie się rozgrywają na naszych oczach, były zapowiadane przez Boga.
   I nikt, choćby nie wiem jak temu zaprzeczał, negował, wyśmiewał, nie jest w stanie zaprzeczyć Pismu Św i Księdze Prawdy.

   Im szybciej uwierzymy, że obecny czas, to właśnie ten czas wskazany przez Boga, czas końca, czas dopełnienia się proroctw zawartych w Księdze Daniela i Apokalipsie, tym szybciej pomożemy sobie i naszym rodzinom w przygotowaniu się na to co dopiero nadchodzi.
   A przede wszystkim – pomagamy Panu Bogu tak jak nas o to prosi w zbawianiu dusz – odmawiając Modlitwy Krucjaty, Różaniec Św. i Koronkę, poszcząc, uczęszczając na Msze Św. i ofiarowując naszą obecność i przyjmowanie Hostii Najświętszej w intencjach w jakich prosił nas Pan Jezus w Księdze Prawdy.
   Chyba w miarę czytelnie się wyraziłam tym razem.

   Polubienie

   • Tak ,nawet bardzo. Do mnie te informacje szczątkowo docierały, ale tyle sekt , tyle sprzecznych informacji o objawieniach , wizjach że podchodziłem do tego z wielka rezerwą. Widzę co się dzieje na świecie i wokół mnie. Czasami sobie mówiłem, Boże Ty to wszystko widzisz i nie grzmisz. Wiem że Pan Bóg nie pozwoli zniszczyć swój kościół, a w odpowiednim momencie zabierze głos i zrobi z tym wszystkim porządek. Zamawiam KP i zabieram się do czytania. Widzę ze niektórym osobą puszczają nerwy, kierują się bardziej emocjami, no cóż, tak już jest i co ja poradzę na to.

    Polubienie

  • Dziękuję za wsparcie. Masz rację, że to moja sprawa z czego się spowiadam, a „troskę” takich świetoj…liwych jak Tadeusz Piatek mam gdzieś. Ja się za France nie modle, ale o to, aby został usunięty ze stanowiska i nie siał zamętu w Kościele. Modlę się za Benedykta.

   Zastanawiam się czy w Polsce dojdzie do odczytania nowych „wytycznych” ws.Komunii dla cudzołożników i jak zareaguje polskie duchowieństwo i wierni…

   Polubienie

   • Kasiu, a co to znaczy święto…liwych? bo nie wiem czy to błąd czy literówka. Kasiu staraj sie odpisywać właściwym tekstem.

    Polubienie

 7. Jeszcze trochę i schizma oficjalnie stanie się faktem niezaprzeczalnym!!

  „Maltański biskup groził księdzu w kontekście nowych wytycznych duszpasterskich?”

  Ksiądz z Malty potwierdza w rozmowie z portalem Church Militant, że biskup Mario Grech –wbrew temu, co utrzymuje –groził księdzu w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi udzielania Komunii świętej rozwiedzionym żyjącym w ponownych związkach małżeńskich.
  Portal Church Militant informował 19 stycznia, że zwierzchnik diecezji Gozo (drugiej co wielkości wyspy archipelagu Wysp Maltańskich) zapowiedział, iż pozbawi księży ich praw, jeśli odmówią wprowadzania w życie nowych wytycznych biskupów maltańskich, które pozwalają znajdującym się w obiektywnym stanie cudzołóstwa na przystępowanie do sakramentów, tak długo jak „pozostają w zgodzie z Bogiem” (sic!). Relacja pochodziła z portalu Messainlatino.it, którego dziennikarze rozmawiali z anonimową osobą znającą sytuację bliżej.
  Bp. Grech wydał następnego dnia oświadczenie twierdząc, że takie doniesienia są „całkowicie fałszywe”.Jednak dziennikarze dotarli do kolejnego księdza z maltańskiej diecezji (prosił o pozostanie anonimowym z obawy przed odwetem) który twierdzi, że widział, jak biskup groził innemu księdzu przez telefon w czasie niedawnego lotu samolotem. Ksiądz wyrażał zaniepokojenie tym, że wytyczne stanowią zaprzeczenie stałej doktryny i dyscypliny Kościoła wyrażającej się w odmowie udzielania sakramentów rozwiedzionym żyjącym w ponownych związkach cywilnych. Podobno powiedział biskupowi, że nie przeczyta wytycznych w swojej parafii.
  Źródło portalu Church MIlitant twierdzi też, że słyszał jak bp. Grech ostrzegał księdza, że zostanie zdyscyplinowany, jeśli odmówi przeczytania wytycznych parafianom.
  „On nie mówi całej prawdy” – powiedział informator Church Militant nawiązując do publicznego oświadczenia Grecha odrzucającego jako „całkowicie fałszywe” doniesienia o swoich groźbach. „Gdyby miał być suspendowany za nieprzeczytanie ich [wytycznych], wyobraźcie sobie, co się stanie, jeśli nie wprowadzi ich w życie!” – zauważa informator amerykańskiego portalu. Dziennikarze z Church Militant kontaktowali się z diecezją Gozo z prośbą o komentarz, ale do tej pory nie uzyskali odpowiedzi.
  Christine Niles
  źródło: ChurchMilitant.com tłum. Jan J. Franczak

  Read more: http://www.pch24.pl/maltanski-biskup-grozil-ksiedzu-w-kontekscie-nowych-wytycznych-duszpasterskich-,49043,i.html#ixzz4Wx7r8MmR

  Polubione przez 1 osoba

 8. Kochani to co zamierzał Bergoglio uczynić z KK podał nam wszystkim już dawno jak na tacy, tylko czy każdy z nas czyta wszystkie dokumenty nauczania, śmiem wątpić. Nawet wielu duchownych nie zna do dziś zapisów Adhortacji Amoris Laetitia.

  Zobaczcie, Bergoglio w sumie rzeczy, uczciwie podszedł do sprawy.
  To znaczy, od początku dał wszystkim do zrozumienia, że zmieni Kościół, na swoich zasadach, tylko wtedy w 2013 r, nawet księża jestem pewna nie przypuszczali ” czym to jego nauczanie się okaże”

  Teraz gdy to czytam, bardziej rozumiem Słowa Pana Jezusa z 2013 r:

  „Obecnie w Moim Kościele znajdujecie się pod kontrolą diabła i wielu stanie się ofiarą kłamstw, które zostaną wam teraz przedstawione jako Prawda” – 14.02.2013

  ” Masoneria przeniknęła Mój Kościół na ziemi i wkrótce schizma — jak przepowiedziane — wywoła podział i niepokój pośród Moich wiernych sług.

  Wielu nie ma bladego pojęcia, jakie fałszerstwo im się prezentuje. Ani nie zdaje sobie sprawy, że fundament Mojego Kościoła, Kościoła Katolickiego, został rozbity w pył. W jego miejsce wzniesie się ohyda obrzydliwości, Ja zaś zainterweniuję i ześlę znaki, aby każdą duszę przestrzec, jak ważna jest modlitwa, umożliwiająca duszom odróżnienie Prawdy od fikcji.

  To nie upadek Kościoła Katolickiego — który wkrótce stanie się ewidentny i który podzieli świat — to ich zaangażowanie w tworzenie Nowego Światowego Kościoła, jednej światowej religii, wprowadzi pogaństwo i kult fałszywych bożków.

  Fałszywy prorok dobrze się przygotował się i nadchodzi jego czas.

  Żądam od wszystkich Moich kardynałów, Moich biskupów i Moich wyświęconych sług, aby zjednali swoją owczarnię i zachowali wierność wobec Moich Nauk. Zwróćcie szczególną uwagę na to, czego będzie się od was wymagało, jeśli idzie o zawartość waszych kazań, gdyż to ulegnie zmianie. Wasze homilie zostaną obmyślone i napisane dla laickiego świata, i będą pozbawione istotnych treści.

  Aby zauważono, że Kościół Katolicki się modernizuje, zostanie wam przedstawiona oferta uniwersalnych kongregacji — wszystkie religie scalone w jedną, w tak zwany Zjednoczony Kościół Chrześcijański. Na samym początku wszystkie zewnętrzne symbole będą wydawać się takie same, ale dlatego, że jest to zamierzona taktyka. Z czasem jednak nie będzie się już w tym można dopatrzeć Mojego Pisma Świętego, gdyż nowe słowa, zwroty oraz nowe formuły przy udzielaniu Sakramentów zostaną wprowadzone na waszych oczach.

  Ci prawdziwie wierni, konserwatywni kapłani zostaną zaalarmowani przyjęciem nowych, zmodernizowanych form, jakie przyswoi sobie Kościół, kiedy wystartuje ten nowy typ uwspółcześnionego, alternatywnego kościoła.

  To poprzez powiązania z masonerią, która przeniknęła w każdy zakątek Katolickiego Kościoła, rządów i mediów, ta ohyda zostanie przedstawiona jako wielka odnowa.

  BITWA SIĘ ROZPOCZĘŁA ….” —- 13 Luty 2013 r

  ADHORTACJA APOSTOLSKA EVANGELII GAUDIUM

  Do biskupów, prezbiterów i diakonów, do osób konsekrowanych, do wiernych świeckich o głoszeniu Ewangelii we współczesnym świecie

  Rozdział 1

  17. Zdecydowałem się na zaproponowanie niektórych wytycznych, które mogą zachęcić i ukierunkować w całym Kościele nowy ewangelizacyjny etap, pełen zapału i dynamizmu. W tych ramach i na bazie nauki zawartej w Konstytucji dogmatycznej Lumen gentium postanowiłem potraktować szerzej między innymi następujące kwestie:

  a) Reforma Kościoła u początku misyjnego wyjścia.

  b) Pokusy zaangażowanych w duszpasterstwo.

  c) Kościół pojmowany jako całość ludu Bożego, który ewangelizuje.

  d) Homilia i jej przygotowanie.

  e) Społeczna integracja ubogich.

  f) Pokój i dialog społeczny.

  g) Duchowe motywacje dla misyjnego zaangażowania.

  !!!!!!!!!!! – Niezbędna odnowa kościelna

  27. Marzę o wyborze misyjnym, zdolnym przemienić wszystko, aby zwyczaje, style, rozkład zajęć, język i wszystkie struktury kościelne stały się odpowiednim kanałem bardziej do ewangelizowania dzisiejszego świata niż do zachowania stanu rzeczy. Reformę struktur, wymagającą odnowy duszpasterskiej, można zrozumieć jedynie w tym sensie: należy sprawić, by stały się one wszystkie bardziej misyjne, by duszpasterstwo zwyczajne we wszystkich swych formach rozszerzało swój zasięg i było bardziej otwarte, by doprowadziło zaangażowanych w nie ludzi do przyjęcia stałej postawy «wyjścia» i w ten sposób sprzyjało udzieleniu pozytywnej odpowiedzi ze strony tych wszystkich, którym Jezus ofiaruje swoją przyjaźń. Jak mówił Jan Paweł II do biskupów Oceanii: «wszelka odnowa Kościoła musi mieć misję jako swój cel, by nie popaść w pewnego rodzaju kościelne zamknięcie się w sobie»[25].

  31. Biskup powinien zawsze sprzyjać komunii misyjnej w swoim Kościele diecezjalnym, dążąc do ideału pierwszych wspólnot chrześcijańskich, w których wierzących ożywiały jedno serce i jeden duch (por. Dz 4, 32). Dlatego niekiedy stanie z przodu, aby wskazać drogę i podtrzymać nadzieję ludu, innym razem zaś stanie pośród wszystkich ze swoim miłosierdziem, a w pewnych okolicznościach powinien iść za ludem, by pomóc tym, którzy zostali z tyłu, ponieważ jest pasterzem swojej owczarni, jego węch pozwala mu rozpoznać nowe drogi. Powinnością biskupa jest sprzyjanie dynamicznej, otwartej i misyjnej komunii, jego obowiązkiem jest pomoc w osiąganiu dojrzałości wiernych poprzez różne formy uczestnictwa w życiu Kościoła zaproponowane w Kodeksie Prawa Kanonicznego[34] oraz inne formy dialogu pasterskiego, z pragnieniem słuchania wszystkich, a nie tylko niektórych, zawsze gotowych prawić mu komplementy. Jednak celem tych działań nie będzie w pierwszym rzędzie organizacja kościelna, lecz realizacja misyjnego marzenia o dotarciu do wszystkich.

  32. Od chwili, gdy zostałem wezwany, by żyć tym, o co proszę innych, muszę również myśleć o nawróceniu papiestwa. Jako Biskup Rzymu, winienem pozostać otwarty na sugestie dotyczące sprawowania mojej posługi, aby uczynić ją bardziej wierną znaczeniu, jakie Jezus Chrystus chciał jej nadać, oraz aktualnym potrzebom ewangelizacji. Papież Jan Paweł II poprosił o pomoc w znalezieniu «takiej formy sprawowania prymatu, która nie odrzucając bynajmniej istotnych elementów tej misji, byłaby otwarta na nową sytuację»[35]. Niewiele postąpiliśmy w tym kierunku. Także papiestwo oraz centralne struktury Kościoła powszechnego muszą wsłuchiwać się w wezwanie do nawrócenia. Sobór Watykański II stwierdził, że w sposób analogiczny do Kościołów patriarchalnych, Konferencje Episkopatów mogą «dziś wnieść wieloraki i owocny wkład do konkretnego urzeczywistnienia się poczucia kolegialności»[36]. Jednak to życzenie nie urzeczywistniło się w pełni, ponieważ nie przyjął jeszcze wystarczająco wyraźnego kształtu statut Konferencji Episkopatów, który by pojmował je jako podmioty o konkretnych kompetencjach, łącznie z pewnym autentycznym autorytetem doktrynalnym[37]. Nadmierna centralizacja zamiast pomagać, komplikuje życie Kościoła oraz jego dynamizm misyjny.

  III. Z serca Ewangelii

  35. Duszpasterstwo w kluczu misyjnym nie jest obsesyjne na punkcie luźnego przekazu wielu nauk, które usiłuje się narzucić. Gdy przyjmujemy cel duszpasterski i misyjny styl, który rzeczywiście dotrze do wszystkich bez wyjątku i wykluczeń, przepowiadanie koncentruje się na tym, co istotne, na tym, co jest piękniejsze, większe, bardziej pociągające i jednocześnie najbardziej potrzebne. Propozycja staje się prostsza, nie tracąc przy tym głębi i prawdy, i w ten sposób staje się bardziej przekonywająca i promieniejąca.

  38. Ważną rzeczą jest wyciągnąć duszpasterskie wnioski z soborowego nauczania, zawierającego dawne przekonanie Kościoła. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że w głoszeniu Ewangelii konieczne jest zachowanie należytej proporcji. Można ją rozpoznać w częstotliwości, z jaką porusza się niektóre tematy, oraz w akcentach, jakie się kładzie w przepowiadaniu. Na przykład, jeśli jakiś proboszcz podczas roku liturgicznego mówi dziesięć razy o wstrzemięźliwości, a tylko dwa lub trzy razy o miłości czy sprawiedliwości, dochodzi do dysproporcji, przez co pozostawione są właśnie te cnoty, które powinny być bardziej obecne w przepowiadaniu i katechezie. To samo ma miejsce, gdy bardziej się mówi o prawie niż o łasce, bardziej o Kościele niż o Jezusie Chrystusie, bardziej o Papieżu niż o Słowie Bożym.

  IV. Misja wpisująca się w ludzkie ograniczenia

  40. Kościół, będąc uczniem nastawionym na misję, musi wzrastać w swoim interpretowaniu objawionego Słowa i w swoim zrozumieniu prawdy. Zadaniem egzegetów i teologów jest pomagać, aby «sąd Kościoła stawał się bardziej dojrzały»[42]. Na inny sposób robią to również inne dyscypliny naukowe. Na przykład, mając na myśli nauki społeczne, Jan Paweł II powiedział, że Kościół zwraca uwagę na ich wkład, «aby zdobyć konkretne wskazówki pomagające mu pełnić swoją misję Magisterium»[43]. Ponadto w obrębie Kościoła istnieją liczne kwestie, wokół których trwają badania i przeprowadza się refleksję z wielką wolnością. Różne prądy myślowe filozoficzne, teologiczne i duszpasterskie, jeśli pozwalają się zharmonizować przez Ducha w szacunku i prawdzie, mogą przyczynić się do wzrastania Kościoła, o ile pomagają lepiej wyrazić wielki skarb Słowa. Ludziom śniącym o monolitycznej doktrynie, bronionej bez żadnych wyjątków przez wszystkich, może się to wydawać niedoskonałym rozpraszaniem. Ale prawdą jest, że tego rodzaju różnorodność pomaga w ukazywaniu i lepszym pogłębianiu różnych aspektów niewyczerpanego bogactwa Ewangelii [44].

  41. Jednocześnie olbrzymie i szybkie zmiany kulturowe wymagają, abyśmy nieustannie zwracali uwagę na to, by starać się wyrażać niezmienne prawdy w języku pozwalającym dostrzec ich stałą nowość. Ponieważ w depozycie nauki chrześcijańskiej istota rzeczy, czyli prawdy, które zawiera nasza czcigodna doktryna, to jedna sprawa, a «sposób» jej formułowania to inna[45]. Czasem słuchając całkowicie ortodoksyjnego języka, ma się wrażenie, że to, co otrzymują wierni z racji języka, jakim się posługują i jaki rozumieją, jest czymś, co nie odpowiada prawdziwej Ewangelii Jezusa Chrystusa. Ze świętym zamiarem przekazania im prawdy o Bogu i człowieku, niekiedy przekazujemy im fałszywego boga lub ideał ludzki naprawdę nie będący chrześcijańskim. W ten sposób pozostajemy wierni jakiemuś sformułowaniu, ale nie przekazujemy istoty rzeczy. To jest najpoważniejsze ryzyko. Pamiętajmy, że «wyrażanie prawdy może przybierać różne formy. Właśnie odnowa form wyrazu staje się konieczna, aby można było przekazywać współczesnemu człowiekowi ewangeliczne orędzie w jego niezmiennym sensie»[46]

  ————————————————————
  !!!!!!!!
  43. W swoim nieustannym rozeznawaniu Kościół może także dojść do uznania swoich zwyczajów niezwiązanych bezpośrednio z rdzeniem Ewangelii — niektóre z nich są bardzo zakorzenione na przestrzeni historii — które dzisiaj nie są już interpretowane w taki sam sposób i których przesłanie zwykle nie jest właściwie odbierane. Mogę one być piękne, ale dzisiaj nie oddają tej samej posługi w dziele przekazu Ewangelii. Nie bójmy się dokonać ich przeglądu. Podobnie istnieją normy lub przykazania kościelne, które mogły być bardzo skuteczne w innych epokach, ale które nie mają już tej samej siły wychowawczej jako kanały życia. Św. Tomasz z Akwinu podkreślał, że przykazania przekazane ludowi Bożemu przez Chrystusa i przez Apostołów «są bardzo nieliczne»[47]. Cytując św. Augustyna, zauważał, że w przykazaniach dodanych później przez Kościół należy przestrzegać umiaru, «aby życie wiernych nie stało się zbyt uciążliwe» oraz aby nie przemienić naszej religii w niewolę, skoro «miłosierdzie Boże chciało ją mieć wolną»[48]. Ta uwaga, wypowiedziana wiele wieków temu, zachowuje olbrzymią aktualność. Powinna stanowić jedno z kryteriów w chwili zastanawiania się nad reformą Kościoła i jego przepowiadania, które pozwoliłyby rzeczywiście dotrzeć do wszystkich.

  44. Z drugiej strony, zarówno Pasterze, jak i wszyscy wierni towarzyszący swoim braciom w wierze lub na drodze otwierania się na Boga, nie mogą zapominać o tym, czego z taką jasnością naucza Katechizm Kościoła Katolickiego:

  «Poczytalność i odpowiedzialność za jakieś działania mogą zostać zmniejszone, a nawet zniesione, na skutek niewiedzy, nieuwagi, przymusu, strachu, przyzwyczajeń, nieopanowanych uczuć oraz innych przyczyn psychicznych lub społecznych»[49].

  Dlatego też, nie pomniejszając wartości ewangelicznego ideału, należy z miłosierdziem i cierpliwością towarzyszyć możliwym etapom wzrastania osób formujących się dzień po dniu[50].
  +++++Kapłanom przypominam, że konfesjonał nie powinien być salą tortur, ale miejscem miłosierdzia Pana, zachęcającego nas do czynienia możliwego dobra. Mały krok, pośród wielkich ludzkich ograniczeń, może bardziej podobać się Bogu niż poprawne na zewnątrz życie człowieka spędzającego dni bez stawiania czoła poważnym trudnościom. Do wszystkich powinna dotrzeć pociecha oraz impuls zbawczej miłości Boga, działającej tajemniczo w każdym człowieku, niezależnie od jego ułomności i upadków.

  47. Kościół jest powołany, by był zawsze otwartym domem Ojca. Jednym z konkretnych znaków tego otwarcia jest to, aby wszędzie były kościoły z otwartymi drzwiami. Chodzi o to, że jeśli ktoś pragnie iść za natchnieniem Ducha i zbliża się, szukając Boga, nie spotkał się z chłodem zamkniętych drzwi.

  +++++++ Ale są jeszcze inne drzwi, które także nie powinny być zamknięte. Wszyscy mogą w jakiś sposób uczestniczyć w życiu kościelnym; wszyscy mogą należeć do wspólnoty, i nawet drzwi Sakramentów nie powinno się zamykać z jakichkolwiek powodów. Odnosi się to przede wszystkim do sytuacji, w której chodzi o sakrament będący «bramą» — o Chrzest. Eucharystia, chociaż stanowi pełnię życia sakramentalnego, nie jest nagrodą dla doskonałych, lecz szlachetnym lekarstwem i pokarmem dla słabych[51]. Przekonania te mają również konsekwencje duszpasterskie, nad którymi powinniśmy się zastanowić z roztropnością i odwagą. Często zachowujemy się jak kontrolerzy łaski, a nie jak ułatwiający. Kościół jednak nie jest urzędem celnym, jest ojcowskim domem, gdzie jest miejsce dla każdego z jego niełatwym życiem.

  49. Wyjdźmy, wyjdźmy, by ofiarować wszystkim życie Jezusa Chrystusa. Powtarzam tu całemu Kościołowi to, co wielokrotnie powiedziałem kapłanom i świeckim w Buenos Aires: wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa. Nie chcę Kościoła troszczącego się o to, by stanowić centrum, który w końcu zamyka się w gąszczu obsesji i procedur. Jeśli coś ma wywoływać święte oburzenie, niepokoić i przyprawiać o wyrzuty sumienia, to niech będzie to fakt, że tylu naszych braci żyje pozbawionych siły, światła i pociechy z przyjaźni z Jezusem Chrystusem, bez przygarniającej ich wspólnoty wiary, bez perspektywy sensu i życia. Mam nadzieję, że zamiast lęku przed pomyleniem się, będziemy się kierować lękiem przed zamknięciem się w strukturach dostarczających nam fałszywej ochrony, lękiem przed przepisami czyniącymi nas nieubłaganymi sędziami, lękiem przed przyzwyczajeniami, w których czujemy się spokojni, podczas gdy obok nas znajduje się zgłodniała rzesza ludzi, a Jezus powtarza nam bez przerwy: «Wy dajcie im jeść!» (Mk 6, 37).

  Rozdział II

  73. Nowe kultury rodzą się nadal na ogromnych obszarach ludzkości, gdzie chrześcijanin nie jest już promotorem lub twórcą sensu, natomiast otrzymuje od nich inne języki, symbole, przesłania i wzorce, ofiarujące nowe orientacje życia, często sprzeczne z Ewangelią Jezusa. Nieznana dotychczas kultura pulsuje i projektowana jest w miastach. Synod stwierdził, że dzisiaj przemiany tych wielkich obszarów i kultura, jaką wyrażają, stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji[61]. Wymaga to wyobrażenia sobie nowych przestrzeni modlitwy i komunii z nowymi cechami charakterystycznymi, bardziej pociągającymi i znaczącymi dla ludności miejskiej. Środowiskom wiejskim z racji wpływu środków masowego przekazu nie są obce te kulturowe przemiany, dokonujące także znaczących zmian w ich sposobie życia.

  103. Kościół uznaje nieodzowny wkład kobiety w społeczeństwie, z wrażliwością, intuicją i pewnymi szczególnymi zdolnościami, które zwykle są bardziej właściwe kobietom niż mężczyznom. Na przykład, specjalna uwaga kobiet zwrócona na drugich, wyrażająca się szczególnie, chociaż nie wyłącznie, w macierzyństwie.
  ++++++ Dostrzegam z przyjemnością, jak wiele kobiet podziela odpowiedzialność duszpasterską razem z kapłanami, wnosząc swój wkład w towarzyszenie osobom, rodzinom lub grupom i ofiarując nowy wkład w refleksję teologiczną. Ale potrzeba jeszcze poszerzyć przestrzenie dla bardziej znaczącej obecności kobiecej w Kościele. Ponieważ «kobiece cechy są niezbędne we wszystkich przejawach życia społecznego, dlatego też obecność kobiet również w obszarze pracy powinna być zagwarantowana»[72] w różnych miejscach, gdzie podejmowane są ważne decyzje, zarówno w Kościele, jak i w strukturach społecznych.

  104. Domaganie się słusznych praw dla kobiet, poczynając od stanowczego przekonania, że mężczyźni i kobiety mają tę samą godność, stawiają przed Kościołem głębokie pytania, będące dla niego wyzwaniem, i nie można ich powierzchownie ominąć. Kapłaństwo zarezerwowane dla mężczyzn, jako znak Chrystusa Oblubieńca powierzającego się w Eucharystii, jest kwestią nie podlegającą dyskusji, ale może stać się motywem szczególnego konfliktu, jeśli władzę sakramentalną utożsamia się zbytnio z władzą. Nie można zapominać, że gdy mówimy o władzy kapłańskiej, «mówimy tu o funkcji, nie zaś o godności i świętości»[73]. Kapłaństwo służebne jest jednym ze środków, jakimi się Jezus posługuje w służbie swojego ludu, ale wielka godność pochodzi od Chrztu dostępnego dla wszystkich. Upodobnienie kapłana do Chrystusa Głowy — czyli jako główne źródło łaski — nie zakłada wyniesienia, stawiającego go na szczycie całej reszty. W Kościele funkcje «nie stanowią o wyższości jednych nad drugimi»[74]. Rzeczywiści, kobieta Maryja, jest ważniejsza od biskupów. Nawet gdy funkcję kapłaństwa służebnego uważa się za «hierarchiczną», trzeba dobrze pamiętać, że «jest całkowicie podporządkowana świętości członków mistycznego Ciała Chrystusa»[75]. Jego kluczem i zasadą nie jest władza pojmowana jako panowanie, ale władza szafowania sakramentem Eucharystii. Stąd rodzi się jego autorytet, pozostający zawsze na służbie ludu.
  +++Pojawia się w tym zakresie wielkie wyzwanie dla duszpasterzy i teologów, którzy mogliby pomóc w lepszym uznaniu tego, co zakłada szacunek dla możliwej roli kobiety tam, gdzie podejmuje się ważne decyzje w różnych kręgach Kościoła.

  116. W ciągu tych dwóch tysięcy lat chrześcijaństwa, niezliczone ludy otrzymały łaskę wiary, doprowadziły do jej rozkwitu w życiu codziennym i przekazały ją zgodnie ze swoimi własnymi wzorcami kulturowymi. Gdy jakaś wspólnota przyjmuje orędzie zbawienia, Duch Święty zapładnia jej kulturę przemieniającą mocą Ewangelii. W ten sposób, jak można dostrzec w dziejach Kościoła, chrześcijaństwo nie dysponuje jedynym wzorcem kulturowym, lecz «pozostając w pełni sobą i dochowując bezwarunkowej wierności orędziu ewangelicznemu i kościelnej tradycji, będzie przybierało także oblicze różnych kultur i narodów, w których zostanie przyjęte i zapuści korzenie»[88]. Pośród różnych ludów, doświadczających Bożego daru według własnej kultury, Kościół wyraża swoją autentyczną katolickość i ukazuje «piękno tego wielokształtnego oblicza»[89]. W chrześcijańskich formach wyrazu ewangelizowanego ludu, Duch Święty ozdabia Kościół, ukazując mu nowe aspekty Objawienia i obdarzając go nowym obliczem. Przez inkulturację Kościół «wprowadza narody z ich kulturami do swej własnej wspólnoty»[90], ponieważ «każda kultura proponuje wartości i pozytywne formy, które mogą ubogacić sposób głoszenia, pojmowania i przeżywania Ewangelii»[91]. W ten sposób «Kościół, przyswajając sobie wartości różnych kultur, staje się sponsa ornata monilibus suis — „oblubienicą strojną w swe klejnoty” (por. Iz 61, 10)»[92].

  117. Dobrze pojmowana różnorodność kulturowa nie zagraża jedności Kościoła. To Duch Święty, posłany przez Ojca i Syna, przemienia nasze serca i czyni nas zdolnymi do wejścia w doskonałą komunię Przenajświętszej Trójcy, gdzie wszystko znajduje swoją jedność. On tworzy komunię i harmonię Ludu Bożego. Sam Duch Święty jest harmonią, podobnie jak jest więzią miłości między Ojcem i Synem[93].On jest Tym, który budzi wielorakie i różne bogactwo darów i jednocześnie buduje jedność, która nie jest nigdy jednolitością, lecz wieloraką harmonią, która przyciąga. Ewangelizacja uznaje z radością te wielorakie bogactwa, jakie Duch rodzi w Kościele. Nie byłoby zgodne z logiką wcielenia myśleć o chrześcijaństwie monokulturowym i uniformistycznym. Chociaż jest prawdą, że niektóre kultury były ściśle związane z przepowiadaniem Ewangelii i z rozwojem myśli chrześcijańskiej, objawione orędzie nie utożsamia się z żadną z nich i posiada treść transkulturową. Dlatego w ewangelizacji nowych kultur albo kultur, które nie przyjęły przepowiadania chrześcijańskiego, nie jest rzeczą nieodzowną narzucać określoną formę kulturową, nawet piękną i starożytną, razem z propozycją ewangeliczną. Głoszone przez nas orędzie zawiera zawsze jakąś formę kulturową, ale czasem w Kościele ulegamy próżnej sakralizacji własnej kultury i przez to możemy bardziej przejawiać fanatyzm niż prawdziwy zapał ewangelizacyjny.

  ———————————
  118. Biskupi Oceanii prosili, aby u nich Kościół «pogłębił zrozumienie i przedstawianie Chrystusowej prawdy, wychodząc od tradycji kultur regionu», i wezwali «wszystkich misjonarzy do harmonijnego działania z miejscowymi chrześcijanami w celu zapewnienia, aby wiara i życie Kościoła wyrażały się w poprawnych formach, przystosowanych do każdej kultury»[94]. Nie możemy oczekiwać, żeby wszystkie ludy na wszystkich kontynentach w wyrażaniu wiary chrześcijańskiej naśladowały formy przyjęte przez ludy europejskie w określonym momencie historii, ponieważ wiary nie można zamknąć w obrębie rozumienia i wyrażania właściwego dla jakiejś specyficznej kultury[95]. Jest rzeczą niepodważalną, że jedna kultura nie wyczerpuje tajemnicy odkupienia Chrystusa.

  ———————
  no i ten znamienny fragment
  84.
  (…)

  Po pięćdziesięciu latach od Soboru Watykańskiego II, nawet jeśli doświadczamy bólu z powodu nędzy naszej epoki i dalecy jesteśmy od naiwnego optymizmu, większy realizm nie powinien oznaczać mniejszej ufności do Ducha ani mniejszej hojności. W tym sensie możemy powrócić do wysłuchania słów błogosławionego Jana XXIII z pamiętnego dnia 11 października 1962 r.:
  !!!!!!!!
  «Nie bez obrazy dla naszych uszu, docierają do nas głosy niektórych, którzy chociaż zapaleni gorliwością do religii, oceniają jednak fakty bez dostatecznej obiektywności i roztropnego sądu. W obecnych warunkach społeczeństwa ludzkiego nie są zdolni widzieć nic innego, jak tylko ruiny i kłopoty. […] Wydaje nam się, że powinniśmy się zdecydowanie odciąć od tych proroków nieszczęść, głoszących co najgorsze, tak jakby bliski już był koniec świata.

  W OBECNYM MOMENCIE HISTORYCZNYM, W KTÓRYM LUDZKOŚĆ WYDAJE SIĘ WKRACZAĆ W NOWY PORZĄDEK RZECZY, trzeba raczej dostrzegać tajemnicze plany Bożej Opatrzności, urzeczywistniające się kolejno dzięki działalności ludzi, a często wykraczające poza ich oczekiwania i z mądrością rozporządzające wszystkim, nawet przez niesprzyjające ludzkie wydarzenia, dla dobra Kościoła»[65].

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/franciszek_i/adhortacje/evangelii_24112013.html#_Toc374139659

  Polubienie

 9. @Beata
  Człowiek leniwy i tego wodolejstwa nie chce mu się czytać. A widać błąd. I tak do „szczęścia” wystarczy AL… Niemniej przebrnąłem przez to co podałaś. Na mój gust chociaż są tam treści w większości problematyczne mogące być różnie interpretowane to ujdą. W większości. Dla mnie natomiast nie do przyjęcia wprost są takie treści jak niżej cytuję.

  40.

  Różne prądy myślowe filozoficzne, teologiczne i duszpasterskie, jeśli pozwalają się zharmonizować przez Ducha w szacunku i prawdzie, mogą przyczynić się do wzrastania Kościoła, o ile pomagają lepiej wyrazić wielki skarb Słowa. Ludziom śniącym o monolitycznej doktrynie, bronionej bez żadnych wyjątków przez wszystkich, może się to wydawać niedoskonałym rozpraszaniem.

  47

  Wszyscy mogą w jakiś sposób uczestniczyć w życiu kościelnym; wszyscy mogą należeć do wspólnoty, i nawet drzwi Sakramentów nie powinno się zamykać z jakichkolwiek powodów.

  104

  Rzeczywiście, kobieta Maryja, jest ważniejsza od biskupów.

  (Mój komentarz; 1) Kto jest głową Kościoła ze względu na płeć? Mężczyzna czy kobieta? 2) Fakt, Maryja przewyższa świętością nas wszystkich razem wziętych, ale Bergoglio miesza funkcję hierarchiczną, kapłaństwa instytucjonalnego z osobistą świętością)

  Polubienie

   • Już przeczytałeś Księgę Prawdy? 😉 ,to bardzo szybko ją przeczytałeś,a dlaczegóż to Pieczęć Boga Żywego łączysz z Adwentystami??
    Prośba,jak piszesz jakieś zarzuty,to pisz już konkretnie,a nie tak zdawkowo.

    Polubienie

  • Tłumaczenie(translatorem)
   Papież Francisco narzuca swoją władzę w Zakonie Maltańskim.

   W liście do członków Rady Suwerennej Zakonu kardynał Pietro Parolin informuje, że deklarują nieważne działania podjęte przez Wielkiego Mistrza Matthew Festing od ostatniego 06 grudnia, kiedy to został odwołany kanclerz Albrecht Freiherr von Boeselager.
   Franciszek jest uznane za nieważne wszelkie działania podejmowane przez Wielkiego Mistrza Matthew Festing Zakonu Maltańskiego od ostatniej 6 grudnia, kiedy został odwołany kanclerz Albrecht Freiherr von Boeselager. Wśród działań oświadczył „null” obejmował wybór zastępczej ad interim z Boeselager przez Radę Sovereign Zakonu.
   Magister Edward Pentin stwierdzono w artykule list z Sekretariatu Stanu, kardynała Pietro Parolin, członkowie Rady Suwerennej Zakonu, w którym decyzja papieża Francisco zostało ogłoszone.

   Kardynał Parolin zaczyna swój list przypominając rezygnację Wielkiego Mistrza, a za chwilę, Wielki Komandor, Ludwig von Hoffmann Rumerstein, przejmuje odpowiedzialność za rząd zlecenia oczekującego powołania papieskiego delegata.

   Parolin dodał w swoim liście, że „w celu wsparcia porządek w procesie odnowy uważa się za niezbędne,” Papież Francisco wyznaczenia delegata papieskiego uprawnienia należy określić, kiedy powołany.

   Wielki mistrz Matthew Festing, złożył rezygnację z dniem 24 stycznia, po papieża
   Francisco poprosi opuścić biuro po kontrowersji w ostatnich tygodniach w wyniku obalenia kanclerza.

   Jak donosi Pentin papież powiedziałby Festing że powodem prosząc go do ustąpienia było przekonanie papieża musiał zrobić nowy i „kompleksowe” dochodzenie Zakonu i że takie badania byłoby łatwiejsze, gdyby Wielki Mistrz przedstawił rezygnacja. Ponadto, zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Pentin, papież byłby poproszony Festing dymisji listu odsłoniętej, że wezwał do rezygnacji Boeselager „pod wpływem” kardynał Raymond Burke.
   W najbliższą sobotę Rada Sovereign Zakonu spotkają się do głosowania, czy przyjąć dymisję Wielkiego Mistrza, według strony internetowej Krajowego Rejestru katolikiem. Jednak niektórzy członkowie Zakonu wskazują, że jeśli wszystkie akcje Festing od 6 grudnia
   nie są ważne, nie jest jego rezygnacja.

   Konflikt między Stolicą Apostolską a Zakonem Maltańskim rozpoczęła się, gdy został zwolniony kanclerz, Albrecht von Boeselager, oskarżony o stanie zapobiec dystrybucji środków antykoncepcyjnych przez organizacje związane z zamówieniem.

   Po ustaniu Boeselager papież Francisco stworzył komisję składającą się z pięciu członków, aby poinformować go o kryzys obecnego centralnego kierownictwa Zakonu. Instytucja przeciwieństwie dochodzenie komitetu zewnętrznego.

   W piśmie z dnia 14 stycznia list opublikowany Pentin, Festing powiedział, że skład komisji Stolicy Apostolskiej wzbudził poważne wątpliwości, w tym poważnych zarzutów konfliktu interesów przez co najmniej trzech członków.

   Kilka dni później, Stolica Apostolska wydała oświadczenie potwierdzające zaufanie do pięciu elementów komisji i odrzucony, zgodnie z dokumentów znajdujących się w ich posiadaniu, „wszelkie próby zdyskredytowania jego postacie i ich pracy.”
   https://infovaticana.com/2017/01/27/papa-francisco-declara-nulas-las-decisiones-del-gran-maestre-la-orden-malta/

   Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    Kolejny „sprawiedliwy”. Kolejny troll. Będzie mędził. Powoła się tam na coś, będzie bredził słodkości o miłości i walił, że cierpi ale papież jest papież. W sumie wszystko po to by rozwalić blog. To nie pierwszy i nie ostatni troll zapewne. Co najciekawsze, przecież nie ma przymusu tu być. Nie podoba mi się blog – spadam. Nie odpowie na żadne zarzuty tylko będzie atakował, zgodnie z tym co dała @RYCERKA CHK ze strony @św. Filomeny o trollach internetowych. No więc szuka zaczepki, którą mu właśnie daję. Ot taki gestmiłosierdzia – bo miłosierdzie włąśnie w modzie zwłaszcza to, które zbawia bez wyjątku – , żeby mógł się pochwalić przełożonym, że wyrabia normę. W końcu za coś te pieniądze musi brać. Nie stać go zarobić normalnie uczciwie to tylko mu to zostało.

    Kolego @Piatek, piszecie z domu czy na służbie? Chcę Wam towarzyszu zatem donieść, że na PCh24 walą na odlew o Bergoglio. To towarzyszu ustalamy, że nie mam miłosierdzia i jestem zaprzeczeniem chrześcijaństwa jak to dekretuje o takich jak ja „nasz drogi papież Franciszek”. Może być? Jak Wy się boicie prawdy… No przywal czymś bo się nudzę.

    Polubienie

  • Tadeusz to ja ci znów odpowiem – nic nie mamy wspólnego z adwentystami, to katolicki blog, gdybyś

   jeszcze nie zdążył się spostrzec.

   A teraz proszę uprzejmie odpowiedz Wiesi na pytanie, które ci zadała.

   I odpowiedz kulturalnie, na moje pytanie – czy czytałeś księgę Apokalipsy?

   Powinieneś wiedzieć dlaczego o to pytam?

   Polubienie

   • Olał Wasz blog ciepłym moczem. Na tym blogu głos zabierają adwentyści, oczywiście nie przyznając się do tego, siejąc zamieszanie w waszych mózgach. Ja nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Sprawdziłem i co do tego jestem pewien. Dziwię się że administrator jeszcze się na nich nie rozpoznał. Stąd te moje pytania. Żegnam i proszę nie odpowiadać mi na ten mój wpis i wykreślić mnie tak żeby po mnie w tym blogu śladu nie pozostało.

    Polubienie

   • Daj spokój on już sprawdził i jest pewien.Ja również jestem pewna,że on na co dzień studiuje Pismo Święte,to wynika z zachowania i języka.

    Polubienie

  • W tym kazaniu po 10 minucie ks.Piotr mówi kim był Św.Jan Paweł II,gdyby nie on…,ale proszę wysłuchajcie całość.Tym bardziej,że wielu go oskarża nadal,a guzik o nim wie.Mówię oczywiście o wielu,którzy sobie nim nadal buzię wyciera.

   Polubienie

 10. „ŚDM w Panamie również dla niekatolików”
  (….)Mówiąc o przygotowaniach do tego wydarzenia, kard. Farrell przyznał, że zaaprobował pomysł, by na spotkanie w Panamie zaprosić również młodych innych wyznań i w ten sposób dodatkowo poszerzyć zakres znaczenia i przesłania ŚDM. Amerykański purpurat podkreśla, że taka poszerzona formuła spotkania będzie miała szczególne znaczenie w kontekście Ameryki Środkowej jako odpowiedź Kościoła katolickiego na wyzwania stawiane przez prozelityzm sekt.(…)

  Polubienie

 11. czytam tak czytam , słucham i słucham,rozmyślam i dochodzę do wniosku,ze nasz ukochany, wikariusz JCH jest niewierzący a na dodatek jest ………………Wiem napewno, ze nie ma wiary w JCH. Ale wierzy w BOGA OJCA!!!
  Jest przecież już starym człowiekiem, coraz bliżej mu do śmierci.Nie boi sie?, że może zostać potępiony ?A może tak głęboko nie wierzy..,że nie ma już odwrotu w tym zatwardziałym myśleniu. Nie wiem….
  A możę to PF ma rację!!! Może to ja się mylę … i wystarczy powiedzieć …wierzę i życ po swojemu.

  Polubienie

 12. A tu fragment listu pasterskiego abpa Jędraszewskiego
  do nowych wiernych
  ‚…Po raz pierwszy przeżywam radość, a zarazem zaszczyt w taki właśnie sposób zwrócić się do Was, Umiłowani wierni Kościoła Krakowskiego, cząstki świętego, katolickiego i apostolskiego Kościoła, skupionego w wierze i miłości wokół Ojca Świętego Franciszka…”
  fajne co?

  Polubienie

  • @ada
   No to jest to: został mianowany przez „Ojca Świętego Franciszka” i przyjął to, no to jak będzie przeciwko niemu? Oddzielamy ziarno od plew. To który kapłan w diecezji krakowskiej sprzeciwi się rozeznaniu w ramach nowej troski duszpasterskiej?

   Polubienie

   • Ps
    Nie wiem jak mówić o takich duchownych… tłuki? Przecież herzja jest jawna, są analizy dostępne ogólnie wykazujące herezję i nie mam na myśli tego bloga. O to pisze człowiek o takim poziomie wykształcenia… Upadek całkowity.

    Polubienie

   • Errata
    Muszę to napisać raz jeszcze bo nie sprawdziłem i wyszło jak wyszło:
    Przecież herezja jest jawna. Są analizy dostępne ogólnie, wykazujące herezję i nie mam na myśli tego bloga. I to pisze człowiek o takim poziomie wykształcenia… Upadek całkowity.

    Polubienie

 13. Chyba przyznam rację ks. Natankowi, że tam
  na górze, to wszyscy w służbie masonerii.
  Jak czytałam, to ingres będzie miał iście
  królewską oprawę. A dla Chrystusa Króla
  miejsca nie było na Wawelu.

  Polubienie

 14. A tu jeszcze krótki fragmencik z tego samego listu:
  „…Musimy, moi Drodzy, być otwarci na nauczanie Kościoła, które zostało zawarte w adhortacjach apostolskich Jana Pawła II Familiaris consortio i papieża Franciszka Amoris laetitia…”
  Zgroza!!! totalne pomieszanie. Czyżby całkowity brak Światła ?

  Polubienie

  • @ada
   Abp Jędraszewski jest postrzegany przez większość wiernych jako konserwatysta. W dodatku medialne lewactwo zrobiło szum, że w związku z mianowaniem abp Jędraszewskiego „postęp” jest zagrożony. No to widać teraz całość układanki. Bergoglio będzie „najpiękniejszym z synów ludzkich”. Swoją drogą to ciekawe bo w takim razie „konserwatyści” za Bergoglio i jednocześnie lewactwo za Bergoglio. Odzielamy ziarno od plew. Nazwy niewiele będą znaczyć i wszystko zostanie zweryfikowane. Liczyć się jedynie będzie to: za herezją lub przeciwko niej. I każdy będzie musiał się określić.

   Polubienie

  • Racja lolo, układanka zaczyna zbierać się w całość. To jeden z tych biskupów, który ma już swój udział w upolitycznieniu Boga. Znany jest dobrze z popierania Pis i Radia Maryja. Nawet można było ostatnio widzieć jego pompatyczne powitanie A.Dudy na 25-leciu RM. Niby mówi się o nim, że jest symbolem katolicyzmu konserwatywnego, tylko jakoś nie słyszałem jego głosu krytyki na temat odrzucenia przez jego ulubieńców projektu Stop Aborcji. Między innymi za przyczyną tego biskupa większość katolików zaczęła sobie tworzyć fałszywy obraz Boga, który to ze względu na trudne okoliczności (protesty, itp.) jest gotów usprawiedliwić nawet aborcję eugeniczną. Niestety, ale nie da się w tej układance pominąć niechlubnej roli RM, które stworzyło tym oszustom z Pis i naszym tzw. hierarchom swoiste środowisko do stroszenia piór i wybielania się przed oczami katolików ze swych haniebnych decyzji.

   KP 16.12.2014
   „Kiedy przyjdzie ten dzień, gdy będziecie świadkami zlania się Mojego Kościoła ze świeckim światem, miejcie się na baczności”

   Tymczasem ulubieńcy biskupa dalej strugają wariata…

   Marek Jurek: PiS robi kolejny unik w sprawie obrony życia. To niedobra decyzja

   http://www.pch24.pl/marek-jurek–pis-robi-kolejny-unik-w-sprawie-obrony-zycia–to-niedobra-decyzja,49040,i.html

   Polubienie

   • @Thomas
    To są takie „smaczki”. „RM” już sporo czasu temu odrzuciłem ze względu na ich peany pod adresem Bergoglio. Wiele im mogłem wybaczyć ale w jaki sposób przejść do porządku dziennego nad popieraniem herezji i umacnianiem wiernych w tym? No przecież nieświadomi odstępstwa nie są. Byli by idiotami a tego żadną miarą stwierdzić nie można. Ja zresztą ze słuchaczami „RM” mam do czynienia na codzień. Tylko ze mną dyskutować co do Bergoglio nie podyskutuja bo fakty są po mojej stronie.

    Natomiast co do p. Marka Jurka to te jego „troski o życie” jakoś nie pozwalają mi zapomniejć jak po 11/9 w ramach PiS-u z mówinicy sejmowej wpakował nas w „walkę z terrorem”. Nigdy za o nie przeprosił. Co prawda i tak to nie odwróciłoby ciągu wydarzeń ale chociążby to. Zresztą teraz to raczej wyszłoby „na pokaz” no i musiaby oderwać się od koryta. Taki „obrońca życia” i w dodatku zrobił to wtedy gdy Jan Paweł II wołał by nie robić tej wojny. A tak się ekscytuje świętością Jana Pawła II.

    Polubienie

   • Ja byłbym nawet skłonny powiedzieć ,że Te dwa media zostały stworzone aby urobić Polaków. Pod płaszczykiem popierania katolicyzmu uśpiło się wszystkich wierzących, którzy je oglądali czy słuchali, tych starszych i tych co nie chcą widzieć. Zdaje się szef RM i TV Trwam zaczynał w Niemczech swoją medialną karierę. Z tamąd teraz wychodzi schizma i tam narozrabiał Marcin Luter. Oni wiedzieli ,że Niemców będzie łatwiej urobić niż Polaków dlatego na Polske wytoczyli medialne działa. Dokładnie taką samą technikę stosuje Jegomość z Watykanu a ww media urabiają swoich pochlebców, że Fałszywy Prorok nie istnieje i że to nie za ich życia przyjdzie Koniec Czasów. Pod płaszczykiem dobra forsuje zło, które niszczy Mistyczne Ciało Chrystusa. Jedyna Nadzieja, że Księga Prawdy obudzi więcej osób w Polsce ale i na Świecie. Tak samo może być z PiSem. Wykreowano Smoleńsk a póżniej rządy złodziejów, aferzystów i zwykłych zdrajców, aby przyszli ludzie, którzy pozorne staną się wybawieniem a zrobią przy tym robotę antychrysta.
    Antychryst ma być poproszony o przywództwo. On sam nie będzie się pchał na mesjasza sami go obwieszczą. Czujecie to co mam na myśli.
    PiS przegłosował szczepionki, żaden rodzic nie ma nic do powiedzenia kiedy będą chcieli zaszczepić jego dziecko, karą za nie dopuszczenie do szczepienia może być kara grzywny lub więzienia. O szczepionkach jest w KP, będą bowiem powodem śmierci u małych dzieci.

    Polubienie

   • Ps
    Dodam jeszcze to do tego. Wszyscy, którzy uważają, że poza modlitwą są jakieś środki obrony przed tym co idzie, wg. mnie wykazują daleko posuniętą naiwność. Niektórym się roi posiadanie paru bomb atomowych. Przypomnę, że za komuny były plany wojenne, w których Polska była przedstawiona jako miejsce pierwszego uderzenia taktycznego (i zostałby tylko pył i kurz wolno opadające na jeden wielki dół pomiędzy Bałtykiem a Tatrami…)
    Otóż jeśli jeden rosyjski bombowiec strategiczny ma możliwość przeniesienia powiedzmy 7 wielogłowicowych jądrowych pocisków taktycznych i może takich lotów wykonać 10 a takich bombowców (jak zwał tak zwał) jest 1000 to prosty rachunek pokazuje, że to daje liczbę 70 tys. bomb jądrowych. A to tylko lotnictwo. Są wyrzutnie naziemne, stacjonarne i ruchome, okręty podwodne. Nie licząc innej równie zaawansowanej broni. To gdzieś jest tam w bunkrach. Ale USA nie są gorsze. Do tego należy doliczyć broń jądrową w państwach NATO a poza tym Indie, Pakistan, Iran, Izrael, Chiny, Korea Pn. i kto wie gdzie jeszcze.
    Oczywiście jakby Polska miała taką bombkę albo nawet i dwie to można by było ją wypuścić, No i np. Ukraina trochę ucierpi, a może Kazachstan ale po Polsce zostanie lej.

    Powtarzam to od czasu do czasu: broń dzisiaj nie jest do obrony. Jest do zabijania. Oczywiście skutek jest ten sam. Jednak drobna różnica tkwi w nastawieniu a zatem i podejściu do problemu. Jak się wie, żę wg. światowych decydentów trzeba wyrżnąć minimum 5 mld ludzi (przy liczebności 7 mid) to wtedy widać prawdziwą skalę problemu.

    Polubienie

   • Ps
    Chodzi oczywiście o średnią lotów bojowych w warunkach działań wojennych do momentu zestrzelenia. Być może jest ona mniejsza albo większa. Są to założenia. W każdym razie pocisków jądrowych różnego kalibru i odpalanych z różnych miejsc jest dosyć by po Ziemi został tylko pył międzygwiezdny i procesy stworzenia zaczęły się od początku… Ino się diabeł cieszy.

    Polubienie

   • Na zdjęciu z Trumpem jest Jesse James, były mąż Sandry Bullock, rozstali się bo ją zdradzał. Postac dość kontrowesyjna. Zajmuje się głównie wyścigami oraz robi choppery i auta na zamówienie

    Polubienie

 15. De Mattei – Ostatnia szansa: czy Malta Knights składać ani oprzeć? – Niekonstytucyjne List kardynała Parolin za
  Corrispondenza Romana
  Specjalna edycja
  27 stycznia 2017

  Poniższy list publikujemy stanowi najnowszą policzek do Zakonu Maltańskiego; jest wykroczeniem swej konstytucji, historii i godności.

  Wszyscy uczeni zgadzają się prawie przypisując do zakonu maltańskiego całkowicie niezależny od Stolicy Apostolskiej w miarę jej wewnętrzny ład jest zaniepokojony. Stolica Apostolska nie może ingerować w sprawy administracyjne Zakonu, ale interweniuje tylko w to, co się tyczy życia religijnego swoich rzekomych Rycerzy.

  Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu, w piśmie z dnia 25 stycznia skierowane do członków Rady Suwerennej Zakonu, którzy w dniu 28 stycznia mają zebrać się w Rzymie w swojej siedzibie przy Via Condotti, pisze, że papież Francis:

  • wyznaczy „papieskiego delegata”; zupełnie dziwne postacią dla Zakonu Maltańskiego
  • potwierdza rezygnację Wielkiego Mistrza, który nie będzie oficjalnym aż ratyfikowany przez Radę Sovereign
  • przypisuje sobie prawo do renderowania traci ważność, wszystkie Wielki Mistrz i aktów Rady Sovereign przeprowadza się po 06 grudnia 2016, re-integracji więc Albrecht von Boeselager i odwoływanie nowego Grand Chancellor Od John Critien.

  Stanowisko, że każdy ze składników Najwyższej Rady odbędzie się 28 stycznia ma zostać podane do wiadomości publicznej. Gdyby przyjąć dyktatu bez szemrania, pójdą do historii za to, że poddał się całkowicie; jeżeli z szacunkiem wobec Wikariusza Chrystusa, oni oprzeć, pokażą światu, że ich duch katolicki i rycerski wciąż żyje i jest w stanie przeciwstawić się niesprawiedliwemu sprawowania władzy.

  Roberto de Mattei

  Przekład listu kardynała Pietro Parolin za:

  Szanowni Członkowie Rady Suwerennej,

  To mój obowiązek, aby poinformować, że S.A.E. Od Mathew Festing, Wielki Mistrz Zakonu, w dniu 24 stycznia, złożył rezygnację do Ojca Świętego, który go przyjął.

  Jako Karta konstytucyjna Zakonu przewiduje w art. 17. 1. Grand opiniującymi przejmie odpowiedzialność regulujące ad interim. Według stanu techniki. 143 Kodeksu Melitense. Będzie on dostarczać informacji do szefów państw, z którymi Zakon utrzymuje stosunki dyplomatyczne, jak i różne organizacje Melitense.

  Aby pomóc Zakonowi w procesie odnowy uważa za konieczne, Ojciec Święty mianuje swojego osobistego delegata z uprawnień, jakie określi on w akcie samego kandydata.

  Grand opiniującymi, w jego funkcji jako przejściową zastępca, będą korzystać z uprawnień określonych na sztuce. 144 Statutu Melitense, aż papieskiego delegata jest nominowany.

  Ojciec Święty, na podstawie dowodów wyszedł z zapytań sformułowanych przez niego, ustalił, że wszystkie akty prowadzone przez Wielkiego Mistrza po 6 grudnia 2016 są nieważne. Podobnie też tacy przez Radę Sovereign, takich jak wybory ad interim Grand Chancellor.

  Ojciec Święty, uznając wielkich zasług Zakonu w realizacji wielu prac w obronie wiary i w służbie ubogim i chorym, wyraża całą swą pasterską troskę w stosunku do niego i ma nadzieję na współpracę z wszystkimi w tej delikatnej i ważny czas w przyszłości.

  Ojciec Święty błogosławi wszystkich członków, wolontariuszy i dobrodziejów Zakonu i podtrzymuje je ze swymi modlitwami.

  Kardynał Pietro Parolin

  http://rorate-caeli.blogspot.com/2017/01/last-chance-will-malta-knights-fold-or.html

  Polubienie

 16. lolo napisał:
  Ciekaw jestem jak tzw. tradycjonaliści chcą rozmawiać z duchownymi i walczyć z herezją w KK, skoro odrzucają św. Jana Pawła II? Założenie swojego „kościoła” raczej niczego nie ułatwia. Zresztą teraz to robi Bergoglio i twierdzi, że: on to Kościół.

  moja odpowiedź:
  Kpisz, czy nie rozumiesz pewnych rzeczy? Piszesz św. JP II. Kto Go kanonizował? Bergoglio. Więc jeśli uważasz, że Bergoglio nie jest papieżem to ta kanonizacja jest NIEWAŻNA. Nie podchodź loluś do tego emocjonalnie tylko teologicznie. Mało wiesz, dużo szczekasz. Co widać.

  Polubienie

  • @chudy
   Drogi trollu. Już raz proponowałeś zamknięcie bloga, a biorąc pod uwagę, że znowu się odzywasz, śledzisz go systematycznie. Zresztą ciekawe albo „chodzicie stadami” albo się wymieniacie. Odszedł jeden pojawiła się „zguba”. Wyrabiasz pensum czy co? Zatem nie „rżnij głupa” i nie udawaj, że nie znasz mojego stanowiska w tej materii. Ale by nie było, że próbuję ominąć problem odpowiadam:
   1) W kanonizacji brał udział Benedykt XVI, którego uznaję za ważnie wybranego Papieża.
   2) Nawet jeśli podważymy kanonizację ze względu na Bergoglio i tak zostaje beatyfikacja, zatem stwierdzenie zbawienia Jana Pawła II i włączenie jego dorobku do kanonu nauczania Kościoła Katolickiego.
   3) Moje prywatne przekonanie jest takie, że jest jest święty. Nie obowiązuje ono nikogo. Dla Twojej wygody mogę dodawać przykażdym wpisie o Janie Pawle II: „święty także wg. mnie”. Może być?

   Jak szukasz zaczepki to znajdź lepszy powód bo „odgrzewasz stare kotlety”.
   loluś, ale nie Twój, chudzinko.

   Polubienie

   • I co jeszcze uważasz lolusiu? Mącisz ludziom w głowie. Nie znasz teologii, nie znasz historii Kościoła a mienisz się autorytetem. Śmieszny jesteś głośno szczekający ratlerku.

    Polubienie

   • @chudy
    Skąd „kolega” wie, że nie znam teologii? Z moich wpisów może to wnioskować bo podaję, że nie mam wykształcenia ani filozoficznego ani teologicznego i dodaję, że moje poglądy nikogo nie obowiązują.
    „Kolega” wygląda na nieumiejącego czytać ze zrozumieniem prostych tekstów z zakresu 2-giej klasy szkoły podstawowej. Nie napiszę, że z pierwszej bo tam uczą się dopiero czytać i pisać, i jak widzę „kolega” opanował to w stopniu pozwalającym mu na zaprezentowanie swoich przemyśleń w necie. Ale ze zrozumieniem „kolega” ma już problemy… Jest jednak szansa, że „kolega” jakoś to w końcu opanuje, bowiem jak mówi stare powiedzenie „praktyka czyni mistrza”. Mistrzem to kolega raczej nie będzie bo braki duże a życie krótkie ale miszczem to może i tak, i może co miszcz @chudy jeszcze usłyszy… Jak to tam było…
    Prowadź nas miszczu @chudy, Nauczaj nas miszczu @chudy, Chroń na miszczu @chudy. Rozkwitamy w twojej chwale. Osłania nas twoje miłosierdzie. Twoja mondrość przerasta nasze zrozumienie. Żyjemy tylko po to, żeby ci służyć. Nasze życie należy do ciebie.

    Zatem zarzut, że czynię się autoryterem jest co najmniej problematyczny. A że piszę tutaj… Dopóki nie zostanę wywalony robię to na zasadach ogólnie przyjętych, Zresztą „kolega” miszcz @chudy jak widzę, się także produkuje. Nie przypominam sobie by warunkiem napisania tutaj czegokolwiek było napisanie wstępu: „uwielbiam @lolo”. Ale jeśli „kolega” tego pragnie to poproszę @Bernarda by dla „kolegi” zrobił wyjątek. Może być?

    Polubienie

   • @Rafal
    „Kolega” @chudy nie chce pamiętać jednej rzeczy. To, że jestem tutaj ciągle to w końcu jego zasługa. Po jednym ze starć i decyzji @Bernarda by wyciąć cały wątek wybyłem z portalu. Czytałem jednak informacje ale nie zabierałem głosu, aż do czasu jak w/w „kolega” pojawił się z propozycją zamknięcia bloga. No, taka troska o ortodoksję, że herezja dalej się ma rozwijać bez przeszkód. Ale potem znowu się wyniosłem już bez interwencji @Bernarda zaś za sprawą sporu o rzeczy przeszłe osobiste, że tak to ujmę. I po jakimś czasie znowu pojawił się „kolega” @chudy, lecz ja już wtedy nie czekałem na kolejną propozycję zamknięcia bloga. No i stąd jestem ciągle. I jak widać, nie jest to takie nieuzasadnione. Ja ciągle tych osób nie rozumiem, jeśli kierują się dobrą wolą: nie podoba mi się blog nie bywam albo zakładam własny. To żadnen problem. Nawet ja mam adres „www” ale nic tam nie prowadzę poza tym, że jest wizerunek Chrystusa i parę odnośników. Nie znam się na tym i mi się poza tym nie chce. Korzystam zatem z uprzejmości innych, szanując ich prawo do zablokowania mnie.
    Jeśli jednak te osoby, które ciągle tu wchodzą – choć im się nie podoba – nie zostawiają w spokoju bloga albo nie zakładają konkurencji, to wnioskuję, że są zadaniowane jak to się ładnie w służbach mówi.

    Drodzy panowie, mnie w życiu w różny sposób grożono z różną ekspresją i robiono to także w tzw. majestacie prawa. Ja jestem świadomy, choć nie wiem czy przygotowany w sumie, grożących mi konsekwencji za moje poglądy i za to, że je głośno wyrażam. Groźby przeto na mnie nie robią wrażenia. A umrzeć i tak kiedyś trzeba. A w jaki sposób, to na pewno nie ja o tym będę decydował, tylko tak jak Bóg na to dozwoli, jak nie Wam, to komu innemu. Może też być ze starości ale w tych czasach w moim aktualnym wieku, z moimi poglądami, dożyć starości? Tak myśleć to myślę sobie, że jest to zuchwałość. Co najwyżej z powodu choroby, choć i ta może być zmajstrowana „bez wiedzy osób trzecich”. W każdym razie ja to wszystko traktuję jako swoiste zawody i próbę mojej wiary. Dzięki Wam uczę się ile mi jeszcze brakuje i mogę stwierdzić, że sporo, ale mniemam, że nie ustaniecie w wysiłkach bym braki ten nadrobił.
    Co mogę Wam życzyć… pewnie aby dane Wam było szczęście wieczne ale nie wg. Bergoglio tylko wg. starej dobrej a jednak ciągle młodej Doktryny Kościoła Katolickiego.
    Szczęść Boże.

    Polubienie

   • Tak,bo dialog polega na tym,że jak coś ktoś chce komuś udowodnić,to podaje wszelkie argumenty i przytacza słowa,pokazuje skąd tę wiedzę wziął.A rzucanie haseł typu takiego,jak ma obecnie miejsce i drapaka ,kiedy coś zasiał,użył nawet OSZCZERSTWA bez podania na jakiej podstawie,ale typu sprawdziłem,wiem.Na dodatek ohydne słowa obelżywe na do widzenia.Tylko tchórz ucieka,tylko tchórz sieje zło i nie potrafi się kulturalnie wypowiedzieć i argumentować swoich wywodów.
    Jak ktoś nie ma argumentu,to jedynym jego argumentem jest obrażanie innych.
    @Lolo,to jest dla nas wszystkich dobra szkoła i przygotowanie na „lepsze” dni.
    Oni sobie nie zdają sprawy,że kiedy stanął przed Bogiem i zobaczą Jego Oczami co wyprawiali i z jaką zaciekłością,to umrą z rozpaczy.Wtedy dopiero sobie zdadzą sprawę,że koniec żartów nastąpił,ale odwrotu już nie będzie.Nie są w stanie zniszczyć bloga,bo jest sporo,którzy też czuwają i widzą i poza tym nie od nich to zależy.Namolność złośliwa,oszczerstwa,ubliżanie- podlega V i VIII Przykazaniu Bożemu.Więc albo tu wchodzimy i rozmawiamy,albo tylko i wyłącznie po to,aby ubliżać innym,aby swoje ego podłechtać.
    Mówiąc,że Pieczęć Boga Żywego jest oznaką,że należę do adwentystów jest kompletną nieznajomością Apokalipsy Św.Jana.Gdyby wyjaśnił lub pozwolił sobie wyjaśnić,albo gdyby znał Księgę Apokalipsy,to wtedy byłby dialog,a taka forma,którą wprowadzają,jest zwykłą zaczepką,niestety przy użyciu słów,które pochodzą spod budki z piwem.Oni nie przychodzą tu porozmawiać,przychodzą ubliżać.Niech Pan Bóg się nimi zajmie.

    Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    Mówisz, że wg. V i VIII przykazania… No nie wiem… Zgodnie z nową troska duszpasterską i po dogłębnym rozeznaniu to już w zasadzie nie ma żadnych przykazań…

    Polubienie

  • 19.09.2013
   „Moja wielce umiłowana córko, Moi biedni wyświęceni słudzy — po tym jak Liturgia zostanie zmanipulowana i zbezczeszczona przed Moim Obliczem — w wielkim smutku, co prędzej do Mnie przybędą. Dopiero wtedy, gdy to się wydarzy, zdadzą sobie sprawę, że to Słowo Boże jest ujawniane przez proroka Bożego i że jest Ono Prawdą. Słowo Boga jest Prawdą. Może Ono być tylko pełną Prawdą, o ile proroctwa przekazywane Bożym dzieciom pochodzą od Niego; lub też nie jest ono żadną Prawdą.”

   Polubienie

  • A skoro : „Watykan nie przedstawił szczegółów dotyczących komisji, której Planowane Pierwsze Spotkanie Ma Się Odbyć *WKRÓTCE. Nie opublikowano również nazwisk pozostałych członków Komisji.”
   ma się wkrótce odbyć,to prawdopodobnie bardzo się śpieszy,aby jeszcze przed Świętami,najważniejszymi Świętami porobić „porządki”.Było nie było,to Liturgia związana JEST z tymi nadchodzącymi Świętami.Ta ohyda robiona jest tak,aby postawić nas przed faktem już dokonanym.Przecież powiedział,że chce kościoła otwartego,ale nie na zasadach takich,jak to widzą konserwatywni księża.Aż mnie brzuch rozbolał.Dziękuję @Rycerka,że to dałaś i pozdrawiam.

   Łk.16
   10 Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. 11 Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni5, prawdziwe dobro kto wam powierzy? 12 Jeśli w zarządzie cudzym dobrem6 nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?
   13 7 Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie»

   Polubienie

   • „Skuteczność ukrycia masonerii pogłębia fakt, że działa
    poprzez bardzo liczne, bliźniacze co do celów
    organizacje, jak np. antropozofów, teozofów,
    racjonalistów, socjalistów, organizacje zdrowia
    psychicznego, samodoskonalenia umysłu, organizacje
    gejowskie, feministyczne, związki młodzieży
    chrześcijańskiej itd. Ponadto powołuje do istnienia szereg
    jawnych instytucji społecznych, jak: kluby,
    stowarzyszenia, związki, fundacje, partie, koła,
    spółdzielnie, zrzeszenia itp., które pod jej dyktando
    kontrolują społeczeństwo i sterują przemianami społecznymi.”

    Polubienie

 17. @ Rycerka CHK

  Franciszek – Fałszywy Prorok nakazał rewizję tłumaczeń tekstów liturgicznych …!!!

  Rycerko CHK jestem ci niezmiernie wdzięczna za linki.
  To bardzo ważne.
  Wiemy więc, że destrukcja postępuje w zastraszającym tempie.

  ” Wszystkie zasady zostaną zmienione, liturgia utworzona na nowo, sakramenty sfałszowane – aż wreszcie Msza nie będzie już celebrowana według świętej doktryny.” —- 27.04.2014

  Polubienie

 18. A tak właściwie, to masoneria weszła do każdego
  Kościoła na całym świecie. Dlatego Fałszywy
  Prorok ma już rozstawioną swoją armię i teraz
  tylko nimi steruje i wydaje im rozkazy.
  Dlatego też, to wszystko się tak szybko rozwija
  jak gangrena.

  Polubienie

  • @ada
   Ukaranie jednego kapłana suspensą było szokiem, no może lekkim zaskoczeniem ale należało się w końcu tego spodziewać. Niemniej dopóki nie ma to nie ma. Jest tylko teoria. A jak następują fakty to nie ma o czym dyskutować. Następne kary pójdą szybko, Staną się normalnością bo szlak został przetarty albo jak kto woli… „przekroczyliśmy Rubikon”, co chyba jest nawet lepszym wyrażeniem biorąc pod uwage odniesienie historyczne.
   Natomiast interesuje mnie co u nas. Ciekawe jak ludzie przyjmą karę suspensy nałożoną na kapłana za niedostoswowanie się do nauczania „papieża Franciszka” jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce… No, bo jak na razie w kościołach króluje na Mszy Świetej „papież Franciszek”. Przynajmniej u mnie.

   Polubienie

  • Loluś i tak nie oglądał. Tradycjonaliści nie uznają św. JP II. Loluś biega na Novusa, który sam w sobie jest protestancki. Ale poszczekać zawsze można.
   Szkoda wklejać takie informacje Rycerko.

   Polubienie

 19. Kulisy zwolnienia Wielkiego Mistrza Zakonu Kawalerów Maltańskich

  Francis: a pontyfikat przemocy i irracjonalności – i pamiętając papieża Benedykta –

  Francis: a pontyfikat przemocy i irracjonalność – i pamiętając papieża Benedykta
  Szczegóły gołym i niekonstytucyjne (absolutnie sprzeczne z Kartą Konstytucyjnego Sovereign kolejności) interwencji Stolicy Apostolskiej w innej jednostce (Sovereign Sovereign Order of Malta), ujawnił tego wieczoru przez Edwarda Pentin, są niczym zdumiewające.
  Papież wezwał Fra ‚Festing w Watykanie w dniu 24 stycznia w ścisłej instrukcji nie pozwól nikomu wiedzieć o publiczności – o modus operandi, który został często używanych podczas tego pontyfikatu, Rejestr nauczył. Podczas spotkania Franciszek poprosił Fra ‚Festing do natychmiastowego ustąpienia, do którego wielki mistrz zgodził. Następnie papież nakazał mu pisać listu z rezygnacją na miejscu, według poinformowanych źródeł.

  Rejestr dowiedział się również, że papież powiedział Fra ‚Festing że powodem prosząc o jego rezygnacji było przekonanie papieża, że ​​ma do czynienia z nową „Complete dochodzenie” w porządku, i że takie dochodzenie będzie „łatwiej prowadzone „jeśli Wielki Mistrz zrezygnował.

  Rejestr został poinformowany, że to papież miał Fra ‚Festing zawrzeć w swoim piśmie z rezygnacją, że Wielki Mistrz poprosił o odwołanie Boeselager jest „pod wpływem” kardynała Raymond Burke, patrona Zakonu. Jednak, jak patron kardynał nie ma ładu w zamówieniu i może tylko rada wielki mistrz, co oznacza, że ​​decyzja o zwolnieniu Grand Chancellor należała wyłącznie do Wielkiego Mistrza.

  Zapytany, czy może to potwierdzić tę wersję wydarzeń związanych spotkanie Fra ‚Festing jest z papieżem, Watykan powiedział rejestracja 26 stycznia daje „żadnego komentarza prywatnych rozmowach.”

  Jeśli wielki mistrz został zmuszony do ustąpienia, niektóre w Zakonie spekulują o ważności mandatu, ponieważ zażądano od razu nie dając mu czasu na przemyślenie sprawy. Oni również są zaniepokojeni, że zapowiedź przyszłego czystkę Zakonu.

  Ponadto, niektórzy pytają, że jeśli wszystkie akty wielkiego mistrza od 6 grudnia są nieważne jak kard Parolin stwierdził w swoim piśmie, że będzie to również działać Fra ‚Festing przetargowych dymisję na papieża.

  W sobotę Rada Sovereign spełnia głosować czy przyjąć rezygnację Wielkiego Mistrza.
  Przemoc, irracjonalność i urazy, które doprowadziły do ​​tej wymuszonej rezygnacji (ze swej natury nie jest wolny, i nieważne, jak wszystkie wymuszonych rezygnacji) zrobić jeden zastanawiać, czy może innym rezygnacja, że ​​papież Benedykt XVI ogłosił niespodziewanie ku zdumieniu wszystkich w dniu 11 lutego 2013 roku, a nie uzyskano z wykorzystaniem podobnych metod.

  Kto wie? … To co kiedyś brzmiał jak szalony teorii spiskowej nie wyglądają tak już niemożliwe. Są to metody mafia obecnie w użyciu prądu. To nie wygląda rzeczywiście przeciwieństwie do tego, co zostało zrobione do Wielkiego Mistrza i Suwerennej Zakonu Maltańskiego. Szczerze: nie wątpisz teraz coś?

  http://rorate-caeli.blogspot.com/2017/01/francis-pontificate-of-violence-and.html#more

  Nowa Heraldyczna Tarcza, flaga i logo Kawalerów Maltańskich – Zobacz więcej:

  http://rorate-caeli.blogspot.com/2017/01/the-new-heraldic-shield-flag-and-logo.html

  Polubienie

  • @Beata
   Jak tak czytam te kolejno napływające informacje to mam nieodparte wrażenie, że naszym udziałem staje się to co opisane w książce „Ludobójstwo francusko-francuskie: Wandea – Departament Zemsty” Reynalda Sechera. Stopień bestialstwa został na zawsze wzorem dla wszelkich rewolucji.

   Polubione przez 1 osoba

  • Myślę,że ten rok może być decydujący.Również nie można zbagatelizować to,co zaraz wkleję.Oczywiście,aby nie było wrzasku,to od razu powiem,że daję to z uwagi na fakt przyśpieszonych zmian,które wielu dopiero teraz otworzyło oczy.Nie ważne czy wierzymyw Apele z Nieba,ważne,aby stosować się każdemu z nas do Nauki Chrystusa.Dlatego każdy przyjmie lub odrzuci to,co tutaj przeczyta zaraz,bo jest swoistym pokazaniem czasu,w jakim żyjemy :
   http://www.colledelbuonpastore.it/anno-2017/gennaio-2017.html
   Ostatnie jest już konkretne,ale warto przeczytać,jak ktoś chce od pazdziernika zeszłego roku(j.włoski)

   Polubione przez 2 ludzi

 20. Jesli Bergoglio rzeczywiście zlecił na nowo tłumaczenie tekstów liturgii, to znaczy że ta jego metodologia chowania się, za rzekomą troską o „Prawdę” jest iście szatanska.
  Czas dojrzewa i chapeau bas wobec Boga Księgi Prawdy. Znów się sprawdza!

  Polubione przez 2 ludzi

 21. Obamie podziękowali za pomoc aborcyjnemu biznesowi.

  Korporacja Planned Parenthood wylewała się w wyrazach wdzięczności prezydentowi Barackowi Obamie na Тwiterze w tym tygodniu, kiedy on zakończył osiem lat wykonania służbowych obowiązków.
  Obama był bliskim sojusznikiem aborcyjnego biznesu podczas swoich dwóch kadencji, Chroniąc Planned Parenthood po tym, jak ta firma była wykryta w sprzedaży części ciała abortowanych niemowląt, powiększył jej finansowanie przez podatników i dziesiątki razy demonstracyjnie gościł w Białym domu jej szefa.
  W tym tygodniu głowy aborcyjnego biznesu wyrażali swoją wdzięczność w serii tweetów prezydentowi Obamie, jego żonie Michelle i wiceprezydentowi Joe Bajdenu, informuje Breitbart.
  Obama, przemawiając przed grupą proaborcyjnych działaczy w 2013 roku, powiedział: „Boże, błogosław Planned Parenthood”. Następnie w 2014 roku powiedział o pro-aborcyjnych aktywistach, że oni „robią dzieło Boże”. To było na krótko przed tym, jak pro-life ruch utożsamiał Obamę jako najbardziej pro-aborcyjnego prezydenta w historii USA.
  Od samego pierwszego tygodnia pobytu w Białym Domu, Obama dał jasno do zrozumienia, że będzie wspierać aborcji , kiedy to oficjalnie zrezygnował z „zasad Meksyk”.
  On przedłużył natarciem na wolność sumienia pracowników służby zdrowia; przeznaczył dwóch pro-aborcyjnych sędziów do Sądu Najwyższego USA. Owoc jego ustawodawczej twórczości, prawo o lecznictwie Obamacare ,wzgardził prawami i wierzących ludzi i nieurodzonych dzieci. Mimo obietnic, że ustawa o opiece zdrowotnej nie będzie finansować aborcji, raport rządowy Izby otwiera masowe finansowanie aborcji w ramach prezydenckiej ustawy o opiece zdrowotnej
  Przy władzy Obamy, Departament zdrowia i usług społecznych USA podejmował wysiłki, by zmusić wiernych przedsiębiorców i religijne organizacji włączać w programy ochrony zdrowia swoich pracowników opłaty za środki antykoncepcyjne i nieudane leki. Na szczęście, sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wyniósł (orzekł) uchwałę przeciwko Departamentu zdrowia i usług społecznych, uwalniając ludzi wierzących od wstretnego dla ich sumienia przymusu.

  Obama i jego administracja również dołożyly ogromnych starań, aby chronić Planned Parenthood na tle licznych skandali
  Po tym, jak ukryte dochodzenie wykazało, że ta firma mozliwe handluje częściami ciał abortowanych dzieci, wiele państwowych i federalnych ustawodawców schyliło się do tego, żeby wstrzymać finansowanie korporacji. Obama zablokował te próby, włożył do weta na projekt odpowiedniej ustawy, a następnie przyjął nowy dekret, który zablokował wszelkie próby przestać finansować te lub inne etapy i instytucji аborcyjnego biznesu w poszczególnych stanach.
  W ostatnim czasie administracja Obamy też nie chciała działać przeciwko lokalnemu prawu w Kalifornii, który zmusił kościoły płacić za aborcję w ramach programów ochrony zdrowia swoich pracowników. W czerwcu 2016 roku, Zarząd praw obywatelskich Departamentu zdrowia i usług społecznych stwierdził, że nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości i zamknął dochodzenie w tej sprawie.
  Dyrektor generalny Planned Parenthood Cecile Richards była bliskim przyjacielem Obamy. Zgodnie z CNS News, Richards zrobiła 39 wizyt do Białego domu w okresie z 2009 po lipca 2015 roku
  Jednak, pomimo ośmiu lat propagandy aborcji przez Obame z wyższego stanowiska w kraju, poziom aborcji spadł do rekordowo niskiego poziomu. Obama, firma Planned Parenthood i inne składniki aborcyjnego biznesu nie były w stanie zatrzymać potężny ruch społeczny w obronie życia, nie mogli zapobiec przyjęciu rekordowej ilości przepisów, co bronia życie w różnych stanach w całym kraju. Oni nie mogli neutralizować pro life „chodnikowych doradców” i Centra kryzysowej ciąży, które zapewniają kobietom informacje i wsparcie, aby pomóc im wybrać życie dla swoich dzieci.
  Następujące cztery lata pod rządami administracji wybranego Prezydenta Donalda Trumpa, jak się oczekuje, zadadzą znacznie większe ciosy aborcyjnemu biznesowi, co w rzeczywistości będzie zwycięstwem dla nienarodzonych dzieci, matek, ojców i całego amerykańskiego społeczeństwa.

  Źródło: http://www.lifenews.com

  Polubienie

 22. MEMORANDUM – YPERMNIMONIO w dziedzinie edukacji
  Artykułów 12

  Artykuł 7: Praktyczna realizacja kursu edukacji seksualnej na wszystkich poziomach edukacji szkolnej, od 11.12.2017.
  ——————————————————————————–

  Grecja – Wprowadzono lekcje „wychowania” seksualnego…Duchowieństwo Greckiej Cerkwii Prawosławnej protestuje przeciwko sodomii w szkołach.

  Ministerstwo Oświaty Grecji wydało zarządzenie o wprowadzeniu w szkołach tygodnia tematycznego poświęconego tożsamości płciowej i stosunkom seksualnym.
  Na lekcjach proponuje się uczniom w wieku 12-15 lat, między innymi, materiały dotyczące homofobii i transfobii, powiedział metropolita Glyfada’y Paweł (nowostylna Grecka Cerkiew Prawosławna), którego słowa przytacza grecka agencja wiadomości cerkiewnych „Romfea”.

  Metropolita nazwał wprowadzenie „lekcji sodomii” w szkołach nieprzypadkowym i przypomniał wypowiedzi wiceministra oświaty Grecji na gay-paradzie w Salonikach, o tym, że „uczniowie powinni wiedzieć, że różnorodność w seksualnych preferencjach jest skarbem, którego nie wolno się wstydzić”. Ponadto w ramach tego cyklu zajęć uczniowie dyskutują na temat zachowań seksualnych, stereotypów w stosunkach seksualnych, analizują symbole falliczne, zapisują w zeszycie usłyszane przez nich obraźliwe słowa a także oglądają filmy edukacyjne o odpowiednich treściach!”.

  Wskazawszy na fakt, że decyzja o tygodniu tematycznym została podjęta bez uprzednich konsultacji z rodzicami, metropolita Paweł wezwał ich do podjęcia protestu i zakazania dzieciom uczestnictwa w takich zajęciach.

  Z kolei metropolita Pireusu Serafin, w otwartym liście skierowanym do ministra oświaty Grecji, Konstantinosa Gavroglu, oskarżył go o propagowanie rozpusty i perwersji, dodawszy, że w instytucjach edukacyjnych jego metropolii wspomniane zarządzenie zostanie zignorowane.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/eurosodoma-lekcje-wychowania-seksualnego-2017-01

  Polubienie

  • W dniach 25-29 czerwca 2014 roku w Strasburgu zostało podpisane tajne Międzynarodowe Memorandum, „ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ – Memorandum”, które wchodzi w życie z dniem 1 maja 2016 r. Pełny tekst tego Memorandum, w tłumaczeniu z języka angielskiego na język grecki, umieszczono 14 sierpnia 2014 roku i ponownie opublikowano 6 września 2014 roku na portalu internetowym http://apokalypsisnow.blogspot.ru/2015/04/blog-post.html
   z artykułem – komentarzem «ΣΟΚ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΡΟΜΟΥ! Η ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ», czyli „Szok! Czytajcie, to nie jest scenariusz terroryzmu! To zgoda wszystkich sił zła.”
   Memorandum – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ-MEMORANDUM dotyczy bezpośrednio Współpracy w dziedzinie polityki – zarządzania i religii między Unią Europejską a Rządem Greckim, Cerkwią w Konstantynopolu „Poza Istanbulem”, Chrześcijańskimi Cerkwiami Prawosławnymi, Kościołem Katolickim, Rządem Rosyjskim i Rządem Republiki Cypru.

   Polubienie

 23. Walencja wdraża plan wyeliminowania Boga z przestrzeni publicznej !!!

  Valencia usunięcia wszystkich symboli religijnych z budynków publicznych

  (…)
  Valencia Rada Miejska zatwierdziła honory przepisy gminne i protokoły z jego władze publiczne są właściwe do świeckiego charakteru państwa i bez symboli religijnych, z wyjątkiem tego, co oznacza sprawdzoną i dziedzictwa historycznego dobrze w miejskich przestrzeniach publicznych.

  Zasada ta jest zawarta w projekcie złożonym we wtorek pełnej Valencia w Comú ale zgodził się z jej partnerami w samorządzie terytorialnym, Compromis i PSPV-PSOE i PP zostały odrzucone i obywateli.

  Ruch wzywa również Radę do przeprowadzenia imprezy i obchody „wyłącznie cywilnych w naturze”, z wyjątkiem tych związanych z dziedzictwem kulturowym lub świąteczny, więc rzecznik Valencia w Comú, Jordi Peris, powiedział, że nie znikną „lub -floral do Virgin bezradna Fallas- ani procesji -The Wielkiego Tygodnia lub utrzymywane in- Corpus Christi „ofercie.
  Z tego tekstu, Valencia jest na rzecz zmiany prawa, aby wyeliminować zwolnień podatkowych wyznań religijnych i zapłacić podatek od nieruchomości od budynków dla biznesu, a zatwierdza poprosić Kongres Deputowanych i rząd renegocjować konkordatu z Stolica Apostolska do „ustanowić nowe ramy stosunków” z Watykanu „,
  ++++ zgodnego z zasadą non-wyznaniowe zapisanej w Konstytucji”.

  Obejmuje ona także ułatwienie ceremonie cywilne i pogrzebów i ślubów na cmentarzach komunalnych mogą świętować pogrzeby „na podstawie swoich wierzeń i przekonań” i zapewnić konfesjonale „neutralność” w lokalach wyborczych.

  Ponadto będzie on nakłonić Kongres i rząd do opracowania protokołu za organizację wydarzenia „in memoriam” cywilne promowany przez władze publiczne katastrofy komentarzami, ataki lub śmierci osobowości, a inkorporacja Valencia pamięta sieć Gmin do stanu świeckiego.

  Będziemy niszczyć kościoły lub nagrać ołtarze lub zapobiec ich kościołów, synagog i meczetów,” powiedział Peris przyjąć, że są ekspertami, którzy decydują, które elementy dziedzictwa kulturowego i tradycji są po rzecznika C za Fernando Giner powiedział, że nie ufał jego osąd.”
  —————————————————

  „Moja droga, ukochana córko, uważajcie teraz na wysiłki podejmowane przez globalną siłę nie pochodzącą od Światła, która próbuje zmontować kampanię przeciwko Mojemu ludowi.
  Mówię o Chrześcijanach i Moim narodzie wybranym, Żydach.

  Knute są nikczemne plany, aby znieść praktykę Chrześcijaństwa w perfidny, ale subtelny sposób. Rozpocznie się to od zmiany w konstytucjach państw, w całym zachodnim świecie.” — 11.01.2012

  „Krzyże znikną. Nigdzie nie będzie można zobaczyć Mojego Krucyfiksu. Następnie ludzie zostaną prawnie zmuszeni, aby z niektórych publicznych miejsc, tam, gdzie krzyże będą jeszcze widoczne, zostały one usunięte.” —— 21.04.2013

  https://infovaticana.com/2017/01/27/valencia-retirara-los-simbolos-religiosos-todos-edificios-publicos/

  Polubienie

 24. Czyżby Amerykanie, a właściwie katolicy amerykańscy nie bardzo wierzyli w dobrowolną
  abdykację BXVI. ?
  Teraz proszą Trumpa w liście – o interwencję w rzeczonej sprawie!

  List amerykańskich katolików Trump na ingerencję administracji Obamy w ostatnim konklawe

  Publikujemy ten rażący list opublikowany w „The Remnant” w dniu 22 stycznia w sprawie wyboru Bergoglio na papieża i odzysku z włoskiego Kościoła i rady pocztowym. Podejrzenia o ingerencji administracji Obamy będzie stały się silniejsze i zaczynają również wpływać znaki pewne znaczenie w amerykańskim świecie katolickim (i nie tylko) [RS].

  Szanowny Panie Przewodniczący Trump:
  Hasłem kampanii „make Amerykę wielkie jeszcze raz”, w zgodzie z milionami zwykłych Amerykanów i jego wytrwałość w rozwiązywaniu wielu z najnowszymi trendami szkodliwe daje odwagę. Wszyscy pragną zobaczyć dalszy odwrócenie tendencji kolektywistycznych ciągu ostatnich dziesięcioleci.
  To odwracanie przez życie okolicznościach wymaga odwrócenia wielu działań podejmowanych przez poprzednią administrację. Wśród tych działań, jesteśmy przekonani, że będzie wciąż owiana tajemnicą. W szczególności, mamy powody, aby sądzić, że administracja Obamy planuje „zmiany reżimu” w watykańskiej.
  On wzbudził w nas alarmu na stwierdzenie, że w trzecim roku od pierwszej kadencji administracji Obamy, jego poprzednika i przeciwnika, sekretarz stanu Hillary Clinton, wraz z innymi urzędnikami państwowymi z nią stowarzyszonych, zaproponowała „rewolucja” wynik katolicki, które byłyby realizowane ostateczny upadek, co zostało z Kościoła katolickiego w Ameryce [1]. Około rok po dyskusji e-mail, to nie miał być upublicznione, okazuje się, że Benedykt XVI abdykował w bardzo szczególnych okolicznościach i został zastąpiony przez papieża, którego pozorna misją jest zapewnienie komponentu duchową radykalna ideologiczna porządek lewej międzynarodowej [2]. Pontyfikat Franciszek następnie zakwestionował jej zasadność od wielu okazjach [3].
  Podczas kampanii prezydenckiej w 2016 roku byli zaskoczeni, aby pomóc aktywną kampanię Franciszek przeciwko jego propozycji politycznych na zabezpieczeniu naszych granic, posuwając się nawet do sugestii, że nie jest chrześcijaninem [4]. Doceniliśmy jego gotowy i gryzienie odpowiedzi do tego haniebnego oskarżenia [5].
  Zostawiła nam zakłopotany zachowanie tego papieża, który ujawnia ideologiczne zaangażowanie, którego zadaniem wydaje się być promowanie świecki projekt w lewo, zamiast prowadzić Kościół katolicki w swej świętej misji. To po prostu nie jest właściwa rola papieża, że ​​zaangażowania politycznego, do punktu uznawana za lidera w lewo międzynarodowym.
  Podczas gdy dzielimy się cele, które zostały wyrażone w Ameryce, jesteśmy przekonani, że „rozmiar” ścieżka dla Ameryki jest wrócić do bycia „cnotliwy”, parafrazując de Tocqueville. Zdajemy sobie sprawę, że nie można zmusić ludzi, aby mieć dobroduszny, ale szansa, by żyć tak dobre katolicy zawsze było utrudnione ze względu na zmowę między rządem USA i wrogim papieża zastrzeżenie tyle złej woli zwolennicy odwiecznym nauczaniem katolickim.
  Biorąc pod uwagę to wszystko, i pragnąc jak najlepiej dla naszego kraju, jak również dla katolików na całym świecie, jesteśmy przekonani, że obowiązkiem wiernych katolików amerykańskich i poinformował obecny petycji do autoryzacji dochodzenie w następujących kwestiach:

  Co do Agencji Bezpieczeństwa Narodowego został monitorowanie konklawe, które wybrało Franciszek? [6]
  Jakie inne tajne operacje realizowane przez amerykańskich agentów rządowych o rezygnacji Benedykta XVI i konklawe, które wybrało Franciszek?
  środki rządowe miały kontakt z „Mafia kardynał Danneels”? [7]
  Międzynarodowe transakcje pieniężne z Watykanem zostały zawieszone w ciągu ostatnich dni przed rezygnacją Benedykta XVI. Agencje rządowe USA były zaangażowane w to? [8]
  Ponieważ międzynarodowe transakcje pieniężne zostaną podjęte 12 lutego 2013 roku, dzień po Benedykt XVI ogłosił swoją rezygnację? I „czysty przypadek? [9]
  Jakie kroki, jeśli w ogóle, były faktycznie podjęte przez Johna Podesta, Hillary Clinton i inne związane z zarządzaniem udział w debacie, że Obama zamierzonego celu rozwijania „Wiosna” katolicką?
  Jaki był cel i charakter tajnym spotkaniu wiceprezydenta Joseph Biden i Benedykta XVI w Watykanie w dniu lub około dnia 3 czerwca 2011 roku?
  Jakie role są grane przez George’a Sorosa i innych donatorów międzynarodowych aktualnie przebywających na terytorium Stanów Zjednoczonych? [10]

  Wierzymy, że samo istnienie tych pytań zapewnia wystarczające elementy, aby uzasadnić ten wniosek o dochodzenie.
  Jeśli to dochodzenie pokazuje, że amerykański rząd ingerował w niewłaściwy sposób w sprawy Kościoła katolickiego, a także żądamy potwierdzenia wyników tak, że katolicy mogą wymagać odpowiednich działań przez przedstawicieli naszej hierarchii, którzy pozostają lojalni wobec nauki Kościoła katolickiego.

  Proszę zrozumieć, że nie pytając o trwającym dochodzeniu w Kościele katolickim; jesteśmy po prostu prosząc o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie ostatnich działań rządu Stanów Zjednoczonych, którego jest obecnie prezes.
  Dzięki jeszcze raz, możemy zapewnić Państwu nasze najszczersze modlitwy.
  Z wyrazami szacunku,

  David L. Sonnier, LTC US Army (w stanie spoczynku)
  Michael J. Matt, dyrektor Remnant
  Christopher A. Ferrara (przewodniczący Amerykańskiego Stowarzyszenia Prawników Katolickich, Inc.)
  Chris Jackson, Catholics4Trump.com
  Elizabeth Yore, Esq., YoreChildren Założyciel

  http://www.radiospada.org/2017/01/lettera-trump-su-ingerenze-dellamministrazione-obama-nel-conclave/

  Polubienie

  • @RYCERKA CHK
   No to mamy wspólny chrzest. To dalej już powinna być łatwizna. „Nasz drogi papież Franciszek” przetrarł już szlak do Lund to i abp Jędraszewski też chyba będzie szedł z „postępem”… skoro nic milszego nad „Ojca Świętego Franciszka”? A tak przy okazji, biorąc pod uwagę praktykę muzułmanów z Bliskiego Wschodu to zastanawiam się czy w ramach ekumenizmu muzułmanie maczet będą używać już przed wejściem do kościołów czy po wejściu? Wydaje mi się, że te dni Islamu to takie raczej jednostronne. Zresztą dni judaizmu także. Jakoś ani jedni ani drudzy nie kwapią się do zrobienia u siebie dni chrześcijan… no chyba, że chodzi o wyrzynanie chrześcijan. No ale zapomniałem… nie mam nic miłosierdzia.

   Polubienie

 25. (fragment)
  „I my, bracia, unikajmy złego świata, byśmy z nim nie zginęli. Jeżeli chcemy się zbawić, nie będziemy z nim w zgodzie, owszem wypowiemy mu wojnę na wzór świętych. Tu nie ma wyboru: albo trzeba wyrzec się nieba albo świata! ( )

  O przeklęty świecie, dokąd będziesz nas łudził i czynił nieszczęśliwymi! O Boże, otwórz oczy naszej duszy, byśmy poznali, że miłujemy tego, który czyha na naszą wieczną zgubę.
  Trojacy bywają ludzie na świecie. Jedni należą całkiem do świata, inni całkowicie do Boga, a wreszcie inni chcieliby Bogu i światu służyć, co nie jest rzeczą możliwą.
  Największa część ludzi prawdopodobnie całkowicie należy do świata.

  Do nich zaliczam owych niedowiarków, którzy nie myślą o życiu pozagrobowym i o strasznym sądzie Bożym. Chlubią się z tego, że są bezbożnymi, że w nic nie wierzą. Bogactw i wpływu używają na to, by drugich pozbawić wiary.

  Czasami większych udają niedowiarków, niż są nimi w rzeczywistości,
  podobni do Woltera, który w czasie obiadu, wydanego na cześć swych bezbożnych przyjaciół, radował się wielce, że żaden z nich nie wierzy w prawdy religijne.
  A przecież ów Wolter sam wierzył, jak się okazało w godzinie śmierci. Żądał bowiem kapłana, by się z Bogiem pojednać; lecz było już za późno. Porzucił go Bóg, przeciwko któremu za życia walczył zaciekle i zostawił go w objęciach rozpaczy, jak okrutnego Antiocha, o którym czytamy w Piśmie Świętym. Udziałem Woltera w strasznej chwili śmierci była rozpacz i piekło. Mówi psalmista Pański: „Rzekł głupi w sercu swoim: nie masz Boga” (Ps 13, 1). A zatem zepsute serce wypiera się wiary, podczas gdy ona drzemie w głębi. Przyzna to największy grzesznik i niedowiarek, jeżeli chce być szczerym. Wy, dzięki Bogu, nie należycie do tej klasy ludzi, choć nie jesteście tak dobrymi chrześcijanami, jakimi być powinniście.”
  https://gloria.tv/article/3cEgnxWm3s7N3keFvcb7jYdaT

  Polubienie

  • Czy mnie się wydaje,że ta pani zachowuje się jak dyktator,który chce narzucać swoje zdanie,kiedy ktoś ma inne?? 🙂
   To znaczy,że jak przyszedł tam człowiek,aby wyrazić swoje zdanie,to nie ma prawa mówić co czuje,jak odbiera i z czym się nie zgadza?
   Jaki więc ma sens dyskusji,kiedy ktoś ma się na siłę podporządkować,toż to jest już totalitaryzm odbierania wolnej woli człowieka i to przez człowieka,a może powinnam powiedzieć przez ducha,który postawił się w roli boga.
   To ciekawe,że wielu krzyczy o Spowiedzi,kiedy nie zna Nauki Chrystusa.Jak widać wielu takich jest „ekspertów”,którzy narzucają mi prądy myślenia oświeceniowego.Masoni te ż dużo mówią o bogu,różnica jest jednak olbrzymia,bo nasz Bóg nie uczy nas miłowania tego świata,a myślenia o codziennym nawracaniu się do Boga,do kształtowania ducha,a świat jest przeciwieństwem tego,choć mówi inaczej.
   Owoce są widoczne.

   Polubienie

   • „O co w tym wszystkim chodzi?

    Wiemy, że Jezus zmartwychwstał i wstąpił do nieba,
    gdzie żyje i króluje z Bogiem Ojcem

    i Duchem Świętym. Jednakże naszego świata nie porzucił.
    Na świecie pozostawił Kościół, który założył, by razem z
    Nim, Jego mocą i łaską wyzwalał ludzi spod panowania
    złego ducha.Kościół, ta potężna organizacja Jezusa Króla,
    rozprzestrzeniła Jego panowanie aż po krańce ziemi. W
    tej sytuacji zły duch, samozwańczy król nad światem i
    ludzkością, stanął do desperackiej i okrutnej walki z Jezusem i z Jego Kościołem. Wykreował na wzór
    Kościoła własną, potężną organizację będącą
    antykościołem. Masoneria jako organizacja jest obok
    innych demonicznych organizacji nazywana antykościo-
    łem dlatego, że jest jakby+++ kalką Kościoła Jezusa, z tym, że
    wszystko w tym antykościele jest uczynione w imię
    Szatana na opak, na wspak, na bluźnierczą odwrotność. W
    miejsce kultu Boga jest w nim kult Lucyfera, w miejsce
    Najświętszej Ofiary czarna msza, w miejsce łaski i
    charyzmatów magia, w miejsce świętości grzech, w
    miejsce Prawdy Objawionej uwodzące kłamstwa itd. W
    antykościele masoneria zajmuje miejsce
    uprzywilejowane, tak jak zakony w Kościele katolickim, i
    dlatego sama nazywa się „zakonem”, a masonów
    „braćmi”.
    Szatan, będąc stworzeniem, zmuszony był żmudnie
    budować swój antykościoł na przestrzeni wielu wieków,
    wykorzystując do tego celu +++ludzi zbuntowanych przeciw
    Jezusowi i objawionej Jego nauce. Ponieważ antykościoł
    powstawał w krajach chrześcijańskich, w których
    przynajmniej teoretycznie władza duchowa i świecka
    strzegła porządku publicznego, by był zgodny z wiarą
    katolicką, dlatego musiał on od samego początku działać
    w głębokiej konspiracji, skrywać się za chrześcijańskimi
    symbolami i we wszystkim udawać Kościół Jezusa. To
    udawanie i podawanie się za chrześcijan przetrwało
    zresztą u masonów aż do dnia dzisiejszego. Poczynając od
    XIII w., zaczęły wyłaniać się struktury organizacyjne
    antykościoła, tworząc podwaliny pod współczesną masonerię….”

    „Skuteczność ukrycia masonerii pogłębia fakt, że działa
    poprzez bardzo liczne, bliźniacze co do celów
    +++organizacje, jak np. antropozofów, teozofów,
    racjonalistów, socjalistów, organizacje zdrowia
    psychicznego, samodoskonalenia umysłu, organizacje
    gejowskie, feministyczne, związki młodzieży
    chrześcijańskiej itd. Ponadto powołuje do istnienia szereg
    jawnych instytucji społecznych, jak: kluby,
    stowarzyszenia, związki, fundacje, partie, koła,
    spółdzielnie, zrzeszenia itp., które pod jej dyktando
    kontrolują społeczeństwo i sterują przemianami społecznymi.”

    Click to access zatrute_zrodlo_masoneria-praca_zbiorowa.pdf


    Wszystkie te organizacje „chrześcijańskie” pracują zgodnie z duchem szatana.

    Polubienie

  • @Beata
   Typowo lewackie bajdurzenie. Gdybym inaczej napisał to byłoby to odczytane jako obraza. A po co @Bernard ma mieć kłopoty?

   Ale p. Kowalski trochę „plącze się w zeznaniach” co do „papieża Franciszka” i co do „uchodźców”. Może to kwestia, że jest na wizji we wrogim otoczeniu a łatwo jest oceniać i mieć pomysły jak się siedzi we własnych czterech ścianach.
   W każdym razie z „Franciszkiem” wystarczyłoby zahaczyć o Adhortację AL i pokazać „katolicyzm” Bergoglio. Co do „uchodźców” wystarczy zadać dwa pytania:
   1) Dlaczego kraje arabskie nie chcą ich przyjąć – są przecież tam w pobliżu i to jest najbliższe miejsce schronienia?
   2) Może p. Gozdyra przyjmie do siebie „uchodców” do chałupy i weźmie za nich odpowiedzialność i finansową i prawną. Czy może postąpi tak jak francuskie i niemieckie medialne „autorytety”, mieszkańcy tzw. bogatych dzielnic Paryża i Berlina, co to protestowały zgodnie bez względu na poglądy przeciwko budowie w ich okolicy ośrodków dla „uchodźców”? Te same „autorytery”, które jak p. Gozdyra pochylają się w TV nad biednymi „dzieciaczkami” z Syrii co to ma wielkość Bliskiego Wschodu + Pakistan i połowy Afryki. Dane ONZ-tu podają, że 70% „uchodźców” to młode byczki w wieku zdolnym do walki zbrojnej. Czemu oni nie bronią tego Alepo? Pani Merkel jeszcze w 2015 roku, powiedziała, ze „Niemcy mogą przyjąć uchodźców ale ona do domu nie”. Poza tym p. Merkel kupiła sobie hacjendę w Paragwaju (informacja z października albo listopada 2015 r.)

   Polubienie

   • @Lolo
    Makrela najlepszą hacjendę ma w bunkrze.Ta kobieta,która (nie wiem,czy jeszcze żyje,bo ma zaawansowanego raka),która była inżynierem w budowie bunkrów,napisała,że na ziemi takiej hacjendy nikt nie ma,jak Makrela w bunkrze.W Paragwaju,to może taki letniskowy.Bo jak to się zacznie już dziać,to musi być na miejscu,aby dawać dyspozycje młodym byczkom,aby „posprzątali bałagan”.

    Polubienie

   • @Wiesia
    Bunkier, bunkrem ale w internecie niemickim „szumiało” w 2015 r. jak informacja o hacjendzie ujrzała światło dzienne. Po coś to w końcu nabyła. Na pewno nie dla mnie.

    Polubienie

   • Nie widzę aby p. Kowalski plątał się w zeznaniach. Jest przeciwko F. głównie ze względu na lewackie poglądy F. w kwestiach społecznych, wspieranie przyjmowania islamskich uchodźców, a Adhortacją AL się nie interesuje, jak większość statystycznych katolików. Zresztą już samo opowiadanie się za komunizmem, obściskiwanie z najgorszymi lewakami, wspieranie uchodźców, czyli szkodnictwo społeczne wystarczy, aby wypowiedzieć się przeciwko temu dziwacznemu „puczyście” i określenie go, zresztą słuszne, jako „che guevarysta”. Zgadza się. JPII potępił teologię wyzwolenia, a F. występuje oficjalnie jako „jeden z nich”. Komunizm to jest odwrócenie chrześcijaństwa, jak udowadniał filozof o. J.M Bocheński.
    Uważam, że p. Kowalski jako jedyny prawicowiec ma odwagę powiedzieć prawdę o F., wszyscy inni zatwardziali katolicy, czy z ruchu narodowego czy z innych prawicowych ugrupowań wbrew rzeczywistości maniakalnie trzymają sie zbitki „Polak-katolik”, albo słów klasyków myśli narodowej o tym, że „Polska będzie katolicka albo jej w ogóle nie będzie”. Tylko klasycy nie wzięli pod uwagę przejęcia kościoła przez komunistów. To zmienia wszystko.

    Polubienie

   • @JL
    To wszystko masz rację. Ale problem w tym, że p. Gozdyra uderza w ton: jesteś katolikiem i nie słuchasz swojego papieża. Zatem jedyny sposób aby babę przychamować – piszę babę bo kobieta a nie chłop – to jest obalić jej przekonanie o ortodoksyjności „Franciszka” i pokazać, że katolicym i Bergoglio to dwie różne drogi. Inaczej ona cały czas będzie robić (i robiła to) wodę z mózgu widzom. Bo to, że Bergoglio zrównał komunizm z chrześcijaństwem – zresztą p. Kowalski też źle do tego nieco podszedł bo wg. Bergoglio to komunizm jest szczytem chrześcijaństwa a nie równy chrześcijaństwu o ile dobrze pamiętam – to jeszcze za mało by medialnie „obalić” Bergoglio. jako papieża. Wg. mnie trzeba pokazać rdzeń herezji czyli to co w AL a reszta jest tylko potwierdzeniem tego. Do tego jeszcze można dodać nieprawidłowości z wyborem i wtedy p. Gozdyra może się bawić w prokuratora ile jej dusza zapragnie. I tak polegnie.
    Natomiast co do odwagi to można powiedzieć, że przynajmniej jeden, bo reszta uprawia dziadostwo. No jeszcze raz „pojechał” po Bergoglio p. Korwin-Mikke ale to tak raczej od strony politycznej i asekuracyjnie. No mnie nikt raczej nigdzie nie zaprasza, zresztą ja się też i nie pcham, bo mnie to do szczęścia potrzebne nie jest. W moim środowisku wiedzą co myślę czy im się to podoba czy nie. Niech każdy odpowiada za swój odcinek. Ja zbawcą narodu czy Kościoła się nie czuję żebym musiał produkować się na różnych wizjach czy foniach a tym bardziej w różnych szmatławcach.

    Polubienie

 26. Jeśli lefebryści uznają Bergoglio, to będzie oznaczało zdradę ich zasad, wielu małej wiary zostanie zwiedzionych, a ci, kto dobrze wie o tym, kto na samej sprawie zasiada na Watykanie, po prostu straci do nich szacunek, ja też.

  Polubienie

  • Bergoglio od samego początku działa bardzo subtelnie maskując swoje cele.Poprzez zakłamaną dobroć,dobrane odpowiednio słowa i gesty.Po prostu zamula umysły,wywołuje przy tym,kiedy się jemu przeciwstawisz poczucie winy.Powoduje to,że osoba do której się zwraca,pomimo,że czuje iż ma rację trzymając się nauki Chrystusa,jakby w mgnieniu oka zapomina o Bogu,i popada w poczucie winy,że mogła by się sprzeciwić namiestnikowi kościoła(celowo z małej litery).Panuje totalne uniżenie przed duszą spętaną w okowach szatana.Jak widać każdy,kto się do niego zbliża,albo zostaje zarażony trucizną,albo z podkulonym „ogonem” jest oddelegowany na czas przemyślenia do powrotu do nauki Bergoglia i jego kościoła.
   „Zabawne” jest to,że on mówi o nowościach Ducha Świętego.To tak,jakby Duch Święty zmienił zdanie i dotychczasowe Jego nauczanie było nieaktualne.Wychodzi na to,że to Duch Święty dopasowuje się do świata.Czy ja dobrze rozumiem Fałszywego Proroka?? 😉
   @Wiktoria,a ja nie muszę czekać,bo wiem,że u nich mówi się,że Bergoglio jest Ojcem Świętym,tak samo,jak w tym posoborowym.Ciekawe,jak się czują,kiedy głośno to do nas wypowiadają.Jak chcą mnie wykluczyć,to niech to zrobią.Lecz nie mają prawa mówić,że to ja się wykluczam z Kościoła Chrystusa.
   TERAZ JEST CZAS ŚWIADECTWA.

   Polubienie

   • @Wiesia, @Wiktoria
    Jak lefebryści wypowiadają we Mszy Świętej „papież Franciszek” to jakie to ma znaczenie czy to NOM czy Tridentum? I w jednym i w drugim przypadku herezję uznaje się za wiążącą, przy czym w przypadku tradycjonalistów to już jest śmieszne a nawet nie to… żałosne. To lepiej było siedzieć w NOM-ie a nie robić rozpierduchę i chodzic w aurze „męczenników” i obrońców tzw. prawdziwej wiary. To tak jak Prawosławni, też „obrońcy prawdziwej wiary”. A komuna się tam ugruntowała. A u katolskich „heretyków” nie zagrzała miejsca…

    Polubienie

   • Wiesiu, Lolo, sądzę, że księża tradycjonaliści jednak zdadzą sobie sprawę, co się dzieje, bo przecież on nie poprzestanie na tym etapie, a dla wielu z nich z pewnością to, co czyni Bergoglio już jest odrazą, nie do zaakceptowania

    Polubienie

 27. ” Matka Zbawienia:
  Użyją oni Mnie jako marionetki Kościoła, aby odwrócić uwagę ludzi od prawdziwych intencji tej nikczemnej grupy. Aby przekonać Boże dzieci, żeby pozostały lojalne wobec Prawdziwego Słowa Bożego i tradycji Kościoła Katolickiego, stworzą ceremonie, o których powiedzą, że oddają Mi one cześć.Prezentując światu wielkie oszustwo, wykorzystają proroctwa z Fatimy, aby sprofanować Mój wizerunek. Użyją Mnie, aby zbezcześcić Kościół Mojego Syna, a wszystko, co będą czynić, będzie przebiegać od tyłu do przodu, zgodnie z wymogami diabła.” —- 17.08.2013

  Dominika Lucia Caram bluźni Maryję

  W „Chester w miłości” Four programu, media Siostra Łucja Caram odważył się powiedzieć, że „Maryja była zakochana Józefa i był normalny para, i to jest normalne, aby uprawiać seks.”

  Siostra Łucja Caram mediów, znany ze swoich kontrowersyjnych interwencji w programach politycznych, ich obrona procesu separatystycznej i jego „miłość” Arthur Mas, po raz kolejny pozwala nam oniemiały bardzo daleko z zaskakujących stwierdzeń dotyczących doktryny Kościoła katolickiego.

  Siostra Łucja Caram, The dominika zakonnica znana jako „Twitterers nun” Four programu przyszedł do Chester w Love ‚przedstawiony przez Risto Mejide. W szczególności na płeć, religijne odważył się powiedzieć, że „Maryja była zakochana Józefa i był normalny para, i to jest normalne, aby uprawiać seks.”

  https://infovaticana.com/2017/01/30/la-dominica-lucia-caram-blasfema-la-virgen-maria/

  Polubienie

  • @Beata
   Dominikanka i takie rzeczy… Zakon dominikański zupełnie „zszedł na psy”. A ta pani to taka bardziej leciwa i ona jeszcze ma hucie… Się zupełnie temu „duchowieństwu” (obie płcie w tym słowie ujmuję) poprzewracało w głowach. Dobrze im, tym wszystkim „postępowcom” bp. Zawitkowski nagadał: „wy nawet już normalnie grzeszyć nie potraficie”. Baba tyka Matkę Bożą. He, he, he… ciekawe co na to Pan Jezus? Od tej wypowiedzi, „krótka piłka” do zanegowania Boskości Chrystusa. Się starej babie demencja na mózg rzuciła. To ja mogę mówić o różnych grzeszkach i grzechach ale co do siebie. Niech baba zajmie się lepiej sobą bo w tym wieku to już czas się ustatkować i przygotować się do spotkania z Bogiem. Bez adwokatów. No, debile, bo pewnie nie ona jedna.

   Polubienie

   • Przypomina mi się marsz zaKODowanych,przeważnie większość tam szła z gotową instrukcją obsługi pewnej naszej pisarki.Zrozumiem zaćmienie umysłu tych świeckich ,którzy nie poznali jeszcze Prawdy,ale tych,co się mienią,iż pochodzą od Boga,śluby złożyli,to już jest mi ciężko jakkolwiek sobie wytłumaczyć.Masoneria ma taki plan,aby zniszczyć Kapłanów i życie zakonne.Zdarzają się takie przypadki i owszem,lecz celowo podnosi się głos w tejże sprawie i robią to takie osoby,które są uwikłane,a reszta bardzo cierpi z tego tytułu.Gdyby chociaż ta reszta wierna Bogu miała taką siłę przebicia do mediów,lecz niestety nie ma.Gdzie nie wejdziesz,tam opluwanie Kościoła,a cierpią niestety niewinni i właśnie na nich się skrupia cała zajadła dzicz.
    Można porównać skażenie do tego,kiedy w pewnym celu np.Luter wstąpił do zakonu,mało tego,że wstąpił,to jego myśli dzisiaj bardziej są wspominane i jego reformacja, niż życie ziemskie Świętych,którzy ofiarowali swoje życie za innych,aby takich,którzy idą za tą myślą dziczy odciągnąć od potępienia na wieki.Niech Pan Bóg im wybaczy i oczyści ich serca póki jeszcze są w ziemskim ciele.

    Polubienie

  • Zapewne tej siostrzyczce nigdy nie wpadła w ręce książka M. z Agredy ” Mistyczne Miasto Boga”, bo wtedy bardziej przemyślałaby to co należało by powiedzieć.

   Ale zakłamywanie prawdy to jedno, ważniejszy jest powód, dla którego tak się dzieje.
   To ostatnie chwile panowania szatana, więc w kogo chce uderzyć bestia.
   W Tą, która nad nim panuje, której chce, czy nie chce musi być posłuszny, która wreszcie zdepcze ten jego podły łeb. Oby jak najszybciej, i tak, żeby poczuł się mały jak ten robak, jak nic, zero.
   Oby w swej sromocie odczuł, jaką jest miernotą względem swej Królowej.
   Dlatego jak zostało powiedziane, uderzy – przez kogo, przez ludzi, którzy nie widzą, nie słyszą, którzy powinni mieć więcej światła od nas świeckich, ale, którym pycha, podyktowana przeświadczeniem o nieomylności swoich poglądów, blokuje często dostrzeganie prawdy.

   Szatan wie, ile planów pokrzyżowała mu Ta, której musi być posłuszny i wie jaka jeszcze rola do wypełnienia pozostała Matce Bożej w Powtórnym Przyjściu Chrystusa. Dlatego stara się umniejszyć misję swojej Królowej, skrzywić Jej obraz, ile tylko potrafi, nie przebierając w środkach.

   ” Rola Matki Bożej w Powtórnym Przyjściu Chrystusa

   Moja ukochana Matka, która była odpowiedzialna za wypicie Kielicha zgody na Moje przyjście na świat i zwiastowała nowy początek dla ludzkości, ogłosi też Moje Powtórne Przyjście.

   Odkupię wszystkich tych, którzy proszą Mnie o Miłosierdzie. Moja Matka, posłana przez Przedwiecznego Ojca, aby przynieść odkupienie i zbawienie światu, stanie po raz kolejny przy Mnie.

   Moja Ukochana Matka, Anioł światłości, odniesie zwycięstwo, przyniesie światu Moje Miłosierdzie i ogłosi Moje Powtórne Przyjście. Przygotowywała ludzkość od wielu wieków, ale zwłaszcza w ciągu ostatnich stu lat próbuje wpoić miłość w waszych sercach, często pogrążonych w stagnacji, aby zapłonął w nich ogień miłości do Mnie i do Ojca.

   Był czas, kiedy skupiano uwagę na Mojej Matce i jej objawieniach. Niestety, od czasów Fatimy i Garabandal, niewielu wyświęconych dla Mnie sług [duchowieństwo – przyp. tł.] bierze na poważnie Jej objawienia.” —- 01.01. 2011

   Polubienie

   • @ Katoliczka
    Katoliczko, twój nick bardzo mi nie pasuje do twoich komentarzy.
    Gdybyś użyła np. nicku powiedzmy – Adwentystka Dnia Siódmego, byłabyś bardziej wiarygodna, przynajmniej dla mnie.

    Oni też dosłownie interpretują Pismo Św.

    I tak np. twierdzą, że Józef miał dwie żony –
    Pierwsza to była Maria, druga – Miriam.
    Dobre co? Ha, ha, ha. Zawsze się uśmieję, gdy moja znajoma ADS -mi to wciąż i wciąż przypomina, a ja jej w kółko, to samo, że to ta sama osoba – Matka Boża – Maryja.
    Cóż moja droga, na to, że masz zamknięte oczy na pewne rzeczy nic poradzić nie mogę!
    Ale obiecuję modlitwę.

    Lolo jak widzę, mnie wyręczył, w bardziej wyszukany sposób!
    Chyba zrozumiałaś o co chodzi Panu Bogu?
    Mam taką nadzieję.

    Polubienie

   • @Tadeusz Piatek
    A co umówiliście się z @Katoliczką, żeby robiła za Adwentystkę bo dowodów brakuje? Wygląda na to, że mamy znowu zorganizowany atak. No dawaj towarzyszu… Dać Ci hasło: do ataku czy sam coś wymyślisz?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s